شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    ... 16 ...   

بایگانی سوالات پرده بکارت - 4

1. با سلام و خسته نباشيد.
    شايد سوالم تكراري باشه با اينكه جستجو هم كردم تو سايت يه جواب مشخص پيدا نكردم.
    ميخواستم بپرسم اگه دكتر تشخيص بده كه پرده بكارت خراش داره يا اينكه لهيدگي داره يا مثلا بگه آسيب جزئي داره گواهي سلامت ميده؟
    فقط در صورت آسيب كلي گواهي نميده؟
    ممنون از توجهتون

2. BARAN90-6 نوشته است: با سلام و خسته نباشيد.
    ميخواستم بپرسم اگه دكتر تشخيص بده كه پرده بكارت خراش داره يا اينكه لهيدگي داره يا مثلا بگه آسيب جزئي داره گواهي سلامت ميده؟
    ممنون از توجهتون

فقط در صورت پاره گی کامل گواهی صادر نمیشه خراش و لهیده گی و این حرفها به 1001 دلیل میتونه ایجاد بشه به همین دلیل گواهی صادر نمیشه اما اگه لهیده گی بر اثر ورود آلت باشه قابل تشخیص هستش و گواهی صادر نمیشه

تشکر شده توسط : 4 کاربر
  3. leila9379 نوشته است: سلام

دوست عزیز اگر با روش صحیح با مشگلتان برخورد نماید

قطعا با شرایط بهتری متوانید از ان عبور نمایید واین ممکن نیست مگر با اگاهی

توصیه می نمایم چنانچه تهران سکونت دارید با مراجعه به بیمارستان صارم

از مشاوره تخصصی پزشگان بهرمند شوید بسیار موثر است

و قبل از ان هم می توانید با مراجعه به سایت nejabat.vordpress.com اطلاعات بسیار مفیدی را کسب نماید

www.sarem hospital. org هم سایت پاسخ گویی کلینیک بیماریهای زنان صارم میباشد

قطعا موثر خواهد بود حتی بتنهایی سایت نجابت مشگل شما را حل خواهد نمود

توضیحی که لازم بود این است که وقتی وارد سایت شدید

روی مقالات که با مطلع وازنیسم میباشد کلیک کنید

وحضور همسرتان هنگام مطالعه مقالات کمک بسیار خوبی برای روند بهبودی شما میباشد

تاکید می نمایم حتما همسرتان هم مطالب را مطالعه نمایند
    [با عرض معذرت جواب داخل کادر صورتی کپی شد

4. BARAN90-6 نوشته است: با سلام و خسته نباشيد.
    ممنون از توجهتون

اگه لهیدگی به علت رابطه جنسی باشه که هنگام معاینه تشخیص داده میشه گواهی سلامت صادرنمیشه

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  5. leila9379 نوشته است: سلام
    آقای دکتر من 2 ساله که عروسی کردم ولی به دلیل گرفتگی عضلات واژن و درد شدید موفق به دخول نشدیم. شبانه روز فقط به این مسئله فکر میکنم و از دست خودم خیلی عصبانیم. الانم هردومون بجه میخایم. چیکار کنم؟ تازگی ها به جراحی فکر میکنم ولی نمیدونم که کار درستی یا نه؟ شوهرم گناه داره....

اسپاسم عضلات يك سوم بيرونی واژن واژينيسمی خوانده ميشه كه اگه علت جسمی مثل ضايعه اي در محل نداشته باشه جنبه رواني داره وارتباطي هم به خودارضايی و نحوه اون نداره. شخص بطور غير ارادی عضلات رو طوری منقبض ميكنه كه مانع نزديكی يا حتی ورود انگشت ميشه.
    درد هنگام نزدیکی Dyspareunia (دیس پارونی) گفته می شود. درد دیس پارونی ممکن است سطحی بوده و در ناحیه اندامهای جنسی (ولو یا ورودی واژن) احساس شود و یا عمیق بوده و در اثر فشار بر اندامهای داخلی به وجود آید. درد ممکن است سوزشی، تیز یا کرامپی باشد.
    دردهای سطحی هنگام نزدیکی علل مختلفی دارند. هنگامی که زنان برای اولین بار نزدیکی می کنند، لایه نازکی که ورودی واژن را پوشانده (پرده بکارت) هنوز وجود دارد و ممکن است بر اثر عبور آلت مرد پاره شده و درد و مقداری خونریزی ایجاد کند. هنگامی که واژن به اندازه کافی لیز و لزج نشده باشد، نزدیکی ممکن است دردناک باشد (لزج سازی ناکافی معمولا در نتیجه عدم آماده سازی زن (حذف مراحل تمایل و تحریک) یا به دلیل کاهش استروژن مثلا پس از یائسگی می باشد).
    التهاب یا عفونت در دستگاه تناسلی (مثلا در ولو، واژن یا غدد بارتولین) یا عفونت ادراری می تواند نزدیکی را دردناک کند. سایر علل عبارتند از: جراحت ناحیه تناسلی مثلا استفاده نامناسب از دیافراگم یا کلاهک سرویکس، واکنش آلرژیک به فومهای ضد بارداری یا ژل ها و لاتکس کاندومها، وجود یک نقص مادرزادی (مثل پرده بکارت ضخیم یا اختلال در دیواره واژن) و انقباض ناخواسته عضلات واژن (واژینیسموس). نزدیکی در زنانی که به تازگی اعمال جراحی در محدوده اندام تناسلی داشته اند نیز با درد همراه است.
    استفاده از آنتی هیستامینها به طور موقت واژن را خشک کرده و باعث درد در هنگام نزدیکی می شود. هنگام شیردهی نیز به دلیل کاهش استروژن واژن خشک تر می شود.
    در زنان با افزایش سن، لایه پوشاننده واژن به دلیل کاهش استروژن نازک شده و خشک تر می شود و در نتیجه نزدیکی را دردناک می کند به این حالت واژینیت آتروفیک گفته می شود .
    احساس درد عمیق پس از نزدیکی ممکن است به دلیل عفونت سرویکس (گردن رحم)، رحم یا لوله های فالوپ باشد. سایر علل عبارتند از آندومتریوز، بیماریهای التهاب لگن، تومورهای لگنی یا باندهای چسبندگی که پس از عفونت یا جراحی به وجود می آید. لیگامانها،عضلات و سایر بافتهایی که رحم را درجای خود نگه میدارند ممکن است ضعیف شده و باعث حرکت رحم به سمت واژن شود چنین تغییر وضعیتهایی ممکن است به درد پس ازنزدیکی منجر شود
    عفونتها و التهاب ها با استفاده از آنتی بیوتیکها، داروهای ضد قارچ و سایر داروهای مناسب درمان می شوند . جراحی برای برداشتن کیستها و آبسه ها، بازکردن پرده بکارت ضخیم یا ترمیم اختلالات آناتومیک به کار می رود.
    برای کاهش دردهای سطحی می تواند از پمادهای بی حس کننده استفاده نمود و کلا استفاده از مواد لزج کننده (لوبریکان) مفید می باشد. لوبریکانها با اساس آبی بهتر از لوبریکانهای روغنی هستند چون انواع روغنی باعث خشکی واژن شده و می توانند به لاتکس ابزار جلوگیری از بارداری مثل کاندوم یا دیافراگم صدمه برسانند . انجام کارهایی که باعث تحریک می شود قبل از انجام دخول، لزج سازی واژن را بهبود می بخشد. دردهای عمقی را نیز می تواند با تغییر وضعیت نزدیکی بهبود بخشید مثلا وضعیتهایی که زن بر مقدار دخول کنترل داشته باشد و یا دخول با عمق کمتر مفید خواهد بود.

6. سلام به همه
    من دختر 19ساله ای هستم که حدود 1ساله با دوست نزدیکی داشتم البته هیچ وقت از جلو رابطه نداشتیم تا اخرین دفعه که انگشتشو داخل کرد گغت که چیزی احساس نمیکنه و پرده ای نیست البته دردم نداشت بعد که التشو داخل کرد بازم دردی نداشت و حتی هیچ خونی نیومد که بگم پردم پاره شده باشه
    ممکنه پرده از نوع ارتجاعی باشه؟و اسیبی ندیده باشه؟یا نه حتما اسیب دیده بکارت؟
    و اینکه چرا هیچ دردی نداشت؟
    لازمه که حتما به پزشک مرجه کنم چون واقا خجالت میکشم برم
    لطفا سریع تر جواب بدهید که اگه واقعا لازمه زودتر به پزشک مراجعه کنم
    باز هم ممنون

7. yektaa نوشته است: سلام به همه
    من دختر 19ساله ای هستم که حدود 1ساله با دوستم نزدیکی داشتم البته هیچ وقت از جلو رابطه نداشتیم تا اخرین دفعه که انگشتشو داخل کرد گفت که چیزی احساس نمیکنه و پرده ای نیست البته دردم نداشت بعد که التشو داخل کرد بازم دردی نداشت و حتی هیچ خونی نیومد که بگم پردم پاره شده باشه
    ممکنه پرده از نوع ارتجاعی باشه؟و اسیبی ندیده باشه؟یا نه حتما اسیب دیده بکارت؟
    و اینکه چرا هیچ دردی نداشت؟
    لازمه که حتما به پزشک مرجه کنم چون واقا خجالت میکشم برم
    لطفا سریع تر جواب بدهید که اگه واقعا لازمه زودتر به پزشک مراجعه کنم
    باز هم ممنون

ممکنه پرده شما حلقوی یا ارتجاعی باشه که با ورود انگشت هم احساس درد و خونریزی نداشتید. یا شاید ورود انگشت به حدی نبوده که باعث صدمه دیدن بکارت بشه
    اگر ورود انگشت یا هر شی خارجی دیگر داخل واژن بشه، حتی در صورت حلقوی بودن، ممکنه اثراتی از سائیدگی یا خراشیدگی بر روی پرده باقی بمونه که صرفاً با معاینه پزشک زنان قابل تشخیص است.
    درصورت تمایل برای تشخیص نوع پرده و سالم بودن آن، می توانید به پزشک زنان مراجعه کنید، تا با معاینه همه چیز معلوم شود. و اینکه گفتید خجالت میکشم برم پیش دکتر، خدمتتون عرض کنم که این موارد برای پزشک زنان عادیه و تا به حال با امثال شما زیاد روبرو شدند و این مورد چیزی نیست که باعث خجالت زدگی یا کمرویی بشه.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  8. از جوابتون ممنون
    ببخشید یه سوال دیگه هم داشتم
    میخواستم بدونم با گذشت زمان بازهم موع ازمایش معلوم میشه یا نه؟
    چون شنیدم بعد یه مدت ترمیم میشه؟امکانش هست یا نه؟

9. عزیزم بکارت خود به خود ترمیم نمیشه مگه با جراحی که اونم قانونی نیست تا جایی که من میدونم

10. سلام من دختر  20 سالم الان 3سال با نامزدم رابطه جنسی دارم و هیچ وقت خون از من نیومده حتی اولین بار و همیشه اول رابطه جنسی همون درد دفعه ی اول دارم و با این که خیلی رابطمون خیلی زیاده هنوز الش خیلی درد سوزش دارم همیشه فکر می کردم ارتجاعی هستم ولی الان خیلی می ترسم حتی دکترم می ترسم برم لطفا کمکم کنید من خیلی می ترسم می تونم خودم بفهمم؟؟؟؟لطفا کمکم کنید

11. احتمالاشمابایدحلقوی باشیدحالااتساع یاغیرقابل اتساعشوفقط متخصص میتونه تشخیص بده حتی اگرارتجاعی ام باشه اثاردخول تشخیص داده میشه

12. سلام خسته نباشید من 22 سالمه  دوست پسرم بهم تجاوز کرد و یک بار التشو در بدنم فرو برد و خون ازم اومد به دکتر مراجعه کردم گفت پردم حلقوی ارتجاعی هست و ساعت 6 پردم پاره شده میخواستم بدونم اگه  ازدواج کنم و شوهرم ازم نخواد پیش پزشک زنان برم. شب عروسی شوهرم میفهمه 1بار رابطه داشتم؟توروخدا راهنماییم کنید من از زندگیم نا امیدم همش کابوس تلخ میبینم همش میترسم

13. afsaneh68joon نوشته است: سلام خسته نباشید من 22 سالمه  دوست پسرم بهم تجاوز کرد و یک بار التشو در بدنم فرو برد و خون ازم اومد به دکتر مراجعه کردم گفت پردم حلقوی ارتجاعی هست و ساعت 6 پردم پاره شده میخواستم بدونم اگه  ازدواج کنم و شوهرم ازم نخواد پیش پزشک زنان برم. شب عروسی شوهرم میفهمه 1بار رابطه داشتم؟توروخدا راهنماییم کنید من از زندگیم نا امیدم همش کابوس تلخ میبینم همش میترسم

سلام
    واقعا از اتفاقی که برات افتاده متاسفم، از خوندنش خیلی ناراحت شدم.
    تا زمانی که پزشک معاینه نکنه هیچ کس نمیتونه متوجه بشه که شما رابطه داشتی حتی همسرت زمان دخول هم متوجه نمیشه.
    به امید خوشبختی...

14. يعني اگه خون هم نياد همسرشون متوجه نميشن كه يه مشكلي دارن؟
    خب اگه بعد از اولين دخول خون نياد و بعد بخوان برن دكتر چي دكتر ميتونن تشخيص بدن؟

15. اگه بعدازاینکه بانامزدشون رابطه برقرارکنن خون نیاددکترنمیتونه تشخیص بده وفکرمیکنه که نامزدش بکارتشو پاره کرده ولی من تااونجایی که اطلاع دارم ازحلقوی ارتجاعی خون نمیادحالانمیدونم چطوراین خانم خونریزی داشتن احتماچون تجاوزبوده داخل واژنشون زخم شده وخون اومده وخون بکارت نبوده

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 16 از 35
رفتن به صفحه :    ... 16 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید