شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    4   

بایگانی سوالات قرصهای ضد بارداری - 1

1. سلام
    آیا نحوه مصرف قرص های یاسمین هم از شب پنجمه قاعدگیه؟ برای اولین بار میخوام استفاده کنم و اینکه قبلا از ال دی استفاده نمیکردم. یه سوال دیگه اینکه آیا میشه یه ماه از این قرصا استفاده کرد ماه بعد ال دی مصرف کرد؟ آیا به وقفه ای چیزی نیاز داره؟ و اینکه شب پنجم رو چطوری باید حساب کرد؟ باید 4 تا 24 ساعت کنار گذاشت یا فقط صرفا شب بودن رو شمرد؟
    مرسی

2. سلام
    بله یاسمین هم از شب پنجم شروع میشه. بهتره همیشه از یه قرص استفاده کنید ولی استفاده از ال دی در ماه بعدی ایرادی نداره. بله وقفه داره. از روز پنجم تا 21 روز میخورید. بعد نمیخورید تا پریود شید. دوباره از روز پنجم پریود دوره بعدی رو شروع میکنید.
    دقیقا شب بودنش مهم نیست. منظور اینه که 5 روز کامل از پریود گذشته باشه.
    موفق باشید.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. بازم سلام. با اجازتون من رفتم دکتر گفت که عفونت مثانه داری بعد چون که تازه نزدیکی کردی قارچ هم زدی می خوام بدونم شستشو با محلول بتادین تا چه حد مفید هستش ؟ البته ناگفته نماند جایی که زندگی می کنم آب کاملا بهداشتی نداره همیشه هم گرد و خاک هست . خلاصه نگید این اصلا بهداشت رو رعایت نمیکنه . ممنون

4. سلام دوستان
    مي خواستم بدونم استفاده از روش اورژانسي مي تونه قائدگي رو به تأخير بندازه؟ حداكثر تا چندروز؟

5. elinaze نوشته است: سلام
    بله یاسمین هم از شب پنجم شروع میشه. بهتره همیشه از یه قرص استفاده کنید ولی استفاده از ال دی در ماه بعدی ایرادی نداره. بله وقفه داره. از روز پنجم تا 21 روز میخورید. بعد نمیخورید تا پریود شید. دوباره از روز پنجم پریود دوره بعدی رو شروع میکنید.
    دقیقا شب بودنش مهم نیست. منظور اینه که 5 روز کامل از پریود گذشته باشه.
    موفق باشید.

من یاسمین خریدم اما توی بروشورش نوشته از شب اوا باید شروع بشه!!!
    /
    یه سوال دیگه داشتم و اون اینکه من روز دوشنبه ظهر پریود شدم خواستم ببینم از امشب میشه ال دی رو شروع کنم؟

6. با عرضه سلام و خسته نباشید خدمت مدیران و اعضای محترم.
    من خانومم برای بار اول شروع به مصرف ا ل دی‌ کردن و بعد مصرف ۱۴ عدد دیگه مصرف نکردن. ۷ روز بد در حالی‌ که ۲ روز بود پریود بودن دوباره شروع به مصرف کردن ، و الان ۷ روز است که دارن منظم دوباره مصرف می‌کنن. می‌خواستم ببینم ضریب امنیت الان کاهش پیدا کرده؟ آیا میتونیم بدون استفادهٔ کاندوم نزدیکی‌ داشته باشیم؟ بسیار متشکرم از رهنما یتون.

7. Navidwithyou نوشته است: با عرضه سلام و خسته نباشید خدمت مدیران و اعضای محترم.
    من خانومم برای بار اول شروع به مصرف ا ل دی‌ کردن و بعد مصرف ۱۴ عدد دیگه مصرف نکردن. ۷ روز بد در حالی‌ که ۲ روز بود پریود بودن دوباره شروع به مصرف کردن ، و الان ۷ روز است که دارن منظم دوباره مصرف می‌کنن. می‌خواستم ببینم ضریب امنیت الان کاهش پیدا کرده؟ آیا میتونیم بدون استفادهٔ کاندوم نزدیکی‌ داشته باشیم؟ بسیار متشکرم از رهنما یتون.

سلام

مصرف این قرصها برای پیشگیری از بارداری باید منظم باشد و برای بالا بردن ضریب اطمینان باید 1 ماه قبل از

رابطه حفاظت نشده باید قرص منظم مصرف شود و این نحوه از مصرف قرص علاوه بر اینکه باعث جلوگیری نمیشود

باعث برهم خوردن نظم هورمونی نیز میشود اگر قصد پیشگیری دارید حتما از یک روش کمکی استفاده کنید مثل کاندوم یا...

موفق باشید

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 5 کاربر ديگر
  8. عید همگی مبارک
    ببخشید اگر بخوام قرص رو از LD به یاسمین تغییر بدم از کی شروع کنم؟
    و آیا به خاطر تغییر ، باز یک ماه نیاز به روش کمکی هست؟
    LD باعث شده حالت افسرذگی پیدا کنم و البته دکتر برام آمپول  B6 و B12 تجویز کرد.
      لطف میکنین بگین نظر شما چیه ؟ تغییر بدم یا آمپول ها را مصرف کنم ببینم بهتر میشم؟

9. سلام

من هم آخر همین ماه مسافرت هستم و مشکل بقیه رو دارم ... دقیقا زمان سفرم پریود میشم . امروز روز 4 پریودمه . تا به حال هم هیچگونه قرص ال دی یا امثال اینو مصرف نکردم . این سایت رو مطالعه کردم اکثرا میخواستن پریودشونو عقب بندازن اما من میخوام برعکس اونا پریودمو جلو بندازم که موقع سفر راحت باشم.با دکتر داروخانه صحبت کردمو به من گفتن قرص ال دی رو از شب 5 پریودم تا 10 روز بخورم و بعدش پریود میشم .
    چندتا سوال دارم اینکه این قرص رو چجوری مصرف کنم ؟ فقط به من گفتن شبی یه دونه ... قبل غذا ؟ بعد غذا ؟ با غذا ؟!
    من از پریودم خیلی راضی هستم . موقع پریود دل درد و کمر درد ندارم (خیلی کمه اگه باشه) ، خونریزیمم زیاد نیست ... سر وقتم هست . همش نگران اینم که نکنه این قرص همه اینارو به هم بزنه ... میزنه یعنی ؟!
    بعد از 10 روز مصرف این قرص من چند روز بعدش پریود میشم !؟ پریود عادی میشم یعنی مثه همیشه !؟بعد پریود بعدیم میوفته 1 ماه بعدش ؟؟ موقع سفر خیالم راحت باشه که نمیشم ؟!
    وای خیلی نگرانمو استرس دارم !

10. secretary نوشته است: بازم سلام. با اجازتون من رفتم دکتر گفت که عفونت مثانه داری بعد چون که تازه نزدیکی کردی قارچ هم زدی می خوام بدونم شستشو با محلول بتادین تا چه حد مفید هستش ؟ البته ناگفته نماند جایی که زندگی می کنم آب کاملا بهداشتی نداره همیشه هم گرد و خاک هست . خلاصه نگید این اصلا بهداشت رو رعایت نمیکنه . ممنون

با سلام
    دوست عزیز، شستشو با بتا دین بسیار در ضد عفونی کردن محل مورد استفاده موثره!! مخصوصاً برای شما که در مکانی با بهداشتی کم! دارید زندگی میکنید!! البته اینکار باید با تجویز پزشک همراه با داروهایی در جهت بهبودی عفونت باشه!!
    موفق باشید.

11. morteza27 نوشته است: سلام دوستان
    مي خواستم بدونم استفاده از روش اورژانسي مي تونه قائدگي رو به تأخير بندازه؟ حداكثر تا چندروز؟

با سلام
    دوست گرامی، جواب شما، مثبته!! بله میتونه باعث تاخیر  و یا حتی تعجیل بشه! ولی بسته به توان جسمی و تغذیه ای ، در افراد این تاخیر و یا تعجیل ها، متفاوته!! و نمیشه دقیقاً گفت چند روز!!!
    موفق بشاید.

12. jo0jo0_86 نوشته است: سلام

من هم آخر همین ماه مسافرت هستم و مشکل بقیه رو دارم ... دقیقا زمان سفرم پریود میشم . امروز روز 4 پریودمه . تا به حال هم هیچگونه قرص ال دی یا امثال اینو مصرف نکردم . این سایت رو مطالعه کردم اکثرا میخواستن پریودشونو عقب بندازن اما من میخوام برعکس اونا پریودمو جلو بندازم که موقع سفر راحت باشم.با دکتر داروخانه صحبت کردمو به من گفتن قرص ال دی رو از شب 5 پریودم تا 10 روز بخورم و بعدش پریود میشم .
    چندتا سوال دارم اینکه این قرص رو چجوری مصرف کنم ؟ فقط به من گفتن شبی یه دونه ... قبل غذا ؟ بعد غذا ؟ با غذا ؟!
    من از پریودم خیلی راضی هستم . موقع پریود دل درد و کمر درد ندارم (خیلی کمه اگه باشه) ، خونریزیمم زیاد نیست ... سر وقتم هست . همش نگران اینم که نکنه این قرص همه اینارو به هم بزنه ... میزنه یعنی ؟!
    بعد از 10 روز مصرف این قرص من چند روز بعدش پریود میشم !؟ پریود عادی میشم یعنی مثه همیشه !؟بعد پریود بعدیم میوفته 1 ماه بعدش ؟؟ موقع سفر خیالم راحت باشه که نمیشم ؟!

با سلام
    دوست عزیز، معتقدم تا حد ممکن از استفاده از داروهای شیمیای اونم هورمونی باید حذر کرد!! لذا اگر در سفرتون زیاد مشکلی ایجاد نمیشه!! بهتره که از خیرش بگذرید!! و بطور عادی پریود شدنتونو رو تحمل کنید!!!وگر نه!! خوب، باید تبعاتش رو هم در نظر داشته باشید!! بر طبق روال معمول ، اغلب بعد از استفاده از قرص مربوطه و نامنظمی ایجاد شده در قاعدگی پس از اون! و قطع مصرف دارو!! بازم این روند به روال طبیعی خودش،  برمیگرده!!  البته بعضاً هم شنیده ام که  برای عده قلیلی هم این اتفاق نمی افته!! نمیدونم!! ولی پیشنهاد میکنم با متخصص زنان مشورت کنید!
    موفق باشید.

13. سلام...
    به خاطر کیست تخمدان قرص سیپروترون کامپاند مصرف میکنم....اما متاسفانه هر شب سر ساعت نمی خوردم مثلا 9یا 10 یا 11 و پنج شنبه شب فراموش کردم قرص بخورم ...جمعه شب با همسرم رابطه جنسی داشتم که انزال داخل وازن صورت گرفت روز بعد من 4 تا ال دی خوردم و 12 ساعت بعد چون 5.30صبح بود اشتباها 3 تا ال دی خوردم....الان باید چه کار کنم ؟هنووز از نزدیکی 72 ساعت نگذشته....در ضمن خوردن این ال دی ها مثه خوردن زهر مار میمونه ....مجبورم دوباره بخورم؟
    ..با تشکر.......رها

14. aliyan نوشته است:
    jo0jo0_86 نوشته است: سلام

با سلام
    دوست عزیز، معتقدم تا حد ممکن از استفاده از داروهای شیمیای اونم هورمونی باید حذر کرد!! لذا اگر در سفرتون زیاد مشکلی ایجاد نمیشه!! بهتره که از خیرش بگذرید!! و بطور عادی پریود شدنتونو رو تحمل کنید!!!وگر نه!! خوب، باید تبعاتش رو هم در نظر داشته باشید!! بر طبق روال معمول ، اغلب بعد از استفاده از قرص مربوطه و نامنظمی ایجاد شده در قاعدگی پس از اون! و قطع مصرف دارو!! بازم این روند به روال طبیعی خودش،  برمیگرده!!  البته بعضاً هم شنیده ام که  برای عده قلیلی هم این اتفاق نمی افته!! نمیدونم!! ولی پیشنهاد میکنم با متخصص زنان مشورت کنید!
    موفق باشید.

ممنون از راهنمایی
    من خودم هم زیاد با خوردن قوص (کلا هر قرصی حتی سرماخوردگی!) میونه ی خوبی ندارمو نمیخورم ... اما این سفر خیلی برام مهمه ! همشم با آب و دریا و استخر و اینا سر کار دارم ... حتی به استفاده از تمپون هم فکر کردم ! اما راحت ترین کار رو روی جلو انداختن پریودم دیدم تا عقب انداختن یا حتی استفاذه از تمپون !

15. jo0jo0_86 نوشته است:
    aliyan نوشته است:
    jo0jo0_86 نوشته است: سلام

با سلام
    موفق باشید.

ممنون از راهنمایی
    من خودم هم زیاد با خوردن قوص (کلا هر قرصی حتی سرماخوردگی!) میونه ی خوبی ندارمو نمیخورم ... اما این سفر خیلی برام مهمه ! همشم با آب و دریا و استخر و اینا سر کار دارم ... حتی به استفاده از تمپون هم فکر کردم ! اما راحت ترین کار رو روی جلو انداختن پریودم دیدم تا عقب انداختن یا حتی استفاذه از تمپون !

با سلام
    دوست گرامی، آیا این سفر مهم تر از سلامتی شماست؟؟ بنظرم اگه از همون تامپون،استفاده کنید ! بهتره!! به هرحال بسته به صلاح خودتون،میتونید هر راهی رو که بهتره انتخاب کنید!! فقط یادتون باشه که اگر هم میخواهید از قرص استفاده کنید! حتماً با مشورت و تجویز دکتر زنان،اینکار رو بکنید!! چون اولاً راه های علمی ،هم بهتر و هم سریعتر پاسخ مناسب رو خواهند داد!! و در ثانی، نباید دارو اون هم داروهای هورمونی سر خود مصرف بشند!!
    برای شما و تمامی مسافران، سلامتی توام با موفقیت آرزو میکنم
    شاد باشید.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 4 از 10
رفتن به صفحه :    4   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید