شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    ... 17

راهنمای نحوه مصرف قرص های ضد بارداری و سوالات احتمالی

1. سلام-من حدود 2 هفته پیش نزدیکی داشتم و از قرص اورژانسی استفاده کردم که اولی رو 59 ساعت بعد از مقاربت خوردم و دومیش هم که 71 ساعت بعدش میشد-حالا دو سه روزی هست که نوک سینم سفت و دردناک شده-احتمال داره که چون دیر خوردم(گفتن که تا 72 ساعت بعدش میشه خورد) باردار باشم؟(البته زمان پریودیم هم همین یکی دو روز آینده باید باشه)
    دو شب پیش هم موقع نزدیکی، در قسمت تخمدانم احساس درد و فشار زیادی داشتم

2. با سلام
    من یه سوال داشتم
    خونریزی مربوط به لانه گزینی جنین تا کی ادامه داره؟
    یعنی امکان داره خانومی بدلیل مصرف نادرست قرص باردار بشه اما در پایان مصرف هر بسته قرص بدلیل تغیییرات هورمونی که قرص بوجود میاره لک بینی شبیه پریود داشته باشه و متوجه بارداریش نشه؟

3. neginn نوشته است: با سلام و عرض ادب خدمت دکتر رهام عزیز و خوانندگان محترم

پیشاپیش از پاسخ شما متشکرم

من یکسال هست که ازدواج کردم.دوران پریودیم همیشه منظم بود و در عرض یکهفته پاک میشدم.22 ام فروردین پریود شدم روز هفتم نزدیکی داشتم بخاطر اینکه قبل از انزال همسرم کاندوم در اومد من بلافاصله قرص اورژانسی ( لورونژسترل- طبق دستور )مصرف کردم.2 ام اردیبهشت یکبار دیگه نزدیکی داشتم که از شب سوم اردیبهشت خونریزی پیدا کردم.(مقدارش زیاد نیست و همانند خون پریودی می مونه) تا بحال اینطوری نشده بودم چون قبلا هم از قرص اورژانسی استفاده کرده بودم.
    توی انجمنها سئوالات و جوابهارو مطالعه کردم ولی به جواب خاصی نرسیدم. خوشحال میشم جواب بدید. ممنونم
    روز و شبتون بخیر و خوشی

با توجه به روش صحیح مصرف قرص بارداری منتفیه تگران نباشید تاخیرهایی که دارید مربوط به مصرف قرص میباشد

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  4. elahe_no نوشته است: سلام-من حدود 2 هفته پیش نزدیکی داشتم و از قرص اورژانسی استفاده کردم که اولی رو 59 ساعت بعد از مقاربت خوردم و دومیش هم که 71 ساعت بعدش میشد-حالا دو سه روزی هست که نوک سینم سفت و دردناک شده-احتمال داره که چون دیر خوردم(گفتن که تا 72 ساعت بعدش میشه خورد) باردار باشم؟(البته زمان پریودیم هم همین یکی دو روز آینده باید باشه)
    دو شب پیش هم موقع نزدیکی، در قسمت تخمدانم احساس درد و فشار زیادی داشتم

مصرف قرص اورژانسی صحیح بوده و بارداری منتفیه
    همه این مشکلات که پیش میاد اعم از درد و تاخیر در پریود واسه مصرف قرص هستش و نه چیز دیگه

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  5. sanaz67

اخطارها : 2 باراخطارها : 2 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام اميدوارم سوالم تكراري نباشه چون كاربرجديدم واشنايي ندارم من حدود 3 سال است از قرص ضد بارداري LD استفاده ميكنم وتا3 سال ديگه هم ميخوام از اين قرص استفاده كنم ايا در باروري مشكلي بوجود مي اورد ايا باعث نازايي ميشود؟لطفا جواب بدهيد باتشكر از شما////

6. sanaz67 نوشته است: سلام اميدوارم سوالم تكراري نباشه چون كاربرجديدم واشنايي ندارم من حدود 3 سال است از قرص ضد بارداري LD استفاده ميكنم وتا3 سال ديگه هم ميخوام از اين قرص استفاده كنم ايا در باروري مشكلي بوجود مي اورد ايا باعث نازايي ميشود؟لطفا جواب بدهيد باتشكر از شما////

باعث نازایی که نمیشوند
    اما ممکنه در آینده برای بچه دار شدن اقدام کنید کمی این پروسه طولانی بشه
    چون با مصرف قرصها بالانس هورمونی به شدت تحت تاثیر قرار میگیره و برای بچه دار شدن باید این بالانس رو متعادل کنید که کمی زمان بر هستش

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 4 کاربر ديگر
  7. sanaz67 نوشته است: سلام اميدوارم سوالم تكراري نباشه چون كاربرجديدم واشنايي ندارم من حدود 3 سال است از قرص ضد بارداري LD استفاده ميكنم وتا3 سال ديگه هم ميخوام از اين قرص استفاده كنم ايا در باروري مشكلي بوجود مي اورد ايا باعث نازايي ميشود؟لطفا جواب بدهيد باتشكر از شما////

باسلام
    اگه این قرص موجب نازایی میشد که این همه تاکید مصرف آن نمیکردند!در ضمن کم خطرترین روش های پیشگیری از بارداری استفاده از کاندوم و قرص های پیشگیری از بارداری که اکثرا توصیه میشه 6ماه قرص و 6ماه کاندوم که در این مدت تخمک گذاری زن نیز روال عادی پیدا کنه.
    در ضمن پیشنهاد می کنم پست زیر که آقای دکتر صادقی به طور کامل در این باره توضیح دادند مطالعه کنید.
    http://www.roham.ws/web/ftopict-665.html
    در پناه حق

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  8. سلام . من ماه قبل به خاطر رابطه حفاظت نشده با همسرم در روز 8 قاعدگی ، قرص اورژانس دوتایی (لونژیل) مصرف کردم. اولی بلافاصله و دومی 12 ساعت بعد از اولی.
    این ماه قاعدگیم 3 روز جلو افتاده . رنگش هم با همیشه فرق داره. همیشه از روز اول رنگش قرمز تیره بود ولی اینبار رنگش به قهوه ای میزنه . دلیلش چی میتونه باشه؟
    در ضمن قاعدگی من کاملا مرتب بود . آیا دوباره نظمش برمیگرده؟

9. kimiaa نوشته است: سلام . من ماه قبل به خاطر رابطه حفاظت نشده با همسرم در روز 8 قاعدگی ، قرص اورژانس دوتایی (لونژیل) مصرف کردم. اولی بلافاصله و دومی 12 ساعت بعد از اولی.
    این ماه قاعدگیم 3 روز جلو افتاده . رنگش هم با همیشه فرق داره. همیشه از روز اول رنگش قرمز تیره بود ولی اینبار رنگش به قهوه ای میزنه . دلیلش چی میتونه باشه؟
    در ضمن قاعدگی من کاملا مرتب بود . آیا دوباره نظمش برمیگرده؟

دلیل این تغییر رنگ مصرف قرص هستش و نه چیز دیگه
    مصرف قرص رو به درستی انجام دادید و نگران بارداری نباشید

10. سلام..میخوام بدونم مصرف همزمان قرص ال دی به منظور جلوگیری از بارداری با کپسول داکسی سایکلین اثر جلوگیری از بارداری قرص ال دی رو کم یا از بین میبره؟؟؟؟؟؟؟؟

11. با سلام و تشكر از سايت خوبتون عذر ميخوام من 28 تيرماه تاريخ عروسيم هست و چون پريود مرتب دارم ميدونم كه 27 پريود ميشم.ميخواستم بدونم از كي و چطور از پريود شدن توي اون تاريخ جلوگيري كنم.سوالات مشابه را خوندم ولي چون تجربه ندارم و نگرانم خواهش ميكنم روش مطمئن و توضيح كامل بديد.متشكرم

12. tideaa نوشته است: با سلام و تشكر از سايت خوبتون عذر ميخوام من 28 تيرماه تاريخ عروسيم هست و چون پريود مرتب دارم ميدونم كه 27 پريود ميشم.ميخواستم بدونم از كي و چطور از پريود شدن توي اون تاريخ جلوگيري كنم.سوالات مشابه را خوندم ولي چون تجربه ندارم و نگرانم خواهش ميكنم روش مطمئن و توضيح كامل بديد.متشكرم

شما چند روز مونده به پریودتون بهتره مصرف قرص رو شروع کنید ،بهتره چون بدنتون به قرص عادت نداره حداقل 4 5 روز قبل باشه که مشکلی پش نیاد، چون بالاخره استرس قبل از عروسی و فعالیت بیش از حد ممکنه رو روند منظم پریود تاثیر بذاره
    حداقل یک روز قبلش قطع کنید
    از قرص های کم عوارض تر مثل مارولون یا یاسمین هم استفاده کنید که مشکل گوارشی و عصبی براتون ایجاد نکنند
    خوش بخت باشید

13. titka نوشته است: سلام.........میخوام بدونم مصرف همزمان قرص ال دی به منظور جلوگیری از بارداری با کپسول داکسی سایکلین اپر ضد بارداری ال دی را از بین میبرد یا کاهش میدهد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/

سلام
    بله برخی آنتی بیوتیک ها اثر قرص های ضدبارداری را کاهش میدهند و داکسی سایکلین هم ممکن است این اثر را داشته باشد.
    احتیاط کنید...

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 17 از 17
رفتن به صفحه :    ... 17

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید