شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

بایگانی سوالات بالا بردن احتمال بارداری - 1

1. با سلام ما مدت 5ماه است که جلوگیری نمیکنیم من 26ساله وهمسرم 24 سال دارد دکتر برایمان ازمایش نوشته من مشکلی ندارم ولی خانمم prolactin 67دکتر براش قرص dostinex تجویز کرده 6 عدد هر 3 روز نصف قرص این چه جوری بالا رفته ؟ایا بعد از اتمام دوره درمان اهتمال بالا رفتن وجود داره؟ دوره پریودی 36روزه بعد از پریودی به صورت یک شب در میان نزدیکی داریم ایا احتمال بارداری وجود دارد؟

2. hiva_2

اخطارها : 2 باراخطارها : 2 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    با سلام می خواستم بدانم قرص دیدروژسترون برای چه مشکلی تجویز میشود؟

3. hiva_2 نوشته است: با سلام می خواستم بدانم قرص دیدروژسترون برای چه مشکلی تجویز میشود؟

دیدروژسترون یك پروژستوژن است. پروژستوژن یك هورمون ساختگی شبیه هورمون جنسی زنانه (پروژسترون) است. برای درمان تعدادی از ناراحتی های قاعدگی ناشی از كمبود این هورمون مصرف میشود مثل ناراحتی هایی چون اختلالات قاعدگی، قاعدگی های نامنظم و دردناك یا مجموعه نشانه های قبل از قاعدگی. دیدروژسترون همراه با یك استروژن به عنوان جایگزین هورمونی بعد از دوران یائسگی نیز تجویز میشود. گاهی اوقات آن را برای آندومتریوز و جلوگیری از سقط جنین در زنانی كه چند بار دچار سقط شده اند مصرف می كنند.
    این دارو بسته به نوع بیماری در روزهای مشخصی از سیكل ماهانه مصرف میشود

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 1 کاربر ديگر
  4. با سلام
    من متولد 67 و همسرم متولد 62 هستیم و حدود 3.5 ساله که ازدواج کردیم و تا حالا با مصرف قرص مارولون پیشگیری می کردیم
    حالا تصمیم دارم اسفند امسال باردار بشم و می خوام از همین ماه مصرف رو قطع کنم
    من یکی از واکسن های هپاتیت رو زدم و آخری رو تو آذر ماه میزنم
    آیا تا قبل از آذر ماه می تونم باردار بشم ؟
    آیا همسر من هم قبل از بارداریم  باید واکسن هاشو بزنه؟
    علاوه بر هپاتیت کدوم واکسن ها الزامی ان؟
    یه برنامه رژیم غذایی در دسترس هست که من به کمکش بتونم پسر بیارم؟
    اخه پسر می خوام و می دونم مصرف غذاهای پر کالری و غنی از سدیم و پتاسیم احتمال پسر دار شدن رو افزایش می ده اما من نصبت مواد موجود تو مواد غذایی و میوه ها رو نمی دونم با کتابی هست که مواد معدنی میوه و سبزیجات رو به درصد بنویسه؟
    از کمکتون ممنون می شم

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  5. سلام وصبح بخير به دوستان خوبم

فقط خواستم بيرسم آيا اولين ماه حاملكي احتمال داره زن بريود بشه وجند روز طول ميكشه ؟

از كجا مطمئن باشه كه خون بريوده يا حامله هست؟

6. saharjan نوشته است: با سلام
    من متولد 67 و همسرم متولد 62 هستیم و حدود 3.5 ساله که ازدواج کردیم و تا حالا با مصرف قرص مارولون پیشگیری می کردیم
    حالا تصمیم دارم اسفند امسال باردار بشم و می خوام از همین ماه مصرف رو قطع کنم
    من یکی از واکسن های هپاتیت رو زدم و آخری رو تو آذر ماه میزنم
    آیا تا قبل از آذر ماه می تونم باردار بشم ؟
    آیا همسر من هم قبل از بارداریم  باید واکسن هاشو بزنه؟
    علاوه بر هپاتیت کدوم واکسن ها الزامی ان؟
    یه برنامه رژیم غذایی در دسترس هست که من به کمکش بتونم پسر بیارم؟
    اخه پسر می خوام و می دونم مصرف غذاهای پر کالری و غنی از سدیم و پتاسیم احتمال پسر دار شدن رو افزایش می ده اما من نصبت مواد موجود تو مواد غذایی و میوه ها رو نمی دونم با کتابی هست که مواد معدنی میوه و سبزیجات رو به درصد بنویسه؟
    از کمکتون ممنون می شم

با سلام
    دوست عزیز، در مورد واکسنها تا اونجائیکه میدونم! هر کسی بسته به شرایط جسمی و اقلیمی و سنی و .... باید از اون واکسنها استفاده کنه!  و نه صرفاً برای بارداری و بچه دار شدن!!! ولی این احتمال وجود داره که متخصصین مربوطه  این تشخیص رو بدن که زوجین برای فرزند دارشدن، باید چند واکسن هم از این قبیل  بزنند!! پس میتونید با متخصصین زنان در این رابطه، مشاوره ا ی داشته باشید!! ولی درخصوص اینکه فرزند شما، پسر بشه یا دختر !! تا حدی با رعایت بعضی از اصول در آمیزش و یا احتمالاً تغذیه(این مورد رو نمیدونم) تنها میشه تا درصدی  تعیین جنسیت رو انتخاب کرد!! و نه بطور قطع و یقین و صد در صد!!! مثلاً طبق شنیده ها، اگر مقاربت بدون جلو گیری(طبیعی و یا غیر طبیعی) تا پنج و یا شش روز مانده به شروع پریود، انجام بشه، احتمال پسر بودن جنین بیشتره!! و اگر مثلاً یک هفته بعد از اتمام پریود نزدیکی صورت بگیره!! احتمال دختر بودن جنین بالا میره!! البته بازم تاکید میکنم!! اینها فقط تجارب افراد در این قضایاست!! و نه قانون علمی!! به هر صورت فکر کنم اگه به متخصص زنان مراجعه کنید از راهنمائی های بیشمار ایشون میتونید بهره مند بشید!!
    موفق باشید.

7. سلام ایا هر شب نزدیکی کردن ضرر دارد؟

8. بله دوست عزیز افراط در هر چیزی ضرر داره.

9. mahdijlk نوشته است: سلام ایا هر شب نزدیکی کردن ضرر دارد؟

با سلام
    دوست گرامی، اصولاً زیاده روی در هر زمینه ای،در زندگی، تبعاتی رو بدنبال داره که بعضاً خوشایند افراد نبوده و نیست!! لذا در این مطلب هم این قضیه وجود  داره!! از طرفی فکر کنید که ضرری هم نداشته باشه!! آیا توان بدنی شما و شریکتون این اجازه رو بهتون میده که هر روز  این عمل رو انجام بدید؟؟؟ آیا تکرار این عمل، به دلزدگی و  بی اعتنایی بعدیش که حادث میشه!! می ارزه؟؟؟از طرفی دیگه نزدیکی زیاد تبعاتی همچون:
    1- بروز کمردرد در زوجین.
    2- تضعیف قوای بدن.
    3- دلزدگی از این عمل.
    4- تکرای شدن و عدم لذت همیشگی برای طرفین.
    و....
    رو بدنبال داره!! پس اعتدال در همه چیز منجمله در این قضیه، اصلح ترین و معقولانه ترین کاره!!!
    موفق باشید.

10. سلام
    تا حدودی جواب سوالم رو از سایتهای دیگه پیدا کردم ممنون می شم شمام نظر بدین

برای داشتن نوزاد پسر:
    آقایان از 3 ماه قبل روزانه اسید فولیک و ویتامین C مصرف کنند، از مصرف غذاهای کنسرو شده پرهیز کنند
    خانم ها از 3 ماه قبل لبنیات را از رژیم غذایی خود حذف کنند
    لقاح باید حوالی تخمک گذاری صورت گیرد
    قبل از لقاح آقایان یک کیسه یخ روی بیضه های خود قرار داده و خانم ها از شستشوی محل با محلول جوش شیرین و رقیق شده با آب استفاده کنند
    خوردنی ها :
    مواد حاوی سدیم و پتاسیم بالا و کلسی محدود
    مرکبات، زرد آلو ، آناناس ، موز ، هلو، گلابی ،سیب ، گوجه سبز، آلو، خیار ، خرما، گیلاس، تمشک، توت فرنگی ، انجیر، خربزه، حبوبات ، گوجه فرنگی ، پیاز، چغندر ، زیتون، قارچ، کلم ، ذرت، نخود سبز سیب زمینی ، سبوس گندم، ترهف شاهی ، کنسرو ماهی ، ژامبون ، کره ، مائ شعیر، نوشابه، قهوه و چای ، مایونز
    در روزهای تخمک گذاری از مواد شیرین مثل قند ، شربت، آب نبات، عسل ، کشمش،و.. اسفاده کنید تا قند خون بالا بره (  البته به جز شکلات و کاکائو )
    استرس و اضطراب و افسردگی شانس پسر دار شدن را کاهش می ده

11. hiva_2

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال

با سلام
    من در روز 18پریودم تخمک گذاری میکنم آیا این بیماری تلقی میشود یا مشکلی ندارد؟

12. hiva_2 نوشته است:

با سلام
    من در روز 18پریودم تخمک گذاری میکنم آیا این بیماری تلقی میشود یا مشکلی ندارد؟

سلام
    مشکلی نیست و بیماری تلقی نمیشه
    موفق باشی

13. سلام در جواب سحر جون باید بگم واکسن هخای هپاتیت و سرخک و سرخچه رو حتما بزن  اگه آبله مرغان نگرفته باشی واکسن اونم بزن چون وقتی خواهرم می خواست باردار بشه دکترش اینا رو بهش گفته بود امیدوارم کمکت کرده باشم

14. hiva_2

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    با سلام برای بالا بردن قوای جنسی زن چه راه کاری جز درمان دارویی وجود دارد؟

15. hiva_2 نوشته است: با سلام برای بالا بردن قوای جنسی زن چه راه کاری جز درمان دارویی وجود دارد؟

سلام هیوا جان
    تو این لینک در باره غذاهای موثر در تقویت قوای جنسی نوشته
    http://www.roham.ws/web/ftopict-8419-.html
    موفق باشی

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 3 از 5
رفتن به صفحه    3   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید