شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه : 1 ...   

سوالات درباره پرده بکارت (نوع - شکل - آسیب و پاره شدن)

1. سلام،
    لطفا قبل از ارسال سوال در این تاپیک ، با استفاده از امکان جستجو سوالاتی که سایر کاربران قبل از این ارسال کرده اند را مطالعه نمایید، شاید قبلا به سوال شما پاسخ داده شده باشد.

مطالب مهم و پاسخ به سوالات شایع:

1 - برای فهم بهتر لطفا به تصویر زیر توجه کنید (نمای شماتیک از دستگاه تناسلی زنانه):
    - توجه: تصویر کوچک شده است،
    برای دیدن تصویر در اندازه واقعی روی آن کلیک کنید!

در هنگام نزدیکی، آلت مردانه وارد واژن می شود (ناحیه صورتی). بالطبع برای رسیدن به ناحیه صورتی ابتدا می بایست از خطوط قرمز (پرده بکارت) رد شد و با توجه به اینکه قطر آلت مرد در هنگام نعوظ بیش از قطر ورودی واژن در هنگام وجود پرده بکارت هست، به دنبال ورود آلت به واژن این لایه نازک دچار پارگی می شود. پس برای «ورود» آلت، اولین نقطه ، عبور از پرده بکارت می باشد.

2 - برای فهم بهتر به تصویر دستگاه تناسلی خارجی (اینجا) مراجعه کنید.
    با توجه به تصویر بالا ، اگر لب بزرگ و کوچک کنار زده شود ، پرده اولین قسمتی است که مشاهده می شود ؛ شاید خوده فرد (به دلیل عدم آشنایی با آناتومی منطقه) فقط قسمتی صورتی رنگ را مشاهده نماید ولی پزشک متخصص با معاینه (روی صندلی و موقعیت مخصوص ) به راحتی آن را تشخیص می دهد.پس بانوان عزیز، از کنجکاوی در مورد این منطقه جدا خودداری کنید، چون چه آسیب وارد کنید و چه وارد نکنید این مورد تا زمان ازدواج و برقراری اولین رابطه جنسی باعث ایجاد استرس و تشویش در شما خواهد شد.اگر به اطلاعاتی در مورد ناحیه تناسلی خود نیاز دارید، می توانید با مطالعه تاپیکها مختلف در انجمنها و نیز گالری تصاویر به آنها دست پیدا کنید.

3 - ورود انگشت به داخل واژن به معنی عبور از پرده بکارت است، پس احتمال آسیب دیدن پرده بکارت به دنبال ورود انگشت به داخل دستگاه تناسلی وجود دارد، احتمال و میزان آسیب به نوع پرده و نیز قطر انگشت وارد شده بستگی دارد، تشخیص این مورد تنها با معاینه بالینی توسط پزشک متخصص امکان پذیر است.

4 - فشار آب باعث پاره شدن پرده بکارت نمی شود.

5 - یبوست و زور زدن باعث پارگی پرده بکارت نمی شود.

6 - پرده بکارت در صورت ایجاد آسیب، خودبخود ترمیم نمی شود. ترمیم پرده بکارت از طریق جراحی غیر قانونی است و فرد انجام دهنده تحت پیگرد قانونی قرار می گیرد.

7 - تنها مرجعی که گواهی آن برای استناد در موارد قانونی معتبر است، سازمان پزشکی قانونی است، و می تواند هرگونه آسیب، خراش ، دستکاری و ترمیم از طریق جراحی را تشخیص دهد.

8 - خودارضایی بدون ورود شی خارجی به واژن (تحریک با مالش کلیتوریس) باعث از بین رفتن پرده بکارت نمی شود.

9 - مالش پاها به یکدیگر، استفاده از بالش و پتو! فشار دادن آلت تناسلی به مبل و صندلی! باعث از بین رفتن بکارت نمی شود.

10 - خونریزی به دلیل آسیب به پرده بکارت در زمان آسیب رخ می دهد، یعنی همانند سایر قسمتهای پوست و مخاط بدن که آسیب به آن وارد می شود و باعث پارگی مویرگها و جاری شدن خون می شود. (مثلا خونریزی 24 ساعت بعد رخ نخواهد داد!)

تاپیکهای مرتبط زیر را حتما قبل از ارسال سوال مطالعه کنید:

پرده بکارت ..

مشاهده پرده بكارت

پارگي پرده بكارت

فرق حلقوی ارتجاعی با سایر پرده ها

ترمیم پرده بکارت

عکس واقعی از بکارت

پارگی پرده حلقوی

یه سوال در مورد پرده بکارت

بایگانی سوالات پرده بکارت - 1

بایگانی سوالات پرده بکارت - 2

بایگانی سوالات پرده بکارت - 3

بایگانی سوالات پرده بکارت - 4

تذکر مهم:
    کاربرانی که به سوالات سایر کاربران پاسخ می دهند توجه داشته باشند که از پاسخ گویی به سوالاتی که با مطالب بالا قابل پاسخ گویی است ، اجتناب کنند؛ چون علاوه بر حذف پست مربوطه با اخطار هم مواجه خواهند شد. (قانون دو - 8 - ز)

* این راهنما به مرور زمان تکمیل تر خواهد شد!

تشکر شده توسط : 61 کاربر

2. سلام ببخشید من دچار وسواس شدم و خیلی مدت زیادی پردمو خودم نگاه کردم تا حالا هم سه بار دکتر رفتم گفتن سالمه ولی باز از آخرین باری که دکتر رفتم خیلی خودم رو معاینه کردم وبه خو دم فشار اوردم.این انبساط و انقباضی که شما گفتین باعث اسیب دیدن میشه رو جلو اینه زیاد انجام دادم مثلا زور زدم که پردم باز بشه ببینم پاره شده یا نه این کارو زیاد انجام دادم.معمولا چیزی شبیه پارگی نمی بینم.آیا این معاینه هایی که من خیلی هم انجام دادم باعث آسیب شده؟ واقعا دیگه حوصله دکتر ندارم واز طرفی هم  خیلیییی می ترسم .خواهشا واضح جوابمو بدید

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  3. banafshe1234 نوشته است:

سلام ببخشید من دچار وسواس شدم و خیلی مدت زیادی پردمو خودم نگاه کردم تا حالا هم سه بار دکتر رفتم گفتن سالمه ولی باز از آخرین باری که دکتر رفتم خیلی خودم رو معاینه کردم وبه خو دم فشار اوردم.این انبساط و انقباضی که شما گفتین باعث اسیب دیدن میشه رو جلو اینه زیاد انجام دادم مثلا زور زدم که پردم باز بشه ببینم پاره شده یا نه این کارو زیاد انجام دادم.معمولا چیزی شبیه پارگی نمی بینم.آیا این معاینه هایی که من خیلی هم انجام دادم باعث آسیب شده؟ واقعا دیگه حوصله دکتر ندارم واز طرفی هم  خیلیییی می ترسم .خواهشا واضح جوابمو بدید

با سلام.
    سالم بودن یا نبودن بکارتو فقط یک دکتر باتجربه اونم فقط با معاینه دقیق میتونه تشخیص بده.بستگی به نوع پرده داره که نازکه یا ضخیم و .... که با انبساطو انقباض صدمه ببینه.به هرحال اگه شما هم خیلی روی سالم بودن پردتون حساسیت دارین بهتره دیگه این کارو نکنید.

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  4. ایا خارج شدن هوا از واژن به هنگام باز کردن زیاد پاها طوری که انگار هوا وارد واژن میشود طبیعی است؟در ضمن من تا به حال نزدیکی نداشتم

5. padideh_2 نوشته است: ایا خارج شدن هوا از واژن به هنگام باز کردن زیاد پاها طوری که انگار هوا وارد واژن میشود طبیعی است؟در ضمن من تا به حال نزدیکی نداشتم

بله طبیعی هستش و هیچ مشکلی نیست

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 1 کاربر ديگر
  6. eliza2020 نوشته است:
    banafshe1234 نوشته است:

سلام ببخشید من دچار وسواس شدم و خیلی مدت زیادی پردمو خودم نگاه کردم تا حالا هم سه بار دکتر رفتم گفتن سالمه ولی باز از آخرین باری که دکتر رفتم خیلی خودم رو معاینه کردم وبه خو دم فشار اوردم.این انبساط و انقباضی که شما گفتین باعث اسیب دیدن میشه رو جلو اینه زیاد انجام دادم مثلا زور زدم که پردم باز بشه ببینم پاره شده یا نه این کارو زیاد انجام دادم.معمولا چیزی شبیه پارگی نمی بینم.آیا این معاینه هایی که من خیلی هم انجام دادم باعث آسیب شده؟ واقعا دیگه حوصله دکتر ندارم واز طرفی هم  خیلیییی می ترسم .خواهشا واضح جوابمو بدید

با سلام.
    سالم بودن یا نبودن بکارتو فقط یک دکتر باتجربه اونم فقط با معاینه دقیق میتونه تشخیص بده.بستگی به نوع پرده داره که نازکه یا ضخیم و .... که با انبساطو انقباض صدمه ببینه.به هرحال اگه شما هم خیلی روی سالم بودن پردتون حساسیت دارین بهتره دیگه این کارو نکنید.

هیچ پرده بکارتی با انقباض و انبساط,هرچه قدر هم زیاد پاره نمیشه.

7. با سلام لازم به توضیح است که دکترها همیشه هم درست نمی گن .چون به خود من گفتن که اولین نزدیکیت با خونریزی زیاد همراهه ولی من اصلا خونریزی نداشتم

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  8. نقل قول:
    با سلام لازم به توضیح است که دکترها همیشه هم درست نمی گن .چون به خود من گفتن که اولین نزدیکیت با خونریزی زیاد همراهه ولی من اصلا خونریزی نداشتم

سلام سمیه خانم
    بستگی به نوع بکارت شما داره! بعضی از بکارتها که از نوع ارتجاعی هستند خونریزی نخواهند داشت!

9. 136107

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام و خسته نباشيد چند وقت پيش سوالي كرده بودم درباره زائده گوشتي درون واژنم كه شباهتي به عكسهاي پرده بكار ندارد و شما پرسيده بوديد كه چه تصوري از پرده بكارت دارم بابت وقفه اي كه افتاده ازتون عذر خواهي ميكنم حقيقتش با توجه به عكسها و تصورات قبليم فكر ميكنم يك سطح نازك صورتي  شايد صاف يا ناصاف باشد كه احتمالا سوراخ هاي ريزي روي ان وجود داشته باشدولي چيزي كه من ميبينم تقريبا حفره اي كه توسط يك زائده كه اصلا نازك نيست و گوشتي شكل است پر شده يك چيز مخروطي شكل، خواهش ميكنم جوابمو بديدخيلي نگرانم كه نكنه واژنم بسته باشه يا غده باشه البته اطرافش يك سوراخ باريك  خطي شكل وجود دارد كه زياد هم چين چروك ندارد باز هم معذرت ميخواهم بابت اينكه اينجا پست گذاشتم اخه سوالم خيلي فوري بود و جايي كه شما گفته بوديد امكانش نبود از جناب دكتر و بقيه دوستان خواهش ميكنم راهنماييم كنيد اگر غير طبيعيه حتما خيلي زود دكتر برم

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  10. 136107 نوشته است: سلام و خسته نباشيد چند وقت پيش سوالي كرده بودم درباره زائده گوشتي درون واژنم كه شباهتي به عكسهاي پرده بكار ندارد و شما پرسيده بوديد كه چه تصوري از پرده بكارت دارم بابت وقفه اي كه افتاده ازتون عذر خواهي ميكنم حقيقتش با توجه به عكسها و تصورات قبليم فكر ميكنم يك سطح نازك صورتي  شايد صاف يا ناصاف باشد كه احتمالا سوراخ هاي ريزي روي ان وجود داشته باشدولي چيزي كه من ميبينم تقريبا حفره اي كه توسط يك زائده كه اصلا نازك نيست و گوشتي شكل است پر شده يك چيز مخروطي شكل، خواهش ميكنم جوابمو بديدخيلي نگرانم كه نكنه واژنم بسته باشه يا غده باشه البته اطرافش يك سوراخ باريك  خطي شكل وجود دارد كه زياد هم چين چروك ندارد باز هم معذرت ميخواهم بابت اينكه اينجا پست گذاشتم اخه سوالم خيلي فوري بود و جايي كه شما گفته بوديد امكانش نبود از جناب دكتر و بقيه دوستان خواهش ميكنم راهنماييم كنيد اگر غير طبيعيه حتما خيلي زود دكتر برم
    دوست عزیز اینایی که شما گفتید اصلا غیر طبیعی نیست قبل معاینه پرده همینطوری دیده میشه نگران نباشید تصاویری که تو سایت هست تصاویر شماتیک از بکارته که تو معاینه توسط فرد معاینه کننده مشاهده میشه هیچ کس نمیتونه بکارت خودشو معاینه کنه اگه واژن شما بسته بود پریود نمیشدید.

11. Hussein_x79 نوشته است:
    نقل قول:
    با سلام لازم به توضیح است که دکترها همیشه هم درست نمی گن .چون به خود من گفتن که اولین نزدیکیت با خونریزی زیاد همراهه ولی من اصلا خونریزی نداشتم

سلام سمیه خانم
    بستگی به نوع بکارت شما داره! بعضی از بکارتها که از نوع ارتجاعی هستند خونریزی نخواهند داشت!

سلام حسین آقا !

منظورم این نبود که انواع پرده رو نمی شناسم . منظورم این بود که بعضی وقتا خود دکترها هم نوع پرده رو تشخیص نمیدن و ممکنه اشتباه بگن .
    جالب اینجاست که وقتی دکتر تشخیص می داد همسرم پیشم بود و وقتی بعد اولین ارتباط دید خونریزی ندارم تعجب کرد(!!!!!).
    حالا من که باهمسرم مشکل نداشتم ولی بعضی مواقع ممکنه باعث سوئ تفاهم و مشکل هم بشه !!!!!!!!

12. nefertiti نوشته است:
    Hussein_x79 نوشته است:
    نقل قول:

سلام سمیه خانم

سلام حسین آقا !

منظورم این نبود که انواع پرده رو نمی شناسم . منظورم این بود که بعضی وقتا خود دکترها هم نوع پرده رو تشخیص نمیدن و ممکنه اشتباه بگن .
    جالب اینجاست که وقتی دکتر تشخیص می داد همسرم پیشم بود و وقتی بعد اولین ارتباط دید خونریزی ندارم تعجب کرد(!!!!!).
    حالا من که باهمسرم مشکل نداشتم ولی بعضی مواقع ممکنه باعث سوئ تفاهم و مشکل هم بشه !!!!!!!!

حرف شما متین اما ببخشید بعضی دکتر ها خیلی خیلی بیسوادن واون دکتری که شما رفتین از همون دسته بوده خداروشکر که همسرتون درکش بالا بوده وگرنه مصیبتی میشد براتون

13. سلام من پردم از نوع حلقوی ساده است که خون ریزی داره.دکتر گفت سالمه ولی من خودمو نگاه کردم چند بار دیدم که در ساعت 5 یا 6 یه ناهمواری مثل یه گوشت اضافه دارم.وقتی زور می زنم معلوم میشه.آیا این طبیعیه؟ خود ارضایی داشتم میشه واسه اون باشه؟البته دخول نداشتم. کلا همه پرده ها باید صاف و یکدست باشه تا معلوم بشه سالمه؟

14. banafshe1234 نوشته است: سلام من پردم از نوع حلقوی ساده است که خون ریزی داره.دکتر گفت سالمه ولی من خودمو نگاه کردم چند بار دیدم که در ساعت 5 یا 6 یه ناهمواری مثل یه گوشت اضافه دارم.وقتی زور می زنم معلوم میشه.آیا این طبیعیه؟ خود ارضایی داشتم میشه واسه اون باشه؟البته دخول نداشتم. کلا همه پرده ها باید صاف و یکدست باشه تا معلوم بشه سالمه؟

تشخیص نوع پرده و اینکه سالمه یا نه نیاز به تخصص داره که فقط توسط پزشک قابل تشخیص هست
    در ضمن وقتی شما دخولی نداشتید و در زمان خود ارضایی چیزی وارد نشده دلیلی برای پارگی بکارت وجود نداره

تشکر شده توسط : 4 کاربر
  15. سلام
    با عرض معذرت مشکلی که برای من پیش آمده اینه که با دختری یک بار رابطه جنسی داشتم که به گفته خودش 2 سال قبل با دوست پسرش رابطه جنسی داشته که منجر به ازاله پرده بکارت وی شده است و باز هم به گفته خودش در این مدت 2 سال هم روابط جنسی متعددی با افراد مختل داشته است. حالا پس از رابطه با من مدعی شده که من به او تجاوز کرده ام و باعث ازاله پرده بکارتش شده ام. اکنون که بیش از 5 ماه از رابطه ما می گذرد به مادرش این مطلب را گفته و با توجه به اینکه از اقوام من می باشد من را تهدید یه شکایت می کند!! حا با توجه به مطالب فوق می خواستم بدانم پزشک قانونی می تواند دقیقا تشخیص بدهد که ازاله بکارت ایشان 2 سال پیش صورت گرفته یا نه؟ و اینکه قابل تشخیص است که وی بیش از یکبار رابطه جنسی داشته یا خیر؟ ممنون

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 21
رفتن به صفحه : 1 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید