شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه : 1 ...   

پرده بکارت - پاره شدگی، انواع و سوالات مرتبط

1. سلام،
    لطفا قبل از ارسال سوال در این تاپیک ، با استفاده از امکان جستجو سوالاتی که سایر کاربران قبل از این ارسال کرده اند را مطالعه نمایید، شاید قبلا به سوال شما پاسخ داده شده باشد.

مطالب مهم و پاسخ به سوالات شایع:

1 - برای فهم بهتر لطفا به تصویر زیر توجه کنید (نمای شماتیک از دستگاه تناسلی زنانه):
    - توجه: تصویر کوچک شده است،
    برای دیدن تصویر در اندازه واقعی روی آن کلیک کنید!

در هنگام نزدیکی، آلت مردانه وارد واژن می شود (ناحیه صورتی). بالطبع برای رسیدن به ناحیه صورتی ابتدا می بایست از خطوط قرمز (پرده بکارت) رد شد و با توجه به اینکه قطر آلت مرد در هنگام نعوظ بیش از قطر ورودی واژن در هنگام وجود پرده بکارت هست، به دنبال ورود آلت به واژن این لایه نازک دچار پارگی می شود. پس برای «ورود» آلت، اولین نقطه ، عبور از پرده بکارت می باشد.

2 - برای فهم بهتر به تصویر دستگاه تناسلی خارجی (اینجا) مراجعه کنید.
    با توجه به تصویر بالا ، اگر لب بزرگ و کوچک کنار زده شود ، پرده اولین قسمتی است که مشاهده می شود ؛ شاید خوده فرد (به دلیل عدم آشنایی با آناتومی منطقه) فقط قسمتی صورتی رنگ را مشاهده نماید ولی پزشک متخصص با معاینه (روی صندلی و موقعیت مخصوص ) به راحتی آن را تشخیص می دهد.پس بانوان عزیز، از کنجکاوی در مورد این منطقه جدا خودداری کنید، چون چه آسیب وارد کنید و چه وارد نکنید این مورد تا زمان ازدواج و برقراری اولین رابطه جنسی باعث ایجاد استرس و تشویش در شما خواهد شد.اگر به اطلاعاتی در مورد ناحیه تناسلی خود نیاز دارید، می توانید با مطالعه تاپیکها مختلف در انجمنها و نیز گالری تصاویر به آنها دست پیدا کنید.

3 - ورود انگشت به داخل واژن به معنی عبور از پرده بکارت است، پس احتمال آسیب دیدن پرده بکارت به دنبال ورود انگشت به داخل دستگاه تناسلی وجود دارد، احتمال و میزان آسیب به نوع پرده و نیز قطر انگشت وارد شده بستگی دارد، تشخیص این مورد تنها با معاینه بالینی توسط پزشک متخصص امکان پذیر است.

4 - فشار آب باعث پاره شدن پرده بکارت نمی شود.

5 - یبوست و زور زدن باعث پارگی پرده بکارت نمی شود.

6 - پرده بکارت در صورت ایجاد آسیب، خودبخود ترمیم نمی شود. ترمیم پرده بکارت از طریق جراحی غیر قانونی است و فرد انجام دهنده تحت پیگرد قانونی قرار می گیرد.

7 - تنها مرجعی که گواهی آن برای استناد در موارد قانونی معتبر است، سازمان پزشکی قانونی است، و می تواند هرگونه آسیب، خراش ، دستکاری و ترمیم از طریق جراحی را تشخیص دهد.

تاپیکهای مرتبط زیر را حتما قبل از ارسال سوال مطالعه کنید:

پرده بکارت ..

مشاهده پرده بكارت

پارگي پرده بكارت

فرق حلقوی ارتجاعی با سایر پرده ها

ترمیم پرده بکارت

عکس واقعی از بکارت

پارگی پرده حلقوی

یه سوال در مورد پرده بکارت

بایگانی سوالات پرده بکارت - 1

بایگانی سوالات پرده بکارت - 2

بایگانی سوالات پرده بکارت - 3

تذکر مهم:
    کاربرانی که به سوالات سایر کاربران پاسخ می دهند توجه داشته باشند که از پاسخ گویی به سوالاتی که با مطالب بالا قابل پاسخ گویی است ، اجتناب کنند؛ چون علاوه بر حذف پست مربوطه با اخطار هم مواجه خواهند شد. (قانون دو - 8 - ز)

* این راهنما به مرور زمان تکمیل تر خواهد شد!

تشکر شده توسط : 126 کاربر
  2. با عرض سلام ببخشید امیدوارم سوالم تکراری نباشد چون چیزی در این مورد ندیدم من همیشه دارای معذرت میخوام یبوست هستم برای همین مجبورم برای دفعش زور زیادی بزنم خیلی زیاد به نظر شما با این زوری که میزنم امکان داره تا حالا پرده ام پاره شده باشه چون مواقع پریودم هم مجبورم زور بزنم مچکرم از جوابتان

تشکر شده توسط : 8 کاربر
  3. fatimaoo نوشته است: با عرض سلام ببخشید امیدوارم سوالم تکراری نباشد چون چیزی در این مورد ندیدم من همیشه دارای معذرت میخوام یبوست هستم برای همین مجبورم برای دفعش زور زیادی بزنم خیلی زیاد به نظر شما با این زوری که میزنم امکان داره تا حالا پرده ام پاره شده باشه چون مواقع پریودم هم مجبورم زور بزنم مچکرم از جوابتان

پاسخ شما منفی است بکارت با زور زدن آسیب نمیبینه اگه اینچنین بود کسانی که برای معاینه بکارت مراجعه میکنند و بعضی مواقع کمی زور میزنند باید بکارتشون آسیب میدید دیگه!!!!
    تا زمانی که جسمی وارد واژن نشه بکارت آسیب نمیبینه

تشکر شده توسط : 20 کاربر
  4. سلام .5سال پیش برای اطلاع به نوع پرده به دکتر رفتم گفت حلقوی ارتجاعی هست.1سال بعد انگشتمو از روی نادانی داخل کردم به خیال اینکه در عقب هست.نه دردی داشت نه خونی اومد.ار ترس پیش دکتر دیگه رفتم نگفتم انگشت کردم. وقتی معاینه کرد پرسید امیزش کامل داشتین؟گفتم اصلا.توی دلم گفتم امیزش ناقص هم نداشتم/دلم گفتم مگه نمی بینی امیزش ندارم خب باید میدونست الت نرفته نه اینکه سوال کنه.کفت سالمه. گفتم مگه میشه؟.اینبار گفتم انگشت..... باز گفت سالمه.فکر کردم سرسری گفت برا اینه که خاطر جم شم به دروغ گفتم اکه مادر شوهرم بیاره باز میگین سالمه؟گفت تو که سالمی هر جا ببرن بزار ببرن تو نگو این دکتر.حالا سوالم اینه که چرا معلوم نشد انگشت...؟چون ارتجاعی هست واسه همین؟4ساله عذاب میکشم از ترسم نمیتونم ازدواج کنم .باز پیش دکتر دیگه برم یا گفته همین کافیه؟یعنی واقعا سالمم؟میترسم چیکار کنم

تشکر شده توسط : 6 کاربر
  5. sa_na نوشته است: سلام .5سال پیش برای اطلاع به نوع پرده به دکتر رفتم گفت حلقوی ارتجاعی هست.1سال بعد انگشتمو از روی نادانی داخل کردم به خیال اینکه در عقب هست.نه دردی داشت نه خونی اومد.ار ترس پیش دکتر دیگه رفتم نگفتم انگشت کردم. وقتی معاینه کرد پرسید امیزش کامل داشتین؟گفتم اصلا.توی دلم گفتم امیزش ناقص هم نداشتم/دلم گفتم مگه نمی بینی امیزش ندارم خب باید میدونست الت نرفته نه اینکه سوال کنه.کفت سالمه. گفتم مگه میشه؟.اینبار گفتم انگشت..... باز گفت سالمه.فکر کردم سرسری گفت برا اینه که خاطر جم شم به دروغ گفتم اکه مادر شوهرم بیاره باز میگین سالمه؟گفت تو که سالمی هر جا ببرن بزار ببرن تو نگو این دکتر.حالا سوالم اینه که چرا معلوم نشد انگشت...؟چون ارتجاعی هست واسه همین؟4ساله عذاب میکشم از ترسم نمیتونم ازدواج کنم .باز پیش دکتر دیگه برم یا گفته همین کافیه؟یعنی واقعا سالمم؟میترسم چیکار کنم

اولا به دلیل ارتجاعی بودن درد و خونریزی نداشتید
    دوما بکارت اگر متخصص تشخیص داده سالمه پس جای سوال نیست
    سوما برای سلامت هر جا اقدام کنید تائیدیه میگیرید چون رابطه نداشتید
    آثار رابطه و لهیدگی کاملا معلوم میشه اگه فردی با رابطه بکارتشو از دست بده
    بی خودی نگرانید
    خیلی حالا حساسید به یه متخصص دیگه مراجعه کنید
    گرچه همین پاسخ اول را به شما میدهد

تشکر شده توسط : 10 کاربر
  6. sa_na نوشته است: سلام .5سال پیش برای اطلاع به نوع پرده به دکتر رفتم گفت حلقوی ارتجاعی هست.1سال بعد انگشتمو از روی نادانی داخل کردم به خیال اینکه در عقب هست.نه دردی داشت نه خونی اومد.ار ترس پیش دکتر دیگه رفتم نگفتم انگشت کردم. وقتی معاینه کرد پرسید امیزش کامل داشتین؟گفتم اصلا.توی دلم گفتم امیزش ناقص هم نداشتم/دلم گفتم مگه نمی بینی امیزش ندارم خب باید میدونست الت نرفته نه اینکه سوال کنه.کفت سالمه. گفتم مگه میشه؟.اینبار گفتم انگشت..... باز گفت سالمه.فکر کردم سرسری گفت برا اینه که خاطر جم شم به دروغ گفتم اکه مادر شوهرم بیاره باز میگین سالمه؟گفت تو که سالمی هر جا ببرن بزار ببرن تو نگو این دکتر.حالا سوالم اینه که چرا معلوم نشد انگشت...؟چون ارتجاعی هست واسه همین؟4ساله عذاب میکشم از ترسم نمیتونم ازدواج کنم .باز پیش دکتر دیگه برم یا گفته همین کافیه؟یعنی واقعا سالمم؟میترسم چیکار کنم
    4
    سلام به نظر من به جاي 4سال غصه خوردن به متخصص ديگري مراجعه كنيد تا اسوده تر باشيد وبا صحبتهايي كه كرديد احتمالا ارتجايي بوديد در مواردي كه پرده ارتجايي است تشخيص اينكه نزديكي بوده يا نه مشكل تر است به خاطر همين از شما سوال پرسيدند نه اينكه پاره بوده البته پزشكي قانوني بخش جدايي دارد كه هر كسي ميتواند جهت بررسي خود مراجعه كند وجواب مطمئن دريافت كند اگر اين امكان را نداريد به متخصص ديگر يا ماماي ماهر مراجعه كنيد وگرنه ممكن است روي روحيه شما اثار بدي به جا بگذارد

7. sa_na نوشته است: سلام .5سال پیش برای اطلاع به نوع پرده به دکتر رفتم گفت حلقوی ارتجاعی هست.1سال بعد انگشتمو از روی نادانی داخل کردم به خیال اینکه در عقب هست.نه دردی داشت نه خونی اومد.ار ترس پیش دکتر دیگه رفتم نگفتم انگشت کردم. وقتی معاینه کرد پرسید امیزش کامل داشتین؟گفتم اصلا.توی دلم گفتم امیزش ناقص هم نداشتم/دلم گفتم مگه نمی بینی امیزش ندارم خب باید میدونست الت نرفته نه اینکه سوال کنه.کفت سالمه. گفتم مگه میشه؟.اینبار گفتم انگشت..... باز گفت سالمه.فکر کردم سرسری گفت برا اینه که خاطر جم شم به دروغ گفتم اکه مادر شوهرم بیاره باز میگین سالمه؟گفت تو که سالمی هر جا ببرن بزار ببرن تو نگو این دکتر.حالا سوالم اینه که چرا معلوم نشد انگشت...؟چون ارتجاعی هست واسه همین؟4ساله عذاب میکشم از ترسم نمیتونم ازدواج کنم .باز پیش دکتر دیگه برم یا گفته همین کافیه؟یعنی واقعا سالمم؟میترسم چیکار کنم

دوست عزیز تو همین سایت اگه سرچ میکردین مطالب وموارد  زیادی هست با مطالعه وآشنایی با خصوصیات انواع بکارت متوجه میشدین که پردتون آسیبی ندیده پزشک هم که مراجعه کردین چندین بار فرمودن که سالم هست پس چرا بیخودی خودتون رو دلنگران میکنید؟پرده بکارت کاملا مسدود نیست واغلب سوراخ یا روزنهای کوچک در آن وجود دارددر بعضی از پرده ها این امکان وجود دارد که یک انگشت بدون آسیب عبور کند یعنی امکان این که پرده شما کاملا سالم هست وجود دارد(با تاکید در این مورد که ورود انگشت ویا اجسام دیگر در دوشیزگان که وجود پرده براشون اهمیت داره کار درستی نیست)پس بهتره وسواس بیش از حد را رها کنیم وقبل از هر کاری به عواقب آن بیندیشیم درست است که در مورد شما به خیر گذشته است .

8. اگه کسی توی 13 سالگی انگشت وسط را کاملا وارد بدنش کنه اما درد و خونریزی نداشته باشه و فرداش یه لک ببینه که یادش نیست بابت پریود بوده یا نه و الان به دکتر عمومی مراجعه کنه و بگه واقعتین رو و دکتر بگه نوعش هلالیه و روی حداره ها کمی اسیب داره و در اولین نزدیکی به احتمال بالا خونریزی وجود داره  اما از نظر من باکره اعلام میشه و گواهی هم میدم بعد به دکتر متخصص زنان  که عضو هیات علمی دانشگاه تهران هست و بورد تخصصی داره اما به نظر سنش کمه و نهایتا 5 6 سال هست که مطب زده مرراجعه کنه و باز هم قبل از معاینه شرح ماجرا رو بگه به جز نظر پزشک عمومی و اون دکتر بگه سالمه و نوعش بین هلالی  حلقوی هست و بعد وقتی در جریان نظر پزشک داخلی قرار میگیره میگه نه ، من متخصصم و میگم اون دکتر اشتباه گفته و شکل پرده طوری هست که شکل طبیعیش به این صورته و اون دکتر چون متخصص نبوده نتونسته نوع رو تشخیص بده و گفته اسیب روی حداره داره و ایشون هم تاکید به سلامت و خونریزی کنند میشه اطمینان کرد یا نه ؟ آخه یه مدته دچار وسواس فکری شدم ، هر چیزی که بهم میگن میخوام از توش یه حرفی در بیارم و خودمو پریشون خاطر کنم . دکتر متخصص در انتها گفت اگه گواهی خواستی به پزشکی قانونی مراجعه کنی بهتره ، گفتم چرا ؟ گفت تازگی ها خیلی گواهی های ما رو قبول ندارن . این یه کم برام شک و تردید ایجاد کرد که نکنه موردی بوده که نگفته بهم . توی یکی از سایت ها هم خوندم فردی رابطه کامل داشته و خونریزی هم بوده بعد که به دکتر مراجعه میکنند میگه سالمه و بعد ها از یه وکیلی میشنون که به خاطر مسائل عرفی جامعه پزشک ها باید همه رو سالم اعلام کنند که نمیدونم چه میزان صحت داره ؟و ایا با توجه به گفته هام باید به پزشک دیگری مراجعه کنم ؟ در ضمن 25 سالم هست .این دکتر متخصص برام 100 تا اسید فولیک به همراه قرص روی نییچر میت تجویز کرد و گفت چون در سن باروری هستی بهتره مصرف کنی . این دارو خصوصا اسید فولیک فقط ویتامینه یا هورمون هم داره ؟ چه تاثیراتی داره ؟ و اصلا استفاده کنم یا خیر ؟

9. soha_t2002 نوشته است: اگه کسی توی 13 سالگی انگشت وسط را کاملا وارد بدنش کنه اما درد و خونریزی نداشته باشه و فرداش یه لک ببینه که یادش نیست بابت پریود بوده یا نه و الان به دکتر عمومی مراجعه کنه و بگه واقعتین رو و دکتر بگه نوعش هلالیه و روی حداره ها کمی اسیب داره و در اولین نزدیکی به احتمال بالا خونریزی وجود داره  اما از نظر من باکره اعلام میشه و گواهی هم میدم بعد به دکتر متخصص زنان  که عضو هیات علمی دانشگاه تهران هست و بورد تخصصی داره اما به نظر سنش کمه و نهایتا 5 6 سال هست که مطب زده مرراجعه کنه و باز هم قبل از معاینه شرح ماجرا رو بگه به جز نظر پزشک عمومی و اون دکتر بگه سالمه و نوعش بین هلالی  حلقوی هست و بعد وقتی در جریان نظر پزشک داخلی قرار میگیره میگه نه ، من متخصصم و میگم اون دکتر اشتباه گفته و شکل پرده طوری هست که شکل طبیعیش به این صورته و اون دکتر چون متخصص نبوده نتونسته نوع رو تشخیص بده و گفته اسیب روی حداره داره و ایشون هم تاکید به سلامت و خونریزی کنند میشه اطمینان کرد یا نه ؟ آخه یه مدته دچار وسواس فکری شدم ، هر چیزی که بهم میگن میخوام از توش یه حرفی در بیارم و خودمو پریشون خاطر کنم . دکتر متخصص در انتها گفت اگه گواهی خواستی به پزشکی قانونی مراجعه کنی بهتره ، گفتم چرا ؟ گفت تازگی ها خیلی گواهی های ما رو قبول ندارن . این یه کم برام شک و تردید ایجاد کرد که نکنه موردی بوده که نگفته بهم . توی یکی از سایت ها هم خوندم فردی رابطه کامل داشته و خونریزی هم بوده بعد که به دکتر مراجعه میکنند میگه سالمه و بعد ها از یه وکیلی میشنون که به خاطر مسائل عرفی جامعه پزشک ها باید همه رو سالم اعلام کنند که نمیدونم چه میزان صحت داره ؟و ایا با توجه به گفته هام باید به پزشک دیگری مراجعه کنم ؟ در ضمن 25 سالم هست .این دکتر متخصص برام 100 تا اسید فولیک به همراه قرص روی نییچر میت تجویز کرد و گفت چون در سن باروری هستی بهتره مصرف کنی . این دارو خصوصا اسید فولیک فقط ویتامینه یا هورمون هم داره ؟ چه تاثیراتی داره ؟ و اصلا استفاده کنم یا خیر ؟
    ز
    دوست عزيزقزص فوليك اسيد هورموني نيستوويتامينb9است ودر برخي از انواع كم خوني يا 3ماه قبل از بارداري جهت جلوگيري از كمبود اين ماده در بدن وجلوگيري از نقايص عصبي در جنين استفاده ميشود در مورد پرده هيچ پزشكي اين حق را ندارد كه خلاف تشخيص خود چيزي اعلام كند واين صحبت كه بايد همه را سالم اعلام كنند درست نيست ولي از نظر قانوني فقط برگه ي تاييديه كه توسط پزشك قانوني صادر ميشود قابل قبول است وساير تاييديه ها فقط جهت اطلاع رساني به مراجعه كننده است وببله حتي متخصص هم ممكن است در تشخيص پرده گاهي اشتباه كند به خاطر همين پزشك قانوني افراد خاصي كه ماهر هستند جهت اين كار انتخاب ميكند وفقط تاييديه ي انها را قبول دارد

10. soha_t2002 نوشته است: اگه کسی توی 13 سالگی انگشت وسط را کاملا وارد بدنش کنه اما درد و خونریزی نداشته باشه و فرداش یه لک ببینه که یادش نیست بابت پریود بوده یا نه و الان به دکتر عمومی مراجعه کنه و بگه واقعتین رو و دکتر بگه نوعش هلالیه و روی حداره ها کمی اسیب داره و در اولین نزدیکی به احتمال بالا خونریزی وجود داره  اما از نظر من باکره اعلام میشه و گواهی هم میدم بعد به دکتر متخصص زنان  که عضو هیات علمی دانشگاه تهران هست و بورد تخصصی داره اما به نظر سنش کمه و نهایتا 5 6 سال هست که مطب زده مرراجعه کنه و باز هم قبل از معاینه شرح ماجرا رو بگه به جز نظر پزشک عمومی و اون دکتر بگه سالمه و نوعش بین هلالی  حلقوی هست و بعد وقتی در جریان نظر پزشک داخلی قرار میگیره میگه نه ، من متخصصم و میگم اون دکتر اشتباه گفته و شکل پرده طوری هست که شکل طبیعیش به این صورته و اون دکتر چون متخصص نبوده نتونسته نوع رو تشخیص بده و گفته اسیب روی حداره داره و ایشون هم تاکید به سلامت و خونریزی کنند میشه اطمینان کرد یا نه ؟ آخه یه مدته دچار وسواس فکری شدم ، هر چیزی که بهم میگن میخوام از توش یه حرفی در بیارم و خودمو پریشون خاطر کنم . دکتر متخصص در انتها گفت اگه گواهی خواستی به پزشکی قانونی مراجعه کنی بهتره ، گفتم چرا ؟ گفت تازگی ها خیلی گواهی های ما رو قبول ندارن . این یه کم برام شک و تردید ایجاد کرد که نکنه موردی بوده که نگفته بهم . توی یکی از سایت ها هم خوندم فردی رابطه کامل داشته و خونریزی هم بوده بعد که به دکتر مراجعه میکنند میگه سالمه و بعد ها از یه وکیلی میشنون که به خاطر مسائل عرفی جامعه پزشک ها باید همه رو سالم اعلام کنند که نمیدونم چه میزان صحت داره ؟و ایا با توجه به گفته هام باید به پزشک دیگری مراجعه کنم ؟ در ضمن 25 سالم هست .این دکتر متخصص برام 100 تا اسید فولیک به همراه قرص روی نییچر میت تجویز کرد و گفت چون در سن باروری هستی بهتره مصرف کنی . این دارو خصوصا اسید فولیک فقط ویتامینه یا هورمون هم داره ؟ چه تاثیراتی داره ؟ و اصلا استفاده کنم یا خیر ؟

معمولا پرده به اصطلاح بكارت اجازه ورود انگشت خود شخص رو ميده ولي از انجائيكه شكل منفذ و اندازه و درجه كشساني اون طيف وسيعي داره و وجود پرده در ايران مهم تلقي ميشه افراد نبايد دست به تجربه شخصي بزنن/ شما خودت هم ميدوني دچار وسواس فكري شدي ودائما به سلامت پرده ات فكر ميكني نظر متخصص رو قبول كن ضمنا دليلي نداره متخصص به خود شخص دروغ بگه چون ادم خودش از عملكرد گذشته اش خبر داره. اسيد فوليك فقط ويتامينه وبيشتر براي زنان حامله توصيه شده واز طريق ادرار دفع ميشه و داروي خاصي نيست. قرص روي هم بدليل فقر غذايي اون بعضي ها توصيه ميكنن بخورين

تشکر شده توسط : 10 کاربر
  11. باسلام اگه باورودانگشت به داخل وازون پرده اسیب ببینه وخونریزی هم داشته باشه ایا شب عروسی خونریزی داره؟ممنون ازپاسختون

تشکر شده توسط : 4 کاربر
  12. 18neh29 نوشته است: باسلام اگه باورودانگشت به داخل وازون پرده اسیب ببینه وخونریزی هم داشته باشه ایا شب عروسی خونریزی داره؟ممنون ازپاسختون

سلام
    اگه پرده کامل از بین رفته باشه (که بعیده) خیر خونریزی نخواهد داشت. اما اگه آسیب جزئی باشه بله در صورت پارگی کامل خونریزی وجود داره.
    موفق باشید...

تشکر شده توسط : 11 کاربر
  13. سلام ببخشیدمیخواستم بدونم شب زفاف وقتی پرده پاره میشه چه مقدارخونریزی داره؟بازم ممنون از پاسختون

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  14. 18neh29 نوشته است: سلام ببخشیدمیخواستم بدونم شب زفاف وقتی پرده پاره میشه چه مقدارخونریزی داره؟بازم ممنون از پاسختون

بستگی به نوع بکارت داره
    بعضی ها هستن که خونریزی شدیدی دارن و بعضی بکارتها هستند خونریزی ندارن
    واژه بکارت رو سرچ کنید تو سایت جوابای زیادی رو دست میابید

15. با سلام وکمال تشکر از سایت خوبتون ببخشید من مدتیه در مورد کشیدگی غیر قابل برگشت ولهیدگی همراه خون مردگی کلیتوریس(یکی از لبهای کوچک)دچار نگرانیه شدیدی شدم میخواستم راهنماییم کنید و بگید باید چیکار کنم وایا برای ازدواجم مشکلی پیش میاد چون در حال حاضر دخترم و واسه ازدواج اینده م میترسمSad((((

تشکر شده توسط : 5 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 23
رفتن به صفحه : 1 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید