شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه : 1   

بایگانی سوالات قرصهای ضد بارداری - 1

1. سلام...من یه سوال دارم..من از قرص ld استفاده میکنم..من توی هر رفرنسی میرم نوشته این قرص یکی از فوایدش اینه که دلدرد قاعدگی رو کاهش میده...در صورتی که من هر ماه کلی دلدرد دارم... این در حالتی هست که قبل از استفاده از این قرصها این جوری نبودم...آیا ممکنه من به ld حساسیت داشته باشم؟

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. sarabahari نوشته است: سلام...من یه سوال دارم..من از قرص ld استفاده میکنم..من توی هر رفرنسی میرم نوشته این قرص یکی از فوایدش اینه که دلدرد قاعدگی رو کاهش میده...در صورتی که من هر ماه کلی دلدرد دارم... این در حالتی هست که قبل از استفاده از این قرصها این جوری نبودم...آیا ممکنه من به ld حساسیت داشته باشم؟

سلام دوست عزيز
    درسته , قرص هاي ضد بارداري در بهبود ديسمنوره (قاعدگي دردناك ) و كيست هاي تخمداني مفيدند .
    اما بر اساس اصول مصرف قرص هاي ضد بارداري  يا OCPها در صورت مشاهده چند علامت ميبايست با پزشك مشورت كرد
    اين علائم رو به اختصار به صورت  ACHES بيان ميكنند كه شامل :
    A=Abdominal pain
    دل درد
    C=Chest pain
    درد قفسه سينه
    H=Headache
    سردرد
    E=Eye pain
    درد چشم ( ويا تاري ديد - جرقه زدن نور جلوي چشم )
    S=Sever leg pain
    درد شديد در پاها

در صورت تشديد و يا پايدار بودن هر يك از اين علائم بهتره بررسي و معاينه باليني صورت بگيره
    تا در صورت صلاحديد تركيب دارويي و يا دوز و مدت زمان مصرف دارو تغيير داده بشه ./.
    (حساسيت دارويي به معناي عام ,در مورد تركيبات هورموني كمتر( ولي احتمالش صفر هم نيست ) رخ ميده  )

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 5 کاربر ديگر
  3. سلام.
    خسته نباشید.
    فرق لونژیل با HD & LD چیه؟
    کدوم موثر تر است؟
    برای جلوگیری از بارداری ناخواسته از لونژیل استفاده شده که شامل
    دو قرص با دز 75 میلی گرم میباشد که یکی از آنها مصرف شده، آیا لازم هست برای اطمینان بیشتر از
    قرصهای HD & LD استفاده کرد؟
    اگر لازم هست از کدامیک و چندتا مصرف شود؟

لطفا خیلی زود پاسخ بدین.ممنون

4. ALI_512 نوشته است: سلام.
    خسته نباشید.
    کدوم موثر تر است؟
    دو قرص با دز 75 میلی گرم میباشد که یکی از آنها مصرف شده، آیا لازم هست برای اطمینان بیشتر از

قرص لونژیل هم مانند مابقی قرصهای زدبارداری عمل میکند و تفاوت چشکگیری ندارد
    اگر از قرص به درستی استفاده شود دیگر نیازی به ال دی و این چیزا نیست
    این 100 بار روش اورژانسی عبارت است از :
    4 تا ال دی یا 2 تا اچ دی مصرف شه و بعد 12 ساعت 2 تا اچ دی و یا 4 تا ال دی دیگر
    روش اورژانسی تا 72 ساعت جوابگو مساله است

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  5. Clooney نوشته است:
    ALI_512 نوشته است: سلام.
    خسته نباشید.
    کدوم موثر تر است؟

قرص لونژیل هم مانند مابقی قرصهای زدبارداری عمل میکند و تفاوت چشکگیری ندارد
    اگر از قرص به درستی استفاده شود دیگر نیازی به ال دی و این چیزا نیست
    این 100 بار روش اورژانسی عبارت است از :
    4 تا ال دی یا 2 تا اچ دی مصرف شه و بعد 12 ساعت 2 تا اچ دی و یا 4 تا ال دی دیگر
    روش اورژانسی تا 72 ساعت جوابگو مساله است

سلام
    ضمن تایید سخنان دوست عزیزم اقای clooney و در ادامه سخنانشون

لونژيل يا   لوونورژسترل LEVONORGENSTREL

لوونورژسترل يك هورمون مصنوعي است كه به هورمون جنسي زنانه (پروژسترون) شباهت دارد. يكي از تركيبات اصلي قرصهاي ضد بارداري است. اين دارو مخاط گردن رحم را ضخيم تر ميكند  بطوري كه اسپرم به دشواري مي تواند به داخل رحم نفوذ كند و بدين ترتيب جلوي بارداري گرفته ميشود ميشود.

لوونورژسترل بهصورت تركيبات فقط در شكل پروژستوژن و در قرصهاي تركيبي ضدبارداري همراه با داروي استروژن موجود  است. لوونورژسترل را در بعضي موارد اضطراري به عنوان عامل ضدحاملگي بعد از مقاربت استفاده  مي كنند. با استروژن نيز در درمان جايگزين هورموني براي مداواي نشانه هاي يائسگي تجويز ميشود.

شما تا 72 ساعت بعد از مقاربت مشکوک می توانید از این قرص ها استفاده کنید.لوونورژسترل به همراه لاینسترول حاوی هورمون پروژسترون هستند.از این هورمون هم در روش جلوگیری با قرص عادی ( به همراه استروژن ) و هم به تنهائی ( همان قرص شیردهی ) استفاده می شود.همان طور که گفته شد از این هورمون می توان در روش جلوگیری اورژانسی نیز استفاده کرد.هم می توان یکبار از قرص 1500 میکروگرمی آن استفاده کرد و هم از روش هر 12 ساعت 2 قرص 750 میکروگرمی

شروع تأثير دارو: نورژسترول 4 ساعت طول مي كشد تا اثر كند اما اثر ضدبارداري آن ممكن است به طور كامل 14 روز بعد ظاهر شود و اين بستگي دارد به روز شروع مصرف  قرصها.

ادامه اثر دارو: 24 ساعت. بعضي از  اثرات آن ممكن است تا 3 ماه بعد از ترك لونورژسترول باقي بماند.

بیشترین عارضه جانبی مشاهده شده پس از مصرف این دارو(لونژيل) :
    دردهای شکمی ، حساس شدن پستان ها ، اسـهال ، ضعف و خستگی ، سردرد ، اختلالات قاعدگی ، تهوع و استفراغ می باشد .

باید توجه شود که مصرف این دارو هیچگونه اثر محافظتی در مقابل بیماری های آمیزشی نظیر HIV ندارد .

این کنتراسپتیو نباید مورد استفاده دائم قرار گیرد و حداکثــــر دفعات مجــــاز استفاده از روش اورژانس پیشگیری از بارداری در هر سیکل قاعدگی یک بار است . بعد از مصرف دارو ، اگر دوره قاعدگی بیش از 1 هفتـــــه به تعویق افتد ، مصرف کننده باید احتمال بارداری را در نظر بگیرد و تمام مراقبت های خاص این دوره را انجام دهد .

موفق باشید

تشکر شده توسط : 7 کاربر
  6. ALI_512 نوشته است: سلام.
    خسته نباشید.
    کدوم موثر تر است؟

سلام دوست عزيز
    در مورد سوال سوم با جستجوي اين مطلب در خود سايت به پاسختون( پاسخ تاييد شده ) ميرسين ..من لينكش رو براتون ميذارم (جهت جلوگيري از تكرار !!)
    http://www.roham.ws/web/ftopict-7617.html

در مورد سوال اول :
    لونژيل جز پروژستين ها و ال.دي و اچ.دي تركيب استروژن و پروژسترون هست ..
    و قاعدتا به دليل اين تفاوت موارد مصرف اونها هم متفاوت ميشه
    پروژستين منفرد اغلب در اين موارد انديكاسيون داره :
    ممنوعيت استروژن
    ديابت همراه مشكلات قلبي
    بيماري قلبي عروقي حاد و شديد

در مورد سوال دوم :
    در داروشناسي جمله كلي " كدام موثرتر است ؟ " پاسخ روشني نداره !!
    مثله اينه كه بگين پني سيلين موثرتره يا سفترياكسون....سريع اين سوال مطرح ميشه : براي چه موردي ؟؟   هر دو موثره ...در جاي مناسب و دوز مناسب !
    هر كدام براي شرايط خاصي طراحي شده و مطمئنا در صورت تجويز و مصرف مناسب موثرند

ولي اگر اين  سوالتون هم  مرتبط با روش ضد بارداري اورژانسه ...پاسخ مثبته ...اين هم يكي از روش هاي روش ضد بارداري اورژانسه.
    مويد باشيد ./.

تشکر شده توسط : 6 کاربر
  7. romeo_2

معلق شده

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    مصرف لونورژسترول باید تا 72 ساعت بعد از رابطه یعنی :اولین قرص تا 72 ساعت و قرص بعدی 12 ساعت بعد؟ .. اگه مصرف قرص بعدی خارح از 72 ساعت بود چی؟؟

8. romeo_2 نوشته است: مصرف لونورژسترول باید تا 72 ساعت بعد از رابطه یعنی :اولین قرص تا 72 ساعت و قرص بعدی 12 ساعت بعد؟ .. اگه مصرف قرص بعدی خارح از 72 ساعت بود چی؟؟

دوست عزیز 72 ساعت  یعنی شما از زمان نزدیکی فقط 72 ساعت زمان دارید که پیشگیری کنیدویعنی باید هر دو قرص به فاصله 12 ساعت از هم و قبل از 72 ساعت مصرف شه.هرچه زودتر یهتر.بعد از 72 ساعت اثری نداره.حتی توصیه شده توی 24 ساعت اول مصرف شه تا اثرش بیشتر باشه و مطمئن تر

9. romeo_2 نوشته است: .. اگه مصرف قرص بعدی خارح از 72 ساعت بود چی؟؟

سلام
    دوست عزيز  
    در تكميل پست سارا بهاري عزيز ...
    ببينيد مهم اينه كه تغييراتي كه شما به واسطه مصرف دارو در بدن ايجاد ميكنيد بر تغييرات ايجاد شده در بدن( بارداري ) پيشي بگيره وبه اون  غلبه كنه ...
    پس بهتره :
    1- در اولين زمان ممكن مصرف دارو شروع بشه ..
    2- جهت اطمينان بايستي پيشگيري در بازه زماني 72 ساعت باشه ...
    2- چنانچه مدت زيادي از رابطه گذشته ( البته در بازه زماني 72 ساعت ) از روش تك دوز استفاده بشه ...

چون بدن انسان مثل قوانين رياضي قاعده و قانون خيلي روشن و منظمي نداره ..كه بشه با ساعت و دقيقه نظر داد
    فاكتور هايي تحت عنوان "فاكتورهاي فارماكو ديناميك " وجود داره كه به تفاوتهاي شخصي بدن هر يك از ما مربوط ميشه ...
    و نظر دادن در اين موارد رو كمي سخت ميكنه ..

10. طریقه مصرف سیپروترون کامپاند چیست؟اگر برای اولین بار شروع کنیم آیا باید در روز 5 پروید شروع شود تا 21 روز و 1 هفته استراحت و حالا بسته دوم را کی باید شروع کرد؟ دقیقا روز هشتم بدون توجه به زمان پروید بعدی یا دوباره از روز 5 پروید؟

11. sara323 نوشته است: طریقه مصرف سیپروترون کامپاند چیست؟اگر برای اولین بار شروع کنیم آیا باید در روز 5 پروید شروع شود تا 21 روز و 1 هفته استراحت و حالا بسته دوم را کی باید شروع کرد؟ دقیقا روز هشتم بدون توجه به زمان پروید بعدی یا دوباره از روز 5 پروید؟

سلام دوست عزيز
    اين دارو در دوره اول نيز  از روز 5 قاعدگي شروع ميشه
    به مدت 21 روز
    و 7روز پس از قطع دارو مصرف بسته جديد آغاز ميشه.

بايد توجه داشته باشيد كه در دو هفته اول مصرف اين دارو ( در دوره اول ) روش جلوگيري از بارداري ديگري هم استفاده شود .
    (البته  اگر مصرف اين دارو به جهت جلوگيري از بارداريه ...چون اين دارو انديكاسيون هاي ديگري هم داره .)
    و دو توصيه :
    اين دارو بايد در ساعت معين مصرف بشه .
    و ترجيحا پس از غذا .
    مويد باشيد ./.

12. آیا اگر LD از روز هفتم مصرف بشه دیگه تاثیر نخواهد داشت؟
    ld کلا جلو تخمک گذاری رو میگیره؟

13. باتوجه به راهنمای داخل بسته عمل کنید

14. royad نوشته است: آیا اگر LD از روز هفتم مصرف بشه دیگه تاثیر نخواهد داشت؟

دوست عزيز در دوره اول از روز هفتم ؟؟؟ يا كلا ؟؟  يه كم توضيح بده
    در مورد سوال دوم
    بله با چندين مكانيسم جلوي تخمك گذاري رو ميگيره .

15. sepideh_n نوشته است:
    royad نوشته است: آیا اگر LD از روز هفتم مصرف بشه دیگه تاثیر نخواهد داشت؟

دوست عزيز در دوره اول از روز هفتم ؟؟؟ يا كلا ؟؟  يه كم توضيح بده
    در مورد سوال دوم
    بله با چندين مكانيسم جلوي تخمك گذاري رو ميگيره .

دفعه اولم بود
    قیلا یه بار خوردم که حالم بد میشد الان 2 هفته است میخورم با قرص های ضد تهوع
    اگه برای اطمیان این ماه  یک بار از روش اورژانسی هم استفاده کنم ، اون lD عادی رو باید چی کار کنم؟

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 10
رفتن به صفحه : 1   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید