شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    ... 30 ...   

بایگانی سوالات پرده بکارت - 4

1. hasti1991 نوشته است: من ۲ هفته پیش قرص ال.دی استفاده میکردم که بعد از قطع کردن مصرف ۳ روز بعدش پریود شدم.امروز رابطه ی جنسی بدون دخول داشتم اما الان متوجه شدم که خونریزی دارم.این مشکل به خاطر قرص ال.دی که چند گفته پیش مصرف کردم هستش یا مشکل دیگه یی واسم پیش اومده؟

اطلاعاتتون کامل نیست دوست عزیز.
    ال دی رو برای درمان به مدت کوتاه استفاده کردید یا برای جلوگیری به صورت کامل؟
    امروزی که شما میگید روز چند سیکل پریودتونه؟
    پریودتون کامل تموم شده؟
    دوره بعدی مصرف قرص رو شروع کردید یا دیگه قصد مصرف ندارید؟

2. من به مدت ۱ هفته قرص ال.دی مصرف کردم به منظور عقب انداختن عادت ماهانه. دوشنبه ی هفته ی پیش پریود شدم و جمعه آخرین روز پریودم بود. امروز باز هم خون دیدم. راستی دیگه قصد استفاده از قرص ال.دی رو ندارم!

3. hasti1991 نوشته است: من به مدت ۱ هفته قرص ال.دی مصرف کردم به منظور عقب انداختن عادت ماهانه. دوشنبه ی هفته ی پیش پریود شدم و جمعه آخرین روز پریودم بود. امروز باز هم خون دیدم. راستی دیگه قصد استفاده از قرص ال.دی رو ندارم!

اگه سوالتون بخاطر بکارت هستش جوابتون خیر هستش مشکلی از نظر بکارت ندارید و سالمه
    اما اگه دنبال این هستید که چرا خونریزی دارید به مصرف قرص میتونه مربوط باشه اما تا چک نشید نمیشه قطعی جواب داد

4. پرده پاره شده معلوم میشه توسط چه آلتی پاره شده؟

5. hymen نوشته است: پرده پاره شده معلوم میشه توسط چه آلتی پاره شده؟

بله اگر توسط چزشکی قانونی چک شود یا متخصص کاملا مشعود خواهد بود که پرده بر اثر ورد آلت و رابطه جنسی از بین رفته یا ورود شی خارجی

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  6. ممنونم از پاسختون دوست عزیز ولی من منظورم این بود که اون آلتی که توسطش دخول صورت گرفته چه دختر که پردش پاره بشه و چه زن که پرده نداشته باشه اون آلت مرد رو میتیشه تشخیص داد که مال چه شخصی بود؟ یا معلوم نمیشه آلت چال چه کسی بوده!!!

7. فقط در صورتی که ترشحات مردانه یا منی در واژن مونده باشه.
    در غیر اینصورت خیر.

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  8. چه مدت میمونه؟ با شستن واژن این ترشحات و منی از بین نمیرن؟

9. سلام
    یه سوالی داشتم...
    من تقریبا 2 هفته پیش رابطه ای باهمسرم داشتم البته نه به صورت دخول ....به خاطر ترسی که من دارم پیشنهاد کردم اول با ورود انگشت باشه ... من به دکتر مراجعه نکردم ولی از شماکمک می خوام ..در اون رابطه  انگشت ایشون کامل وارد واژن شد لحظه اول کشیدگی رو احساس می کردم اما نه دردری به اون صورت وهیچ خون ریزی هم نداشتم آیا پرده از نوع ارتجاعیه و در این صورت پزشک باز هم وجود رابطه رو به این شکل می تونه تشخیص بده.. وآیا در صورت ورود آلت هم دردی نخواهم داشت ؟
    باتشکر وسپاس از همه عزیزان

10. zendegi_omid نوشته است: سلام
    یه سوالی داشتم...
    من تقریبا 2 هفته پیش رابطه ای باهمسرم داشتم البته نه به صورت دخول ....به خاطر ترسی که من دارم پیشنهاد کردم اول با ورود انگشت باشه ... من به دکتر مراجعه نکردم ولی از شماکمک می خوام ..در اون رابطه  انگشت ایشون کامل وارد واژن شد لحظه اول کشیدگی رو احساس می کردم اما نه دردری به اون صورت وهیچ خون ریزی هم نداشتم آیا پرده از نوع ارتجاعیه و در این صورت پزشک باز هم وجود رابطه رو به این شکل می تونه تشخیص بده.. وآیا در صورت ورود آلت هم دردی نخواهم داشت ؟

باتشکر وسپاس از همه عزیزان

دوست عزیز شما با شناخت نقاط حساس بدنتون و معرفی به همسرتون میتونید باعث بشید برای رابطه آماده تر شید.
    سعی کنید مدتی (هرچه بیشتر بهتر مثلا 20 دقیقه) فقط معاشقه داشته باشید و وقتی که واژن برای شرایط آماده شد رابطه داشته باشید. واژن چه هنگام معاشقه چه هنگام رابطه خودش رو آماده میکنه و منطبق میشه.
    ترستون بیشتر کاذبه و میتونید با آرامش و حرکت آرام و کند همسرتون در ابتدای رابطه ،شروع کنید و کم کم جلو برید.
    این برای دفعه اول و دوم و تجربه کسب کردن بهتره .بعد دیگه همه چیز راحت خواهد بود.

11. 1735

اخطارها : 2 باراخطارها : 2 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    چند نکته درباره نحوه صدور گواهی بکارت

مهم‌ترین نکته پیش از صدور هر گواهی پزشکی، احراز هویت فردی می‌باشد که قرار است مورد معاینه قرار گیرد. این موضوع در امر صدور گواهی بکارت از اهمیت بیشتری برخوردار بوده و باید دقت و وسواس دو‌چندانی به خرج داد، چراکه ممکن است فردی به جای دیگری مراجعه و معاینه گردد و گواهی بکارت به نام کسی که باکره نیست، بگیرد و به این وسیله پزشک نادانسته دچار اشتباه گردد.
    ● نکته ۱
    بیماری که صرفا جهت معاینه مراجعه می‌کند و قرار است که نتیجه معاینه بکارت به صورت شفاهی به وی گفته شود نیاز به احراز هویت ندارد، ولی اگر درخواست گواهی کند باید حتماً احراز هویت شود.
    ● نکته ۲
    انجام معاینه بکارت باید با رضایت فرد مورد معاینه و یا والدین و سرپرست قانونی وی صورت گیرد. باید توجه داشت که حتی اگر انجام معاینه بکارت به درخواست مراجع قضایی باشد در این حالت نیز پزشک بدون اجازه فردی که قرار است مورد معاینه قرار گیرد حق معاینه ندارد واگر فرد مذکور اجازه معاینه ندهد باید در پاسخ استعلام مرجع قضایی چنین نوشت که: «نامبرده همکاری لازم جهت انجام معاینه بکارت را ندارد، لذا انجام این معاینه در حال حاضر مقدور نیست.
    »
    ● نکته ۳
    بهتر است که گواهی بکارت در دو نسخه تهیه گردد که یکی به فرد معاینه شده یا ولی وی تحویل شده و دیگری نزد پزشک صادرکننده یا در پرونده پزشکی بیمار باقی بماند.
    همچنین بهتر است که روی هر یک از دو نسخه گواهی یک عکس جدید از فرد معاینه‌شده که ترجیحاً به صورت تمام‌رخ تهیه شده و با چهره فرد مورد معاینه هم‌خوانی دارد چسبانده شده و روی آن مهر پزشک معاینه‌کننده زده شود، به طوری که مهر هم عکس و هم برگه گواهی را بپوشاند و در نتیجه امکان تعویض عکس وجود نداشته باشد و سپس روی عکس ممهور را با چسب شیشه ای بچسبانیم تا تعویض آن غیرممکن گردد. در این موارد می‌توان گواهی را به این ترتیب نوشت: «از صاحب عکس الصاقی ممهور به مهر اینجانب بر روی این گواهی که بر اساس شناسنامه ارایه شده، خانم........
    نامیده می‌شود و اثر انگشت وی نیز در انتهای این گواهی ثبت شده است در تاریخ.... ساعت.
    ... معاینه به عمل آمد و......
    .».
    ● نکته ۴
    در امر صدور گواهی بکارت ضروری است که علاوه بر تاریخ، حتما ساعت دقیق معاینه نیز ثبت شود تا این گواهی در آینده مورد سوء‌استفاده قرار نگیرد. برای بهتر مشخص شدن علت این امر به مثال زیر توجه نمایید: دختر خانمی‌توسط خانواده جهت معاینه بکارت در ساعت ۱۰ صبح به پزشک مراجعه نموده و تحت معاینه قرار می‌گیرد و برای وی گواهی بکارت در همان تاریخ صادر می‌گردد.
    از نظر قانون این گواهی، بکارت فرد مورد معاینه را تاساعت ۲۴ آن روز اعلام می‌دارد، در حالی که ممکن است در طی ساعات باقی مانده از آن روز، هر اتفاقی رخ دهد! که در این حالت پزشک صادرکننده گواهی بکارت فرد مورد معاینه را تا آخرین ساعات آن روز گواهی نموده است.
    از طرف دیگر لازم است که تاریخ و ساعت صدور گواهی هم به عدد و هم به حروف نوشته شود تا قابل دستکاری نباشد.
    ● نکته ۵
    نکته بسیار با اهمیت دیگر این است که الزاماً باید گواهی صادر شده به خود فرد تحویل داده شود و اگر وی صغیر یا مهجور بود، گواهی باید تحویل ولی یا قیم وی گردد و پزشک اجازه ندارد گواهی را به سایر بستگان و دوستان فرد مورد معاینه تحویل دهد.
    ● نکته ۶
    در موارد نادر ممکن است دختر خانمی‌دارای هایمن بدون سوراخ (Imperforated hymen) باشد که با اولین قاعدگی برای وی مشکلاتی پیش می‌آید که الزاماً باید توسط پزشک یک برش صلیبی‌شکل روی هایمن وی به منظور تخلیه محصولات قاعدگی ایجاد گردد.
    باید توجه داشت که در موارد پرده بکارت بدون سوراخ لازم است که پس از گرفتن مجوز قانونی اقدام به جراحی و ایجاد برش روی پرده بکارت نمود، ولی در مواردی که باعث بروز علایم حاد شده و وضعیت اورژانسی را ایجاد کرده است، نیازی به اخذ مجوز نبوده و پزشک معالج می‌تواند پس از ثبت کلیه علایم و تشخیص، اقدام به درمان جراحی بنماید و سپس برای بیمار گواهی مبنی به انجام اقدامات درمانی صادر نماید.
    ● نکته ۷
    انتخاب و پذیرش بیمار جهت معاینه هایمن: نظر به اینکه این معاینه (به جز در موارد تجاوزات جنسی) حالت اورژانسی ندارد و از طرفی نیاز به مهارت و تجربه دارد، پزشک می‌تواند بیمار خود را بپذیرد و یا رد نماید. مثلاً اگر بیمار به قصد دریافت گواهی سلامت هایمن مراجعه می‌کند، بدیهی است پزشک می‌تواند بیمار را مشروط به اظهارنظر شفاهی بپذیرد یا صدور گواهی را مشروط به سالم بودن‌هایمن نماید و یا با بیمار شرط کند که اگر تشخیص مشکل باشد، گواهی صادر نمی‌کند و باید به مرجع دیگری که تبحر بیشتری دارد مراجعه نماید.
    ● نکته ۸
    در صدور گواهی بکارت بهتر است که چند پزشک با تجربه در کنار یکدیگر اقدام به معاینه و صدور گواهی نمایند، چرا که در این حالت امکان اشتباه بسیار کمتر خواهد بود و از نظر قانونی نیز ارزش و اعتبار این گواهی بالاتر می‌باشد و دفاع از گواهی صادر شده نیز بهتر صورت خواهد گرفت.
    ● نکته ۹
    در صورت وجود هرگونه شک و ابهام در تعیین وضعیت بکارت فرد مورد معاینه، نباید اقدام به صدور گواهی کرد و لازم است وی را به فرد با تجربه‌تر یا به پزشکی قانونی ارجاع نمود.
    </BLOGEXTENDEDPOST>

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  12. 1735

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    يك سؤال اساسي داشتم !

لزوما پيش از ازدواج ، بايستي گواهي سلامت بكارت خانم را از دكتر متخصص دريافت كرد ؟
    يعني اين يك قانونه يا مسئله اي عرفي و سنتي ؟
    اگر نه ،
    چطور مي توان اين تقاضا رو با دختر خانم يا خانوادش مطرح كرد ؟
    اصلا اخلاقا درسته اين خواسته پسر ؟

13. 1735 نوشته است: يك سؤال اساسي داشتم !

لزوما پيش از ازدواج ، بايستي گواهي سلامت بكارت خانم را از دكتر متخصص دريافت كرد ؟
    يعني اين يك قانونه يا مسئله اي عرفي و سنتي ؟
    اگر نه ،
    چطور مي توان اين تقاضا رو با دختر خانم يا خانوادش مطرح كرد ؟
    اصلا اخلاقا درسته اين خواسته پسر ؟

گرفتن گواهی سلامت برای ازدواج، هیچ ربطی به قانون نداره
    کجای قانون ما ذکر شده که حتما باید دختر باکره رو برای ازدواج پیدا کرد و این باکرگی رو اثبات کرد؟؟
    بله، این درسته که اگه دختری خودش رو باکره معرفی کنه و بعد از عقد برای آقا با دلیل و مدرک و هر چیز دیگه ای اثبات بشه که خانم باکره نبوده می تونه بره و ازش شکایت کنه و عقد رو به هم بزنه، دقیقا مثل خانمی که اگه بعد از عقد متوجه بشه که آقا توانایی بر قرار کردن رابطه ی جنسی رو نداره مثلا به هزار و یک دلیل قدرت نعوذ آلت رو نداره و یا هر چیز دیگه....
    اینجاست که پای قانون به میون می یاد و می شه حرفها رو با اسم قانون پر رنگ تر کرد!

از قدیم رسم بوده که برای ازدواج دختر رو می بردن تا بکارتش رو سندیت بدن، بعد اون یه تیکه کاغذ رو بدن دست خانواده ی داماد تا خیال طرف راحت باشه که دختر سالم و دست نخورده تحویل گرفته.. همین الانشم توی دو سوم خانواده های ایرانی این مساله رایج هست، یه جورایی تبدیل به رسم شده. دختر رو به یه پزشک متخصص زنان یا یه کارشناس مامایی نشون می دن تا بکارتش رو معاینه کنه. بعد که سلامتش تایید شد و نوع بکارتش هم تشخیص داده شد، سه نسخه گواهی سلامت تهیه می شه توسط دکتر، با امضا و کلی مشخصات شناسایی دختر خانم، روی همه شون هم چسب می خوره که قابل دستکاری نباشه، یه نسخه رو به دختر و خانواده اش می دن، یه نسخه به دست داماد آینده، و یکی هم دست خود دکتر می مونه که معمولا تا یک سال دکتر اون رو نگه می داره برای حوادث و اتفاقات احتمالی آینده!!!!!!!

هر پسری حق داره این انتظار رو داشته باشه که دختری که برای همسری انتخاب می کنه سالم و پاک و دست نخورده باشه، یعنی "باکره" باشه. وقتی هم می ره خواستگاری، این حرف توسط بزرگترا، معمولا مادر پسر عنوان می شه و تقاضا می کنن که قبل از عقد دختر رو با همراهی همدیگه برای گرفتن گواهی سلامت به دکتر ببرن، که بعضی ها هم کار رو یه دفعه ای می کنن، وقتی که برای آزمایشات قبل از ازدواج می رن همون روز دختر رو برای معاینه به دکتر می برن

نگران نباشید
    این حق شماست
    می تونین به صراحت بیان کنید

هر چند می دونم اینجا جای این حرف نیست اما شدیدا تحت تاثیر قرار گرفتم!
    آقایان انتظار دارن یه دختر باکره و دست نخورده رو وارد زندگیشون کنن، در حالی که خودشون در زمان مجردی هر رابطه ای که دوست داشتن رو برقرار کردن و هیچ ترسی هم از غولی به اسم بکارت نداشتن! اصلا چرا آقایان دلشون به اون یه تیکه کاغذ گواهی سلامت خوشه؟ توی این روزگاری که می شه با یه جراحی 15 دقیقه ای دهانه ی واژن رو انقدر تنگ کرد که هر آلتی رو وسوسه کنه، یا با هزار روش کلاه برداری یه گواهی سلامت جعلی تهیه کرد و همه چیز رو پیش برد؟

کاش فکر ما کمی بازتر می شد....

تشکر شده توسط : 5 کاربر
  14. 1735

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    با سپاس فراوان از بابت راهنمائي بنده !
    خانم مهندس haale :
    خدا شاهده منظور خاصي از اين سوالم نداشتم و خودم هم تا حدودي با اينجور عقايد مخالفم !
    فقط مي خواستم روال معمول كارو بدونم ! از اينكه ناراحتتون كردم عذر مي خوام (از همه ي خانومها)‌!
    درست مي فرمائين ، بنظر من هم بايستي هردو طرف معاينه بشن !
    نه خانم ، ما از اين صراحتا (جرأتا) نداريم !
    (البته اينم ميدونم كه هرگونه دستكاري و يا عمل جراحي روي پرده هايمن توسط دكترهاي متبحرمون قابل تشخيصه و اين حرفتون درست نبود !)
    من خودم هم مهندس فوق ليسانسم و به شما بابت اينكه بالاخره دارين مهندس ميشين تبريك مي گم !
    لطفا اجازه بدين ايميلتون نمايش داده بشه تا مسئله اي رو به شما خاطر نشان كنم !

15. با عرض سلام و خسته نباشید و نهایت تشکر از سایت بسیار مفید شما من تازه با سایت خوبتون آشنا شدم.
    سوال من اینه که من مدتی هست هر از گاهی دچار یبوستهای شدید می شم و دچار خونریزی از ناحیه پرینه می شم ..البته خیلی کم ولی سوزش و درد مختصر هم داره...نگرانی من این هستش که آیا خونریزی ناحیه پرینه ربطی به پرده بکارت داره و آیا ممکنه این خونریزیها بعلت صدمه دیدن پرده بکارت باشه؟ خیلی نگرانم که این یبوستهای شدید باعث صدمه دیدن پرده بکارت شده باشه و این خونریزیها و زخمهای پرینه به علت صدمه دیدن پرده بکارت باشه.
    کلا من خیلی در این زمینه وسواس و تشویش دارم ممنون میشم راهنماییم کنید.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 30 از 35
رفتن به صفحه :    ... 30 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید