شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

کیست موئی

1. سلام . من مشکل خودمو تو آخرین پستی که توی این بخش ارسال کردم مطرح کردمو آقای sami28 عزیز به من جواب دادن . سه روز پیش به دکترم مراجعه کردم و ایشون گفتن که محل عمل کاملا خوب شده و دیگه هیچ مشکلی نیست و فقط از ویتامین و زینک استفاده کن . من هم فعلا از Zinc plus و Pharmaton استفاده می کنم . در حال حاضر مشکل من ، برگشت به زندگی عادیه . با توجه به اینکه من هنوز از نشستن و حتی خوابیدن به پشت ترس دارم و با توجه به اینکه دانشجوی کامپیوتر هستمو روزانه به طور متوسط 12 ساعت یا حتی بیشتر با کامپیوتر چه تو خونه و چه دانشگاه سر کار دارم و همینطور موقع نشستن سر کلاس نمیدونم چه چیزایی رو باید رعایت کنم یا چه چیزایی رو باید فراهم کنم تا دوباره مشکلی پیش نیاد . منظورم نوع صندلی ، ساعات مجاز به نشستن و ... است . همینطور مشکل خوابیدن به پشت !! مشکل دیگه هم اینه که دکترم به من گفت فعلا تا دو هفته ی دیگه محل عمل و اطرافش رو shave نکن . این خطرناک نیست ؟؟ آیا استفاده از تیغ خطرناکه ؟ ممنون میشم راهنماییم کنید .

2. سلام دوست عزيز

اگر درست متوجه شده باشم عملي كه كرديد كيست مويي (عارضه شكسته شدن مو در آخرين مهره كمر) هستش
    من اين عمل رو 4 سال پيش كردم و الان وضعيت شما رو كاملا درك ميكنم يا اين تفاوت كه جاي عمل من به صورت باز بود يعني بخيه نخورد.به همين خاطر 2 دو ماه هرروز روزي 3 بار با صابون بچه شستشو ميدادم تا پر شد. واسه همين به مرور دردش از بين رفت

در مورد نشستن تا 2 ماه اصلا ساعتهاي متمادي يكجا نشينيد.هر 30 دقيقه 5 دقيقه راه بريد
    اصلا با زياد نشستن خودتون درد را احساس ميكنيد
    در مورد خوابيدن ترجيحا به پهلو بخوابيد و به تدريج به پشت برگرديد
    من توصيه ميكنم روزي 3 بار رو شستشو بدهيد حتي اگر دهانه زخم بسته شده

تقريبا بعد از 6 ماه همه آثار درد از بين ميره و دوباره نشستن و خوابيدنتون نرمال ميشه
    من اينقدر سر اين قضيه درد كشيدم.البته قبل از عمل.آخه دانشجوي شهرستان بودم خانواده ام هم پيشم نبودند .اصلا به خاطر نشستن 10 ساعته تو اتوبوس بين شهر خودم و دانشگاهم اينطوري شدم . نميتونستم بشينم بخوابم دردش بيچارم كرده بود.بعد از عمل هم مثل شما همش ترس داشتم تا بلاخره باهاش كنار اومدم و خوب شد.اميدوارم شما هم سريع OK بشي

موفق باشيد

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. ممنونم از راهنماییتون   ، بله عمل سینوس پایلونیدال بوده ، فقط مشکل من درد نیست چون نه قبل از عمل و نه بعد از عمل دردی نداشتم . یعنی قبل از عمل فقط کمی ترشح داشت و بعد عمل هم باز یکم دیر خوب شد و باز کمی ترشح صورتی داشت .   الانم که دقیقا 41 روزه از عمل میگذره نه نشستم و نه به پشت خوابیدم و هر روز دوش گرفتمو موضع عمل رو شستشو دادم   . الان هم که کمی میشینم دردی ندارم. ترس اصلی من اینه که نکنه با نشستن یا انجام اموری که به نحوی به موضع عمل فشار میاره ( هرچند دکتم منعی نکرده که نشینم و به پشت نخوابم ) و همچنین shave نکردن تا دو هفته دیگه (به دستور پزشک)  باعث عود مجدد این بیماری بشم ...

4. 41 روز براي درمان كامل زوده!عجله نكن
    من خيلي ها رو ميشناسم كه اين عمل رو كردند و برنگشته دوباره

ميدوني پزشك من گفت كه وقتي زياد بشينيد يكجا يا به اين ناحيه خيلي فشار بياد موهايي اين ناحيه مشكنه و داخل پوست چرك ميكنه.با عمل كل غده مويي اين قسمت رو بر ميدارند
    احتمال برگشتش خيلييييييييييييييييييييييييييييييييييي ضعيفيه.

من تا مدتها خوابيده ار كامپيوتر استفاده ميكردم.ار لپ تاپ استفاده كن كه نخواهي همش بشيني

بعد از گذشت 4 سال هنوز وقتي براي مدت زياد يكجا مشينم درد احساس ميكنم كه طبيعيه

اصلا نگران نباش خوب ميشه
    در مورد shave هم به اين دليل اينو گفتند كه تيغ اصلاح آلوده نباشه يا خدايي نكرده زخم نكنه اون قسمت رو.بهتره فعلا shave نكنيد

5. سلام
    من مشکلم رو در پست های قبل در این بخش مطرح کردم . الان 2 روزه که بعد گذشت 43 روز از عملم(سینوس پایلونیدال) موقع نشستن کمی از محل عمل خونریزی دارم (مخصوصا هنگام اجابت مزاج) و بعد از اینکه دوباره می ایستم یا دراز میکشم خونریزی قطع میشه .(یادآور میشم که محل عمل که حدودا 12cm هست  بخیه خورده بود) حدس خودم اینه که محل عمل کمی کش میاد!! و کمی زخم باز میشه و خون میاد . این مساله کمی نگرانم کرده که نکنه مشکلی بوجود اومده باشه . لطفا راهنماییم کنید

6. سلام

به نظر من سريعا به پزشكتون مراجعه كنيد
    ببين دوست عزيز كيست مويي رو بخيه نميزنند از جمله زخم هايي است كه خودش بايد خوب بشه
    اما اگر پزشك شما اينكارو كردند و الان اينطوري شده به نظر من به جاي طرح سوال در اين محيط مجازي كه هيچ درمان قطعي نميشه داد پيش دكترتون بريد .من احتمال ميدهم به جاي زخم فشار اومده باشه

7. سلام سلام

الان 48 روز از عمل سینوس پایلونیدال من میگذره . زخمش کاملا خشک شده و اون یکم خونریزی موقع نشستن و اجابت مزاج هم از بین رفت . خدا رو شکر الان همه چی نرماله .   فقط موقعی که کمی( حدود 10 دقیقه ) میشینم ، موقع بلند شدن خیلییییییی کم احساس یه دردی در حدود 4 تا 5 ثانیه دارم. هفته ی دیگه این موقع هم کلاسای دانشگاه شروع میشه و حداقل 7 ساعت در روز مجبورم سر کلاس بشینم. با این تفاسیر آیا میتونم برم سر کلاس؟؟؟ چیکار کنم حالا؟؟؟

8. یکی جواب منو بده دیگه. اینم جواب بدین که آیا اینکه هر روز یه جایی از زخم عمل یکم دچار سوزش میشه طبیعیه؟؟    

9. با سلام
    من شنبه 4 مهر عمل سینوس پیلونیدال انجام دادم و محل زخمم هم بازه باید با باند پر کنم ولی به خاطر دردش بهم پیشنهاد دادن که از ژل پر کننده استفاده کنم منم دیروز استفاده کردم ولی امروز کمی از ژل بیرون زد (شاید به خاطر کم بودن باند و چسب.)
    می خواستم بدونم که کدوم راه برای زودتر خوب شدن بهتره(باند یا ژل)؟
    و اینکه چطور محل عمل رو همیشه تمیز نگه دارم و چطوری حمام برم؟
    چقدر طول میکشه تا به وضع عادی برگردم؟
    اگه سریع تر جواب بدین ممنون میشم.

10. سلام دوست عزيز

اگر پستهاي بالا رو خونده باشي منم مثل شما بودم و زخمم باز بود
    نه از ژل و نه هيچ چيز ديگه اي استفاده نكردم.فقط روزي 3-4 بار با آب و صابون بچه ميشستمش و يك باند تميز رو لوله ميكردم توي زخم قرار ميدادم.تا 1-2 هفته اصلا نشين روش يا به پشت نخواب.لباس زيرتو حواست باشه خوني نكنه.چون اوايلش مرتبا خونابه ترشح ميكنه نترس.خيلي سريع خوب ميشه.واسه حمام كامل رفتن مشكلي نداري.البته تا 1 هفته الي 10 روز حمام نرو بعدش مشكلي نيست. 1ماه بايد پانسمان كني.كم كم زخم پر ميشه و خودت ميفهمي .من پيشنهاد ميكنم از ژل استفاده نكني بهتره بگذاري روند طبيعيش طي بشه

موفق باشيد

11. سلام

من 9 ماه پیش عمل
    سینوس پیلونیدال داشتم. دکترم بسیار با تجربه و خوب بود...

هر بار به دستور دکتر میرفتم مطب تا منو چک کنه همه چیز خوب بود زخمم هم پر شد و بسته شد

ولی یه قسمتش خوب بسته نمیشد و همش باز میشد که دکتر 3 - 4 باری با تیغ و گاز استیریل

هر 2 هفته یک بار زخم رو میتراشید...

آخرش بسته شد و یه چند وقت بعد دوباره یه قسمت کوچیک باز شد و خون و چرک اومد

دوباره شستشو دادم و بعد یک هفته بسته شد و 2 - 3 هفته بعد دوباره باز شد

و خون و چرک اومد باز...

با خود دکتر که صحبت کردم گفت ممکن نیست عفونت کرده باشه چون خوب جراحی کرده و

غیر ممکنه که چیزی مونده باشه... و میگفت پوست من حساسه و دیر جوشه و از این چیزا..

حالا من 9 ماهه نشستم خونه بی خیاله دانشگاه شدم تا ببینم کی خوب میشه پس ؟

هر 3 - 4 هفته یک بار باز میشه یه قسمت کوچیک و یه خورده چرک میده و بعد دو سه روز

دوباره بسته میشه...

حالا من سوال دارم که کی خوب میشه و میتونم بشینم ؟

من کونگ فو کار میکنم کی میتونم مثل قبل دوباره برگردم به ورزش و بدنسازی بکنم

آیا عفونت کرده ؟

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 2 از 2
رفتن به صفحه    2

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید