شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

بی بی چک

1. سلام خسته نباشید

با بی بی چک میشه به مرده بودن جنین در ماههای اول پی برد ؟
    ممکنه که جنین مرده باشه و بی بی چک جواب مثبت نشون بده؟
    در سوال قبلی هم راجعه به لکه بینی خفیفی ( آب زرد و سفیدو یه کم  قهوه ای که یه بار یه کم اومد) که داشتم  و علایم بارداری خیلی کم شده در ( هفته پنجم  ) هیچ توضیحی ندادین میشه کمی توضیح بدین تا چند روز همه جا تعطیله نمی تونم به دکتر زنان مراجعه کنم.
    خیلی ممنون از لطفتون

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. سلام خسته نباشيد
    من در مورد ناراحتي که داشتم و نوشته بودم متاسفانه به سوال اولي جواب داديد ولي به دومي  هنوز پاسخي دريافت نکردم .چون خيلي نگران بودم به سونگرافي رفتم وخوشبختانه گفت بچه سالمه وقلبش مي زنه .از شما چند سوال ديگه داشتم خوشحال مي شم اگه جواب بدين
    1 ) من بيماري asdداشتم که ساله گذشته 13 خرداد عمل شدم الان مي خوام بدونم چقدر احتمال داره که جنين نيز به اين بيماري مبتلا باشه ؟.اين بيماري از طرف مادرم ارثي بود
    2) من اونطور که گفتم چند روز پيش در یک فشار عصبي نسبتا شدید بودم که فکر کنم عامل اصل لکه بينيم هم اون بود مي خواستم بيبينم فشار هاي عصبي چقدر اثر گذارن تو اعصاب جنبن؟
    با تشکر از شما

3. yy_yya نوشته است: سلام خسته نباشید

با بی بی چک میشه به مرده بودن جنین در ماههای اول پی برد ؟
    ممکنه که جنین مرده باشه و بی بی چک جواب مثبت نشون بده؟
    در سوال قبلی هم راجعه به لکه بینی خفیفی ( آب زرد و سفیدو یه کم  قهوه ای که یه بار یه کم اومد) که داشتم  و علایم بارداری خیلی کم شده در ( هفته پنجم  ) هیچ توضیحی ندادین میشه کمی توضیح بدین تا چند روز همه جا تعطیله نمی تونم به دکتر زنان مراجعه کنم.
    خیلی ممنون از لطفتون

سلام،
    با تستهای خانگی (مثل بی بی چک) نمی توان نظر قطعی در این مورد داد، تنها راه آزمایش خون و ارزیابی و مقایسه آن با آزمایشهای قبلی است، سونوگرافی هم در صورت نیاز نتیجه قطعی را نشان خواهد داد.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  4. yy_yya نوشته است: سلام خسته نباشيد
    من در مورد ناراحتي که داشتم و نوشته بودم متاسفانه به سوال اولي جواب داديد ولي به دومي  هنوز پاسخي دريافت نکردم .چون خيلي نگران بودم به سونگرافي رفتم وخوشبختانه گفت بچه سالمه وقلبش مي زنه .از شما چند سوال ديگه داشتم خوشحال مي شم اگه جواب بدين
    1 ) من بيماري asdداشتم که ساله گذشته 13 خرداد عمل شدم الان مي خوام بدونم چقدر احتمال داره که جنين نيز به اين بيماري مبتلا باشه ؟.اين بيماري از طرف مادرم ارثي بود

سلام،
    برخی از انواع ASD وجود دارد که پایه ارثی داشته و در خانواده ها سیر می کنند، در این انواع که شایع نیستند ضریب نفوذ ژن حدود 100% است یعنی فرزند حتما میتلا می شود ولی در بیشتر موارد این بیماری مادرزادی است و به ارث نمی رسد.

yy_yya نوشته است: 2) من اونطور که گفتم چند روز پيش در یک فشار عصبي نسبتا شدید بودم که فکر کنم عامل اصل لکه بينيم هم اون بود مي خواستم بيبينم فشار هاي عصبي چقدر اثر گذارن تو اعصاب جنبن؟
    با تشکر از شما

استرس و فشارهای عصبی بر جنین تاثیر دارد ولی برای لکه بینی بهتر است با پزشک خود مشورت نمایید.

5. با سلام
    1 - تستهای خانگی چقدر قابل اطمینان است ؟
    2 - آیا با انجام چند بار از این تستها می توان از بارداری مطمئن بود ؟

6. nikumakhus نوشته است: با سلام
    1 - تستهای خانگی چقدر قابل اطمینان است ؟
    2 - آیا با انجام چند بار از این تستها می توان از بارداری مطمئن بود ؟

سلام،
    بستگی به زمان انجام تست دارد، ولی اگر در زمان مناسب انجام شود حساسیت نسبتا خوبی دارند با این حال نتایج مثبت و منفی کاذب ممکن است وجود داشته باشد، برای اطلاعات بیشتر در این مورد اینجا کلیک کنید.

7. میخواستم بدونم که در روی برخی از بی بی چک ها نوشته شده (بی بی چک های خارجی ) که 10 رو بعد از مقاربت قابل استفاده است  اما در همین سایت من به چندین جواب متفاوت برخورد کردم 1) 21 روز بعد از لقاح 2) 23 روز بعد از پرییود 3) 2 روز بعد از تاخیری در پرییود 4) 12 روز بعد از مقاربت و.....

8. roshanakk نوشته است: میخواستم بدونم که در روی برخی از بی بی چک ها نوشته شده (بی بی چک های خارجی ) که 10 رو بعد از مقاربت قابل استفاده است  اما در همین سایت من به چندین جواب متفاوت برخورد کردم 1) 21 روز بعد از لقاح 2) 23 روز بعد از پرییود 3) 2 روز بعد از تاخیری در پرییود 4) 12 روز بعد از مقاربت و.....

سلام

این نوار ها وقتی میزان سطح هورمون در ادرار از یک حد خاصی بگذره می تونن بارداری رو ردیابی کنند
    سطح هورمون بعد از لقاح روز به روز بالاتر می رود و طبیعتا بسته به نوع محصول و کیفیت و حساسیت اون در زمانهای مختلفی از لحظه لقاح این نوار ها می تونن بارداری رو ردیابی کنند .
    اینکه در بروشور نواری که شماتهیه کردید نوشته شده 10 روز بعد از مقاربت ، طبیعتا نشان از دقت بالای این محصول داره اما بهترین محصولات خانگی هم باز ، جواب های کاذب و غیرقطعی دارند
    بنظر من شما به جواب مثبت این نوار ( 10 روز بعد از مقاربت ) بیشتر می تونید اطمینان کنید تا جواب منفیش و همیشه این احتمال هست که بدلیل پایین بودن سطح هورمون بی بی چک نتونه درست عمل کنه

بطور کلی سه هفته بعد از لقاح سطح هورمون در ادرار ( بخصوص صبح ) انقدری هست که بی بی چک ها ( برندهای مختلف ) بارداری رو ردیابی کنند .

شما با توضیحاتی که دادید باردار نیستید ولی اگر اصرار دارید می تونید از آزمایش خون بتا هاش سی جی استفاده کنید تا مطمئن بشید .

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 4 کاربر ديگر
  9. سلام
    میخواستم بپرسم تست بی بی چک چطوریه؟ و چند روز بعد باید استفاده بشه باید اولین ادرار در روز باشه یا فرقی نمیکنه و چقدر مطمئنه در ضمن روی بروشورش را هم مطالعه کردم فقط نحویه عملکردش رو نوشته بود توضیح دیگه ای نداشت.
    از همه دوستان ممنون

10. زودترين زماني كه ميتوان از بي بي چك استفاده كرد بعد از به تعويق افتادن پريود هست ولي گاهي (به ندرت) اگر حاملگي وجود داشته باشد يكي دو روز قبل از موعد پريود هم ممكنه جواب بده (ممكنه) . خط دوم حتي اگر كمرنگ باشد نشانه مثبت بودن است
    من در مورد خودم قبل از موعد پريودم منفي بود دو روز بعد از اينكه پريود نشدم خط دوم خيلي خيلي خيلي كمرنگ بود طوري كه به زحمت ميشد آن را ديد . و يك هفته بعد از موعد پريود خط دوم هم پررنگ شد.
    نكته بعدي اينكه مثبت بودن بي بي چك قابل اعتمادتر است ولي منفي بودن آن به نشانه نفي بارداري نيست و بهتر از چند روز بعد مجددا تست شود

11. سلام رفیق
    اول از همه باید تاریخ دقیق شروع پریود رو محاسبه کنی و بدونی........
    اگر سر موعد پریود نشدی یکبار تست کن............
    و دوباره بعد از یک هفته مجدد تست رو تکرار کن......
    غالبا .........بین 14 تا 21 روز پس از امیزش و تشکیل نطفه ......بی بی تست جواب مثبت رو نشون میده........

12. با سلام
    من تاریخ اولین روز آخرین پریودم 5 مرداد بوده بیبی چکم مثبت بوده و جواب مقدار بتای خونم 260 بود. 17 شهریور رفتم سونو fetal pole و yolk suke دیده نشد.و 5.5 تشخیص داده شد.از چهارشنبه هفته قبل لکه بینی داشتم ولی خیلی کم می خواستم بدونم خطرناکه؟ تاریخ سونوی بعدی من 7 مهره نیازی هست زودتر برم؟

13. elham110 نوشته است: با سلام
    من تاریخ اولین روز آخرین پریودم 5 مرداد بوده بیبی چکم مثبت بوده و جواب مقدار بتای خونم 260 بود. 17 شهریور رفتم سونو fetal pole و yolk suke دیده نشد.و 5.5 تشخیص داده شد.از چهارشنبه هفته قبل لکه بینی داشتم ولی خیلی کم می خواستم بدونم خطرناکه؟ تاریخ سونوی بعدی من 7 مهره نیازی هست زودتر برم؟

سلام دوست عزیز
    من راجع به نتیجه سونو تون اطلاعی ندارم که معنی اش چی هست.ولی اگر باردار هستید و لکه بینی دارید ،هر چه زودتر به دکترتون مراجعه کنید،چون هر لکه بینی در بارداری ممکنه خطرناک باشه.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید