شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    ... 13 ...   

راهنمایی برای بارداری شدن موفق

1. با سلام کسی
    دکتر به من گفته این ماه سونو داخلی انجام بدم تا وضعیت تخمدانهامو بررسی کند وبعد از اون گرفتن عکس رنگی وانجام عمل لاپیراسکوپی خیلی استرس دارم انجام عمل لاپراسکوپی وعکس رنگی خیلی درد داره از یکی شنیدم که میگفت خیلی سخته با تشکر

2. باسلام آیابا انجام سونو داخلی حاملگی مشخص میشه من دو روز پیش پریودم تمام شد واز آن روز اگه تادوروز دیگه یک شب درمیان نزدیکی کنم وروز چهارشنبه سونو داخلی انجام بدم اگه حاملگی صورت گرفته باشد در سونو مشخص میشود

3. f3060077606 نوشته است: باسلام آیا با انجام سونو داخلی حاملگی مشخص میشه من دو روز پیش پریودم تمام شد واز آن روز اگه تادوروز دیگه یک شب درمیان نزدیکی کنم وروز چهارشنبه سونو داخلی انجام بدم اگه حاملگی صورت گرفته باشد در سونو مشخص میشود

با انجام سونوگرافی داخلی می توان از وضعیت حاملگی مشخص شد ولی اینکه گفتید: (دو روز پیش پریودم تمام شد و از آن روز اگه تا دو روز دیگه یک شب درمیان نزدیکی کنم و ...) خیر ، نزدیکی در روزهایی که گفتید احتمال تخمک گذاری وجود ندارد، بنابراین احتمال بارداری خیلی ضعیف است. بلکه باید نزدیکی را با توجه به سیکل ماهانه خود و در دوران تخمک گذاری اقدام به نزدیکی کنید تا شانس احتمال بارداری بیشتر شود. ولی هر زمانی که احتمال بارداری مطرح بود و خواستید سونوی داخلی انجام بدید یادتون باشه قبل از سونوگرافی ادرار کنید چون مثانه پر باعث می‌شود جنین به کنار زده شده و عکس‌ها قابل رویت نباشد.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  4. با سلام و خسته نباشید
    من با منشی دکترم تماس گرفتم چون به خود دکترم دسترسی نداشتم و این سری به من گفته آمپول گونال اف ( اگه اشتباه نکنم ) بزنم تا حالا اسمشم نشنیده بودم میشه بهم توضیح بدین فرقش با آمپول hcg چیه؟و گفته روز 30 آبان یعنی روز 10 پریود آمپول رو بزنم و روزهای 12و14و16 نزدیکی کنم و از روز 5 پریود تا 9 پریود قرص کلومیفن روزی 1 عدد یعنی 5 عدد بخورم می خواستم نظر شما رو هم بدونم که با این شرایط می تونم امیدوار باشم؟فقط در مورد آمپول گونال اف برام توضیح بدین آیا این آمپول رو بزنم یا آمپول hcg رو بزنم؟
    ممنون از راهنماییتون

5. asal690

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام من 5 روز پريوديم عقب افتاده و تست دادم مثبت بود الان درد در ناحيه ي تخمدان راست و طرف راست شكمم دارم ممكنه بارداريم خارج رحمي باشه ؟

6. rozita1362 نوشته است: با سلام و خسته نباشید
    من با منشی دکترم تماس گرفتم چون به خود دکترم دسترسی نداشتم و این سری به من گفته آمپول گونال اف ( اگه اشتباه نکنم ) بزنم تا حالا اسمشم نشنیده بودم میشه بهم توضیح بدین فرقش با آمپول hcg چیه؟و گفته روز 30 آبان یعنی روز 10 پریود آمپول رو بزنم و روزهای 12و14و16 نزدیکی کنم و از روز 5 پریود تا 9 پریود قرص کلومیفن روزی 1 عدد یعنی 5 عدد بخورم می خواستم نظر شما رو هم بدونم که با این شرایط می تونم امیدوار باشم؟فقط در مورد آمپول گونال اف برام توضیح بدین آیا این آمپول رو بزنم یا آمپول hcg رو بزنم؟
    ممنون از راهنماییتون

گونال اف برای تحریک تخمدان ها به تولید تخمک های زیادی تحریک می کند که باعث می شود تا به جای یک تخمک چندین تخمک بارور شود.
    گونال اف به صورت زیر جلدی تزریق میشه، یعنی با زاویه 45 درجه  دور ناف، روی ران یا روی بازو می توانید تزریق نمائید.
    آمپول hcg برای بالغ شدن فوليكول تجويز ميشه. این آمپول ها تخمدان های شما را وادار به تحریک و تولید تخمک های بالغ در زمان معمول می کنند.
    اگه اندازه فوليكول (18 تا 22 ميليمتر برای باروری خوبه) مناسب بود برای بالغ و كامل شدن تخمك hcg رو ميزنيد.
    قرص کلومیفن هم که تخمدانها را وادار به تحریک یک یا بیشتر تخمک می کند به همان روشی که گفته شده مصرف کنید و روز 10 پریود آمپول گونال اف را تزریق کنید و روزهای 12 تا 16 پریود یک روز درمیان نزدیکی کنید تا شانس احتمال بارداری بیشتر شود.

7. با سلام
    من همیشه روز های پریدی 28-29 روزه داشتم و منطم بود به مدت 7 روز هم طول میکشید البته تا روز 4 خونریزی زیاد بود و بعد کم میشد 5 ماه است برای بارداری اقدام کردم از ماه دوم سیکلم 30 روزه و بعد 31 روزه شد ولی بقیه موارد پریدی مثل همیشه بود ولی این ماه در روز 31 لکه بینی داشتم و این لکه بینی و خونریزی خیلی خفیف امروز هم که روز 5 است ادامه دارد و من خونریزی پریدی مثل همیشه را ندارم 3 روز پیش به دکتر مراجعه کردم بعد از سونو گفت آندو متر ضخیم داری یا ممکنه برای همین عقب افتادن پری باشه و یا برای بارداری برام آز بتا نوشت که منفی بود و گفت علت پری می تونه از استرس باشه و باز میشی اما امروز روز 5 هست و هنوز همونجوریم برام قرص لتروزول 5 عدد تجویر کرد و گفت از روز اول همون لکه بینی حساب کنم شب 5 تا 9 هر شب یکی بخورم
    اولا علت این حالت در پری من که همیشه عادی بود چیست؟
    آیا احتمال بارداری وجود داره؟
    خیلی نگرانم ممنون میشم جوابمو بدید

8. با سلام
    می خواستم در مورد آمپول گونال اف سوال کنم که اگه با زدن این آمپول باردار بشم برای بچه که ضرری نداره؟یعنی مشکلی پیش نمیاد؟و اینکه گفتین گونال اف برای تحریک تخمدان ها به تولید تخمک های زیادی تحریک می کند که باعث می شود تا به جای یک تخمک چندین تخمک بارور شود می خواستم بدونم پس احتمال چند قلویی هم هست؟شما گفتین اگه اندازه فوليكول (18 تا 22 ميليمتر برای باروری خوبه) مناسب بود برای بالغ و كامل شدن تخمك hcg رو برنم از کجا باید بدونم که  اندازه فوليكول چقدر شده؟
    با تشکر

9. با سلام
    می خواستم در مورد آمپول گونال اف سوال کنم که اگه با زدن این آمپول باردار بشم برای بچه که ضرری نداره؟یعنی مشکلی پیش نمیاد؟و اینکه گفتین گونال اف برای تحریک تخمدان ها به تولید تخمک های زیادی تحریک می کند که باعث می شود تا به جای یک تخمک چندین تخمک بارور شود می خواستم بدونم پس احتمال چند قلویی هم هست؟شما گفتین اگه اندازه فوليكول (18 تا 22 ميليمتر برای باروری خوبه) مناسب بود برای بالغ و كامل شدن تخمك hcg رو برنم از کجا باید بدونم که  اندازه فوليكول چقدر شده؟
    با تشکر

10. با عرض سلام و خسته نباشید
    قبلاً سوالم رو مطرح کردم (پست 163)و پیشنهاد کردید که برای اطمینان از بارداری آزمایش خون بدهم  روز 22 پریودی آزمایش خون دادم مشکوک بود (حدود 88/14) و روز 24 آن رو تکرار کردم (48/6) شده بود باز گفتند مشکوکه  و پیشنهاد دادن منتظر بمونم اگه پریود نشدم باز هم برم آزمایش بدهم. ممکنه بالا رفتن هورمون hcg به دلیل تزریق 2 تا آمپول hcg  در روز 15 و یکی در روز 17 پریودی باشه؟ اگه نه دلیل کاهش سطح این هورمون چیه؟باز هم ممنون از توجه یه سوالات و پاسخ به آنها

11. mandana62 نوشته است: با سلام
    با تشکر

آمپول گونال اف به همون منظوری که قبلاً گفتم کاربرد داره و اصولاً برای تحریک تخمدان به تخمک گذاری استفاده میشه تا نزدیکی در زمان تخمک گذاری، شانس احتمال بارداری را بیشتر کند. و اینکه گفتید ضرری برای بچه ندارد، خیر مشکلی وجود ندارد.
    فولیکول ها در ابتدای دوره قاعدگی حدود 3-5 میلیمتر هستند که تا نیمه دوره به حدود 19-20 میرسند، و بطور مععمول در هنگام دفع تخمک چند فولیکول رشد کرده حدود 18 میلیمتر وجود دارد که یکی از آنها که رسیده تر است و دفع می شود و بقیه تحلیل میروند. همچنین برای اندازه گیری فولیکول می توانید از سونوگرافی استفاده کنید.

12. belfy نوشته است: با سلام
    من همیشه روز های پریدی 28-29 روزه داشتم و منطم بود به مدت 7 روز هم طول میکشید البته تا روز 4 خونریزی زیاد بود و بعد کم میشد 5 ماه است برای بارداری اقدام کردم از ماه دوم سیکلم 30 روزه و بعد 31 روزه شد ولی بقیه موارد پریدی مثل همیشه بود ولی این ماه در روز 31 لکه بینی داشتم و این لکه بینی و خونریزی خیلی خفیف امروز هم که روز 5 است ادامه دارد و من خونریزی پریدی مثل همیشه را ندارم 3 روز پیش به دکتر مراجعه کردم بعد از سونو گفت آندو متر ضخیم داری یا ممکنه برای همین عقب افتادن پری باشه و یا برای بارداری برام آز بتا نوشت که منفی بود و گفت علت پری می تونه از استرس باشه و باز میشی اما امروز روز 5 هست و هنوز همونجوریم برام قرص لتروزول 5 عدد تجویر کرد و گفت از روز اول همون لکه بینی حساب کنم شب 5 تا 9 هر شب یکی بخورم
    اولا علت این حالت در پری من که همیشه عادی بود چیست؟
    آیا احتمال بارداری وجود داره؟
    خیلی نگرانم ممنون میشم جوابمو بدید

وقتی جواب آزمایش بتا منفی بوده پس دیگر احتمال بارداری وجود ندارد.
    تغییر دو سه روزه در قاعدگی، مشکل خاصی نیست. اما اگر فاصله بین دو پریود به کمتر از 25 روز یا بیشتر از 35 روز برسد باید علت آنرا بیشتر بررسی کنید. مثلاً مشکلات هورمونی ناشی از کم کاری هومون تیروئید می تواند باعث اختلال در نظم قاعدگی شود یا به قول پزشکتون استرس و اضطراب هم تأثیر زیادی در نوع پریودی دارد. معمولاً اگر بیش از یک هفته زمان پریود به تعویق افتاد می توانید با مشورت پزشک از آمپول پروژسترون استفاده کنید. معمولاً در خانم های غیر باردار که پریود آنها به تأخیر افتاده با تزریق این آمپول خونریزی صورت می گیرد.
    اگر قصد بارداری دارید با توجه با قاعدگی 29 روزه، از روز 11 تا 18 پس از شروع اولین خونریزی، دوران تخمک گذاری شما خواهد بود که اگر هر دو نفر مشکلی نداشته باشید، نزدیکی در این روزها شانس احتمال بارداری را زیاد می کند.

13. kebrahimi نوشته است: با عرض سلام و خسته نباشید
    قبلاً سوالم رو مطرح کردم (پست 163)و پیشنهاد کردید که برای اطمینان از بارداری آزمایش خون بدهم  روز 22 پریودی آزمایش خون دادم مشکوک بود (حدود 88/14) و روز 24 آن رو تکرار کردم (48/6) شده بود باز گفتند مشکوکه  و پیشنهاد دادن منتظر بمونم اگه پریود نشدم باز هم برم آزمایش بدهم. ممکنه بالا رفتن هورمون hcg به دلیل تزریق 2 تا آمپول hcg  در روز 15 و یکی در روز 17 پریودی باشه؟ اگه نه دلیل کاهش سطح این هورمون چیه؟باز هم ممنون از توجه یه سوالات و پاسخ به آنها

هیچ عاملی نمی تواند مقدار این هورمون را تحت تأثیر قرار دهد بجز داروهایی که حاوی این هورمون باشند. این داروها برای درمان نازایی مورد استفاده قرار می گیرد. و آمپول hcg که برای افزایش تحکیم بارداری مبنی بر تحریک تخمدان به تخمک گذاری تزریق می شود نیز می تواند مقدار آزمایش beta hcg را تحت تأثیر  قرار دهد. و دلیل کاهش سطح این هورمون این است که مقدار hcg که قبلاً تزریق کرده بودید اثر آن کمتر شده و باعث شده مقدار آزمایش در نوبت دوم کمتر نشان داده شود.
    توصیه می شود 7 روز پس از تأخیر در خونریزی، آزمایش بتا مجدد انجام شود تا موارد کاذب به حداقل رسیده و در صورت وجود بارداری سطوح هورمون به مقدار قابل ملاحظه تری برسد.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  14. با سلام من این ماه از روز 11تا روز 13 آمپول HMGوروز14آمپول HCGتزریق کردم وروزهای 8و10و13و14تاالان نزدیکی داشتم میواستم بدونم کی میتونم آزمایش بدم ببینم حامله هستم یا نه آیا باتست بارداری هم میشه تشخیص داد ممنون

15. با عرض سلام خدمت اقای دکتر
    من زنی 27 ساله هستم و 1سال هست که برای بارداری اقدام کرده ایم و تا کنون موفق نشده ایم.
    در ضمن بنده تنبلی تخمدان البته بصورت ضعیف دارم.
    الان روز 3 پریودم هست.به نظر شما من چه مواد غذایی را مصرف کنم که به بزرگتر شدن اندازه فولیکول من کمک کند.من روز 12 پریود نوبت سونوگرافی دارم که ببینم اندازه فولیکول غالبم چقدر است.
    دکتر این ماه برای من دارو تجویز نکرده و این ماه باید بصورت طبیعی فولیکول داشته باشم.
    من شنیده ام که خوردن شیره انگور باعث بزرگتر شدن اندازه فولیکول میشود.آیا این مطلب درست است؟
    ممنون میشم که زودتر جواب سوالاتم را بدهید.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 13 از 29
رفتن به صفحه :    ... 13 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید