شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

بی حوصلگی، خستگی، خواب نامناسب در طی ماه

1. سلام
    می خواستم در مورد  "سندرم قاعدگی " بدونم.
    چرا من در طول دوره یک ماهه فقط یک هفته همه چیم " خوردنم ، خوابیدنم، اعصاب روانم، مخصوصا خوابیدنم" مثل آدمیزاده!!

قبل از پریود 3 الی 4 روز همش باید بخوابم سیر نمی شم. 4 روز از یک هفته که پریودم تقریبا نه درست می خورم و نه می خوابم!!
    یک هفته بعدی کمی بهتر می شم تا وقتی که به 14-15 امین روز می رسم(بعد از تاریخ پریود شدنم) بعد از اون دیر خوابم میبره،مثل گربه !!منقطع و خواب عمیق ندارم..  خیلی بد می خوابم صبحها خیلی زود بیدار می شم و دیگه خوابم نمی بره در حالیکه احساس کسلی و خواب آلودگی دارم، از خواب که بیدار می شم انگار بدنم رو با گرز کوبیدن احساس خستگی خیلی زیاد می کنم! بیشتر از زمانی که نخوابیده بودم، بی حوصله می شم ،اعصابم زود خط خطی می شه  دوست دارم گریه کنم  تا 2 هفنته بعد که دوباره پریود بشم!!
    دیگه خسته شدم به خدا!!! قرص اهن (فولیک+ فروس) هم می خورم، و سولفات روی
    هیچی به اندازه کم خوابیدن اذیتم نمی کنه هرکاری می کنم درست نمی شه گل گاو زبون و عرق بیدمشک و ... هم افاقه نکرد..
    دکتر رفتم ویتامین B و قرص کلرودیازپوکساید داد! من قرص کلرو رو نخوردم  چون خوشم از قرص آرامبخش نمیاد...ویتامین b هم چاره ساز نبود...

دارم دیوانه می شم با این وضعیت! الان 1 سالی می شه که اینجوریم!

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. zaree61 نوشته است: سلام
    می خواستم در مورد  "سندرم قاعدگی " بدونم.
    چرا من در طول دوره یک ماهه فقط یک هفته همه چیم " خوردنم ، خوابیدنم، اعصاب روانم، مخصوصا خوابیدنم" مثل آدمیزاده!!

قبل از پریود 3 الی 4 روز همش باید بخوابم سیر نمی شم. 4 روز از یک هفته که پریودم تقریبا نه درست می خورم و نه می خوابم!!
    یک هفته بعدی کمی بهتر می شم تا وقتی که به 14-15 امین روز می رسم(بعد از تاریخ پریود شدنم) بعد از اون دیر خوابم میبره،مثل گربه !!منقطع و خواب عمیق ندارم..  خیلی بد می خوابم صبحها خیلی زود بیدار می شم و دیگه خوابم نمی بره در حالیکه احساس کسلی و خواب آلودگی دارم، از خواب که بیدار می شم انگار بدنم رو با گرز کوبیدن احساس خستگی خیلی زیاد می کنم! بیشتر از زمانی که نخوابیده بودم، بی حوصله می شم ،اعصابم زود خط خطی می شه  دوست دارم گریه کنم  تا 2 هفنته بعد که دوباره پریود بشم!!
    دیگه خسته شدم به خدا!!! قرص اهن (فولیک+ فروس) هم می خورم، و سولفات روی
    هیچی به اندازه کم خوابیدن اذیتم نمی کنه هرکاری می کنم درست نمی شه گل گاو زبون و عرق بیدمشک و ... هم افاقه نکرد..
    دکتر رفتم ویتامین B و قرص کلرودیازپوکساید داد! من قرص کلرو رو نخوردم  چون خوشم از قرص آرامبخش نمیاد...ویتامین b هم چاره ساز نبود...

دارم دیوانه می شم با این وضعیت! الان 1 سالی می شه که اینجوریم!

سلام،
    این حالات با توجه به تغییرات هورمونی که در طی یک دوره قاعدگی رخ می دهد کاملا قابل توجیه است ولی با توجه به توضیحاتی که دادید به نظر می رسد که شما به افسردگی نیز دچار شده اید که باعث کاهش عملکرد شما نیز شده است، در صورت درمان مناسب اکثر این حالات برطرف خواهد شد:
    تاپیکهای مرتبط:
    سندرم قبل از قاعدگی ( PMS ) چیست و چه کسانی به آن مبتلا می شوند ؟

سندرم قبل از قاعدگي ( PMS ) چیست؟

چگونه با مشکلات شایع قاعدگی کنار بیاییم؟

اسرار مربوط به روابط جنسی خانمها

3. یعنی اینکه من در طول یک ماه فقط 7-8 روز زندگی می کنم! بقیش زجز می کشم طبیعیه!؟
    ممنون از پاسخ جامعتون آقای دکتر..

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید