شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

میخواهم مدتی پریودم عقب بیفتد

1. سلام به همه دوستان. من 32سالمه ومجردهستم سوم فروردین قصد مسافرت دارم میخوام اگه بشه قرص یا دارویی به من معرفی کنید تا از پریود شدنم در زمان سفرم جلوگیری بشه یا لااقل تا اخر تعطیلات عقب بیفته چون واقعا بهم سخت میگذره پریود من قرار بود بیستم باشه که 5روز جلو افتد و پانزدهم بهمن شد اگه 2برج اینده هم به همین صورت جلو بیفته دقیقا میشه موقع مسافرتم ممنون میشم از راهنماییتون. نمیدونم چه جوریه تا اسم میاری جایی بری اون زودتر میاد انگاری واسش کارت دعوت میفرستن

2. mojdehh نوشته است: سلام به همه دوستان. من 32سالمه ومجردهستم سوم فروردین قصد مسافرت دارم میخوام اگه بشه قرص یا دارویی به من معرفی کنید تا از پریود شدنم در زمان سفرم جلوگیری بشه یا لااقل تا اخر تعطیلات عقب بیفته چون واقعا بهم سخت میگذره پریود من قرار بود بیستم باشه که 5روز جلو افتد و پانزدهم بهمن شد اگه 2برج اینده هم به همین صورت جلو بیفته دقیقا میشه موقع مسافرتم ممنون میشم از راهنماییتون. نمیدونم چه جوریه تا اسم میاری جایی بری اون زودتر میاد انگاری واسش کارت دعوت میفرستن

به تاپیک زیر مراجعه کنید مفصل توضیح داده شده

به تاخیر انداختن پریود

تشکر شده توسط : 5 کاربر
  3. من چندین دفعه ازقرصhd و ldاستفاده کردم (درروشهای اورژانسی ویابه خاطرمسافرت) ویه سونوگرفتم که متخصص زنان گفت ضخامت  آندومترت ازحدنرمال بیشتره وبرام قرص تجویزکرد به نظردوستان رابطه ای بین ایندو وجودداره اگه جواب منفیه دلیل افزایش ضخامت آندومترچیه؟

4. مرسی از اینکه جوابمو دادین ولی من باز متوجه نشدم که اگه بخوام فروردین پریودم عقب بیفته از اولین روز فروردین شروع به خوردن قرص کنم یا از برج قبلش  یا اینکه از همون روز پریود شدن  ممکنه بیشتر توضیح بدین اخه من تا حالا از این قرصها استفاده نکردم نمیدونم چه جوریه در ضمن مشکلی برام پیش نمیاد چون بعضی از قرصها عوارضی دارن میخوام بدونم این قرصها باعث ناراحتی نشن بازم مرسی

5. سلام
    دوست خوبم شما از روز 5 پریود میتونید شروع به استفاده از دارو نمائید و حدود 2-3 روز بعد از قطع دارو پریود خواهید شد
    البته چون این دارو هورمونی می باشد استفاده طولانی مدت و بیش از حد توصیه نمی شود
    موفق باشی

6. با سلام
    دوست عزیز، فقط میتونم توصیه کنم که تا حد ممکن روند طبیعی بدنتونو دچار تغییر نکنید و یا حداقل کمتر از این داروهای هورمونی استفاده کنید چون واقعاً عوارض اونا به راحتی کوتاه مدتش نمی ارزه!؟ به هر حال اگه تصمیمتون راسخه میتونید از پزشک مسئول داروخانه هم کمک بگیرید.
    موفق باشید.

7. سلام
    برای این کار شما می توانید از قرص های ضد بارداری خوراکی استفاده کنید، به این صورت که این قرص ها (قرص LD) را از روز 5 تا 7 دوره خود شروع می کنید - در حالت عادی بعد از مصرف 21 قرص مصرف قطع شده و به دنبال آن خونریزی شروع می شود - و تا زمانی که می خواهید خونریزی به تعویق بیافتد ادامه می دهید، زمانی که مصرف را قطع کنید طی یک تا دو روز خونریزی در شما شروع خواهد شد.
    اگر در روزهای ابتدایی دوره قاعدگی هستید، با یک قرص شروع کنید و اگر لکه بینی پیدا کردید دوقرص مصرف کنید تا لکه بینی تمام شود، پس از پایان لکه بینی دوباره یک قرص تا زمانی که می خواهید خونریزی رخ ندهد. اگر در روزهای پایانی دوره قاعدگی هستید، چون امکان لکه بینی بالاتر می شود بهتر است از اول روزی 2 قرص مصرف کنید و پس از اتمام لکه بینی به روزی یک قرص کاهش دهید . تا زمانی که می خواهید خونریزی رخ ندهد ادامه دهید

8. با سلام
    اول از همه ازتون خواهش میکنم سریع جوابمو بدین
    من 4شنبه 21/11/88 عازم سفر مشهدم،ماه پیش من 25/10 پریود شدم،
    پیش بینی میکنم همون 4شنبه 21/11/88 پریود شم
    از دیشب 18/11 شروع به خوردن قرص ال دی کردم(2تا خوردم) ولی امروز لکه دیدم
    چه کارکنم؟ نمیخوام به مدت 1هفته پریود شم
    به من مصرف چه قرصی رو توصیه میکنید؟ و اینکه زمان ومقدار مصرفم بهم بگین
    توروخدا جوابمو بدین
    ممنون

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  9. آیابین رشدقطرآندومتر وسرطان رحم رابطه است ؟یعنی اگه دیواره ی رحم بنا به دلایلی رشدکنه میتونه تبدیل به بیماری بشه؟ من چندین دفعه ازقرصhd و ldاستفاده کردم (درروشهای اورژانسی ویابه خاطرمسافرت) ویه سونوگرفتم که متخصص زنان گفت ضخامت  آندومترت ازحدنرمال بیشتره وبرام قرص تجویزکرد به نظردوستان رابطه ای بین ایندو وجودداره اگه جواب منفیه دلیل افزایش ضخامت آندومترچیه ؟اگراین مسیله پیگیری نشه چه خطراتی بدنبال داره؟

10. علت سرطان رحم يا اندومتر(endometrial cancer) نامشخصه اما ضخامت بيش از حد نرمال اندومتر ميتونه دليل ايجاد سرطان رحم بشه.
    اين سرطان معمولآ در سنين بعد از بارورى شايعه و بيشتر بين سن 55 تا 65 سالگى و بعد از يائسگى . همچنين تو كساييكه افزايش هورمون استروژن دارن يا قبلآ داشتن.
    اگر زير سن يائسگى باشه معمولآ  پريود شديدتر از حد طبيعيه و يا بين دو پريود خونريزى وجود داره و يا اينكه بعد از مقاربت خونريزى هست.
    البته اگه پزشك به سرطان مشكوك بشه اول معاينه ى لگنى رو انجا مى ده و يك نمونه از بافت اندومتر براى بررسى وجود سلول هاى سرطانى برداشته ميشه.البته درمان اين سرطان هم مثل انواع ديگه بستگى به مرحله اى داره كه سرطان در اون مرحله  تشخيص داده ميشه و  بستگى به اين داره كه سرطان به قسمت ها ى ديگه ى متاستاز رسيده باشه يا نه.
    تو بيشتر خانمها تومور قابل درمانه(توسط هيستركتومى) تو اين روش تومور و رحم با جراحى برداشته ميشن.معمولآ تخمدان ها و لوله هاى رحمى هم تو همين جراحى بر داشته ميشن.همچنين نمونه هايى از غدد لنفاوى نزديك لگن برداشته ميشه تا مورد بررسى قرار بگيره تا در صورت انتشار متاستاز تومور سرطانى اگه نياز باشه درمانهاى ديگه رو پزشك شروع كنه.ممكنه بعد از جراحى راديو تراپى براى از بين بردن سلولهاى سرطانى در غدد لنفاوى فرد بايد شيمى درمانى بشه و بهش پروژسترون تجويز بشه.چون پروژسترون باعث كند شدن رشد سلول هاى سرطانى ميشه.بعد از اين هم ديگه مرتب بايد مورد ازمايش قرار بگيره كه تو اين ازمايشها هم نمونه هاى سلولى از قسمت بالاى واژن برداشته ميشه تا تغييرات رو در اون اندازه بگيرن.

تازه مواردى كه گفتم زمانيه كه فرد پيگيرى كرده و دنبال درمانش رفته باشه.اگر پيگيرى نشه سرطان ممكنه به لوله هاى رحم و تخمدانها و ساير اعضا مثل ريه ها و گاهى كبد منتشر بشه و گسترش پيدا كنه. من مراحل درمان رو هم گفتم.
    البته پزشك اگه مشكوك بشه ديگه درمان رو شروع ميكنه و وقتو هدر نميده.
    زياد بودن قطر ديواره ى رحم تو خيلى از خانم ها هست و همونطور كه گفتم ميتونه علت سرطان باشه و هميشه اينطور نيست و بيشتر در مواقعيه كه ضخامت اندومتر به مقدار قابل توجهى از حد نرمال بيشتر باشه.
    يه جايى هم خوندم كه خانمهايى كه تو مراحل اوليه درمان ميشن طول عمرى حدود 5 سال بيشتر دارن.
    البته اينايى بهشون اشاره كردم زمانيه كه سرطان پيگيرى نشه نه ضخامت اندومتر.و خطراتى هست كه سرطان به دنبال داره.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید