شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

من براق هستم!!!

1. سلام به همه
    قبل از هر چیزی بگم که من تو فروم راجع به مشکلم سرچ کردم و چون به نتیجه مطلوب نرسیدم تاپیک جدید زدم

عارضم که دکتر جان من پسری 20 ساله هستم...
    پارسال جوشهای زیادی در ناحیه چانه و اطرف لب ها و بخصوص سرم به وجود اومد که به دکتر مراجعه کردم
    و با یک دوره 3 ماهه مصرف داکوتان مشکلم کاملا حل شد
    الان از پایان دوره درمانم 3 ماه میگذره و من پوستم حتی از قبل هم بیشتر چرب شده(مونده چربیش از رو پیشونیم چیکه کنه!) و ریزش موی شدید گرفتم و سرم بشدت هم شوره میزنه اون هم به فاصله های کوتاه بعد از شستشو که با تغییر شامپو هم به نتیجه مطلوب نرسیدم

پوستم طوری چرب شده که باید هر 2 یا 3 ساعت حتما با صابون شسته بشه و من شرایطش رو ندارم
    از طرفی جوشهای خیلی ریز روی پیشونیم هست که با هر بار استحمام بطور کامل از بین میره و مجددا با چرب شدن پوست ظاهر میشه

لازم به ذکر می باشد که من به داکوتان خیلی سریع و خوب واکنش نشون دادم و یادمه که بعد از دومین روز مصرف جوشهای صورتم کامل از بین رفت و چربی پوستم وقتی که دوز رو به 20 میل رسوندیم خیلی عالی بود
    کاملا اندازه بود هرچند که لبها همچنان دچار افت شدید چربی بودن و نیاز به مراقبت شدید داشتن
    توی همون دوره علاوه بر چربی متعادل پوست نه ریزش مو داشتم و نه شوره!

حالا می خوام یه راهی برای پیشگیری معرفی کنین نه نوشدارو بعد از مرگ
    چون اکثر راه های درمان بعد از چرب شدنه و باید مثلا بعد از چرب شدن از شامپو ، صابون محلول لیسیون و مواد خاصی استفاده بشه که چربی به وجود اومده رو از بین ببره یا راه های خیلی سخت و زمان بری که من بدلیل کمبود شدید وقت قادر به انجامشون نیستم

من دنبال راهی هستم که پوستم مثل همون زمان مصرف داکوتان اصلا چرب نشه و مثل همون داکوتان ساده و بی دردسر باشه و همینطور قطعی

ممنون میشم کمکم کنید
    اردتمند

2. سلام دوست عزیز.
    من دکتر نیستم و جسارتم به نظراتشون نمیکنم اما به نظرم تو باید به جای صابون از ژل مخصوص پاک کنندهی صورت استفاده کنی که مارکای خوبشم اون و لومن هست و هفته ای دوبار هم از ژل اسکراب(لایه بردار) استفاده کنی مارک خوبشم یوریج هست. چون گیاهین ضرری برات نداره. امتحانشون کن.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. سلام

ببین درمان اصلی جوش یک پروسه دقیق و نسبتا طولانی هست که شما باید زیرنظر متخصص پوست و غدد طی کنی
    اما اگر دوست نداری بشنوی که به متخصص پوست مراجعه کن !
    باید برات یه تجویزاتی بکنم که یا پوستت عالی میشه یا میری از دستم شکایت می کنی !

برای کاستن از چربی بیش از حد پوست
    اولین قدم که بررسی مشکلات هورمونی و غددی هست که تو دنبالش نمیری !
    و قدمهای بعدی به این ترتیبه

1- شما می ری داروخانه و اینایی که می گم رو تهیه می کنی

- کرم اسکراب ( ایرانی هم گرفتی گرفتی )
    - کرم ترتتینوئین
    - ژل اریترومایسین 2%
    - کرم ضدآفتاب فاقد چربی و رنگ ( مخصوص آقایان ) spf 30 یا بالاتر

2- میای خونه ( این خیلی مهمه که بعدش برگردی خونه ! )
    3- شما صورتت رو روزانه لااقل دوبار می شوری ( یکی صبح بعد از خواب یکی شب قبل از خواب )
    4- استفاده از کرم ترتینوئین بشکل جالبی چربی اضافه پوست رو می گیره و پوست رو خشک می کنه ( شب ها 20 دقیقه بعد از اینکه صورتت رو شستی و خشک کردی ، این پماد رو به صورتت می زنی )
    5- صبح صورتت رو می شوری و بین ساعت 10 تا 4-5 بعد از ظهر اگر در معرض آفتاب هستی حتما و حتما و یکبار دیگه حتما از کرم ضدآفتاب استفاده می کنه والا پوستت دارای لک میشه . ترجیحا ضدآفتاب رو هر 2 ساعت یکبار تجدید کن
    6- هفته ای 1-2 بار آخر حمام کرم اسکراب رو روی پوستت استفاده کن ( باید یکمی از کرم رو روی پوستت به مدت 1-2 دقیقه با ملایمت ماساژ بدی )
    اسکراب هم لایه های مرده پوست رو بر میداره هم سطح پوست و منفذها رو تمیز و باز می کنه که چربی ها محبوس و تبدیل به جوش نشن
    7- اگر جوش ملتهبی روی پوستت ظاهر شد از ژل اریترومایسین روش استفاده می کنی ( روزی 2 بار صبح و شب تا خوب بشه ) ولی اگر جوشهات قرمز و ملتهب نیستند نیاز خاصی هم به این ژل نیست
    8- بعد از 15 روز پوستت میشه باقلوا !

* اگر ضدآفتاب نمیخوای بزنی کلا بی خیال اینایی که گفتم بشو چون اسکراب و بخصوص ترتینوئین لایه بردار هم هستند و بدون ضدآفتاب نتیجه عکس دارند
    * ترتینوئین رو ابتدا باندازه یک بند انگشت روی بناگوش مبارکت تست کن و بذار نصف روز بگذره ، اگر حساسیت خاصی نداشتی و پوستت قرمز و ملتهب نشد ازش روی بقیه جاهای صورتت استفاده کن و اگر دیدی بهش حساسیت داری صورتت رو بشور و بی خیال بقیه جریان شو و برو دکتر

** کلا بد نیست اگر پوست صورتت خیلی زیادی چربه به متخصص غدد و یا پوست و مو مراجعه کنی . بد نیست که بنظر من واجبه

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 1 کاربر ديگر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید