شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    3   

بایگانی سوالات قرصهای ضد بارداری - 1

1. rata نوشته است: سلام
    من برای جلوگیری از بارداری از مارولون استفاده میکنم در ضمن قرص مولتی ویتامین 21 سنتری را می خورم خواستم ببینم ویتامی سی موجود در این قرص با مارولون تئاخلی ندارد؟

خیر تذاخلی ایجاد نمیکنه این قرص جز ویتامینهاست و تاثیری رو چیزی نمیذاره

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. rata نوشته است: سلام
    من برای جلوگیری از بارداری از مارولون استفاده میکنم در ضمن قرص مولتی ویتامین 21 سنتری را می خورم خواستم ببینم ویتامی سی موجود در این قرص با مارولون تئاخلی ندارد؟

سلام دوست عزيز
    (با پوزش از جناب  كولني )
    در كل ويتامين ث با تركيبات ضد بارداري خوراكي تداخل داره و غلظلت اين تركيبات رو در خون افزايش ميده
    ممكنه اين تداخل  به ضرر "اثرات ضد بارداري دارو" نباشه ولي به نفع عوارض داروست .

از طرف ديگه قرص هاي ضد بارداري خوراكي سبب كاهش غلضلت خوني برخي از ويتامين هاي گروه ب در مصرف همزمان مكمل ها شده و نياز به افزايش دورزاژ رو سبب ميشه .
    همچنين در بررسي اي دريافتند كه  بدن زناني كه قرصهاي ضد بارداري مصرف ميكنند داراي فقر ويتامين ب6 و ب 12 بيشتري است (كه اين دو ويتامين براي گلبولهاي قرمز و سلولهاي عصبي اهميت داره ) كه بهتره در قدم اول اين كمبود به كمك تغذيه بر طرف بشه
    [براي جبران اين فقر ويتامين در بدن، بايد حتما به مقدار زياد گوشت قرمز مانند گوشت گاو و گوسفند و بوقلمون و گوشت سفيد مانند گوشت ماهي و مرغ و همچنين تخم‌مرغ استفاده كنيد. اما راه بهتر اين است كه روزانه 100 درصد ويتامين B مورد نياز بدن را از طريق غلات تامين كنيد. بهترين نمونه آن، سبوس است كه منبع بسيار غني و خوبي براي ويتامينB6 و B12 به شمار مي‌آيد. در كنار اين مواد مغذي مي‌توانيد از مولتي‌ويتامين‌ها نيز استفاده كنيد]

در كل :
    در صورتيكه مصرف اين مكمل براي شما تجويز شده و ضروريه با پزشك زنانتون مشورت كنيد تا ميزان اهميت تداخلي كه گفتيد با توجه به وضعيت شما بررسي بشه .
    در غير اين صورت توصيه من بهبود تغذيه و در قدم بعدي مصرف مكمل هاي گرو ب و يا مكمل هاي فاقد ويتامين ث است .
    مويد باشيد ./.

تشکر شده توسط : 5 کاربر
  3. سلام دوستان
    می خواستم بدونم استفاده از روش اورژانسی چه عوارضی داره؟
    ما تازه ازدواج کردیم وخانمم که 22سال داره خیلی از استفاده از این روش ترس داره

4. morteza27 نوشته است: سلام دوستان
    می خواستم بدونم استفاده از روش اورژانسی چه عوارضی داره؟
    ما تازه ازدواج کردیم وخانمم که 22سال داره خیلی از استفاده از این روش ترس داره

شما همچنین سوالتونو مطرح کردید که فکر میکنم برای جلوگیری از قرص میخواهید استفاده کنید
    اولا روش اورژانسی که میگید از اسمش معلومه و معمولا گاه گداری مصرف میشه مثلا سالی یا ماهی یه بار ولی اگز میخواهید به طور مدام از قرص استفاده کنید از یاسمین استفاده کنید که نسبت به ال دی و اچ دی عوارض کمتری داره
    این قرصها تاثیر بسزایی روی هورمونهای خانمها میذاره و کمترین عوارضش تعویق پریودشون هست از دیگر عوارض هم میشه گفت به ایجاد لک در صورت یا در بعضی موارد پف کردن صورت و اینها اشاره کرد

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  5. در دوره اول مصرف قرص های LD  بعد از گذشت 14 روز میتوان به اثر گذاریشون اطمینان داشت؟
    البته از کاندوم استفاده میشه ولی کاندوم گاهی اوقات کمی آغشته به پبش آب میشه که با دستمال پاکش میکنیم.
    و آیا فراموش کردن یک قرص و مصرف آن یعد از 3 ساعت از موعد تاثیر خاصی روی عملکرد داره؟

6. royad نوشته است: در دوره اول مصرف قرص های LD  بعد از گذشت 14 روز میتوان به اثر گذاریشون اطمینان داشت؟
    البته از کاندوم استفاده میشه ولی کاندوم گاهی اوقات کمی آغشته به پبش آب میشه که با دستمال پاکش میکنیم.
    و آیا فراموش کردن یک قرص و مصرف آن یعد از 3 ساعت از موعد تاثیر خاصی روی عملکرد داره؟

دوست عزیز در دوره اول مصرف قرص بهتر است تا یک ماه از یه روش دیگم برای احتیاط استفاده کرد ولی با این حال این قرصها بعد از یک هفته مصرف اثرشون رو نشون میدن.کاندوم روش خوبی هست که در ماه اول در کنار استفاده از قرص داشته باشین.
    خیر 3 ساعت مشکلی ایجاد نمیکند ولی سعی کنید به موقع مصرف کنید.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  7. امتحان داشتم نمیشد وسطش خورد.
    با توجه به اینکه من دوره اولمه قرصها رو صجیج میخورم، و از روز اول شروع کردم سیکلم احتمالا بشه 23 تا 24 روزه در حالیکه قبلا 30 تا 35 روزه بود، اما الان که 5 روز مونده به اتمام قرصها مثل حالت عادی دلدرد آرومی دارم و کمی احساساتی  شدم، آیا این طبیعیه من در حالت عادی باید 2 هفته بعد پریود میشدم و یک هفته مونده این علانم رو داشته باشم
    در ضمن در مورد برخورد دست آلوده به پیش آب به کاندوم نظرتون اینه که احتیاط کنم؟ این اتفاق روز 14 سیکل افتاد درحالیکه من قرص ها رو خوردم، و بازم احتمالش هست این جور بشه هر چند دقت میکنیمو تا بشه پاک میکنیم
    طومار شد شرمنده.

8. من چند تا سوال داشتم اول اینکه اگر بخوام زود پریود شم چه کار کنم ؟ تاریخ پریودی ماه قبلم 18 خرداد بوده آیا الان می تونم از قرصهای جلوگیری استفاده کنم چون فراموش کردم مصرف کنم. اگه از الان مصرف کنم چه اتفاقی رخ میده؟ سوال دیگه ای که داشتم این بود که من با همسرم نزدیکی داشتیم اما همیشه از کاندوم استفاده می کردیم و منی هیچ وقت وارد نمی شد اما چند بار بدون کاندوم نزدیکی انجام شد و منی وارد شد بعد از نزدیکی دستشویی می رفتم و کاملا تمیز می کردم اما متوجه شدم که رحمم بوی بد می ده ، دلیل این چی می تونه باشه ؟ بعد از پریودی کمی بهتر شد اما کامل رفع نشد. یه سوزش هم در ناحیه ابتدای دهانه رحمم دارم.

9. secretary نوشته است: من چند تا سوال داشتم اول اینکه اگر بخوام زود پریود شم چه کار کنم ؟ تاریخ پریودی ماه قبلم 18 خرداد بوده آیا الان می تونم از قرصهای جلوگیری استفاده کنم چون فراموش کردم مصرف کنم. اگه از الان مصرف کنم چه اتفاقی رخ میده؟ سوال دیگه ای که داشتم این بود که من با همسرم نزدیکی داشتیم اما همیشه از کاندوم استفاده می کردیم و منی هیچ وقت وارد نمی شد اما چند بار بدون کاندوم نزدیکی انجام شد و منی وارد شد بعد از نزدیکی دستشویی می رفتم و کاملا تمیز می کردم اما متوجه شدم که رحمم بوی بد می ده ، دلیل این چی می تونه باشه ؟ بعد از پریودی کمی بهتر شد اما کامل رفع نشد. یه سوزش هم در ناحیه ابتدای دهانه رحمم دارم.

برای زودتر پریود شدن یا بهتره بگیم به موقع شدن بهتره به پزشک مراجعه کنید تا مورد بررسی قرار بگیرید و بفهمید این تعویقهای واسه چی هست ولی در کل معمولش با زدن چند آمپول پروژسترون مشکل حل میشه ولی بهتره تحت نظر پزشک قرار بگیرید
    در مورد مواردی که گفتید بوی بد و سوزش از عوارض و احتمالات عفونت هست و باید به پزشک مراجعه کنید احتمال عفونت رحم وجود دارد

10. royad نوشته است: امتحان داشتم نمیشد وسطش خورد.
    با توجه به اینکه من دوره اولمه قرصها رو صجیج میخورم، و از روز اول شروع کردم سیکلم احتمالا بشه 23 تا 24 روزه در حالیکه قبلا 30 تا 35 روزه بود، اما الان که 5 روز مونده به اتمام قرصها مثل حالت عادی دلدرد آرومی دارم و کمی احساساتی  شدم، آیا این طبیعیه من در حالت عادی باید 2 هفته بعد پریود میشدم و یک هفته مونده این علانم رو داشته باشم
    در ضمن در مورد برخورد دست آلوده به پیش آب به کاندوم نظرتون اینه که احتیاط کنم؟ این اتفاق روز 14 سیکل افتاد درحالیکه من قرص ها رو خوردم، و بازم احتمالش هست این جور بشه هر چند دقت میکنیمو تا بشه پاک میکنیم
    طومار شد شرمنده.

بارها تو سایت گفته شده که استفاده از قرص های ضدبارداری باعث بهم ریختگی نظم قاعدگی میشه که معمولا بعد از چند دوره حل میشه. مخصوصا شما که دوره اولتونه میخورید پس نگران جلو عقب شدن پریود نباشید.
    چون در پیشاب هم اسپرم وجود داره و با برخورد به دست منتقل میشه بهتره احتیاط کنید.

موفق باشید.

11. منظورم به هم ریختگی نیست، اونو میدونم، سوالم اینکه من علانم قبل از پریود، را طبق روال مصرف قرص دارم، نه طبق روال عادی خودم، در حالیکه با توجه به دوره اول بودن بدن من هنوز به حالت قبل عادت داره، نمیدونه که یک هفته زودتر پریود میشه، پس چرا من الان حساس شدم و دلدرد دارم با اینکه هنوز مصرف قرص را ترک نکردم
    میخوام بدونم آیا این 21 قرص روند طبیعی بدن انسان رو شبیه سازی میکنه؟

12. royad نوشته است: منظورم به هم ریختگی نیست، اونو میدونم، سوالم اینکه من علانم قبل از پریود، را طبق روال مصرف قرص دارم، نه طبق روال عادی خودم، در حالیکه با توجه به دوره اول بودن بدن من هنوز به حالت قبل عادت داره، نمیدونه که یک هفته زودتر پریود میشه، پس چرا من الان حساس شدم و دلدرد دارم با اینکه هنوز مصرف قرص را ترک نکردم
    میخوام بدونم آیا این 21 قرص روند طبیعی بدن انسان رو شبیه سازی میکنه؟

با سلام
    دوست گرامی، اگر منظورتون اینه که با مصرف قرصها،هنوز روال عادی پریود شدنتون به همان روال سابقه!! که خوب، اثر مصرف قرصهای هورمونی در افراد بسته به نوع واکنش بدنشون به این قرصها،میتونه متفاوت باشه!! امکان داره در فردی هیچ تغییری در بازه زمانی پریودیش ایجاد نکنه!! و در فردی دیگر تعجیل داشته باشه و در فردی دیگر تاخیر!!!  واکنش بدن شما هم جزء این سه دسته از افراد،بوده و جای نگرانی نیست!!
    نمیدونم آیا منظورتونو درست فهمیدم یا نه؟؟؟ انشالله که جوابتونو گرفته باشید.
    موفق و سلامت باشید.

13. سلام آقاي دكتر
    من 4 سال پيش (زمان مجردي ) به مكه رفتم و چون پريود بودم در مدينه به من 2 نا امپول زدن حالا ميخواستم بدونم اون امپولها همون امپولهاي ضد بارداري هست كه ميگن زوجهايي كه بچه ندارن استفاده نكنن؟ايا اون امپولها تاثيري در باروري دارن؟(من اسم اون امپولها رو نميدونم)

14. سلام.
    یک سوال داشتم از خدمت دوستان.
    به علت عدم پریود شدنم به دکتر مراجعه کردم.، پس از بررسی هورمون ها م مشخص شد که سطح هورمون مردانه کمی بالا بوده(بدون علامت)
    بعد از یک دوره آمپول پروژسترون و سه ماه خوردن اگنوگل ، پریود م برگشت ولی نا منظم بود.
    دوباره تحت درمان قرار گرفتم.و به علت حساسیت شدید به آمپول پروژسترون از قرص اش استفاده کردم. و روز 5 ام پریود از قرص یاسمین(قرص ضد بارداری) استفاده کردم.
    به گفته پزشک سه دوره سه ماهه باید از یاسمین استفاده کنم.ولی به گفته پزشک باید همراه با مصرف این قرص از اگنوگل هم استفاده کنم ولی در بروشور قرص اگنوگل ذکر کرده است که همراه با قرص ضد بارداری مصرف نشود.

بنظر شما من قرص  اگنوگل را همزمان با قرص یاسمین مصرف کنم یا خیر؟ (با توجه به حساسیتم به پروژسترون)

15. سلام
    به نظر من بهتره این سوالا رو از پزشکی که این قرص ها رو بهتون داده بپرسید. چون ممکنه ایشون مسئله ای رو مدنظرشون بوده که تداخل مصرف این دو قرص اثری روش نداره.
    البته یاسمین یکی از کم عوارض ترین قرص های ضد بارداریه. به هر حال با پزشکتون مشورت کنید.
    موفق باشید.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 3 از 10
رفتن به صفحه :    3   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید