.مهمان گرامی به اين سايت خوش آمديد. جهت استفاده از تمامی امکانات سایت باید عضو شوید. جهت عضویت اینجا را کلیک کنید

دکتر رهام صادقی
+
  برای ورود کلیک کنیدبرای ثبت نام کلیک کنید

-
پرسشهای متداول
پرسشهای متداول
علامت یاب
علامت یاب
راهنمای سایت
راهنمای سایت
جستجو
جستجو
مدیران سایت
مدیران سایت
درجات
درجات
مشخصات فردی
مشخصات
فردی
برترين ارسال کنندگان
برترين
ارسال کنندگان
پرتشکرترین کاربران
پرتشکرترین
کاربران
پیامهای خصوصی
پیامهای خصوصی
ورود
ورود

newارسال جديدnewارسال پاسخprinter چاپ
7 پاسخ • 41867 بازديد •  
شیاف پروژسترون

نویسنده پیام
yy_yya

کاربر فعال
کاربر فعال

تاریخ: جمعه 7 تیر 1387 - 22:03    عنوان:  شیاف پروژسترون آدرس (لينک) شرح موضوع شرح موضوع
با عرض سلام و خسته نباشيد و با تشکر از سايت مفيدتون
من 27 سالمه ودر ششمين هفته بارداري هستم . در  چهارمين هفته بارداري نصف روز لکه بيني خفيفي داشتم لکه قهوه اي خيلي کمرنگ همون روز هم تموم شد . بعد دو روز سونوگرافي کردم گفتند که سالمه و قلبش ميزنه .
بعد ازدو هفته به دکتر رفتم برام سونوگرافي نوشت و اونهم نوشت که ضربان قلب 157 و 2سانت رشد کرده .
ماجراي لکه بيني هم که داشتم براش گفتم برام 15 عدد شياف پروژسترون 400 ميلي نوشت .
تو بعضي از سايتها عوارضي راجعه به اين شيافها نوشته حالا مي خواستم بدونم روي جنين تاثير  منفي داره ؟ البته فعلا مصرف نکردم . خيلي ممنون

بازگشت به بالای صفحه

نقل قول

مدير تبليغات

ADS

تاریخ: جمعه 7 تیر 1387 - 22:03    عنوان: تبلیغات سایت متناسب با نیازهای شما آدرس (لينک) تبليغات تبليغات

کلیک کنید!

بازگشت به بالای صفحه

marmargol2002

کاربر ممتاز
کاربر ممتاز

تاریخ: جمعه 7 تیر 1387 - 23:52    عنوان:   آدرس (لينک) پست # 1 پست # 1
سلام به شما کاربر عزیز

در بارداری پروژسترون سبب افزایش و پایداری آندومتر و نگاهداشتن جنین در جدار آندومتر میشود. در طی بارداری میزان پروژسترون افزایش و میزان استروژن کاهش میابد، احتمالا لکه بینی شما به دلیل قوام کم جدار رحم است و اگر دکتر برای شما تجویز کرده حتما لازم است و حتما مصرف کنید چون فوائد آن بیشتر از مضرات آن برای شما است،   اما میبایست از فرآورده های حاوی کلسیم بصورت جایگزین استفاده نماید؛ چرا که میزان کلسیم مورد نیاز جنین از بافت استخوانی مادر تامین میگردد و خطری متوجه وی نخواهد بود، و در صورت کمبود مصرف مواد حاوی کلسیم، مادر خود متحمل این کمبود و مشکلات استخوانی خو اهد شد.
-----------------------------------------------------------------------
هم امضا میکنم هم انگشت میزنم Mr. Green

امضاهم امضا میکنم هم انگشت میزنم

بازگشت به بالای صفحه

نقل قول
تشکر شده توسط : 862776002
تاریخ: دوشنبه 10 تیر 1387 - 13:11    عنوان:  Re: شیاف پروژسترون آدرس (لينک) پست # 2 پست # 2
yy_yya نوشته است: با عرض سلام و خسته نباشيد و با تشکر از سايت مفيدتون
من 27 سالمه ودر ششمين هفته بارداري هستم . در  چهارمين هفته بارداري نصف روز لکه بيني خفيفي داشتم لکه قهوه اي خيلي کمرنگ همون روز هم تموم شد . بعد دو روز سونوگرافي کردم گفتند که سالمه و قلبش ميزنه .
بعد ازدو هفته به دکتر رفتم برام سونوگرافي نوشت و اونهم نوشت که ضربان قلب 157 و 2سانت رشد کرده .
ماجراي لکه بيني هم که داشتم براش گفتم برام 15 عدد شياف پروژسترون 400 ميلي نوشت .
تو بعضي از سايتها عوارضي راجعه به اين شيافها نوشته حالا مي خواستم بدونم روي جنين تاثير  منفي داره ؟ البته فعلا مصرف نکردم . خيلي ممنون

سلام،
دستورات پزشک معالج شما حتما به صلاح شما بوده و اجرای آنها قطعا مفید خواهد بود. نوع پروژسترون موجود در شیافها و قرصهای خوراکی متفاوت است.

امضاقبل از فعالیت در سایت راهنما و قوانین را بخوانید.
برای همیاری با سایت اینجا کلیک کنید

بازگشت به بالای صفحه

نقل قول
تشکر شده توسط : yy_yya, vida1166
mari88

کاربر جدید
کاربر جدید

تاریخ: شنبه 3 مرداد 1388 - 07:24    عنوان:   آدرس (لينک) پست # 3 پست # 3
سلام. من در هفته هفتم بارداری هستم. در هفته ششم  با تجویز پزشکم شیاف پروزسترون استفاده کردم و سه روز بعد هروز یک لک قهوه ا ی می بینم.آیا به شیافها مربوط است؟ ممنون

بازگشت به بالای صفحه

نقل قول
momena

کاربر ممتاز
کاربر ممتاز

تاریخ: شنبه 3 مرداد 1388 - 16:09    عنوان:   آدرس (لينک) پست # 4 پست # 4
mari88 نوشته است: سلام. من در هفته هفتم بارداری هستم. در هفته ششم  با تجویز پزشکم شیاف پروزسترون استفاده کردم و سه روز بعد هروز یک لک قهوه ا ی می بینم.آیا به شیافها مربوط است؟ ممنون

با سلام!
علت تجویز پروژسترون لکه بینی بوده؟
پست های بالا رو مطالعه کنین شاید جوابتون رو بگیرین. البته پروژسترون باعث قطع لکه بینی و کمتر شدن اون میشه و برای درمان لکه بینی تجویز میشه. اگر مشکلتون حل نشده و یا بیشتر شده حتما با پزشکتون در میون بذارین.
موفق باشی!

بازگشت به بالای صفحه

نقل قول

مدير تبليغات

ADS

تاریخ: شنبه 3 مرداد 1388 - 16:09    عنوان: تبلیغات سایت متناسب با نیازهای شما آدرس (لينک) تبليغات تبليغات

بازگشت به بالای صفحه

mari88

کاربر جدید
کاربر جدید

تاریخ: یکشنبه 4 مرداد 1388 - 07:54    عنوان:   آدرس (لينک) پست # 5 پست # 5
من آندومتریوز داشتم ،دو سال پیش نزد پزشک حاذقی عمل کردم. یکسال بعد ای وی اف کردم که نشد. پزشکم گفته بود من اصلا شانس بارداری طبیعی ندارم ولی الان به طور طبیغی باردارم. هفته ششم که سونو ی معمولی کردم دکتر گفت حاملگی داخل رحم است ولی قلب دیده نشد. همچنین گفت ده روز بعد باید برای سونوی مجدد بروم و شیاف پروژسترون داد. الان که هفته 7 هستم چها رروزاست که روزی یک لک قهوه ای میبینم. در ضمن با تجویز پزشکم یک هفته است که شیاف پروژسترون مصرف میکنم(از پشت). مختصری هم دل درد دارم. چند سوال دارم ممنون میشوم اگر کمکم کنید.
آیا ممکن است به دلیل آندومتریوز قلب تشکلیل نشود؟
آیا این لک بینی  می تواند دلیلی بر حاملگی پوچ باشد؟

آیا امیدی به تشکیل قلب هنوز هست یا لک بینی همه چیز را منتفی میکند؟

بازگشت به بالای صفحه

نقل قول
sami28

کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

تاریخ: دوشنبه 5 مرداد 1388 - 00:50    عنوان:   آدرس (لينک) پست # 6 پست # 6
mari88 نوشته است: من آندومتریوز داشتم ،دو سال پیش نزد پزشک حاذقی عمل کردم. یکسال بعد ای وی اف کردم که نشد. پزشکم گفته بود من اصلا شانس بارداری طبیعی ندارم ولی الان به طور طبیغی باردارم. هفته ششم که سونو ی معمولی کردم دکتر گفت حاملگی داخل رحم است ولی قلب دیده نشد. همچنین گفت ده روز بعد باید برای سونوی مجدد بروم و شیاف پروژسترون داد. الان که هفته 7 هستم چها رروزاست که روزی یک لک قهوه ای میبینم. در ضمن با تجویز پزشکم یک هفته است که شیاف پروژسترون مصرف میکنم(از پشت). مختصری هم دل درد دارم. چند سوال دارم ممنون میشوم اگر کمکم کنید.
آیا ممکن است به دلیل آندومتریوز قلب تشکلیل نشود؟
آیا این لک بینی  می تواند دلیلی بر حاملگی پوچ باشد؟

آیا امیدی به تشکیل قلب هنوز هست یا لک بینی همه چیز را منتفی میکند؟

سلام

خانم عزیز ، آندومتریوز یکی از دلایل ناباروری هست اما اینطوری هم نیست که هرکس دچارش بود بطور طبیعی باردار نشه .
پزشک شاید نکاتی رو دیده که چنین اظهار نظری کرده و بهرحال نزدیک به نیمی از کسانی که دچار این مشکل هستند بروشهای طبیعی باردار نمی شوند .

الان خداروشکر شما باردار هستید و بنظر من مهمترین مطلب اینست که آرامشتون رو حفظ کنید و ایمان داشته باشید که خدا هرچه که صلاح باشه انجام میده . شیاف پروژسترون اگر بارداری درستی شکل گرفته باشه به بهبود اوضاع کمک می کنه و شما هم باید بدونید که لک بینی در هفته های نخستین بارداری لزوما معنی ناگواری نداره و اگر زیر نظر متخصص پیش برید مشکلی پیش نمیاد .

آرامشتون رو حفظ کنید
امیدوارانه به رحمت خداوند و علم پزشکی نگاه کنید
اگر یک در صد هم بارداری درست پیش نرفت ، قطع بدونید که حکمتی در کار بوده و روشهای دیگری برای بارداری هست .
موفق باشید

امضافکرنکن روو به غروبه زندگی / اگه عاشق باشی ، خوبه زندگی
به امید دیدار ...

بازگشت به بالای صفحه

نقل قول
این پست توسط مدیریت سایت تایید شده است
تشکر شده توسط : ROHAM
mari88

کاربر جدید
کاربر جدید

تاریخ: پنج‌شنبه 8 مرداد 1388 - 06:26    عنوان:   آدرس (لينک) پست # 7 پست # 7
سلام و با تشکر ا ز دلگرمی شما
من امروز رفتم سونو. شکر خدا قلب تشکیل شده و ضربان داشت.
باز هم از شما متشکرم که در کاهش استرس من موثر بودید

بازگشت به بالای صفحه

نقل قول
نمایش پستها:   
newارسال جديدnewارسال پاسخprinter چاپ
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

توجه: آخرين پست اين موضوع 1967 روز قبل (8 مرداد 1388) ارسال شده است.

آخرين مطالب مرتبط در اين انجمن
 مباحث   پاسخها   نویسنده   مشاهده شده   آخرین پست 
پست جدید وجود ندارد قرص لووتيروكسين بعد چند ساعت جذب ميشود؟ 2 somayehpoly 5817 سه‌شنبه 21 مهر 1388 - 09:11
cyber مشاهده آخرین پست
پست جدید وجود ندارد اطلاع از سلامت جنین بعد از ضربات در بارداری 1 asemaneziba 5487 یکشنبه 21 تیر 1388 - 19:25
momena مشاهده آخرین پست
پست جدید وجود ندارد آیا مصرف قرص قبل از عقب افتادن قاعدگی اشکال دارد؟ 1 taraneh57 3147 یکشنبه 21 مهر 1387 - 05:07
ROHAM مشاهده آخرین پست
پست جدید وجود ندارد استامینوفن يا بروفن؟ مسأله اين نيست 0 ROHAM 2869 شنبه 18 فروردین 1386 - 09:20
ROHAM مشاهده آخرین پست
پست جدید وجود ندارد تاثیر مصرف مكمل‌هاي كلسيم در كودكان 0 ROHAM 1291 پنج‌شنبه 20 مهر 1385 - 11:59
ROHAM مشاهده آخرین پست

پرش به:  
شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید