.مهمان گرامی به اين سايت خوش آمديد. جهت استفاده از تمامی امکانات سایت باید عضو شوید. جهت عضویت اینجا را کلیک کنید

دکتر رهام صادقی
براي تبليغ در سايت اينجا کليک کنيد
+
  برای ورود کلیک کنیدبرای ثبت نام کلیک کنید

تبليغات

-
پرسشهای متداول
پرسشهای متداول
علامت یاب
علامت یاب
راهنمای سایت
راهنمای سایت
جستجو
جستجو
لیست اعضا
لیست اعضا
مدیران سایت
مدیران سایت
درجات
درجات
مشخصات فردی
مشخصات فردی
برترين ارسال کنندگان
برترين ارسال کنندگان
پرتشکرترین کاربران
پرتشکرترین کاربران
ورود
ورود
پیامهای خصوصی
پیامهای خصوصی

تبليغات

فهرست انجمنهاي گفتگو » سوالات پزشکي شما » داروشناسی

newارسال جديدnewارسال پاسخprinter چاپ
7 پاسخ • 11729 بازديد •  
مبندازول

نویسنده پیام
mansy

کاربر ممتاز
کاربر ممتاز

براي ديدن مشخصات مي بايست وارد سايت شويد براي ارسال پيام شخصي مي بايست وارد سايت شويد

تاریخ: شنبه 18 آبان 1387 - 13:03    عنوان:  مبندازول آدرس (لينک) شرح موضوع شرح موضوع
اگر ممکنه میخواستم نحوه مصرف قرص مبندازول رو برام بگین
چه مدت باید مصرف بشه و هر چند ساعت چند عدد
در ضمن اگر کسی فقط خارش مقعد داشته باشه و چیزی در مدفوع مشاهده نشه میتونه از این قرص استفاده کرد و آیا عوارضی نداره

بازگشت به بالای صفحه

نقل قول

مدير تبليغات

ADS

تاریخ: شنبه 18 آبان 1387 - 13:03    عنوان: تبلیغات سایت متناسب با نیازهای شما آدرس (لينک) تبليغات تبليغات

کلیک کنید!

بازگشت به بالای صفحه

sami28

کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

براي ديدن مشخصات مي بايست وارد سايت شويد براي ارسال پيام شخصي مي بايست وارد سايت شويد

تاریخ: یکشنبه 19 آبان 1387 - 00:27    عنوان:  Re: مبندازول آدرس (لينک) پست # 1 پست # 1
mansy نوشته است: اگر ممکنه میخواستم نحوه مصرف قرص مبندازول رو برام بگین
چه مدت باید مصرف بشه و هر چند ساعت چند عدد
در ضمن اگر کسی فقط خارش مقعد داشته باشه و چیزی در مدفوع مشاهده نشه میتونه از این قرص استفاده کرد و آیا عوارضی نداره

mansy جان سلام
دوست من شما مطمئنی دچار همورئید یا شقاق مقعد نشدید ؟ دلیل خارش مقعد صرفا وجود انگل نیست
بخصوص اگر هنگام شستشوی مقعد خارش بیشتر می شود احتمال مشکلات فیزیکی مقعد بیشتر هم می باشد

اما در مورد مبندازول
این دارو یک داروی ضدانگل هست که بسته به نوع انگل ( نظیر آسکاریس ، کرم های قلاب دار نظیر آنسیناریازیس ، کرم های سنجاقی نظیر انتروبیازیس و اکسیوریازیس و کرم های شلاقی نظیر تریشوریازیس ) و با توجه سن بیمار ، پزشک دز و روش مصرف را تجویز می کند .

استفاده خودسرانه از این دارو هم مثل تمام داروهای دیگر توصیه نمی شود . بروز تحریکات پوستی و تهوع و درد معده و ... از عوارض این دارو هست

امضافکرنکن روو به غروبه زندگی / اگه عاشق باشی ، خوبه زندگی
به امید دیدار ...

بازگشت به بالای صفحه

نقل قول
تشکر شده توسط : Khoshbakht
mansy

کاربر ممتاز
کاربر ممتاز

تاریخ: یکشنبه 19 آبان 1387 - 12:25    عنوان:   آدرس (لينک) پست # 2 پست # 2
سلام
ممنون از جوابتون sami جان
من علائم همورئید یا شقاق مقعد رو نمیدونم
فقط گاهی در ناحیه مقعد احساس خارش دارم

بازگشت به بالای صفحه

نقل قول
sami28

کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

تاریخ: یکشنبه 19 آبان 1387 - 18:35    عنوان:   آدرس (لينک) پست # 3 پست # 3
سلام
ببینید با توضیحات شما نمیشه نظر قطعی داد . خارش مقعد می تواند ناشی از انگل - شقاق - هموروئید و یابندرت آبسه باشد
اما اگر هنگام دفع سوزش دارید یا هنگام شستشو خارش زیاد می شود به عقیده من مشکل می تواند شقاق باشد که در حقیقت ترکهای ریز در اطراف مقعد است
و با یکسری پماد و ماساژ با آب گرم در مراحل اولیه بخوبی درمان می شود
احیانا در طول روز مدت زیادی رو به نشستن اختصاص نمی دهید ؟

درهرحال بنظر من شما بهتره در ابتدا با یک جراح عمومی مشورت کنید و از لحاظ هموروئید و شقاق مورد بررسی قرار بگیرید . هرکدام از این دو در مراحل اولیه به راحتی درمان می شوند اما در صورت تداوم گاهی کار به جراحی می کشد

به امید دیدار ...

بازگشت به بالای صفحه

نقل قول
تشکر شده توسط : Khoshbakht
alireza110
اخطارها : 2 باراخطارها : 2 بار

کاربر فعال
کاربر فعال

تاریخ: دوشنبه 20 آبان 1387 - 11:40    عنوان: icon_angry چرا دارو؟ آدرس (لينک) پست # 4 پست # 4
سلام
چرا  شمادوستان به محض احساس یک مشکل کوچک به فکر مصرف دارو میافتید؟
چرا حدس نمی زنید مثلا  این خارش میتواند به دلیل استفاده زیاد از مواد غذایی گاها تند یا با طبع گرم باشد؟
که البته در این صورت این خارشها مقطعی بوده وبا تغییر رژیم غذایی خود بخود رفع میگردد.
با آرزوی سلامتی.

بازگشت به بالای صفحه

نقل قول

مدير تبليغات

ADS

تاریخ: دوشنبه 20 آبان 1387 - 11:40    عنوان: تبلیغات سایت متناسب با نیازهای شما آدرس (لينک) تبليغات تبليغات

بازگشت به بالای صفحه

sami28

کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

تاریخ: دوشنبه 20 آبان 1387 - 20:38    عنوان: icon_angry Re: چرا دارو؟ آدرس (لينک) پست # 5 پست # 5
alireza110 نوشته است: سلام
چرا  شمادوستان به محض احساس یک مشکل کوچک به فکر مصرف دارو میافتید؟
چرا حدس نمی زنید مثلا  این خارش میتواند به دلیل استفاده زیاد از مواد غذایی گاها تند یا با طبع گرم باشد؟
که البته در این صورت این خارشها مقطعی بوده وبا تغییر رژیم غذایی خود بخود رفع میگردد.
با آرزوی سلامتی.

سلام
با توصیه شما در مورد عدم مصرف خودسرانه و بی دلیل دارو موافقم اما خارش مقعد از اون دسته عوارضیت که توصیه شده به آزمون و خطا گذاشته نشود . چون همانطور که دلایلی کم عارضه ای مثل حساسیت یا حتی برخی از انگلها ( که البته در بزرگسالان کم عارضه هست ) را شامل می شود اما شقاق و هموروئید .و آبسه رو هم شامل می شود که این موارد اخیر در صورت تشخیص بموقع با درمان دارویی رفع می شوند و در صورت تداوم گاها کار به جراحی می کشد و درسته بلحاظ پزشکی جراحی بزرگی نیست اما بیمار مدتها دچار عوارض و مشکلات بعد از جراحی خواهد بود /.

به امید دیدار ...

بازگشت به بالای صفحه

نقل قول
این پست توسط مدیریت سایت تایید شده است
تشکر شده توسط : ROHAM
question

کاربر جدید
کاربر جدید

تاریخ: یکشنبه 11 اسفند 1387 - 15:30    عنوان:   آدرس (لينک) پست # 6 پست # 6
سلام دوست عزیز، فکر می کنم من احتمالا مشکل شقاق دارم، من در طول روز تقریبا  10 ساعت روی صندلی می شینم(کارمند)، دو بار نمونه مدفوع دادم ولی جواب منفی بود. البته من مبندازول مصرف کردم و تاثیری نداشت، از نظر پزشک رفتن محدودیت دارم(خجالتی بودن). ممنون می شم راهنمایی کنید.

بازگشت به بالای صفحه

نقل قول
ROHAM

مدیر سایت
مدیر سایت

تاریخ: یکشنبه 11 اسفند 1387 - 17:53    عنوان:   آدرس (لينک) پست # 7 پست # 7
question نوشته است: سلام دوست عزیز، فکر می کنم من احتمالا مشکل شقاق دارم، من در طول روز تقریبا  10 ساعت روی صندلی می شینم(کارمند)، دو بار نمونه مدفوع دادم ولی جواب منفی بود. البته من مبندازول مصرف کردم و تاثیری نداشت، از نظر پزشک رفتن محدودیت دارم(خجالتی بودن). ممنون می شم راهنمایی کنید.

سلام،
تنها با معاینه بالینی می توان مشکل را تشخیص داد، به پزشک مراجعه کنید.

امضاقبل از فعالیت در سایت راهنما و قوانین را بخوانید.
برای همیاری با سایت اینجا کلیک کنید

بازگشت به بالای صفحه

نقل قول
نمایش پستها:   
newارسال جديدnewارسال پاسخprinter چاپ
تمام زمانها بر حسب GMT + 4.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

توجه: آخرين پست اين موضوع 2092 روز قبل (11 اسفند 1387) ارسال شده است.

آخرين مطالب مرتبط در اين انجمن
 مباحث   پاسخها   نویسنده   مشاهده شده   آخرین پست 
پست جدید وجود ندارد مصرف طولانی مدت پروپرانول 3 sayeh71 569 پنج‌شنبه 2 خرداد 1392 - 20:30
gershin مشاهده آخرین پست
پست جدید وجود ندارد مصرف کپسول باز شده فلوکستین چه ضرری دارد؟ 2 valfajraliaaaa 537 جمعه 29 دی 1391 - 23:40
hich_ مشاهده آخرین پست
پست جدید وجود ندارد مصرف طولانی مدت لوراتادین 2 karim65 2355 پنج‌شنبه 15 اردیبهشت 1390 - 07:25
amirali1 مشاهده آخرین پست
پست جدید وجود ندارد مصرف ترامادول چه عوارضی را در آینده به همراه خواهد داشت؟ 0 UNKNOWN19 4868 یکشنبه 8 شهریور 1388 - 07:53
UNKNOWN19 مشاهده آخرین پست
پست جدید وجود ندارد مدت اثر فیناستراید 1 hessam 1969 دوشنبه 18 دی 1385 - 03:42
labnews مشاهده آخرین پست

پرش به:  
شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید