شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    ... 68   

احتمال حاملگی (راهنما - سوالات)

1. asila نوشته است:
    faeze1366 نوشته است:
    Hamshahri نوشته است:
    mona_bluesky نوشته است: سلام. ممنون از جوابتون به سوال قبلیم. آزمایش خون کی بارداری رو نشون میده؟ چند روز بعد از آمیزش؟

آزمایش خون بتا 48 ساعت بعد از آمیزش می تونه جواب درستی به شما بده.
    حداکثر 7 الی 10 روز بعد از رابطه هم میشه به نتیجه تست خون اطمینان کرد.

سلام
    تست خون با آزمایش خون مگر فرق می کنه!؟
    چرا همه جا نوشته شده مه 23 روز بعد از رابطه یا حتی من جایی خوندم 28 روز!!
    در صورتی که پزشک آزمایشگاه به من گفت 5 روز....دکترم گفت 3 روز!!!
    چرا انقدر جواب ها متفاوت هست!؟

سلام

دوست عزیز ازمایش خون یا همون تست خون بتا اچ سی جی  48 ساعت بعد از لقاح جواب قطعی میده که با توجه به زمان زنده بودن اسپرم  و تخمک در بدن زن تا حالا من از هر دکتری پرسیدم گفته 4 - 5 روز بعد از امیزش جواب قطعی میده که تو سایتم 1 بار مدیر ازمایشگاه به این سوال کاملا واضح پاسخ دادن .

بازم سلام...
    اینو بخونین

– کیتهای تشخیص بارداری از طریق ادرار (بیبی چک) نتایج نسبتا مطمئنی دارند (برای اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید) ولی ممکن است با توجه به شرایط نتایج مثبت و منفی کاذب ارائه کنند پس قطعی ترین آزمون برای تشخیص بارداری اندازه گیری میزان بتا اچ سی جی (BhCG) خون است که در این مورد قطعی ترین زمان بین 7 تا 10 روز پس از عدم وقوع خونریزی در زمان معین است. (برای اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید)
    !این موضوع شماره 14 پست آقای دکتر رهام هست..
    پستی که مدیر آزمایشگاه توضیح دادن رو می تونین واسه من بذارید؟
    یه سوال دیگه! هورمون hcg چند روز بعد از لانه گزینی ترشح می شه؟
    من دقیقا روز اخری که خونریزیم تموم شده بود آزمایش دادم!

2. faeze1366 نوشته است:
    asila نوشته است:
    faeze1366 نوشته است:
    Hamshahri نوشته است:
    mona_bluesky نوشته است: سلام. ممنون از جوابتون به سوال قبلیم. آزمایش خون کی بارداری رو نشون میده؟ چند روز بعد از آمیزش؟

سلام

سلام

دوست عزیز ازمایش خون یا همون تست خون بتا اچ سی جی  48 ساعت بعد از لقاح جواب قطعی میده که با توجه به زمان زنده بودن اسپرم  و تخمک در بدن زن تا حالا من از هر دکتری پرسیدم گفته 4 - 5 روز بعد از امیزش جواب قطعی میده که تو سایتم 1 بار مدیر ازمایشگاه به این سوال کاملا واضح پاسخ دادن .

بازم سلام...
    اینو بخونین

– کیتهای تشخیص بارداری از طریق ادرار (بیبی چک) نتایج نسبتا مطمئنی دارند (برای اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید) ولی ممکن است با توجه به شرایط نتایج مثبت و منفی کاذب ارائه کنند پس قطعی ترین آزمون برای تشخیص بارداری اندازه گیری میزان بتا اچ سی جی (BhCG) خون است که در این مورد قطعی ترین زمان بین 7 تا 10 روز پس از عدم وقوع خونریزی در زمان معین است. (برای اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید)

این هورمون 8 تا 9 روز بعد از جایگزینی تخم لقاح یافته در دیواره رحم توسط آزمایش خون و 14 روز بعد از اولین تأخیر قاعدگی توسط آزمایش ادرار دیده میشه.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. Hamshahri نوشته است:
    faeze1366 نوشته است:
    asila نوشته است:
    faeze1366 نوشته است:
    Hamshahri نوشته است:

سلام

سلام

بازم سلام...
    اینو بخونین

این هورمون 8 تا 9 روز بعد از جایگزینی تخم لقاح یافته در دیواره رحم توسط آزمایش خون و 14 روز بعد از اولین تأخیر قاعدگی توسط آزمایش ادرار دیده میشه.

بازم سلام!!!!
    منظورتون رو نفهمیدم!!!یعنی وقتی تخم لانه گزینی کرد از اون روز به بعد 8 تا 9 روز باید بگذره یا از همون اول در نظر گرفتین؟
    خوب اگر این طور باشه که شما می گین 48 ساعت بعدش یا همون 5 ساعت بعد از رابطه دیگه معنی نداره!؟

4. faeze1366 نوشته است:
    Hamshahri نوشته است:
    faeze1366 نوشته است:
    asila نوشته است:
    faeze1366 نوشته است:
    Hamshahri نوشته است:

سلام

سلام

بازم سلام...
    اینو بخونین

بازم سلام!!!!
    منظورتون رو نفهمیدم!!!یعنی وقتی تخم لانه گزینی کرد از اون روز به بعد 8 تا 9 روز باید بگذره یا از همون اول در نظر گرفتین؟
    خوب اگر این طور باشه که شما می گین 48 ساعت بعدش یا همون 5 ساعت بعد از رابطه دیگه معنی نداره!؟

اگه معیار شما در سنجش BhCG بلافاصله پس از انجام رابطه باشه، همون 48 ساعت یا حداکثر 10 روز هم میتونه ملاک باشه.
    ولی مقدار این هورمون درصورت فهمیدن پس از بارداریست که تا روز دهم بعد از لقاح در سرم مادر بالا میره و مقدار اندازه گیری آن بعد از تشکیل لقاح و در هفته های چهارم تا ششم بارداری افزایش پیدا می کنه.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  5. .http://www.roham.ws/web/fsearch-results.html

6. سلام اگه ممکنه سریع پاسخ بدین ممنون
    من 4ماهه اقدام به باروری داشتم پریودهام نامنظمه این ماه 11روزه لکه بینی همراه دردکمروزیرشکم دارم و2روزه اسهال دارم اماپریود نشدم 3روزپیش بی بی تست زدم منفی بود امکان بارداری هست؟؟؟؟

7. man_3372m نوشته است: سلام اگه ممکنه سریع پاسخ بدین ممنون
    من 4ماهه اقدام به باروری داشتم پریودهام نامنظمه این ماه 11روزه لکه بینی همراه دردکمروزیرشکم دارم و2روزه اسهال دارم اماپریود نشدم 3روزپیش بی بی تست زدم منفی بود امکان بارداری هست؟؟؟؟

برای اطمینان از احتمال بارداری بهتره آزمایش خون Beta hCG انجام دهید. درد کمر و زیر شکم بعضی اوقات به دلایل پریودی هم مربوط میشه و نمیشه صرفاً گفت بخاطر علائم بارداریه.
    حالت ویار داشتن، یبوست، حساس شدن سینه ها، حالت تهوع و استفراغ و افزایش دمای بدن بیشتر علائم بارداریه.
    ضمناً هر لکه بینی دلیل بر بارداری نیست! مثلاً عفونتهای واژينال، کیست و اختلالات هورمونی گاهی اوقات باعث لکه بینی می شوند.

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM
  8. سلام به دوستان عزيز.
    من در دوران عقد هستم
    روز 10 سيكل با همسرم رابطه داشتم كه البته مني داخل واژن ريخته نشد. دوره هاي نامنظم پريد دارم. طول دوره ام تقريبا 50-60 روزه است. روز 24، 26 يعني 14 و 16 بعد از رابطه از بي بي چك استفاده كردم. مي خوام ببينم آيا من در اون روزها تخمكگذاري داستم يا خير؟ احتمال بارداري چقدر هست؟ به نتايج بي بي چك اعتماد داشته باشم يا خير؟

9. sana962 نوشته است: سلام به دوستان عزيز.
    من در دوران عقد هستم
    روز 10 سيكل با همسرم رابطه داشتم كه البته مني داخل واژن ريخته نشد. دوره هاي نامنظم پريد دارم. طول دوره ام تقريبا 50-60 روزه است. روز 24، 26 يعني 14 و 16 بعد از رابطه از بي بي چك استفاده كردم. مي خوام ببينم آيا من در اون روزها تخمكگذاري داستم يا خير؟ احتمال بارداري چقدر هست؟ به نتايج بي بي چك اعتماد داشته باشم يا خير؟

دوره هاوتن چون نامنظمه نمیشه دقیق روز تخمک گذاری رو تشخیص داد
    احتمال بارداری در شما به هیچ عنوان نیست
    با 3 بار استفاده از بی بی چک میشه به جوابش اعتماد کرد

10. سلام
    یک سال است که قرص diane مصرف می کنم، دکتر پوست و مو که رفتم برام تجویز کرده به این صورت که از پنجم پریود تا 21 روز، آیا این گونه روش مصرف میتواند مانع از بارداری شود؟ در جایی خواندم که بعد از توقف 7 روزه باید مصرف قرص شروع شود ولی من بعد از اینکه 21 روز تمام می شود 11 روز بعد پریود می شوم و از روز 5 ام خوردن قرص را شروع می کنم.!

11. با سلام
    من ۲۵ ساله هستم و طول دوره پریودم معمولا ۲۸-۳۰روزه بود که چند ماه اخیر از روز ۲۸ احساس پریود شدن داشتم ولی ۷ روز بعد پریود می شدم یعنی می شد ۳۵ روزه.
    ۲۶ خرداد پریود شدم و ۲۳ تیر رابطه سطحی داشتم.(طبق توضیح بالا احساس پریود داشتم).
    ۷۲ ساعت بعد ۲قرصhd و۱۲ ساعت بعد ۲تای دیگه خوردم.
    ۱مرداد پریود شدم.ولی خونریزیم از دفعات قبلی کمترو تیره تربود.۳روز خونریزی و ۲روز بعد خیلی کمتر.
    می خواستم بدونم این خونریزی دلیل بر عدم بارداری می تونه باشه؟
    ممنون

12. roya13 نوشته است: سلام
    یک سال است که قرص diane مصرف می کنم، دکتر پوست و مو که رفتم برام تجویز کرده به این صورت که از پنجم پریود تا 21 روز، آیا این گونه روش مصرف میتواند مانع از بارداری شود؟ در جایی خواندم که بعد از توقف 7 روزه باید مصرف قرص شروع شود ولی من بعد از اینکه 21 روز تمام می شود 11 روز بعد پریود می شوم و از روز 5 ام خوردن قرص را شروع می کنم.!

قرص سیپروترون کامپاند (دیان) به عنوان یک آنتي ‌آندروژني‌ و يك‌ جزء استروژني‌ به نام اتينيل‌ استراديول‌ مي‌باشد. ضديت‌ با آثار آندروژنها موجب‌ كاهش‌ ترشح‌ سبوم‌ و يا كاهش‌ رشد موهامي‌گردد. فعاليت‌ پروژستيني‌ سيپروترون ‌و اثر استروژني‌ اتينيل ‌استراديول‌ نيز درجلوگيري‌ از بارداري‌ موثر واقع‌ مي‌شود.
    شروع‌ مصرف‌ قرص‌ها از روز اول‌ سيكل‌ قاعدگي‌ و روزانه‌ يك‌ قرص‌ و به‌ مدت‌  21 روز مي‌باشد. پس‌ از يك‌ فاصله‌ درماني‌ 7 روزه‌، مصرف‌ بسته‌ بعدي‌ قرص‌ها ادامه‌ مي‌يابد.
    درصورتی که این روش به درستی مصرف شود احتمال بارداری وجود نخواهد داشت.

13. leila1234 نوشته است: با سلام
    من ۲۵ ساله هستم و طول دوره پریودم معمولا ۲۸-۳۰روزه بود که چند ماه اخیر از روز ۲۸ احساس پریود شدن داشتم ولی ۷ روز بعد پریود می شدم یعنی می شد ۳۵ روزه.
    ۲۶ خرداد پریود شدم و ۲۳ تیر رابطه سطحی داشتم.(طبق توضیح بالا احساس پریود داشتم).
    ۷۲ ساعت بعد ۲قرصhd و۱۲ ساعت بعد ۲تای دیگه خوردم.
    ۱مرداد پریود شدم.ولی خونریزیم از دفعات قبلی کمترو تیره تربود.۳روز خونریزی و ۲روز بعد خیلی کمتر.
    می خواستم بدونم این خونریزی دلیل بر عدم بارداری می تونه باشه؟
    ممنون

باتوجه به رابطه سطحی در دوران پریود و مصرف قرص HD در روش اورژانسی، احتمال بارداری وجود نداره.
    قرص HD نسبت به سایر قرص های ضدبارداری دارای عوارض بیشتریه و بطور موقت باعث تغییر در سیکل ماهانه میشه.

14. سلام...
    آيا امكان داره زن بارداري در ايام بارداري پريود بشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

15. nazanin1372 نوشته است: سلام...
    آيا امكان داره زن بارداري در ايام بارداري پريود بشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سلام. دوست عزیز بارداری یعنی عدم پریودی. اگر ایشون باردار هستند نباید خون پریودی ببینند.
    اما تنها در صورتی که بارداری خارج از رحمی داشته باشند، به دلیل لانه گزینی نامناسب تخمک بارور شده، لکه های خون به صورت محدود دیده می شوند (لکه بینی). یعنی حجم خون مشاهده شده کمتر از پریودی است که خود خانم متوجه می شوند. در این صورت برای تشخیص بهتر است آزمایش خون دهند تا پزشک با توجه به افزایش مقدار HCG و در صورت مشکوک بودن، سونوگرافی، به طور قطع تشخیص بارداری خارج از رحمی بدهد. لازم به توضیح است که میزان افزایش HCG در بارداری خارج از رحمی به مانند بارداری های معمولی است اما با سرعت رشد کمتر.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 68 از 69
رفتن به صفحه :    ... 68   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید