شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه : 1 ...   

طرز استفاده قرص جلوگیری از بارداری (ضد حاملگی) و سوالات مربوط به آن

1. سلام
    ببخشید اگر در روش اورژانسی قرص نوبت دوم،30مین دیرتر مصرف شده باشه (یعنی بجای 12ساعت بعد،12:30 بعد مصرف شود)مشکلی پیش نمیاد؟

2. arman100 نوشته است: سلام
    ببخشید اگر در روش اورژانسی قرص نوبت دوم،30مین دیرتر مصرف شده باشه (یعنی بجای 12ساعت بعد،12:30 بعد مصرف شود)مشکلی پیش نمیاد؟

خیر مشکلی نیست.

تشکر شده توسط : 6 کاربر
  3. arman100 نوشته است: سلام

ببخشید یه سوال دیگه: اگر تا چند ساعت یا چند دقیقه مصرف قرص نوبت دوم به تعویق افتاد مشکلی نداره؟

4. arman100 نوشته است:
    arman100 نوشته است: سلام

ببخشید یه سوال دیگه: اگر تا چند ساعت یا چند دقیقه مصرف قرص نوبت دوم به تعویق افتاد مشکلی نداره؟

الناز خانم با اجازه

سلام

نمیشه زمان مشخصی رو تعیین کرد ولی نکته ی کلی اینه که:

روش اورژانسی دارای ضریب تاثیر 99 درصده و اون یه درصد شکست به خاطر فراموشی یا تاخیر در مصرف قرص دوم یا ... میتونه باشه و اگه شما نحوه ی مصرف قرصو درست اجرا نکنین از ضریب تاثیر کم می کنین و به درصد شکست اضافه می کنین.

توصیه من برا اجرای روش اورژانسی استفاده از قرص لوونوژستروله چون میشه دوتاییشو تا حداکثر 72 ساعت بعد رابطه با هم مصرف کرد و مشکل فراموشی یا تاخیر پیش نمیاد تازه عوارضشم به مراتب  از HD یا LD یا TF  کمتره.

تشکر شده توسط : 8 کاربر
  5. سلام من باید 13/3 پریود میشدم و روز قبل ان یعنی 12/3 با نامزدم رابطه داشتم ولی عمل دخول انجام ندادیم و برای اینکه من خیلی مگران بودم 24 ساعت بعد یعنی 13/3 شروع به خوردن قرص اچ دی کردم هر 12 ساعت 2 عدد تا سه روز ولی هنوز پریود نشدم چرا؟و خیلی نگرانم مشکلی پیش نمیاد؟

6. viva_ نوشته است: سلام من باید 13/3 پریود میشدم و روز قبل ان یعنی 12/3 با نامزدم رابطه داشتم ولی عمل دخول انجام ندادیم و برای اینکه من خیلی مگران بودم 24 ساعت بعد یعنی 13/3 شروع به خوردن قرص اچ دی کردم هر 12 ساعت 2 عدد تا سه روز ولی هنوز پریود نشدم چرا؟و خیلی نگرانم مشکلی پیش نمیاد؟

سلام

شما در دوران بی خطر رابطه داشتین و نیازی به اجرای روش اورژانسی نبوده.
    قرصا رو اشتباه مصرف کردین.
    نحوه ی مصرف صحیح قرص HD جهت اجرای روش اورزانسی:

مصرف 2 عدد با هم تا حداکثر 72 ساعت بعد رابطه و 2 عدد دیگه 12 ساعت بعد.

اون همه قرصی که مصرف کردین اونم از نوع HD، بالانس هورمونیتونو به شدت به هم ریخته و پریودتون عقب جلو میشه.
    نگران نباشین بارداری کاملا منتفیه. استرس نداشته باشین تا پریودتون برگرده.

در ضمن توصیه می کنم جهت اجرای روش اورژانسی از قرص لوونوژسترول استفاده کنین هم نحوه ی مصرفش آسونه و هم عوارضش خیلی کمتره.

تشکر شده توسط : 5 کاربر
  7. viva_ نوشته است: سلام من باید 13/3 پریود میشدم و روز قبل ان یعنی 12/3 با نامزدم رابطه داشتم ولی عمل دخول انجام ندادیم و برای اینکه من خیلی مگران بودم 24 ساعت بعد یعنی 13/3 شروع به خوردن قرص اچ دی کردم هر 12 ساعت 2 عدد تا سه روز ولی هنوز پریود نشدم چرا؟و خیلی نگرانم مشکلی پیش نمیاد؟

به دلیل مصرف بیش از حد قرص تاخیر دارید نگران نباشید
    پدر بالانس هورمونیتون رو به دلیل مصرف قرص درآووردید ولی بارداری کلا منتفیه نگران نباشید بزودی پریود میشید

تشکر شده توسط : 4 کاربر
  8. سلام . همسرم 2 دوره از قرص یاسمین استفاده کرده دوره سوم رو با 2 روز تاخیر شروع کرد . نوبت خوردن قرص ها 11 شب است . قرص سوم را شب یادش رفت و صبح اول وقت خورد . و قرص ششم را اون شب کلا یادش رفت و شب هفتم را 2 قرص مصرف کرد . همون شب رابطه بدون جلوگیری داشتیم و منی من روی واژن همسرم ریخت . ایا استفاده از قرص LNG لازم است ؟ ممنون

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  9. danger_loading نوشته است: سلام . همسرم 2 دوره از قرص یاسمین استفاده کرده دوره سوم رو با 2 روز تاخیر شروع کرد . نوبت خوردن قرص ها 11 شب است . قرص سوم را شب یادش رفت و صبح اول وقت خورد . و قرص ششم را اون شب کلا یادش رفت و شب هفتم را 2 قرص مصرف کرد . همون شب رابطه بدون جلوگیری داشتیم و منی من روی واژن همسرم ریخت . ایا استفاده از قرص LNG لازم است ؟ ممنون

بارداری با توجه به شرایط منتفیه
    نیازی هم به مصرف رص ندارن جهت جلوگیری

10. danger_loading نوشته است: سلام . همسرم 2 دوره از قرص یاسمین استفاده کرده دوره سوم رو با 2 روز تاخیر شروع کرد . نوبت خوردن قرص ها 11 شب است . قرص سوم را شب یادش رفت و صبح اول وقت خورد . و قرص ششم را اون شب کلا یادش رفت و شب هفتم را 2 قرص مصرف کرد . همون شب رابطه بدون جلوگیری داشتیم و منی من روی واژن همسرم ریخت . ایا استفاده از قرص LNG لازم است ؟ ممنون

بارداری منفی هست اما اگه خانومتون فراموشکاره بهتره از امپول یک ماهه به جای قرص استفاده کند
    اگه قرصی را فاموش کردند به محض یاداوری میخورن و اگر دوقرص را فراموش کردن هردو قرص را میخورن واگر از سه قرص بیشتر فراموش داشتن دیگه قرصای نخورده را نمیخورن و ادامه بسته را میدن و یک هفته از یک روش دیگه استفاده میکنید
    جهت اطلاع منبع دستورالعمل تنظیم خانواده وزارت بهداشت

11. سلام عذر میخوام من یک مقداری تاپیک های دیگرو مطالعه کردم ولی چند سوال برام پیش آمده ممنون میشم پاسخ بدین
    1. فرض کنیم فردا قراره رابطه ای داشته باشیم اگر امروز و فردا قرص ضد بارداری خورده شود مثمر ثمر خواهد بود یا حتما باید از ماه قبل شروع شود ؟
    2. بهترین قرص ضد بارداری که کمترین عوارض رو داشته باشه رو بفرمایید ؟
    3. اینجور که متوجه شدم ال دی - اچ دی - نورژسترول - یاسمین قرص هایی هست که یافت میشوند آیا به غیر از اینها قرص های دیگری هم هستند ؟
    4. بهترین و مطمین ترین راه (غیر از کاندوم) برای جلوگیری از بارداری چیست ؟

سپاس

12. sina919 نوشته است: سلام عذر میخوام من یک مقداری تاپیک های دیگرو مطالعه کردم ولی چند سوال برام پیش آمده ممنون میشم پاسخ بدین
    1. فرض کنیم فردا قراره رابطه ای داشته باشیم اگر امروز و فردا قرص ضد بارداری خورده شود مثمر ثمر خواهد بود یا حتما باید از ماه قبل شروع شود ؟
    3. اینجور که متوجه شدم ال دی - اچ دی - نورژسترول - یاسمین قرص هایی هست که یافت میشوند آیا به غیر از اینها قرص های دیگری هم هستند ؟

سپاس

سلام

1. اولا مصرف قرص (فرض کنیم LD) باید از روز پنجم پریود خانم شروع بشه.
    دوما اگه مصرف برا اولین دفعه صورت می گیره تاکید میشه از یه روش جلوگیری دیگه (مثلا کاندوم) استفاده بشه.
    2. بهترین قرص رو نمیشه تعیین کرد ممکنه یکی به LD حساس باشه یکی به HD یکی به Yasmin و ... . همه این قرصا با ضریب تاثیر 98 درصد از بارداری جلوگیری میکنن و میشه مثلا با LD شروع کرد اگه خانم حساس بود بعد مثلا Yasmin و ...
    3. TF ،Yaz، سپروترون کامپاند و ...
    4. اینم معیار مشخصی نداره مثلا یکی که کم خونی داره تزریق آمپول بهترینه و ...
    ولی کلی بخوام بگم مصرف قرص (بدون فراموش شدن قرصا) بهتره.

13. sina919 نوشته است: سلام عذر میخوام من یک مقداری تاپیک های دیگرو مطالعه کردم ولی چند سوال برام پیش آمده ممنون میشم پاسخ بدین

سپاس

سلام
    اگه با کاندوم مشکل دارید بهتره قرص لونورژسترون را بگیرید و استفاده کنید اونم فقط 24 ساعت باعث پیشگیری میشود
    والبته یکبار در ماه و 5 بار در سال قابل استفاده است این سری از این روش استفاده کنید و اگر با خوردن قرص هم مشکل دارید از آمپول استفاده کنید که بعد اولین تزریق یک هفته باید پیشگیری کنید و بعد آن دیگه نیاز به روش کمکی نیست
    به گفته m1998عزیز هر کس با یک روش راحتتر هستش پس با کمی مطالعه اون روشو پیدا کنید

14. با سلام، من 5 روز پیش در رابطه با همسرم ( با استفاده از کاندوم ) متوجه شدم مقداری از منی من از زیر کاندوم به بیرون تراوش کرد و در حین ادامه رابطه داخل واژن همسرم وارد شد . البته همسرم این چند روز دوره پیریدوشه یعنی دقیقا 3 الا 4 روز بعد از رابطه. منم از اینکه کاندوم از مواد ضد منی برخوردار بوده یا نه اطلاعی ندارم. آیا نیاز به خوردن قرص یا مراجعه به دکتر هست ؟

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 49
رفتن به صفحه : 1 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید