شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    5   

بایگانی سوالات قرصهای ضد بارداری - 1

1. با سلام  من 3 ماهه که قرص های ضد بارداری ال  دی رو میخورم . آخرین قرص از بسته مربوط به این ماه ( 21 امین قرص ) رو جمعه شب خوردم . و منتظر بودم تا 3-4 روز بعد پریود بشم. دیشب  یعنی یکشنبه من و همسرم رابطه داشتیم و به طور کامل منی داخل واژن ریخته شد. حالا من سوالم اینه که با توجه به اینکه آخرین قرص  رو شب جمعه خوردم  مسکلی پیش میاد ؟ اصولا از فاصله اتمام بسته  قرص تا شروع خونریزی ( من معمولا 3-4 روز بعدش )  باید جلو گیری کرد ؟ یا احتمال بارداری کاملا صفره؟

2. baharnarenj_2 نوشته است: با سلام من 3 ماهه که قرص های ضد بارداری ال دی رو میخورم . آخرین قرص از بسته مربوط به این ماه ( 21 امین قرص ) رو جمعه شب خوردم . و منتظر بودم تا 3-4 روز بعد پریود بشم. دیشب یعنی یکشنبه من و همسرم رابطه داشتیم و به طور کامل منی داخل واژن ریخته شد. حالا من سوالم اینه که با توجه به اینکه آخرین قرص رو شب جمعه خوردم مسکلی پیش میاد ؟ اصولا از فاصله اتمام بسته قرص تا شروع خونریزی ( من معمولا 3-4 روز بعدش ) باید جلو گیری کرد ؟ یا احتمال بارداری کاملا صفره؟

خطر بارداری واسه اشخاصیه که اولین ماه مصرف باشن شما که 3 ماه داره مصرف میکنید منتفیه بارداری

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  3. بعد از شروع مصرف قرص های ضد بارداری (یاسمین ال دی و...) برای اولین بار تا چه مدت باید از روش دیگه ای هم استفاده کرد؟ از کی باید مطمئن شد که مصرف قرصها به تنهایی مانع بارداری میشه؟

4. pink_girl نوشته است: بعد از شروع مصرف قرص های ضد بارداری (یاسمین ال دی و...) برای اولین بار تا چه مدت باید از روش دیگه ای هم استفاده کرد؟ از کی باید مطمئن شد که مصرف قرصها به تنهایی مانع بارداری میشه؟

زمانی که برای اولین بار از قرص های ضد بارداری استفاده میکنید،تا یک هفته باید از سایر روشهای جلوگیری که شامل 1)استفاده از کاندوم 2)جلوگیری طبیعی
    میباشد،استفاده کنید.بعد از اون نیازی به استفاده از هیچ روش جلوگیری نیست مگر در موارد فراموش کردن مصرف قرص یا موارد مربوط به مصرف آنتی بیوتیکها.
    فراموش نکنید که از روز 5 قاعدگی باید مصرف قرصها رو شروع کنید.

5. mahakmah

اخطارها : 1 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام
    می خواستم بدونم اگه از قرص ld در زمانی غیر از دوران قاعده گی ایم استفاده کنم آیا در تنظیم زمان پریودی بعد از 21 روز مصرف قرص تاثیر دار؟
    (هدف اصلی من تنظیم زمان پریودی ام است زیرادوره طبیعی پریودیم مصادف با روز عروسی ام است)

6. mahakmah نوشته است: سلام
    می خواستم بدونم اگه از قرص ld در زمانی غیر از دوران قاعده گی ایم استفاده کنم آیا در تنظیم زمان پریودی بعد از 21 روز مصرف قرص تاثیر دار؟
    (هدف اصلی من تنظیم زمان پریودی ام است زیرادوره طبیعی پریودیم مصادف با روز عروسی ام است)

سلام ..
    راستش من اين جمله رو درست متوجه نشدم ---->
    آیا در تنظیم زمان پریودی بعد از 21 روز مصرف قرص تاثیر دار؟
    اما ميتونم اين توضيح رو بدم كه:
    در صوريتكه مصرف قرص در روزهايي به غير از روز هاي  1-5 باشه ... بر اساس اينكه در چه روزي از سيكلتون هستين دوز دارو متفاوته ...
    مثلا اگر كسي 5 روز به پريود بخواد پريود نشه بايد دوز بيشتري دارو مصرف كنه ...

در صورتيكه مصرف قرص رو شروع كردين ...ميتونين تا زماني كه ميخواين پريود نشين  ادامه اش بدين
    جشن عروسي يه شرايط خاصه ... در غير اين صورت توصيه من خيلي علمي نيست ..
    چون به صلاح نيست بيش از يك ماه دارو مصرف بشه

7. با سلام من طی مراجعه ای که به دکتر داشتم برای موهای زائد صورتم قرص سپیترون کامپاند داد که 6 ماه مصرف کردم حالا این برام سوال شده که
    1- آیا مصرف این قرص میتونه باعث نازایی من بشه ؟
    2- دیگه اینکه به دنبال دل درد به دکتر عمومی رفتم گفت تخمدانهام عفونی هست نگران شدم به همون دکتری رفتم که قرص سپیترون داده بود وقتی سونوگرافی کرد گفت همه چیز طبیعی فقط کیست های ریزی هست بهمون گفت زودتر عروسی کنیم وبچه دار بشیم آیا مشکلی بوده که دکتر این طوری گفته ؟

8. سلام خدمت جناب آقای دکتر و دوستان من یه دوره شروع قرص ال دی رو شروع کرئم البته قبله شروع کنم حدود 10 روز قبل رابطه ای داشتم که منی روی آلت ریخت باکره هستم 12 ساعت بعد 1 قرص اچ دی 12 ساعت دیگه 2 قرص اچ دی خوردم بعد از 5 6 روز خونریزی مثه درد بریود داشتم 5 روز طول کشید از روز 6 ام هم مصرف ال دی رو شروع کردم بدجور حالت تهوع و نفخ دارم و استرس اینکه نکنه حامله باشم نمی دونم به نظر شما مصرف قرص ربط داره به این موضوع؟یا مشکل جای دیگس؟اصلا بخورم بقیه ال دی هارو؟ممنون از بهسخ هاتون
    البته اون قسمت که نوشتم خون ریزی مثه بریود داشتم به خاطر این گفتم مثه بریود چون روز 15 16 قاعدگیم بود تازه بریود شده بودم
    عذر می خوام در ضمن درد در ناحیه ی سینه هام هم دارم وقتی دست می زنم کمی درد دارم

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  9. fargol نوشته است: سلام خدمت جناب آقای دکتر و دوستان من یه دوره شروع قرص ال دی رو شروع کرئم البته قبله شروع کنم حدود 10 روز قبل رابطه ای داشتم که منی روی آلت ریخت باکره هستم 12 ساعت بعد 1 قرص اچ دی 12 ساعت دیگه 2 قرص اچ دی خوردم بعد از 5 6 روز خونریزی مثه درد بریود داشتم 5 روز طول کشید از روز 6 ام هم مصرف ال دی رو شروع کردم بدجور حالت تهوع و نفخ دارم و استرس اینکه نکنه حامله باشم نمی دونم به نظر شما مصرف قرص ربط داره به این موضوع؟یا مشکل جای دیگس؟اصلا بخورم بقیه ال دی هارو؟ممنون از بهسخ هاتون

سلام
    شما باردار نیستی و لازم نیست اگه رابطه نداری قرص مصرف کنی
    حالاته غیر عادیتم بخاطر قرصهاست
    موفق باشید

10. سلام من تاریخ آخرین پریودم 23 خرداد بوده و روز اول تیر نزدیکی مشکوک داشتم که بعد از 18ساعت 2قرص اچ دی و 12 ساعت بعدش هم 2قرص اچ دی مصرف کردم اما تهوع وعوارض شدیدی ندارم چندروزی است که خارش مختصرو ترشح سفید دارم و شکمم نبض دارد گاهی آیا ممکن است حامله شده باشم؟

11. marjan1350 نوشته است: سلام من تاریخ آخرین پریودم 23 خرداد بوده و روز اول تیر نزدیکی مشکوک داشتم که بعد از 18ساعت 2قرص اچ دی و 12 ساعت بعدش هم 2قرص اچ دی مصرف کردم اما تهوع وعوارض شدیدی ندارم چندروزی است که خارش مختصرو ترشح سفید دارم و شکمم نبض دارد گاهی آیا ممکن است حامله شده باشم؟

با توجه به مصرف صحیح قرصها بارداری کاملا منتفیه
    نگران نباشید

12. mahakmah

اخطارها : 1 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    sepideh_n نوشته است:
    mahakmah نوشته است: سلام

سلام ..
    راستش من اين جمله رو درست متوجه نشدم ---->
    آیا در تنظیم زمان پریودی بعد از 21 روز مصرف قرص تاثیر دار؟
    اما ميتونم اين توضيح رو بدم كه:
    در صوريتكه مصرف قرص در روزهايي به غير از روز هاي  1-5 باشه ... بر اساس اينكه در چه روزي از سيكلتون هستين دوز دارو متفاوته ...
    مثلا اگر كسي 5 روز به پريود بخواد پريود نشه بايد دوز بيشتري دارو مصرف كنه ...

در صورتيكه مصرف قرص رو شروع كردين ...ميتونين تا زماني كه ميخواين پريود نشين  ادامه اش بدين
    جشن عروسي يه شرايط خاصه ... در غير اين صورت توصيه من خيلي علمي نيست ..
    چون به صلاح نيست بيش از يك ماه دارو مصرف بشه

مرسی از راهنماییت
    اما منظور من از تاثر اینه که
    ایا من دقیقا تو اون 7روز مابین مصرف دو بسته قرص پریود میشم با تووجه به اینکه بسته اول رو از روز هایی شروع کردم که پریود نیستم؟ و دیگه اینکه آیا قرص هایی که بعد از اون 7 روز استفاده میکنم خاصیت ضد بارداریشونو حفظ میکنن؟

13. با سلام
    من قبلا یکبار از روش اورژانسی استفاده کردم و بعد از چند روز دچار خونریزی شدم. اینبار هم به دلیل اینکه رابطه حفاظت نشده داشتم از روش اورژانسی قرص Hd استفاده کردم. میخوام بدونم اگه مصرف قرص Hd رو به صورت هر شب یک دانه ادامه بدم امکان داره از خونریزی جلوگیری کنه یا اینکه این کار اثر روش اورژانسی رو از بین نمیبره؟

14. abanaban628 نوشته است: با سلام
    من قبلا یکبار از روش اورژانسی استفاده کردم و بعد از چند روز دچار خونریزی شدم. اینبار هم به دلیل اینکه رابطه حفاظت نشده داشتم از روش اورژانسی قرص Hd استفاده کردم. میخوام بدونم اگه مصرف قرص Hd رو به صورت هر شب یک دانه ادامه بدم امکان داره از خونریزی جلوگیری کنه یا اینکه این کار اثر روش اورژانسی رو از بین نمیبره؟

سلام،
    اگر روش اورژانسی را درست انجام داده اید، بارداری در شما منتفی است.
    شما نمی بایست از خودتون روش اختراع کنید! اگر با توجه به روشهای استانداردی که در پست اول آمده است عمل کنید به خواسته خود می رسید.

15. سلام دوستان
    من به خاطره کیست تخمدان از قرص یاسمین استفاده میکنم امروز روز 8 که قرص ها تموم شده و من هنوز پریود نشدم ایا بازم باید صبر کنم یا این که باید برم پیش دکتر؟
    ممنون میشم از راهنماییتون.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 5 از 10
رفتن به صفحه :    5   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید