شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه 1   

امکان سقط جنین با مصرف دارو یا ساکشن

1. سلام....روی صحبت من با دکتر صادقی هست اما از همه دوستانی که بتونن کمک کنن واقعا ممنون میشم
    روز 1 مهر(که روز هشتم یا نهم پریودم بود) با نامزدم رابطه داشتم البته به صورت سطحی یعنی آلتش رو به آلت من می مالید که یه دفعه احساس خیسی کردم. بهم اطمینان داد چیزی نبوده منم (متاسفانه) تنبلی کردم و از روش اورژانسی استفاده نکردم
    از حدود دو هفته بعد از این ماجرا به دلیل مسافرتی که می خواستم برم(باز هم متاسفانه) بدون مشورت با دکتر شروع کردم به مصرف قرصهای اچ دی تا پریود نشم. فکر کنم حدود 50 روزی قرص خوردم تا پنجشنبه 28 آبان که مصرف قرص رو قطع کردم و منتظر شدم تا پریود بشم. از دوشنبه شروع به لکه بینی کردم منم به هوای اینکه می خوام پریود بشم شروع به فعالیت و پیاده روی های طولانی کردم تا زودتر این اتفاق بیفته...تا دیروز یعنی چهارشنبه که وسطهای روز یه دفعه زیر دل و کمرم به شدت درد گرفت و حس کردم یه چیزی ازم ریخت اول فکر کردم شاید یه لخته خونه اما وقتی رفتم دستشویی خیلی ترسیدم خون نبود..یه چیز لیزی بود مثل لخته اما سفید یا حتی زرد بود و از یه سرش یه لخته خون آویزون بود طولش اندازه انگشت اشاره و ضخامتش به اندازه دو تا انگشت بود( از همه دوستان معذرت می خوام که این قدر توصیف می کنم اما می خوام تا حد امکان دقیق باشم)
    دست آخر هم بگم که من حدود 4 ماهه که تحت درمان با داروی راکوتان هستم و می دونم از عوارض این دارو سقط جنین هستش
    1- آیا من حامله بوده ام و سقط جنین کرده ام؟ آخه من هنوز باکره ام چطور چنین چیزی امکام داره
    2- اگر واقعا سقط جنین کرده ام آیا در قدرت بارداری من در آینده تاثیر میذاره؟ اصلا با وجود پرده بکارت ممکنه به اون هم صدمه وارد شده باشه؟..چند وقت پیش که دکتر معاینه ام کرد گفت پرده ات سالمه و از نوع معمولی(یعنی حلقوی و ارتجاعی نیست)
    3- اگر سقط جنین نبوده پس چی ممکنه باشه؟ تا اونجایی که می دونم سابقه کیست و .... ندارم و همیشه پریودهام منظم بوده(به فواصل 30 روزه و به طول 8 تا 10 روز)
    4- آیا آزمایشی وجو داره که من بتونم بفهمم چه اتفاقی افتاده
    واقعا ممنون میشم اگه منو هر چه سریعتر راهنمایی کنین و از نگرانی در بیارین

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. kimiya_mf نوشته است: سلام....روی صحبت من با دکتر صادقی هست اما از همه دوستانی که بتونن کمک کنن واقعا ممنون میشم
    روز 1 مهر(که روز هشتم یا نهم پریودم بود) با نامزدم رابطه داشتم البته به صورت سطحی یعنی آلتش رو به آلت من می مالید که یه دفعه احساس خیسی کردم. بهم اطمینان داد چیزی نبوده منم (متاسفانه) تنبلی کردم و از روش اورژانسی استفاده نکردم
    از حدود دو هفته بعد از این ماجرا به دلیل مسافرتی که می خواستم برم(باز هم متاسفانه) بدون مشورت با دکتر شروع کردم به مصرف قرصهای اچ دی تا پریود نشم. فکر کنم حدود 50 روزی قرص خوردم تا پنجشنبه 28 آبان که مصرف قرص رو قطع کردم و منتظر شدم تا پریود بشم. از دوشنبه شروع به لکه بینی کردم منم به هوای اینکه می خوام پریود بشم شروع به فعالیت و پیاده روی های طولانی کردم تا زودتر این اتفاق بیفته...تا دیروز یعنی چهارشنبه که وسطهای روز یه دفعه زیر دل و کمرم به شدت درد گرفت و حس کردم یه چیزی ازم ریخت اول فکر کردم شاید یه لخته خونه اما وقتی رفتم دستشویی خیلی ترسیدم خون نبود..یه چیز لیزی بود مثل لخته اما سفید یا حتی زرد بود و از یه سرش یه لخته خون آویزون بود طولش اندازه انگشت اشاره و ضخامتش به اندازه دو تا انگشت بود( از همه دوستان معذرت می خوام که این قدر توصیف می کنم اما می خوام تا حد امکان دقیق باشم)
    دست آخر هم بگم که من حدود 4 ماهه که تحت درمان با داروی راکوتان هستم و می دونم از عوارض این دارو سقط جنین هستش
    1- آیا من حامله بوده ام و سقط جنین کرده ام؟ آخه من هنوز باکره ام چطور چنین چیزی امکام داره
    2- اگر واقعا سقط جنین کرده ام آیا در قدرت بارداری من در آینده تاثیر میذاره؟ اصلا با وجود پرده بکارت ممکنه به اون هم صدمه وارد شده باشه؟..چند وقت پیش که دکتر معاینه ام کرد گفت پرده ات سالمه و از نوع معمولی(یعنی حلقوی و ارتجاعی نیست)
    3- اگر سقط جنین نبوده پس چی ممکنه باشه؟ تا اونجایی که می دونم سابقه کیست و .... ندارم و همیشه پریودهام منظم بوده(به فواصل 30 روزه و به طول 8 تا 10 روز)
    4- آیا آزمایشی وجو داره که من بتونم بفهمم چه اتفاقی افتاده
    واقعا ممنون میشم اگه منو هر چه سریعتر راهنمایی کنین و از نگرانی در بیارین

يعني شما تقريبا 3 بسته اچ دي هر شب پشت سر هم مصرف كردين؟ كار اشتباهي كردين.
    نميشه از اينجا گفت شما سقط كردين يا اون لكه بيني از علائم پريود بوده ولي باكره بودن دليل بر نبودن بارداري نيست.بهتره به يه پزشك مراجعه كنين.

3. به گزارش گروه ترجمه سلامت نیوز،در حدود 15% حاملگی ها تشخیص داده شده نیز به سقط جنین ختم می شود. بیش از 80% از سقط جنین ها در سه ماهه اول بارداری رخ می دهد و درصد کمی بعد از 20 هفته از بارداری رخ می دهد. علائم سقط جنین عبارتنداز:

1-    خونریزی (که شدت آن در حال افزایش است)

2-    گرفتگی عضله و یا پیچ زدن دل

3-    دردهای شکمی

4-    تب

5-    ضعف

6-    استفراغ

7-    کمردرد

در صورت مشاهده علائم گفته شده در دوران بارداری سریعا به پزشک مراجعه فرمایید.

دلایل سقط جنین :

همان طور که گفته شد، این اتفاق چندان هم خود به خود و بی دلیل نیست.ولی دلایل آن به طور کامل شناخته شده نیست.اغلب سقط جنین هایی که در سه ماهه اول بارداری رخ می دهد، بدلیل غیرطبیعی بودن کروموزوم های جنین است. کروموزوم ساختاری بسیار ظریف و کوچک داخل سلول است که ژن های زیادی را حمل می کند. ژن ها تعیین کننده خصلت فیزیکی افراد نظیر جنس، رنگ مو، رنگ چشم و نوع گروه خونی است.اغلب ناهنجاری های کروموزومی به طور اتفاقی رخ می دهد و ربطی به سلامت پدر و مادر ندارد.سقط جنین به دلایل زیر نیز ممکن است رخ دهد:

1-    عفونت

2-    قرار گرفتن در معرض مقدار زیادی اشعه و یا مواد سمی در محل کار

3-    مشکلات هورمونی

4-    غیر طبیعی بودن رحم

5-    گردن رحم نابالغ( در این حالت گردن رحم سریعا باز و متسع می شود. در اواسط بارداری وبدون هیچ نشانه ای از درد و یا زایمان)

6-    روش ها و عادت های خاص زندگی مثل دخانیات، نوشیدن الکل و مواد مخدر

7-    اختلالات سیستم ایمنی مثل لوپوس

8-    بیماری شدید کلیه

9-    بیماری قلبی مادرزادی

10-    دیابت کنترل نشده

11-    بیماری تیروئید

12-    رادیولوژی

13-    سوءتغذیه شدید

14-    استفاده از داروهای خاص مثل اکوتان که برای درمان آکنه تجویز می شود.

بعلاوه سن مادر نیز در این رابطه مهم است. مطالعات نشان می دهد که سقط جنین در دهه 20 زندگی مادر 12 تا 15 % است و در سن 40 سالگی 25% درصد خواهد شد.در این زمان احتمال شکل گرفتن کروموزم ها ی غیر عادی بالا می رود.

نکته : تاکنون هیچ مدرکی در مورد تاثیر استرس و فعالیت جنسی و فیزیکی بر سقط جنین مشاهده نشده است.

بعضی مواقع مداوای بیماری مادر باعث افزایش شانس حاملگی سالم می شود.

چگونه می توان از سقط جنین آگاه شد؟

لکه بینی و ناراحتی عمومی و نه چندان شدید از علائم بعد از سقط جنین است. اگر خونریزی شدید، تب ، درد و لرز نیز مشاهده شد، سریعا به پزشک مراجعه کنید. اینها می تواند علائم عفونت باشد.

آیا بعد از سقط جنین می توان حامله شد؟

بله . حداقل 85% از زنانی که سقط جنین داشته اند، بعد از آن حاملگی و زایمان نرمال خواهند داشت. سقط جنین حتما به این معنا نیست که مشکل باروری وجود دارد. به عبارت دیگر تنها 1 تا 2 % از زنان سقط جنین مکرر خواهند داشت. که بعضی از محققان معتقدند ، این مسئله مربوط به پاسخ ایمنی می باشد. اگر دو سقط جنین پی در پی رخ دهد، تلاش نکنید که دوباره و بدون وقفه حامله شوید. بهتر است برای مدتی قرص ضد بارداری مصرف کنید و از پزشک خود بخواهید معاینات لازم را برای تشخیص علت اصلی سقط جنین انجام دهد.

چه مدت بعد از سقط جنین حامله می شویم؟

در این رابطه بهتر است با پزشک مشورت کنید. ممکن است تا وقوع یک قاعدگی  و یا تا 3 ماه نیاز به زمان باشد، تا حاملگی بعدی رخ دهد. برای جلوگیری از سقط جنین مجدد ، ممکن است پزشک تجویز هورمون استروژن کند. هورمونی که برای القا رحم لازم است. گذر زمان برای التیام روحی و جسمی بعد از سقط جنین لازم است و فراتر از همه این نکات، هیچ گاه خود را به خاطر سقط جنین سرزنش نکنید. انجام مشاوره برای کنار آمدن با این اتفاق می تواند کمک بزرگی باشد. سقط جنین قابل پیشگیری نیست و معمولا بدلیل حاملگی غیر نرمال رخ می دهد. بعضی مواقع مداوای بیماری مادر نیز می تواند شانس حاملگی موفق را افزایش دهد

منبع :سلامت نيوز

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 6 کاربر ديگر
  4. راستش من اصلا نمی دونم حامله بوده ام یا نه...همون دیروز چون خیلی ترسیده بودم رفتم آزمایش خون بتا دادم...جواب مشکوک بود یعنی بهم گفتن 3 روز دیگه بیا دوباره آزمایش بده...میزان اون هورمون 5/20 بود(نوشته بود اگه زیر 15 باشه جوای منفی و اگه بالای 25 باشه جواب مثبته)
    یه جورایی با توجه به جواب آزمایش و جسم زرد رنگی که ازم خارج شد به این نتیجه رسیده ام که سقط بوده...البته خونریزی ام تو این دو سه روز گذشته خیلی کم شده دردم هم همینطور چطوری باید مطمئن بشم؟
    فقط مساله اینه که من و نامزدم هنوز هیچ کدوم ارضا نشده بودیم که من احساس خیسی کردم چطور ممکنه حامله شده باشم؟...تو رو خدا یکی کمک کنه

5. در مایع پیش از منی هم تعدادی اسپرم وجود داره که ممکن بارداری با اونها صورت گرفته باشه.سالم بودن پرده ی بکارت هم نمی تونه دلیلی باشه واسه عدم بارداری چون وسط پرده ی بکارت یک سوراخ قرار داره که اسپرم از اونجا می تونه وارد بشه. اگر هم سقط بوده شما نباید نگران حاملگی بعدی باشید.فقط لازمه که قبل از بارداری هم تحت نظر پزشک باشید و بارداری بعد با این سقط 6-4 ماه فاصله داشته باشه.البته سابقه ی وجود سقط مکرر در مادر و اقوام نزدیک هم مهمه.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  6. من اصلا توی اقوام و نزدیکانم سابقه سقط نبوده...راستش سوال من الان بیشتر اینه که چطور باید بفهمم واقعا سقط بوده نه چیز دیگه؟!
    حدود یک هفته یا 10 روز بعد از رابطه ای که با نامزدم داشتم احساس حالت تهوع ، سرگیجه ، خستگی خیلی زیاد و اشتهای زیاد می کردم که چون شک کردم شاید حامله باشم با بیبی چک امتحان کردم جواب منفی بود...حالا چطور ممکنه حاملگی وجود داشته؟..آزمایشی هست که من بفهمم حامله بوده ام یا نه؟

7. kimiya_mf نوشته است: من اصلا توی اقوام و نزدیکانم سابقه سقط نبوده...راستش سوال من الان بیشتر اینه که چطور باید بفهمم واقعا سقط بوده نه چیز دیگه؟!
    حدود یک هفته یا 10 روز بعد از رابطه ای که با نامزدم داشتم احساس حالت تهوع ، سرگیجه ، خستگی خیلی زیاد و اشتهای زیاد می کردم که چون شک کردم شاید حامله باشم با بیبی چک امتحان کردم جواب منفی بود...حالا چطور ممکنه حاملگی وجود داشته؟..آزمایشی هست که من بفهمم حامله بوده ام یا نه؟

سلام
    دوست عزيز واقعا انتظار نداري از پشت كامپيوتر بهت بگن شما حامله بودي و سقط كردي يا نه ... تنها راه فهميدنش اينه كه بري پيش متخصص زنان، همين و بس.
    در ضمن خيلي از علايمي كه شما داشته و داريد مي تونه به خاطر استرس شما باشه نه چيز ديگه ... اما اين فقط يك احتماله ... براي فهميدنش بايد سريعا بريد دكتر.
    موفق باشيد.

تشکر شده توسط : ROHAM و 2 کاربر ديگر
  8. مجدداً سلام.....راستش من دو سه روز پیش رفتم دکتر و ماجرا رو تعریف کردم ، اون هم احتمال سقط رو رد نکرد...برام سونوگرافی و آزمایش خون مجدد(آزمایش بتا تیتر که نمی دونم فرقش با آزمایش معمولی چیه چون گرونتر هم بود) نوشت
    سونوگرافی هیچی نشون نداد(هیچ یافته مثبتی مبنی بر وجود حاملگی داخل یا خارج رحمی و یا آثاری در این خصوص وجود نداشت).. آزمایش خون هم همینطور(میزان هورمون اومده بود روی 6)
    حالا باید چکار کنم؟...باید بی خیال قضیه بشم(چون الان هیچ مشکلی وجود نداره) یا پیگیری کنم که اون جسم زرد رنگی که ازم دفع شد چی بوده

9. سلام
    دوست عزیز بهتره که این موضوع را پیگیری کنی تا لااقل خودت از استرس بیرون بیایی.
    در ضمن پزشک شما اگر متخصص زنان باشه حتما خودش این مورد را پیگیر ی میکند.

10. kimiya_mf نوشته است: مجدداً سلام.....راستش من دو سه روز پیش رفتم دکتر و ماجرا رو تعریف کردم ، اون هم احتمال سقط رو رد نکرد...برام سونوگرافی و آزمایش خون مجدد(آزمایش بتا تیتر که نمی دونم فرقش با آزمایش معمولی چیه چون گرونتر هم بود) نوشت
    سونوگرافی هیچی نشون نداد(هیچ یافته مثبتی مبنی بر وجود حاملگی داخل یا خارج رحمی و یا آثاری در این خصوص وجود نداشت).. آزمایش خون هم همینطور(میزان هورمون اومده بود روی 6)
    حالا باید چکار کنم؟...باید بی خیال قضیه بشم(چون الان هیچ مشکلی وجود نداره) یا پیگیری کنم که اون جسم زرد رنگی که ازم دفع شد چی بوده
    دوست عزیز سلام  من چند سال پیش از قرص جلوگیری استفاده کردم وبا درد شدید همان چیزی که از بدن شما خارج شد از بدن من هم خارج شما من هم مثل شما فکر کردم ممکنه که حامله بوده ام و الان سقط کردم سریع به همراه همون قطعه به پزشک مراجعه کردم وبا تعریف ماجرا دکتر گفت این قطعه به دلیل استفاده قرص ضد بارداری بعد از روز هفتم پریود میباشد که چون تو قرصها رو بعد از روز هفتم پریود مصرف کرده ای حالا که آنها رو قطع کردهای دیواره رحم به یکدفعه ریزش پیدا کرده و این تیکه گوشت مانند جنین نیست بلکه قطعه ای از دیواره رحمت هست در مورد شما هم شک ندارنم همین مسیله است نگران نباشید

تشکر شده توسط : ROHAM و 4 کاربر ديگر
  11. با سلام

من و همسرم در روز 24 دوره جنسی نزدیکی داشتیم و از کاندوم هم استفاده کردیم،اما چند دقیقه اولی که فقط مایع بی رنگ و لزجی (پیش آب) از او خارج می شد از کاندوم استفاده نکردیم.

الان روز 35 دوره جنسی من است و هنوز پریود نشده ام.

دوره جنسی من اغلب بین 28 روز تا 32 روز می باشد.

آیا امکان بارداری هست؟

اگر الان از قرص های اچ دی استفاده کنم موثر است؟

از بی بی چک می توانم استفاده کنم؟

اگر جواب تست مثبت باید چکار باید بکنم؟چون ما در دوران عقد بسر می بریم و به هیچ وجه نمی توانیم بچه دار شویم.
    لطفا راهنماییم کنید.

12. hrmftm نوشته است: با سلام

من و همسرم در روز 24 دوره جنسی نزدیکی داشتیم و از کاندوم هم استفاده کردیم،اما چند دقیقه اولی که فقط مایع بی رنگ و لزجی (پیش آب) از او خارج می شد از کاندوم استفاده نکردیم.

الان روز 35 دوره جنسی من است و هنوز پریود نشده ام.

دوره جنسی من اغلب بین 28 روز تا 32 روز می باشد.

آیا امکان بارداری هست؟

اگر الان از قرص های اچ دی استفاده کنم موثر است؟

از بی بی چک می توانم استفاده کنم؟

اگر جواب تست مثبت باید چکار باید بکنم؟چون ما در دوران عقد بسر می بریم و به هیچ وجه نمی توانیم بچه دار شویم.
    لطفا راهنماییم کنید.

امکان بارداری با شرایطی که گفتید اصلا نیست
    از روش اورژانسی تا 72 ساعت بعد رابطه فرصت دارید استفاده کنید
    نگران نباشید
    این استرستون باعث تعویق پریود میشه نگران نباشید

تشکر شده توسط : ROHAM و 2 کاربر ديگر
  13. احتمال بارداری خیلی کم است .از بیبی چک استفاده کن

14. با سلام

آيا وجود عفونت مزمن قارچي باعث ناباروري و عدم ورود اسپرم به مجراي واژن مي شود؟

15. homak نوشته است: با سلام

آيا وجود عفونت مزمن قارچي باعث ناباروري و عدم ورود اسپرم به مجراي واژن مي شود؟

http://www.roham.ws/web/ftopict-2287.html
    به اين پست مراجعه كنيد و تا آخر بخونيد تا به جواب برسيد.

تشکر شده توسط : ROHAM و 1 کاربر ديگر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 4
رفتن به صفحه 1   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید