شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

حاملگی باوجود کیست فولیکولار

1. سلا آقای دکتر . من 36 ساله هستم 5 سال پیش یک سقط خواسته انجام دادم و از 3 سال پیش تصمیم به بارداری مجدد داشتم که بعد از آزمایشات مشخص شد که لوله های من مسدود است ( عفونت بعد از سقط) پزشکم بعد از 3 جلسه تزریق آنتی بیوتیک واژینال اقدام به بازگشایی لوله هایم کرد که در عکس رنگی مشخص شد بعد از آن حامله شدم ولی  دچار تخم کور یا همان بلایتد اووم شدم که ساک جنین مشاهده شد ولی رویان ضربان نداشت. مجدداً اقدام به سقط کردم هم اکنون بعد از 4 ماه اقدام به بارداری گرفتم که دکتر به من کلومیفن _ روزی 3 عدد) تجویز کرد  بعلت سن بالایم, که سونوگرافی روز 14 نشاندهنده وجود سه کیست فولیکولار به اندازه های 25-20 میلی بود ولی دوباره حامله نشدم: حال سئوالهایم:
    1- ایا سن بالای من باعث این مسائل پیش آمده شده است.
    2- آیار کیست فولیکولار خود حاوی تخمک برای آزاد شدن میباشد ؟ یعنی با وجود این کیستها امکان بارداری است یا نه؟
    3- من اغلب عفونت قارچی میگیرم . امکان دارد در عدم بارداری من تآثیر بگذارد؟
    4- آیا اصلاً امکان بسته شدن لوله های من بعد از اقدام به باز کردن آنها وجود دارد؟ من می ترسم لوله هایم  دوباره بسته شده باشند.
    5- آیا فکر می کنید بهتر نیست من یک بار لاپاراسکوپی انجام دهم؟
    6- پریودهای من بسیار منظم و 28 روزه است و من اکثراً روزها ی12- 14 16 نزدیک دارم.
    7- ایا لازم است IUI انجام دهم.
    لطفاً راهنماییم کنید. Sad

2. Ramshad625 نوشته است: سلا آقای دکتر . من 36 ساله هستم 5 سال پیش یک سقط خواسته انجام دادم و از 3 سال پیش تصمیم به بارداری مجدد داشتم که بعد از آزمایشات مشخص شد که لوله های من مسدود است ( عفونت بعد از سقط) پزشکم بعد از 3 جلسه تزریق آنتی بیوتیک واژینال اقدام به بازگشایی لوله هایم کرد که در عکس رنگی مشخص شد بعد از آن حامله شدم ولی  دچار تخم کور یا همان بلایتد اووم شدم که ساک جنین مشاهده شد ولی رویان ضربان نداشت. مجدداً اقدام به سقط کردم هم اکنون بعد از 4 ماه اقدام به بارداری گرفتم که دکتر به من کلومیفن _ روزی 3 عدد) تجویز کرد  بعلت سن بالایم, که سونوگرافی روز 14 نشاندهنده وجود سه کیست فولیکولار به اندازه های 25-20 میلی بود ولی دوباره حامله نشدم: حال سئوالهایم:
    1- ایا سن بالای من باعث این مسائل پیش آمده شده است.

سلام،
    بله، با بالا رفتن سن فرد، سن تخمدان و تخمهای موجود در آن نیز بالا تر می رود و در نتیجه احتمال بارداری کاهش خواهد یافت. اما در این سنین حاملگی غیر ممکن نیست؛ شاید احتیاج به کمک داشته باشد.

Ramshad625 نوشته است: 2- آیار کیست فولیکولار خود حاوی تخمک برای آزاد شدن میباشد ؟ یعنی با وجود این کیستها امکان بارداری است یا نه؟

با توجه به سیکلهای منظمی که دارید و نیز مصرف کلومیفن این کیستها توجیه پذیر هستند و مشکلی برای بارداری شما ایجاد نمی کنند.
    Ramshad625 نوشته است: 3- من اغلب عفونت قارچی میگیرم . امکان دارد در عدم بارداری من تآثیر بگذارد؟

به طور مستقیم خیر، ولی اگر این عفونتها درمان نشوند ممکن است همانند قبل باعث گرفتاری لوله ها و مشکلات بعدی آن شوند.
    Ramshad625 نوشته است: 4- آیا اصلاً امکان بسته شدن لوله های من بعد از اقدام به باز کردن آنها وجود دارد؟ من می ترسم لوله هایم  دوباره بسته شده باشند.

بله، احتمال که وجود دارد. ولی بدون ارزیابی نمی توان مطمئن شد.
    Ramshad625 نوشته است: 5- آیا فکر می کنید بهتر نیست من یک بار لاپاراسکوپی انجام دهم؟

باید این اقدامات با نظر پزشک معالج شما انجام شود.
    Ramshad625 نوشته است: 6- پریودهای من بسیار منظم و 28 روزه است و من اکثراً روزها ی12- 14 16 نزدیک دارم.

بهترین روزهای همین روزهایی است که نام بردید. در صورت تمایل می توانید از نرم افزار تقویم تخمک گذاری موجود در قسمت دریافت فایل سایت هم کمک بگیرید.
    Ramshad625 نوشته است: 7- ایا لازم است IUI انجام دهم.
    لطفاً راهنماییم کنید. Sad

در صورتی که اثبات شود به هر دلیلی امکان رسیدن اسپرم به تخمک وجود ندارد می توان از این روش استفاده نمود. مرحله انجام این روش باید توسط پزشک معالج ارزیابی شود.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید