شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

1. اگر ممکنه میخواستم نحوه مصرف قرص مبندازول رو برام بگین
    چه مدت باید مصرف بشه و هر چند ساعت چند عدد
    در ضمن اگر کسی فقط خارش مقعد داشته باشه و چیزی در مدفوع مشاهده نشه میتونه از این قرص استفاده کرد و آیا عوارضی نداره

2. mansy نوشته است: اگر ممکنه میخواستم نحوه مصرف قرص مبندازول رو برام بگین
    چه مدت باید مصرف بشه و هر چند ساعت چند عدد
    در ضمن اگر کسی فقط خارش مقعد داشته باشه و چیزی در مدفوع مشاهده نشه میتونه از این قرص استفاده کرد و آیا عوارضی نداره

mansy جان سلام
    دوست من شما مطمئنی دچار همورئید یا شقاق مقعد نشدید ؟ دلیل خارش مقعد صرفا وجود انگل نیست
    بخصوص اگر هنگام شستشوی مقعد خارش بیشتر می شود احتمال مشکلات فیزیکی مقعد بیشتر هم می باشد

اما در مورد مبندازول
    این دارو یک داروی ضدانگل هست که بسته به نوع انگل ( نظیر آسکاریس ، کرم های قلاب دار نظیر آنسیناریازیس ، کرم های سنجاقی نظیر انتروبیازیس و اکسیوریازیس و کرم های شلاقی نظیر تریشوریازیس ) و با توجه سن بیمار ، پزشک دز و روش مصرف را تجویز می کند .

استفاده خودسرانه از این دارو هم مثل تمام داروهای دیگر توصیه نمی شود . بروز تحریکات پوستی و تهوع و درد معده و ... از عوارض این دارو هست

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. سلام
    ممنون از جوابتون sami جان
    من علائم همورئید یا شقاق مقعد رو نمیدونم
    فقط گاهی در ناحیه مقعد احساس خارش دارم

4. سلام
    ببینید با توضیحات شما نمیشه نظر قطعی داد . خارش مقعد می تواند ناشی از انگل - شقاق - هموروئید و یابندرت آبسه باشد
    اما اگر هنگام دفع سوزش دارید یا هنگام شستشو خارش زیاد می شود به عقیده من مشکل می تواند شقاق باشد که در حقیقت ترکهای ریز در اطراف مقعد است
    و با یکسری پماد و ماساژ با آب گرم در مراحل اولیه بخوبی درمان می شود
    احیانا در طول روز مدت زیادی رو به نشستن اختصاص نمی دهید ؟

درهرحال بنظر من شما بهتره در ابتدا با یک جراح عمومی مشورت کنید و از لحاظ هموروئید و شقاق مورد بررسی قرار بگیرید . هرکدام از این دو در مراحل اولیه به راحتی درمان می شوند اما در صورت تداوم گاهی کار به جراحی می کشد

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  5. سلام
    چرا  شمادوستان به محض احساس یک مشکل کوچک به فکر مصرف دارو میافتید؟
    چرا حدس نمی زنید مثلا  این خارش میتواند به دلیل استفاده زیاد از مواد غذایی گاها تند یا با طبع گرم باشد؟
    که البته در این صورت این خارشها مقطعی بوده وبا تغییر رژیم غذایی خود بخود رفع میگردد.
    با آرزوی سلامتی.

6. alireza110 نوشته است: سلام
    چرا  شمادوستان به محض احساس یک مشکل کوچک به فکر مصرف دارو میافتید؟
    چرا حدس نمی زنید مثلا  این خارش میتواند به دلیل استفاده زیاد از مواد غذایی گاها تند یا با طبع گرم باشد؟
    که البته در این صورت این خارشها مقطعی بوده وبا تغییر رژیم غذایی خود بخود رفع میگردد.
    با آرزوی سلامتی.

سلام
    با توصیه شما در مورد عدم مصرف خودسرانه و بی دلیل دارو موافقم اما خارش مقعد از اون دسته عوارضیت که توصیه شده به آزمون و خطا گذاشته نشود . چون همانطور که دلایلی کم عارضه ای مثل حساسیت یا حتی برخی از انگلها ( که البته در بزرگسالان کم عارضه هست ) را شامل می شود اما شقاق و هموروئید .و آبسه رو هم شامل می شود که این موارد اخیر در صورت تشخیص بموقع با درمان دارویی رفع می شوند و در صورت تداوم گاها کار به جراحی می کشد و درسته بلحاظ پزشکی جراحی بزرگی نیست اما بیمار مدتها دچار عوارض و مشکلات بعد از جراحی خواهد بود /.

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM
  7. سلام دوست عزیز، فکر می کنم من احتمالا مشکل شقاق دارم، من در طول روز تقریبا  10 ساعت روی صندلی می شینم(کارمند)، دو بار نمونه مدفوع دادم ولی جواب منفی بود. البته من مبندازول مصرف کردم و تاثیری نداشت، از نظر پزشک رفتن محدودیت دارم(خجالتی بودن). ممنون می شم راهنمایی کنید.

8. question نوشته است: سلام دوست عزیز، فکر می کنم من احتمالا مشکل شقاق دارم، من در طول روز تقریبا  10 ساعت روی صندلی می شینم(کارمند)، دو بار نمونه مدفوع دادم ولی جواب منفی بود. البته من مبندازول مصرف کردم و تاثیری نداشت، از نظر پزشک رفتن محدودیت دارم(خجالتی بودن). ممنون می شم راهنمایی کنید.

سلام،
    تنها با معاینه بالینی می توان مشکل را تشخیص داد، به پزشک مراجعه کنید.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید