شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

مجـــــــــــــــــــــاری ادراری

1. labnews

مدیر آزمایشگاه

مدیر آزمایشگاه
    universe_s نوشته است: مرسی دوست عزیزم.
    وقت دکتر گرفتم. منتها بخاطر بی تجربگی نمیدونم مشکلم رو چطور بیان کنم!

عفونت کاندیدایی یا پاپیلومایی وجود دارد-ولی به احتمال بالاتر کاندیدایی است

2. سلام دوستان
    من امروز رفتم دکتر و ایشون گفتن تبخال تناسلی هست.
    پماد و قرص آسیکلوویر دادن.
    یعنی ویروس تبخال از نامزدم به من منتقل شده؟ آخه ایشون تو عمرشون هیچگونه تبخالی نزدن.
    آقای همشهری، کاندوم از نوع مرغوب بود ولی...
    الان واقعا" نمیدونم دلیل اینکه تبخال درآوردم چیه!
    جز رابطه جنسی دلایل دیگه ای نداره؟
    اگه توصیه خاصی برا درمان زودترش دارید خواهش میکنم راهنماییم کنید.

3. universe_s نوشته است: سلام دوستان
    من امروز رفتم دکتر و ایشون گفتن تبخال تناسلی هست.
    پماد و قرص آسیکلوویر دادن.
    یعنی ویروس تبخال از نامزدم به من منتقل شده؟ آخه ایشون تو عمرشون هیچگونه تبخالی نزدن.
    آقای همشهری، کاندوم از نوع مرغوب بود ولی...
    الان واقعا" نمیدونم دلیل اینکه تبخال درآوردم چیه!
    جز رابطه جنسی دلایل دیگه ای نداره؟
    اگه توصیه خاصی برا درمان زودترش دارید خواهش میکنم راهنماییم کنید.

به غیر از پماد آسیکلوویر از پماد میرتوپلکس هم می توانید استفاده کنید.

پماد ميرتوپلكس‌ داراي‌ خاصيت‌ ضد ويروس‌ هرپس‌ سيمپلكس‌ نوع‌ 1 و 2 مي‌باشد و در درمان‌ تبخالهای تناسلی بكار میرود. اما این پماد به عنوان درمان قطعی زگیل های تناسلی محسوب نشده بلکه از انتشار آنها جلوگیری می کند.
    مناسبترین روش برای از بین بردن زگیل ها، درمان با لیزر یا فریز کردن زگیل ها توسط نیتروژن مایع صورت می گیرد.
    بهتر است همسر شما هم معاینه شود تا در صورت مبتلا شدن به این عارضه، اقدامات درمانی انجام شود.
    قبل از درمان، از تماس جنسی محافظت نشده اجتناب کنید یا حتی المقدور از 2 کاندوم همزمان استفاده کنید.
    ویروس هرپس سیمپلکس نوع 1 دهان را می تواند درگیر کند. به طوری که تماس دهان آلوده با واژن و اطراف آن، احتمال سرایت این ویروس وجود دارد.
    در مورد استفاده از پماد های توصیه شده سعی کنید روزانه بین 3 تا 5 بار روی ضایعه مالیده شود و بعد از آن دست خود را کامل بشوئید. از تماس‌ دارو با داخل‌ چشم‌ و دهان‌ خودداری کنید.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  4. مرسی آقای همشهری عزیز.
    پماد میرتوپلکس با آسیکلوویر که تداخل نداره؟
    همزمان بزنمشون یا نه؟ چقدر باید فاصله داشته باشه ؟
    مگه زگیل با تبخال فرق نداره؟ فکرکنم زگیل درد چندانی نداشته باشه اما این تبخالها شدیدن دردناکن.
    اگه همسرم بخواد آزمایش بده باید آز HSV بده؟

5. universe_s نوشته است: مرسی آقای همشهری عزیز.
    پماد میرتوپلکس با آسیکلوویر که تداخل نداره؟
    همزمان بزنمشون یا نه؟ چقدر باید فاصله داشته باشه ؟
    مگه زگیل با تبخال فرق نداره؟ فکرکنم زگیل درد چندانی نداشته باشه اما این تبخالها شدیدن دردناکن.
    اگه همسرم بخواد آزمایش بده باید آز HSV بده؟

پماد آسیکلوویر و میرتوپلکس یک‌ داروی‌ ضد ویروسی‌ رایج‌ است‌. از این‌ پمادها برای‌ جلوگیری‌ و درمان‌ عفونت‌های‌ ویروسی نظیر هرپس‌ سیمپلکس‌ و هرپس‌ ژنیتالیا تناسلی و همچنین درمان انواع عفونت‌های زگیل استفاده‌ می‌شود.

پمادها را هم زمان استفاده نکنید. در صورت عدم نتیجه ی مطلوب با آسیکلوویر می توانید از میرتوپلکس استفاده کنید. مقدار و زمان مصرف هر پماد در بروشور اون محصول درج شده. مثلاً می توانید پماد را هر 4 ساعت یکبار روی نواحی مبتلا بمالید.
    دوره‌ درمان‌ با آسیکلوویر را به‌طور کامل‌ طی‌ کنید تا عفونت‌ در بدنتان‌ درمان‌ شده‌، ازعود بیماری‌ جلوگیری‌ شود؛ حتی‌ اگر احساس‌ بهبودی می‌کنید.

زگیل‌های تناسلی کوچک، سفت و بدون درد هستند و ممکن است در ناحیه واژن باشند. همچنین ممکن است در اطراف مقعد به وجود بیایند و اگر در مراحل اولیه درمان نشوند، ممکن است بزرگ شوند و نمایی گل‌ کلمی و گوشتی پیدا کنند.

تبخال ناحیه تناسلی یکی از مهم‌ترین این بیماری‌ها و یك عفونت ویروسی ناحیه تناسلی است كه از راه آمیزشی انتقال می‌یابد.
    تاول‌های دردناك و زخم‌های باز كه قبل از آن خارش، سوزش یا احساس آزردگی در ناحیه تناسلی وجود دارد، از علایم ابتلا به این بیماری است. هنگامی كه علایم وجود ندارد، ویروس به حالت خفته درآمده است و وقتی كه ویروس دوباره فعال شود، علایم باز می‌گردند اما بازگشت علایم به معنای عفونت جدید نیست. با درمان می‌توان علایم بیماری را تخفیف داد و از عود بیماری جلوگیری كرد.

هرپس تناسلی يك بيماری مقاربتی واگيردار است. تظاهرات اين بیماری شامل: درد، خارش و زخم در نواحي تناسلی می باشد. گونه ای از ويروس هرپس سيمپلكس (HSV) عامل بيماري هرپس تناسلی است كه از طريق شكاف های كوچك روی پوست يا غشاء مخاطی وارد بدن مي شود. اصلی ترين راه انتشار ويروس تماس جنسی است.
    اگر به داشتن هرپس تناسلي مشكوك هستيد به پزشك مراجعه كنيد پزشك معمولا مي تواند توسط گرفتن نمونه يا كشت از تاول ها يا زخم های اوليه جهت انجام آزمايشات، هرپس را تشخيص دهد. آزمايش خون نيز می تواند عفونت با هرپس را مشخص كند.
    نشانه هاي هرپس تناسلي مي تواند شامل: برآمدگيهای كوچك قرمز، تاولهای كوچك يا زخم های باز در ناحيه تناسلی، مقعد و نواحي اطراف است.

1- ویروس تبخال انسانی (HSV) نوع اول
    روش انتقال: لمس کردن، بوسیدن و یا برقراری تماس جنسی با نقاط حامل ویروس مثل جوش ها و خراش ها. ارتباط دهانی
    علائم: زخم های سرد و جوش های خیلی گرم که بر روی لب ها ، داخل حفره دهان، گلو و در موارد نادر بر روی آلت تناسلی ظاهر می شود.
    درمان: دارو هایی برای درمان موضعی تجویز می شوند مثل آسایکلویر و یا والاکسیکلویر. به خاطر داشته باشید که این روش های درمانی تنها رشد بیماری را متوقف و یا کند می کنند ولی بیماری به طور کامل درمان نمی شود و از بین نمی رود.

2- ویروس تبخال دستگاه تناسلی(HSV) نوع دوم
    روش انتقال: ارتباط دهانی، مهبلی و یا مقعدی. این بیماری ممکن است در ارتباط دهانی منتقل شود.
    علائم: ایجاد برآمدگی های قرمز رنگ و دردناک در اطراف آلت تناسلی، پایین باسن و رانها. البته ممکن است این برآمدگی ها در خانم ها درون مهبل و رحم نیز پدید آیند. دفع ادرار همراه با درد شدید، تب، درد و ورم سینه ها و سایر غدد از دیگر نشانه های این بیماری می باشند.
    درمان: داروهای تجویز شده توسط پزشک معالج از قبیل آسایکلویر، فامسیا کلویر و والاکسی سایکلویر. به خاطر داشته باشید که مصرف این داروها تنها رشد این بیماری را متوقف می کنند و به منزله نوعی درمان قطعی جوش های آلت تناسلی به شمار نمی روند.

لینک های زیر را هم مطالعه نمائید:

نکاتی درباره زگیلهای تناسلی

زگیل تناسلی

زگیل دستگاه تناسلی و راه درمان

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  6. سلام
    اگه اون ناحیه رو تازه شیو کردین احتمال ورود چند نوع ویروس از طریق منافذ باز پوست که بعد از شیو ایجاد میشه هست مثلا مولوسکوم یا زیگیل یا تبخال تناسلی که در اثر رابطه جنسی معمولا سرایت میکنه .توصیه میکنم اولا اصلا بهش دست نزنید.تا کاملا مطمئن نشدین که چیه دوباره شیو نکنید .از محصولات شستشوی معطر یا از این قبیل استفاده نکنید.موضع رو روزی 2مرتبه با بتادین یا محلول تنتور یود ضد عفونی کنید و در اولین فرصت به یه متخصص پوست مراجعه کنید .
    میتونم ادرس یه پزشک فوق تخصص پوست رو بهتون بدم که مطمئنم برای مشکل شما بدردتون خواهد خورد .

7. دوباره ممنونم Smile
    آقای چراغی من امروز به متخصص زنان مراجعه کردم و گفت 1هفته پماد و قرص آسیکلوویر رو مصرف کن اگه تغییری نکرد به متخصص پوست مراجعه کن. امیدوارم با همین دارو ها خوب شم Sad
    آقای همشهری بیماری من تبخاله. چون اون ویژگیهایی که در مورد زگیل گفتین رو نداره.
    هیچ راهی برا کم کردن درد و سوزش موقع ادرار نیست؟Sad به حدی عذاب آوره که ترجیح میدم نرم دسشویی Sad

8. دوستان تو یکی از تاپیکها این مطلب رو دیدم:
    استفاده از كرم ضد ویروس آسیكلوویر و قرار دادن لایه نازكی از آن با استفاده ازگوش پاك كن بر روی تب خال هر شش ساعت دوره تب خال را كوتاه نمی كند ، اما ریزش ویروس را از روی زخم افزایش می دهد، بنابراین در بهبود آن موثر است.

پزشكان اغلب برای خشك نمودن تب خال ژل "بنزوئیل پروكسید " را نیز تجویز می كنند كه می توان روزی سه بار از آن استفاده كرد.

یعنی اسیکلوویر باعث تسریع بهبودی نمیشه؟؟؟ پس چرا دکتر برام ازین بنزوئیل پروکسید ها ننوشت؟

9. قرص اسیکلوویر هم باعث تسریع بهبودی نمیشه؟Sad

10. universe_s نوشته است: دوباره ممنونم Smile
    آقای چراغی من امروز به متخصص زنان مراجعه کردم و گفت 1هفته پماد و قرص آسیکلوویر رو مصرف کن اگه تغییری نکرد به متخصص پوست مراجعه کن. امیدوارم با همین دارو ها خوب شم Sad
    آقای همشهری بیماری من تبخاله. چون اون ویژگیهایی که در مورد زگیل گفتین رو نداره.
    هیچ راهی برا کم کردن درد و سوزش موقع ادرار نیست؟Sad به حدی عذاب آوره که ترجیح میدم نرم دسشویی Sad

برای كاهش‌ درد و سوزش به‌ هنگام‌ ادرار، میتوانید از آب‌ گرم‌ در ناحيه‌ مبتلا استفاده‌ كنید. نشستن‌ در وان‌ یا تشت آب‌ گرم‌ می تواند مقداری از درد و ناراحتی ناشی از تاول‌ها را كاهش‌ دهد.

11. universe_s نوشته است: دوستان تو یکی از تاپیکها این مطلب رو دیدم:
    استفاده از كرم ضد ویروس آسیكلوویر و قرار دادن لایه نازكی از آن با استفاده ازگوش پاك كن بر روی تب خال هر شش ساعت دوره تب خال را كوتاه نمی كند ، اما ریزش ویروس را از روی زخم افزایش می دهد، بنابراین در بهبود آن موثر است.

پزشكان اغلب برای خشك نمودن تب خال ژل "بنزوئیل پروكسید " را نیز تجویز می كنند كه می توان روزی سه بار از آن استفاده كرد.

یعنی اسیکلوویر باعث تسریع بهبودی نمیشه؟؟؟ پس چرا دکتر برام ازین بنزوئیل پروکسید ها ننوشت؟

روش های درمانی بر حسب نوع و مقدار نواحی مبتلا متفاوت است و در صورت عدم درمان با نسخه های قبلی، سایر روش های درمانی تجویز می شود.
    داروهایی مانند: آسیکلوویر - میرتوپلکس - پودوفیلین و بنزوئیل پروكسید هر کدام بنا به تشخیص پزشک و نسبت به شدت عارضه تجویز می شود.

12. universe_s نوشته است: قرص اسیکلوویر هم باعث تسریع بهبودی نمیشه؟Sad

آسیکلوویر با اشکال دارویی قرص و پماد برای جلوگیری از انتشار و درمان بیماریهای نظیر هرپس سیمپلکس و هرپس ژینتالیس استفاده می شود.
    شیوه کار اسیکلوویر در بدن اختلال در همانند سازی DNA ویروس است. این دارو پس از ورود به سلول به ماده فعال اسیکلوویر تری فسفات تبدیل می‌شود که این ماده موجب مهار عملکرد DNA پلیمراز می‌شود.

در درمان عفونت هاي اوليه هرپس ژنيتال، بيماران با عفونت هاي راجعه شديد ويروسي و براي پيشگيري به منظور كاهش شيوع و شدت عفونت هاي راجعه ويروسی، بستگی به شدت عفونت 800-200 ميلی گرم 5 بار در روز به مدت 7 تا 10 روز تجويز مي شود.

درمان اوله هرپس ژنيتال
    بالغين: 200mg از راه خوراكي هر 4 ساعت در هنگام بيداری (5 قرص در روز) تجويز می شود. درمان بايد 10 روز ادامه يابد.

عفونت هرپس ركتال
    بالغين: 400mg خوراكی 5 بار در روز به مدت 10 روز تا زمان برطرف شدن مشكل يا 800mg خوراكی هر 8 ساعت به مدت 10-7 روز در عفونت‌هاي اوليه تجويز مي‌شود.

درمان متناوب در هرپس ژنيتال راجعه
    بالغين: 200mg از راه خوراكي هر 4 ساعت در هنگام بيداري (5 قرص در روز) تجويز مي‌شود. درمان بايد 5 روز ادامه يابد. شروع درمان بايد همزمان با اولين علامت عود بيماري باشد.

درمان ساپرس‌كنندی طولانی مدت در مورد هرپس ژنيتال راجعه
    بالغين: 400mg خوراكی دوبار در روز حداكثر به مدت 1 سال تجويز مي‌شود.

درمان هرپس زوستر منتشر
    بالغين: 5-10mg/kg از راه وريدي هر 8 ساعت، به مدت 7 تا 10 روز تجويز مي‌شود. انفوزيون وريدي بايد در خلال يك ساعت انجام شود.

عفونت‌هاي HSV اوليه و راجعه در بيماران مبتلا به HIV
    بالغين: 200-800mg از راه خوراكی 5 بار در روز تجويز مي‌شود.

عفونت‌هاي حاد واريسلا
    بالغين و كودكان 2 سال و بزرگتر كه وزن بالاي 40 كيلوگرم دارند: 800mg از راه خوراكي، 4 بار در روز به مدت 5 روز تجويز مي‌شود.
    كودكان 2 سال و بزرگتر كه وزن كمتر از 40 كيلوگرم دارند: 20mg/kg از راه خوراكي، 4 بار در روز به مدت 5 روز تجويز مي‌شود.

قرص و کرم آسیکلوویر اگر پس از استعمال بر روی ضایعات تاولی تأثیر نداشته باشد ولی می تواند مانع از گسترش و شدت بیشتر آن شود.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 2 از 2
رفتن به صفحه    2

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید