شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    8   

بایگانی سوالات قرصهای ضد بارداری - 1

1. با عرض سلام:
    من برای اولین بار به جای قرص ld از قرص levonorgestrel  برای پیشگیری در مورد اورژانسی استفاده کردم. تقریبا 50 ساعت بعداز نزدیکی اولین قرص را خوردو ولی قرص دوم را که باید 12ساعت بعد میخوردم را با 40دقیقه تاخیر خوردم. آیا تاثیر خودرا دارد یا نه؟ الان 5 روز از نزدیکی میگذره یعنی 5 تا 24 ساعت آیا ممکنه قرص ها اثر نکرده باشه و من باردار شده باشم؟؟؟ چکار باید بکنم؟؟ آیا هنوز راهی برای جلوگیری وجود داره؟؟ خواهش میکنم من را  از نگرانی در بیاورید. ممنون

2. با عرض سلام:
    من خیلی نگرانم، آیا در اون روزهای آخر دوره هم احتمال بارداری وجود داره، یعنی عقب افتادن پریودم به خاطر مصرف بیش از حد قرص ها و به هم خوردن تعادل هورمون های بدنم هستش یا باردار بودنم؟ من خیلی می ترسم و در شرایط روحی خوبی نیستم، لطفا راهنماییم کنید، چکار کنم تا زودتر پریود بشم. با تشکر.

3. با سلام و تشکر از زحماتتون برای ارائه اطلاعات مفید در این سایت

من مدت 3 سال میشه که از قرصهای یاسمین استفاده می کنم به دلیل داشتن کیست تخمدان که الان رفع شده ولی بنا به پیشنهاد پزشکم جهت جلوگیری از بروز مجدد همچنان این قرص را مصرف می کنم.
    این ماه برای اولین بار در نیمه ماه از استفاده این قرصها دچار خونریزی شده ام. البته خیلی زیاد نیست ولی با اینکه 15 روز تا شروع دوره ماهیانه ام مانده، داشتن این لکه ها برای اولین بار کمی نگرانم کرده. ( بیشتر از لکه البته بهتره بگم قطرات خون) آیا احتیاج هست که دوز مصرف قرصهامو بالا ببرم؟ آیا باید خوردن این قرصها را در این مقطع متوقف کنم و بعد از دوره ماهیانه دوباره شروع به خوردن قرصها کنم یا اینکه با وجود خونریزی همچنان به خوردن قرصها ادامه بدم تا تمام شود؟ آیا قرص تکمیلی برای جلوگیری از این خونریزی باید مصرف کنم اگر باید مصرف کنم چه قرصی را پیشنهاد می دهید؟
    پیشاپیش از مساعدتتون تشکر فراوان دارم.

ROHAM نوشته است: سلام،
    اگر در مورد قرصهای ضد بارداری سوالی دارید ابتدا مطالب زیر را مطالعه کنید و اگر سوال دیگری داشتید در این تاپیک مطرح کنید:

همه چیز درباره قرصهای ضد بارداری ترکیبی

زمان شروع مصرف قرص های ترکیبی

راهنماي مصرف قرصهاي ضد بارداري

4. azxcv نوشته است: با سلام
    1- آبا ریختن مایع منی بالای آلت زن ( محل رویش مو) درصورتیکه با دستمال تمیز شود ولی بلافاصله حمام رفته باشیم باعث حاملگی میشود.؟
    2- آیا خوردن قرص ضد حاملگی به منظور روش پیشگیری اورژانسی تاثیری روی نازا شدن دارد وپس از مصرف 4 ال دی و12 ساعت بعد4 ال دی دیگر کی پریود میشویم ؟

سلام
    ج 1: بله احتمالش هست ولی خیلی احتمالش ضعیفه ، نزدیک به صفر...( خواهش میکنم ، البته ملتمسانه ؛ پستای قبلی رو یه نگاه بندازید بعد سوال کنید)
    ج 2:تاثیری نداره ولی این قرص ها هم مثل دارو های دیگه عوارضه جانبیه خودشو داره
    پریود شدنتون خدا میدونه...

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  5. lani نوشته است: با عرض سلام:
    من خیلی نگرانم، آیا در اون روزهای آخر دوره هم احتمال بارداری وجود داره، یعنی عقب افتادن پریودم به خاطر مصرف بیش از حد قرص ها و به هم خوردن تعادل هورمون های بدنم هستش یا باردار بودنم؟ من خیلی می ترسم و در شرایط روحی خوبی نیستم، لطفا راهنماییم کنید، چکار کنم تا زودتر پریود بشم. با تشکر.

سلام
    به قول دوسته مون لازم نیست مثل اسمارتیز قرص ضد بارداری مصرف کنی ، به خدا اگه به اندازه ای که تو روش اورژانسی بود مصرف میکردی کفایت میکرد...
    به دلایل : 1. تایم رابطه که خیلی دور از زمان تخمک گذاری
               2. حد رابطه...
               3. خوردن حجم عظیمی از قرصای ضد بارداری شناخته شده !
    احتمال بارداری 0 ( صفر ، ziro ) است ، و این بهم خوردگی پریود بخاطر قرصاست

6. mkia نوشته است:
    azxcv نوشته است: با سلام
    1- آبا ریختن مایع منی بالای آلت زن ( محل رویش مو) درصورتیکه با دستمال تمیز شود ولی بلافاصله حمام رفته باشیم باعث حاملگی میشود.؟
    2- آیا خوردن قرص ضد حاملگی به منظور روش پیشگیری اورژانسی تاثیری روی نازا شدن دارد وپس از مصرف 4 ال دی و12 ساعت بعد4 ال دی دیگر کی پریود میشویم ؟

سلام
    ج 1: بله احتمالش هست ولی خیلی احتمالش ضعیفه ، نزدیک به صفر...( خواهش میکنم ، البته ملتمسانه ؛ پستای قبلی رو یه نگاه بندازید بعد سوال کنید)
    ج 2:تاثیری نداره ولی این قرص ها هم مثل دارو های دیگه عوارضه جانبیه خودشو داره
    پریود شدنتون خدا میدونه...

سلام
    ضمن تایید سخنان دوستمون اقای mkia اینو باید عرض کنم که مکانیسم عمل قرصها به صورت زیر است:

مهار تخمك گذاري
    جلوگيري از نفوذ اسپرم به داخل رحم با ايجاد موكوس ضخيم سرويكس

ايجاد آندومتر نامطلوب براي لانه گزيني
    جلوگيري از لقاح از طريق تأثير بر سرعت حركت تخمك با اثر پذيري بر حركت لوله‌های رحم

این قرصها باعث نازایی نمی شوند ولی در صورتی که از روش اورژانسی استفاده کنید به دلیل بر هم خوردن بالانس هورمونیتون زمان پریود شدنتون رو نمیتونید حدس بزنید.........فقط یادتون باشه در هر دوره فقط یکبار مجاز به استفاده از این روش (روش اورژانسی)هستید

موفق باشید و خوشبخت

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  7. سلام و خسته نباشید
    من 7ماه هست که قرص ضد بارداری میخورم. در اولین دوره به تجویز پزشک از روز 5 قرص رو شروع کردم ولی در روز 30 پریود شدم و برای اینکه نظم قرص رعایت بشه و یک هفته بینش فاصله باشه مجبور شدم که روز 3 قرص رو بخورم و الان چند ماهه که از روز 3 قرص رو به طور منظم مصرف میکنم و روز 28 هم پریود میشم.
    میخواستم بدونم این که من قرصها رو از روز سوم و خیلی منظم میخورم احتمال بارداری هست؟ آخه همه جا میگن یا از روز اول بخورید یا پنجم و اگه من سوم میخورم اثر نداره؟
    ممنون از راهنماییتون!

8. سلام.من اولین دوره مصرف یاسمین رو شروع کردم و 21 عدد رو خوردم اما الان 4 روز میگذره هنوز پریود نشدم. خواستم ببینم اگه در عرض این 7 روز پریود نشدم همچنان قرص رو برای دوره ی بعد ادامه بدم؟ و ایا احتمال داره مثلا روز 8 یا در حین مصرف دوره ی بعدی پریود بشم؟ واگه دیر پریود بشم ایا روندش رو بهم نمیریزه؟

9. با سلام
    دو بار است که در حول و حوش پریودم اگر نزدیکی داشته باشم فورا پس از نزدیکی لکه بینی پیدا کرده و دو سه روز بعد پریود می شوم  علت این امر چیست؟

10. سلام من و نامزدم  12روز قبل با هم نزدیکی کاملا  سطحی داشتیم از اونجا که مطمئن نبودم که منی روی واژنم ریخته شده یا نه بلافاصله 4 ال دی مصرف کردم و 12 ساعت بعد 4 تا دیگه و تا سه روز هر 12 ساعت 4 تا ال دی خوردم من دوره های پریودم نامنظمه نزدیکی ما روز 8 پریودم بود. من جمعه گذشته یعنی 8 روز بعد از نزدیکی پریود شدم ولی فقط 3 روز بود من همیشه بین 7 تا 9 روز پریودم طول می کشه آیا احتمال بارداری در من هست آخه من خوندم بعضیا زمان بارداری هم پریود میشن. خیلی استرس دارم کمکم کنید

11. neda63415 نوشته است: سلام من و نامزدم  12روز قبل با هم نزدیکی کاملا  سطحی داشتیم از اونجا که مطمئن نبودم که منی روی واژنم ریخته شده یا نه بلافاصله 4 ال دی مصرف کردم و 12 ساعت بعد 4 تا دیگه و تا سه روز هر 12 ساعت 4 تا ال دی خوردم من دوره های پریودم نامنظمه نزدیکی ما روز 8 پریودم بود. من جمعه گذشته یعنی 8 روز بعد از نزدیکی پریود شدم ولی فقط 3 روز بود من همیشه بین 7 تا 9 روز پریودم طول می کشه آیا احتمال بارداری در من هست آخه من خوندم بعضیا زمان بارداری هم پریود میشن. خیلی استرس دارم کمکم کنید

سلام
    احتمال حذف شدن پست شما بالاست چون در جای دیگه ای باید مطرح میکردید............شما پدر هورمونهاتونو در اوردید.......اگه تا الان سالم موندید برید خداروشکر کنید............تا 3 روز هر 12 ساعت 4 تا ال دی میشه 24 تا ال دی.........نخود چی کشمش نیست که ........ بالانس هورمونیتون شدیدا به هم می ریزه و زمان پریودتونو  اصلا نمیتونید حدس بزنید...........شما باردار نیستید...........پریود به معنی عدم بارداری است
    موفق باشید و خوشبخت

12. neda63415 نوشته است: سلام من و نامزدم  12روز قبل با هم نزدیکی کاملا  سطحی داشتیم از اونجا که مطمئن نبودم که منی روی واژنم ریخته شده یا نه بلافاصله 4 ال دی مصرف کردم و 12 ساعت بعد 4 تا دیگه و تا سه روز هر 12 ساعت 4 تا ال دی خوردم من دوره های پریودم نامنظمه نزدیکی ما روز 8 پریودم بود. من جمعه گذشته یعنی 8 روز بعد از نزدیکی پریود شدم ولی فقط 3 روز بود من همیشه بین 7 تا 9 روز پریودم طول می کشه آیا احتمال بارداری در من هست آخه من خوندم بعضیا زمان بارداری هم پریود میشن. خیلی استرس دارم کمکم کنید

سلام
    عزیزه  من چرا این همه قرص خوردی ، والا بلا ، لازم نیست ، شما " تا سه روز هر 12 ساعت 4 تا ال دی خوردم" این کارتون اشتباه بوده و اضافی ، بازم میگم روش اورژانسی مشخصه لازم نیست مثل نخودو کیشمیش قرص بخوری
    در مورد بارداری ؛ اصلا فکرشو نکن چون که احتمالش زیر 0 هستش
    (قبل پست فرستادن یه سرچی کنید ؛ ازتون خواهش میکنم)

13. سلام.ایا اگر در 7 روز استراحت که نباید قرص مصرف کنیم پریود نشیم و تست حاملگی هم منفی باشه بازم باید در روز 8 قرص شروع کرد یا نه؟

14. با سلام
    می خواستم بدونم این موضوع صحت داره که کسانی که توی خانواده سابقه سرطان رحم،سینه،پروستات و ... را دارند نباید از قرص هایی مثل دیان استفاده کنن؟
    ممنون از راهنماییتون.

15. سلام
    سوال اول: من بعد از نزدیکی که داشتم فوری 4 تا قرص Ld مصرف کردم البته با توجه به اینکه آب منی داخل واژنم تخلیه نشد ولی از پیش آب و دارا بودن اسپرم ترسیدم واسه همین قرص هارو خوردم...
    که 12 ساعت بعد دوباره باید 4 تا LD مصرف کنم... با توجه به این شرایط درست رفتار کردم...  مشکلی پیش نمیاد؟

سوال دوم اینکه من بعد از آخرین پریودی که داشتم 50-60 روز هست که پریود نشدم و رابطه جنسی هم نداشتم، بعد و قبل از پریودی که باردار باشم! ولی خیالاته دیگه به سر آدم میزنه بی بی چک هم گرفتم منفی بود...

بعد از اون مدت خونریزی خیلی خفیفی پیدا کردم خیلی خیلی کم...

حالا که رابطه داشتم مشکلی پیش میاد؟ چون خونریزی خفیفی داشتم...؟!

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 8 از 10
رفتن به صفحه :    8   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید