شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

جوش کیستیک زیر جلدی در پوست

1. با سلام خدمت شما دکتر و تشکر به خاطر راه اندازی این سایت.من جدیدا با سایت شما آشنا شدم و خیلی امیدوارم که مشکلم اینجا حل بشه
    من حدود 5/1 سال هست در دو طرف صورتم یکی در گونه و دیگری کنار لب جوش کیستیک دارم که سفت هستند و با لمس کردن کاملا مشخص می شن مخصوصا روی گونه ام که یه صورت پف کردگی هست البته نه خیلی بزرگ ولی کاملا مشخص هست.(به رنگ پوستم هست و جوش قمز نیست)2 تا دکتر رفتم که اولی چند دوره آنتی بیوتیک تجویز کرد به ترتیب( داکسی سایکلین-اریترومایسین-آزیترومایسین) و در کنار همه این ها از محلول های ترکیبی کلیندامایسین با دوزهای مختلف استفاده می کردم که موثر نبود اصلا.از نظر روحی تاثیر خیلی بدی روی من گذاشته.بعضی وقتها از فرط عصبانیت فشارشون می دم تا تمام چرک و غده بیاد بیرون ولی انگار که نه انگار.دکتر دیگه ام  که رفتم گفتن نیازی نیست و خود به خود جذب می شه!!.(اگه می شد که تو این همه مدت می شد). نمی دونم باید چکار کنم.شنیدم یکی از روش ها جراحی هست که اونم نمی تونم.نمی خوام جای جراحی و .. رو صورتم بمونه.امکانش نیست.ممنون می شم کمکم کنید.یه راهی که بدون عوارش و اسکار و فرورفتگی باشه..دنیاها ممنونم ازتون و و اقعا کمال تشکر رو دارم
    من پسر 22 ساله 73 کیلو وزن و 178 سانتی متر قد..تغذیه مناسب دارم و مشکل خاصی هم ندارم
    قربان شما

2. در مواجهه با جوشهای کیستیک 2 کار باید کرد

1- علت وجود آمدن این جوشها رو بررسی کرد و درمان رو آغاز کرد تا مورد جدیدی اضافه نشه
    2- اگر واقعا جوش کیستیک دارید ( یعنی جوشهایی که نه سر باز می کنند و نه فروکش می کنند . قرمز و ملتهب هم نیستند و با فشار معمولی چیزی از آنها خارج نمی شود ( تقریبا مثل کیست و غده زیر پوستی هستند ) باید به متخصص پوست مراجعه کنید تا با وسیله ی مخصوص این کیست ها را تخلیه کند تا جاشون باقی نمونه

در مورد پاک سازی پوست و کاستن از چربی پوست و کلا داشتن پوست صاف و خوب
    تاپیک زیر رو هم مطالعه کنید بد نیست

جوش و پوست چرب
    http://www.roham.ws/web/ftopict-6342.html#17569

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM
  3. سلام دوباره خدمت شما دکتر و دنیاها ممنون از لطفتون که جواب دادید
    باید عرض کنم خدمتتون که جوشهای من دقیقا همان طوری هستند که شما فرمودید .به صورت غده ای هستند و زیر پوست  و اصلا قرمزی و .. ندارند.بیشتر از 5/1 سال هم هست هستند.انواع لوسیون ها و آنتی بیوتیک ها فایده ای نداشتند.شنیدم داروهای موضعی اصلا اثری روی این جوش ها ندارند و گفتن دو راه داری.1-جراحی 2-تزریق داخل ضایعه تریامینسولون
    در هردوی این ها هم امکان جای جوش و فرو رفتگی وجود دارد.
    به 2 دکتر قبلی که رفتم کاری نتونستن بکنن(از پزشک ها عمومی که پوست و مو و زیبایی بودن)
    می خوام برم یه متخصص.اگه لطف کنید در مورد تزریق تریامنیسولون توضیح بدید که چطوریه و عوارض و جای جوش و فرو رفتگی ایجاد می کنه اکثرا یا نه ..چون میخوام همین تزریق رو انجام بدم.از جراحی یهتره.آیا دستگاه یا داروی دیگه ای برای تخلیه این جوش ها هست؟ضمنا ممنون می شم اگه پزشک متخصص پوست خوب و مجرب در تبریز م شناسید معرفی کنید.دنیاها ممنون از لطف شما و وقتی که می زارید

sami28 نوشته است: در مواجهه با جوشهای کیستیک 2 کار باید کرد

1- علت وجود آمدن این جوشها رو بررسی کرد و درمان رو آغاز کرد تا مورد جدیدی اضافه نشه
    2- اگر واقعا جوش کیستیک دارید ( یعنی جوشهایی که نه سر باز می کنند و نه فروکش می کنند . قرمز و ملتهب هم نیستند و با فشار معمولی چیزی از آنها خارج نمی شود ( تقریبا مثل کیست و غده زیر پوستی هستند ) باید به متخصص پوست مراجعه کنید تا با وسیله ی مخصوص این کیست ها را تخلیه کند تا جاشون باقی نمونه

در مورد پاک سازی پوست و کاستن از چربی پوست و کلا داشتن پوست صاف و خوب
    تاپیک زیر رو هم مطالعه کنید بد نیست

جوش و پوست چرب
    http://www.roham.ws/web/ftopict-6342.html#17569

4. متخصص به شما گفته جای جوشها می مونه یا بچه ها گفتن ؟!

شما به متخصص باتجربه مراجعه کن
    اولا جاش نمی مونه دوما اگر قرار باشه جاش بمونه متخصص خودش با تمهیداتی این مشکل رو برطرف می کنه ، مثل تزریق چربی و ژل ( اگر لازم باشه )

دوست عزیز الان از توی صورت غده در میارن اندازه فندوق ، جاشم نمی مونه
    شما فقط به متخصص باتجربه مراجعه کن
    و شرمنده در تبریز کسی رو نمی شناسم
    اما از اونجایی که اصالتا تبریزی هستم می دونم تبریز شهر بزرگ و مدرنی هست و در زمینه یافتن متخصص باتجربه با امکانات مناسب به مشکل نخواهی خورد . فقط باید یکم بگردی و از کسانی که سر و کارشون به متخصص زیبایی یا پوست و مو افتاده سوال کنی
    ( داخل پرانتز ، بنظرم جراح زیبایی در این مورد نتیجه کارش بهتره فقط شاید هزینه اش بیشتر باشه )
    گون آی دون

5. با عرض سلام خدمت شما دکتر و تشکر صمیمانه از شما به خاطر زحماتی که می کشید.واقعا جای تشکر و قدردانی داره..من به پزشک متخصص پوست مراجعه کردم که دارای بورد تخصصی هم هست(ممنون می شم اگه توضیح بدید که بورد تخصصی چیه و آیا منضور همون فوق تخصص هست یا چیز دیگه.چون من پزشک پوست و مو که بنویسه فوق تخصص ندیدم) این کار رو کردم و وقتی براشون مشکل رو توضیح دادم و اینکه چه درمان های خوراکی و موضعی رو تا به حال انجام دادم و نتیجه نگرفتم. گفتن بهتره روآکوتان استفاده کنی چون جوش های کیستیک شما خیلی بزرگ نیست ممکن است تزریق فرورفتگی و.. ایجاد کنه.گفت روآکوتان علاوه بر جوش های دیگه ات این دو جوش کیستیک رو هم از بین می بره.آیا درسته دکتر؟خلاصه من خریدم قرص ها.روآکوتان 20میلی گرم.30 روز هر روز یک کپسول.ولی کمی از عوارضش نگرانم.و همچنین دکتر گفت در روز های اول ممکن است جوش ها بیشتر بشه و عود کنه برای همین برام پردنیزولون 5 میلی گرم تجویز کرد و گفت 10روز اول همراه روآکوتان بخورم روزی 2 عدد.آیا تایید می کنید؟ ممنون می شم کمکم کنید و بفرمایید در مقابل عوارضش مانند خشکی پوست و لب و حساس شدن به آفتاب چه چیزهایی مصرف کنم؟دکتر برای لبهام ویتامین آد تجویز کرد. این هم نتیجه آزمایش خون من: FBS=87,CHOLESTEROL=129,TRIGLYCERIDES:38,Hb=16.4.Hct=50.3<xml><o></o>
    دکتر دنیاها ممنون که همیشه کمکم کردید و راه رو بهم نشون دادید<o></o>

sami28 نوشته است: متخصص به شما گفته جای جوشها می مونه یا بچه ها گفتن ؟!

شما به متخصص باتجربه مراجعه کن
    اولا جاش نمی مونه دوما اگر قرار باشه جاش بمونه متخصص خودش با تمهیداتی این مشکل رو برطرف می کنه ، مثل تزریق چربی و ژل ( اگر لازم باشه )

دوست عزیز الان از توی صورت غده در میارن اندازه فندوق ، جاشم نمی مونه
    شما فقط به متخصص باتجربه مراجعه کن
    و شرمنده در تبریز کسی رو نمی شناسم
    اما از اونجایی که اصالتا تبریزی هستم می دونم تبریز شهر بزرگ و مدرنی هست و در زمینه یافتن متخصص باتجربه با امکانات مناسب به مشکل نخواهی خورد . فقط باید یکم بگردی و از کسانی که سر و کارشون به متخصص زیبایی یا پوست و مو افتاده سوال کنی
    ( داخل پرانتز ، بنظرم جراح زیبایی در این مورد نتیجه کارش بهتره فقط شاید هزینه اش بیشتر باشه )
    گون آی دون

6. سلام

همیشه توصیه های پزشک متخصصی که شما رو ویزیت کرده به هرمشاوره از راه دوری ارجحیت داره و من فقط چند توضیح ساده می دم

1- روآکوتان اگرچه روی جوشهای عادی تاثیر دارد اما بنظر من روی جوشهای کیستیک تاثیر نمی گذارد و آنها را ازبین نخواهد برد. این نظر من هست . حالا ممکنه جوشهای شما اصلا جوش کیستیک نباشند بلکه جوش معمولی اما مقاوم باشند و یا کیستیک باشند اما خیلی کوچک باشند و پزشک امیدوار باشد بدلیل ریز بودن جذب بشوند و ... این داستان دیگریست ولی جوش کیستیک با تعریف مشخصش به این سادگی از بین نمی رود .

2-  پردنیزولون هم یک کورتیکواستروئید هست که به دلیل تاثیرش در تعدیل آندروژن گاهی به تنهایی هم برای درمان جوش تجویز می شود . همچنین در مورد کنترل عوارض روآکوتان کارایی دارد و تجویز هم می شود .

3- هردوی این داروها درمواردی ممکنه ضایعات رو بدتر هم بکنند شما اگر بعد از 2-3 هفته استفاده از این داروها دیدی که جوشهات بیشتر شدن ، دارو رو قطع کن و به متخصص مراجعه کن

4- بیشترین مشکل داروی روآکوتان برای کسانیست که مشکل کبدی دارند . اگر کبدت مشکل داره این دارو رو مصرف نکن

5- در مورد دز پیشنهادی دارو هم توسط پزشک نظری ندارم ، این رو کسی که شما رو ویزیت کرده و ضایعات رو دیده تشخیص می ده

7. سلام دوست عزیز.
    من اصلا قصد فضولی و دخالت تو کار دکترهای محترم رو ندارم ولی مامان من هم یک چنین جوشی رو داشت ولی کیستیک نبود. مثل یه غده که هم رنگ پوسته و برجسته است. دکتر هم بهش پفت که یه جوش زیر پوستیه و بعد از حدود 1سال استفاده از ژل پاک کننده ی صورت که تقریبا کار لایه برداری رو انجام میده جوش کم کم مثل یه جوش چرکی شدو بعد هم خالی شد و الان هیچ اثری ازش باقی نمونده.
    به هر حال امیدوارم مشکلت حل بشه.

8. سلام دکتر و تشکر فراوان به خاطر زحمتي که مي کشيد و لطف کرديدي و جواب داديد.,واقعا کمکم کردید و امیدوارم باز هم لطفتون رو از من دریغ نکنید
    من امروز 30 امين روزه روآکوتان مصرف مي کنم.يعني 30 عدد.پيش دکتر رفتم.برام يک دوره ديگه تجويز کرد.45 عدد.روزهاي زوج 2 عدد روزهاي فرد 1 عدد
    حالا 3 تا سوال از خدمتتون داشتم که ممنون مي شم جواب بديد
    1-من با اينکه 30 روزه روآکوتان مصرف مي کنم 2-3 تا جوش در صورتم دارمالبته خيلي کمتر شده.ولي وجود اين 2-3 تا طبيعيه؟من فکر مي کردم روآکوتان خيلي قوي تر از اين باشه. و اينکه اين دو جوش کيستيک که داشتم فرقي نکردن اصلاو..فقط روزهاي اول که جوش هام بيشتر شد روي اين جوش هاي کيستيک جوش چرکي دراومد که من پيش خودم گفتم حتما غده اين جوش هاي کيستيک زده بيرون و داره خالي مي شه که زياد فرقي نکرد.به دکتر هم گفتم گفت خوب مي شه.نظر شما چيه؟ البته بايد عرض کنم جوش هاي من واقعا کيستيک هستد.به صورت غده همرنگ پوست بدون قرمزي و ...
    2.اينکه دکتر که ي خواست تجويز کنه برام روآکوتان نوشت .من بهش گفتم روآکوتان گرون درمياد(1500 تومان هر عدد)..گفت اگه مي خواي ارزونتر بشه دکوتان بخر(1000 تومان هر عدد)..ازش فرقش پرسيدم گفت کارخونه سازندش فرق مي کنه پايه دارو يکي هست ولي اين هم گفت که روآکوتان باکيفيت تره.حالا واقعا فرقشون چيه؟آيا دکوتان بي کيفته که اينجوري ارزونتره.من هم مي خوام دکوتان بخرم.ممنون مي شم کمکم کنيد
    3-اينکه من روي صورتم هم جاي جوش به صورت فرورفتگي هاي کوچک دارم همه لکه هاي قرمز و قهوه اي از جوش.حدود 3 ماه هم از لايه بردار 10% ماي استفاده مي کردم که تازه تموم شد و اثر زيادي نديدم.ولي يکي از دوستاي من که صورتش بيشتر از من لک و جاي جوش قرمز و ... داشت رو تازگي ها ديدم اصلا تعجب کردم.واقعا نشناختمش.لکه هاي صورتش تقريبا ديگه محو شده بود و پوستش پوسته پوسته بود.ازش که پرسيدم گفت به يکي از داروخونه ها توي تبريز(که خيلي هم معهروفه تو اين جور دارو ها و..) رفتم.اونجا دکتر داروخانه به پوستم نگاه کرد و بهم داروي ترکيبي داد که حدود 30-35 تومان در اومد که با اون لايه برداري کرده صورتش.من که ديدمش صورتش پوسته پوسته بود که گفت ديگه آخراي دارو .واقعا صورتش هلو شده بود.نظذر شما چيه؟ من هم با وجود مصرف روآکتان مي تونم استفاده کنم؟ اصلا پوست دوستم مثل لاتکس کنده مي شد.لايه برداري به معناي کامل.ممنون مي شم راهنماييم کنيد.چون خيلي مشتاقم اين ار رو بکنم.چون الان هم فصل امتحاناته زياد دانشکاه نميرم و بيشتر خونم
    دکتر شرمنده روتم اين همه سوال کردم و سرت درد آوردم.شرمنده
    منتظر جواباي مثل هميشه روشن و کاملتون مي مونم
    فداي شما
    چاکريم

sami28 نوشته است: سلام

همیشه توصیه های پزشک متخصصی که شما رو ویزیت کرده به هرمشاوره از راه دوری ارجحیت داره و من فقط چند توضیح ساده می دم

1- روآکوتان اگرچه روی جوشهای عادی تاثیر دارد اما بنظر من روی جوشهای کیستیک تاثیر نمی گذارد و آنها را ازبین نخواهد برد. این نظر من هست . حالا ممکنه جوشهای شما اصلا جوش کیستیک نباشند بلکه جوش معمولی اما مقاوم باشند و یا کیستیک باشند اما خیلی کوچک باشند و پزشک امیدوار باشد بدلیل ریز بودن جذب بشوند و ... این داستان دیگریست ولی جوش کیستیک با تعریف مشخصش به این سادگی از بین نمی رود .

2-  پردنیزولون هم یک کورتیکواستروئید هست که به دلیل تاثیرش در تعدیل آندروژن گاهی به تنهایی هم برای درمان جوش تجویز می شود . همچنین در مورد کنترل عوارض روآکوتان کارایی دارد و تجویز هم می شود .

3- هردوی این داروها درمواردی ممکنه ضایعات رو بدتر هم بکنند شما اگر بعد از 2-3 هفته استفاده از این داروها دیدی که جوشهات بیشتر شدن ، دارو رو قطع کن و به متخصص مراجعه کن

4- بیشترین مشکل داروی روآکوتان برای کسانیست که مشکل کبدی دارند . اگر کبدت مشکل داره این دارو رو مصرف نکن

5- در مورد دز پیشنهادی دارو هم توسط پزشک نظری ندارم ، این رو کسی که شما رو ویزیت کرده و ضایعات رو دیده تشخیص می ده

9. parsircom نوشته است: سلام دکتر و تشکر فراوان به خاطر زحمتي که مي کشيد و لطف کرديدي و جواب داديد.,واقعا کمکم کردید و امیدوارم باز هم لطفتون رو از من دریغ نکنید
    من امروز 30 امين روزه روآکوتان مصرف مي کنم.يعني 30 عدد.پيش دکتر رفتم.برام يک دوره ديگه تجويز کرد.45 عدد.روزهاي زوج 2 عدد روزهاي فرد 1 عدد
    حالا 3 تا سوال از خدمتتون داشتم که ممنون مي شم جواب بديد
    1-من با اينکه 30 روزه روآکوتان مصرف مي کنم 2-3 تا جوش در صورتم دارمالبته خيلي کمتر شده.ولي وجود اين 2-3 تا طبيعيه؟من فکر مي کردم روآکوتان خيلي قوي تر از اين باشه. و اينکه اين دو جوش کيستيک که داشتم فرقي نکردن اصلاو..فقط روزهاي اول که جوش هام بيشتر شد روي اين جوش هاي کيستيک جوش چرکي دراومد که من پيش خودم گفتم حتما غده اين جوش هاي کيستيک زده بيرون و داره خالي مي شه که زياد فرقي نکرد.به دکتر هم گفتم گفت خوب مي شه.نظر شما چيه؟ البته بايد عرض کنم جوش هاي من واقعا کيستيک هستد.به صورت غده همرنگ پوست بدون قرمزي و ...
    2.اينکه دکتر که ي خواست تجويز کنه برام روآکوتان نوشت .من بهش گفتم روآکوتان گرون درمياد(1500 تومان هر عدد)..گفت اگه مي خواي ارزونتر بشه دکوتان بخر(1000 تومان هر عدد)..ازش فرقش پرسيدم گفت کارخونه سازندش فرق مي کنه پايه دارو يکي هست ولي اين هم گفت که روآکوتان باکيفيت تره.حالا واقعا فرقشون چيه؟آيا دکوتان بي کيفته که اينجوري ارزونتره.من هم مي خوام دکوتان بخرم.ممنون مي شم کمکم کنيد
    3-اينکه من روي صورتم هم جاي جوش به صورت فرورفتگي هاي کوچک دارم همه لکه هاي قرمز و قهوه اي از جوش.حدود 3 ماه هم از لايه بردار 10% ماي استفاده مي کردم که تازه تموم شد و اثر زيادي نديدم.ولي يکي از دوستاي من که صورتش بيشتر از من لک و جاي جوش قرمز و ... داشت رو تازگي ها ديدم اصلا تعجب کردم.واقعا نشناختمش.لکه هاي صورتش تقريبا ديگه محو شده بود و پوستش پوسته پوسته بود.ازش که پرسيدم گفت به يکي از داروخونه ها توي تبريز(که خيلي هم معهروفه تو اين جور دارو ها و..) رفتم.اونجا دکتر داروخانه به پوستم نگاه کرد و بهم داروي ترکيبي داد که حدود 30-35 تومان در اومد که با اون لايه برداري کرده صورتش.من که ديدمش صورتش پوسته پوسته بود که گفت ديگه آخراي دارو .واقعا صورتش هلو شده بود.نظذر شما چيه؟ من هم با وجود مصرف روآکتان مي تونم استفاده کنم؟ اصلا پوست دوستم مثل لاتکس کنده مي شد.لايه برداري به معناي کامل.ممنون مي شم راهنماييم کنيد.چون خيلي مشتاقم اين ار رو بکنم.چون الان هم فصل امتحاناته زياد دانشکاه نميرم و بيشتر خونم
    دکتر شرمنده روتم اين همه سوال کردم و سرت درد آوردم.شرمنده
    منتظر جواباي مثل هميشه روشن و کاملتون مي مونم
    فداي شما
    چاکريم

sami28 نوشته است: سلام

سلام

1- من هنوزم نظرم این هست که روآکوتان ، تاثیر خاصی روی جوشهای کیستیک نداره ولی بقیه جوشها رو کنترل و محو خواهد کرد . اینم که هنوز مورد جدیدی رویت میشه ، در اوایل درمان طبیعیه و مهم اینه که شما بهبود رو داری حس می کنی

2- دکتر درست گفته ، این دو دارو دقیقا یک ماده موثر دارند ولی از شرکتهای متفاوتی تولید می شوند و بنظر من اصلا اینجوری نیست که دکوتان بی تاثیر باشه یا بی کیفیت باشه . دلیل تفاوت قیمت چیزهای دیگریست بجز کیفیت . به این مورد فکر نکن

3- ببین دوست من ، لایه برداری درمان درد شماست ولی نه شخصی و بدون نظر پزشک. در مورد لایه برداری که دوستتون انجام داده ، باید بگم شما بهتره سرخود این کار رو نکنید . شما نتیجه فعلی این لایه برداری رو می بینید ولی از آثار سو چنین لایه برداری شدیدی در سالهای بعد خبر ندارید .

ابتدا باید جوشها رو کنترل کنید و بعد
    باید به متخصص مراجعه کنید و ایشون جای جوشها رو ببین . اگر گودی و فرورفتگی واضحی داشته باشید عملا با کرم و پماد به جایی نمی رسید و نیاز به لایه برداریهای جدی تری هست اما اگر فقط مشکل جای قرمز جوش هست اونوقت پزشک تشخیص می ده که از کرم 10% یا 15% AHA استفاده کند و یا نیاز هست که بالای 15% استفاده بشه که در اینصورت دارو بصورت کرم دست ساز توسط داروساز و با نسخه پزشک ساخته میشه ( تقریبا مثل همونکاری که دوستتون کردند )
    اما پزشک حتما به شما موارد ایمنی رو در طول و پس از این درمان یادآوری می کنه
    از جمله استفاده منظم و بدون فراموشی از کرم ضدآفتاب در طول روز و مرطوب کننده در مواقعی از روز که در معرض آفتاب نیستید . استفاده از ضدآفتاب تا ماهها بعد از لایه برداری باید ادامه پیدا کند .

خلاصه با لایه بردای ( خانگی یا در مطب ) مشکلتون حل میشه اما اگر سهل انگاری کنید دچار مشکلات جدی تری مثل لک و خدایی نکرده سرطان پوست خواهید شد . می تونید حین مصرف دکوتان هم لایه برداری کنید و اساسا لایه برداری یکی از روشهای درمان جوش هست اما زیر نظر پزشک

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید