شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

احتمال وجود جوشهای روی آلت زن

1. سلام

من 30 سالمه و حدود 3 اله ازدواج کردم و تو این 3 سال 3 تا بارداری ناموفق داشتم.که 2 تای اول خودشون بلافاصله بعد از اینکه یک هفته از تاریخ پریودم میگذشت سقط شد و آخری در هفته 7 رشد جنین متوقف شد و قلبش از کار افتادو در هفته هشتم کورتاژ کردم. البته قبل از بارداری سومم به موسسه رویان رفتیم و همه آزمایشات رو کامل ازمون گرفتن و گفتن تنها مشکلتون کم بودن و ضعیف بودن اسپرمهای شوهرمه و خودم مشکلی نداشتم. که برامون  IUI  رو مناسب دونستن ولی بعد از گرفتن عکس رنگی از رحمم خودم ماه بعدش باردار شدم .خیلی خوشحال شدیم که طبیعی باردار شدم ولی باز هم بارداریم نا موفق شد . سوالم اینه که  آیا از کار افتادن قلب جنین و متوقف شدن رشدش در هفته های اول میتونه علتش ضعیف بودن اسپرم باشه یا علتش چزه دیگه ایه؟

یه سوال دیگه هم دارم: شوهرم تقریبا 7-8 ماه بعد از ازدواجمون روی آلتش جوشهایی در اومد که بعد از آزمایشات معلوم شد مبتلا به تبخال تناسلیه. و مرتب قرصهای آسیکلوویر رو مصرف می کنه. جدیدا یعنی  بافاصله جبعد از عمل کورتاژ من هم جوشهای شبیه تبخال روی دهانه مهبل در اومده به همراه خارش شدید . که دکتر به من شیاف نیستاتین رو برای قارچ و اسیکلوویر رو برای درمان تبخال تجویز کرد. ولی بعد از گذشتن یک هفته از مصرف داروهام قارچ و خارشم بهتر شده ولی اون جوشها تغییری نکرده. نمیدونم علتش چیه؟ یعنی من  از شوهرم تبخال گرفتم؟ این مسئله ربطی به سقط های من داره؟

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. سلام
    برای بارداری موفق باید غلظت اسپرم، میزان حرکت اسپرم ها و مقدار اسپرم های طبیعی مورد بررسی قرار گیرد. درصورت اختلال در این سه مورد یا بارداری صورت نمی گیرد یا با سقط همراه خواهد بود. لذا پیش از بارداری باید از سلامت اسپرم ها مطلع باشید.

در مورد تبخال های تناسلی این زخمها از راه تماس جنسی محافظت نشده بوجود آمده و به راحتی قابل سرایت است.
    ویروس هرپس سیمپلکس که در 2 نوع وجود دارد، نواحی آلت تناسلی و دهان را درگیر می کند.
    این ویروس ها پس از یکبار آلوده کردن از پوست و مخاط وارد بدن شده و در نخاع بطور پنهانی باقی می مانند و گاهی، بعضی محرک ها باعث بیدار کردن و فعال کردن اونها مثل استرس هیجانی، عفونت تبدار خواهد شد.
    درحال حاضر دارویی قطعی که این بیماری را ریشه کن کند در ایران گزارش نشده است. ولی با بعضی پمادها میشه از انتشار آنها جلوگیری کرد.
    پماد ميرتوپلكس‌ داراي‌ خاصيت‌ ضد ويروس‌ هرپس‌ سيمپلكس‌ نوع‌ 1 و 2 مي‌باشد و در درمان‌ تبخالهای تناسلی بكار میرود. اما این پماد به عنوان درمان قطعی زگیل های تناسلی محسوب نشده بلکه از انتشار آنها جلوگیری می کند.
    مناسبترین روش برای از بین بردن زگیل ها، درمان با لیزر یا فریز کردن زگیل ها توسط نیتروژن مایع صورت می گیرد.

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 1 کاربر ديگر
  3. hasti90

اخطارها : 1 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام
    من مدت کوتاهیه ازدواج کردم .خانم hana894 من تجربه زیادی در این زمینه ندارم ولی شنیدهام رو براتون میگم شاید برای دیگران مفید باشه .
    در جلسه مشاوره پیش از ازدواج که هنگام آزمایش ازدواج برای زوجها میگذارن به ما گفتن که یکی از دلایل سقط  که باعث میشه  بچه بعد از دو یا سه ماه سقط بشه جریان به این صورت هست:
    آقا با همسرش رابطه م/ق/ع/د/ی برقرار میکنه و منی رو داخل مقعد تخلیه میکنه خاصیت مقعد جذب سریع  هست.  اکثرا دیدید که وقتی بچه ای تب میکنه و براش شیاف میذارن چقدر سریع تبش پایین میاد .
    منی هم وقتی داخل مقعد تخلیه بشه سریعا جذب بدن خانم شده و اسپرم مستقیما وارد خون میشه .
    خون انسان خاصیت پادتن سازی داره . اصولا هر ماده ناشناس اعم از میکروب یا ویروس که وارد خون بشه ، گلبولهای سفید خون سریعا علیه اون شروع به دفاع کرده و پادتن میسازند.
    به مرور زمان بدن خانم در مقابل اسپرم همسرش حالت دفاعی گرفته و سعی میکنه اونو دفع کنه.
    وقتی هم که لقاح صورت بگیره هنگامی که جفت میخواد تشکیل بشه و روی دیواره رحم جاشو محکم کنه خون بدن زن این جفت رو به عنوان ویروس میشناسه و اونو دفع میکنه و منجر به سقط میشه .

حالا این خانم از هر مرد دیگه ای میتونه باردار بشه ولی از شوهر خودش نمیتونه باردار بشه .

البته منظور من این نیست که دلیل سقط شما این مورد هست امیدوارم که مشکلتون حل بشه.
    من این مطلب رو برای آگاهی همه نوشتم .

تشکر شده توسط : 8 کاربر
  4. سلام
    ممنون از چوابتون ولی ما رابطه مقعدی نداریم.
    من جواب سوالامو نگرفتم هنوز؟ کسی اطلاعی نداره در این مورد؟

5. باتوجه به اینکه آلت همسر شما به تبخال تناسلی مبتلاست، پس امکان انتقال آن به شما هم وجود دارد.
    زگیل های تناسلی به قدری حساسند که حتی در هنگام تماس سطحی با واژن امکان سرایت وجود دارد.
    دلیل سقط هم ضعیف بودن اسپرهای همسرتونه. چون اسپرم های سالم بمنظور بارداری موفق خیلی اهمیت داره، پس باید درمان شوند.
    برای نتیجه گیری بیشتر در قسمت جستجو در بالای سایت، علل عدم بارداری را سرچ کنید تا با موارد بیشتری آشنا شوید.

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 2 کاربر ديگر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید