شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

1. با عرض سلام و خسته نباشيد و با تشکر از سايت مفيدتون
    من 27 سالمه ودر ششمين هفته بارداري هستم . در  چهارمين هفته بارداري نصف روز لکه بيني خفيفي داشتم لکه قهوه اي خيلي کمرنگ همون روز هم تموم شد . بعد دو روز سونوگرافي کردم گفتند که سالمه و قلبش ميزنه .
    بعد ازدو هفته به دکتر رفتم برام سونوگرافي نوشت و اونهم نوشت که ضربان قلب 157 و 2سانت رشد کرده .
    ماجراي لکه بيني هم که داشتم براش گفتم برام 15 عدد شياف پروژسترون 400 ميلي نوشت .
    تو بعضي از سايتها عوارضي راجعه به اين شيافها نوشته حالا مي خواستم بدونم روي جنين تاثير  منفي داره ؟ البته فعلا مصرف نکردم . خيلي ممنون

2. سلام به شما کاربر عزیز

در بارداری پروژسترون سبب افزایش و پایداری آندومتر و نگاهداشتن جنین در جدار آندومتر میشود. در طی بارداری میزان پروژسترون افزایش و میزان استروژن کاهش میابد، احتمالا لکه بینی شما به دلیل قوام کم جدار رحم است و اگر دکتر برای شما تجویز کرده حتما لازم است و حتما مصرف کنید چون فوائد آن بیشتر از مضرات آن برای شما است،   اما میبایست از فرآورده های حاوی کلسیم بصورت جایگزین استفاده نماید؛ چرا که میزان کلسیم مورد نیاز جنین از بافت استخوانی مادر تامین میگردد و خطری متوجه وی نخواهد بود، و در صورت کمبود مصرف مواد حاوی کلسیم، مادر خود متحمل این کمبود و مشکلات استخوانی خو اهد شد.
    -----------------------------------------------------------------------
    هم امضا میکنم هم انگشت میزنم Mr. Green

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. yy_yya نوشته است: با عرض سلام و خسته نباشيد و با تشکر از سايت مفيدتون
    من 27 سالمه ودر ششمين هفته بارداري هستم . در  چهارمين هفته بارداري نصف روز لکه بيني خفيفي داشتم لکه قهوه اي خيلي کمرنگ همون روز هم تموم شد . بعد دو روز سونوگرافي کردم گفتند که سالمه و قلبش ميزنه .
    بعد ازدو هفته به دکتر رفتم برام سونوگرافي نوشت و اونهم نوشت که ضربان قلب 157 و 2سانت رشد کرده .
    ماجراي لکه بيني هم که داشتم براش گفتم برام 15 عدد شياف پروژسترون 400 ميلي نوشت .
    تو بعضي از سايتها عوارضي راجعه به اين شيافها نوشته حالا مي خواستم بدونم روي جنين تاثير  منفي داره ؟ البته فعلا مصرف نکردم . خيلي ممنون

سلام،
    دستورات پزشک معالج شما حتما به صلاح شما بوده و اجرای آنها قطعا مفید خواهد بود. نوع پروژسترون موجود در شیافها و قرصهای خوراکی متفاوت است.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  4. سلام. من در هفته هفتم بارداری هستم. در هفته ششم  با تجویز پزشکم شیاف پروزسترون استفاده کردم و سه روز بعد هروز یک لک قهوه ا ی می بینم.آیا به شیافها مربوط است؟ ممنون

5. mari88 نوشته است: سلام. من در هفته هفتم بارداری هستم. در هفته ششم  با تجویز پزشکم شیاف پروزسترون استفاده کردم و سه روز بعد هروز یک لک قهوه ا ی می بینم.آیا به شیافها مربوط است؟ ممنون

با سلام!
    علت تجویز پروژسترون لکه بینی بوده؟
    پست های بالا رو مطالعه کنین شاید جوابتون رو بگیرین. البته پروژسترون باعث قطع لکه بینی و کمتر شدن اون میشه و برای درمان لکه بینی تجویز میشه. اگر مشکلتون حل نشده و یا بیشتر شده حتما با پزشکتون در میون بذارین.
    موفق باشی!

6. من آندومتریوز داشتم ،دو سال پیش نزد پزشک حاذقی عمل کردم. یکسال بعد ای وی اف کردم که نشد. پزشکم گفته بود من اصلا شانس بارداری طبیعی ندارم ولی الان به طور طبیغی باردارم. هفته ششم که سونو ی معمولی کردم دکتر گفت حاملگی داخل رحم است ولی قلب دیده نشد. همچنین گفت ده روز بعد باید برای سونوی مجدد بروم و شیاف پروژسترون داد. الان که هفته 7 هستم چها رروزاست که روزی یک لک قهوه ای میبینم. در ضمن با تجویز پزشکم یک هفته است که شیاف پروژسترون مصرف میکنم(از پشت). مختصری هم دل درد دارم. چند سوال دارم ممنون میشوم اگر کمکم کنید.
    آیا ممکن است به دلیل آندومتریوز قلب تشکلیل نشود؟
    آیا این لک بینی  می تواند دلیلی بر حاملگی پوچ باشد؟

آیا امیدی به تشکیل قلب هنوز هست یا لک بینی همه چیز را منتفی میکند؟

7. mari88 نوشته است: من آندومتریوز داشتم ،دو سال پیش نزد پزشک حاذقی عمل کردم. یکسال بعد ای وی اف کردم که نشد. پزشکم گفته بود من اصلا شانس بارداری طبیعی ندارم ولی الان به طور طبیغی باردارم. هفته ششم که سونو ی معمولی کردم دکتر گفت حاملگی داخل رحم است ولی قلب دیده نشد. همچنین گفت ده روز بعد باید برای سونوی مجدد بروم و شیاف پروژسترون داد. الان که هفته 7 هستم چها رروزاست که روزی یک لک قهوه ای میبینم. در ضمن با تجویز پزشکم یک هفته است که شیاف پروژسترون مصرف میکنم(از پشت). مختصری هم دل درد دارم. چند سوال دارم ممنون میشوم اگر کمکم کنید.
    آیا ممکن است به دلیل آندومتریوز قلب تشکلیل نشود؟
    آیا این لک بینی  می تواند دلیلی بر حاملگی پوچ باشد؟

آیا امیدی به تشکیل قلب هنوز هست یا لک بینی همه چیز را منتفی میکند؟

سلام

خانم عزیز ، آندومتریوز یکی از دلایل ناباروری هست اما اینطوری هم نیست که هرکس دچارش بود بطور طبیعی باردار نشه .
    پزشک شاید نکاتی رو دیده که چنین اظهار نظری کرده و بهرحال نزدیک به نیمی از کسانی که دچار این مشکل هستند بروشهای طبیعی باردار نمی شوند .

الان خداروشکر شما باردار هستید و بنظر من مهمترین مطلب اینست که آرامشتون رو حفظ کنید و ایمان داشته باشید که خدا هرچه که صلاح باشه انجام میده . شیاف پروژسترون اگر بارداری درستی شکل گرفته باشه به بهبود اوضاع کمک می کنه و شما هم باید بدونید که لک بینی در هفته های نخستین بارداری لزوما معنی ناگواری نداره و اگر زیر نظر متخصص پیش برید مشکلی پیش نمیاد .

آرامشتون رو حفظ کنید
    امیدوارانه به رحمت خداوند و علم پزشکی نگاه کنید
    اگر یک در صد هم بارداری درست پیش نرفت ، قطع بدونید که حکمتی در کار بوده و روشهای دیگری برای بارداری هست .
    موفق باشید

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM
  8. سلام و با تشکر ا ز دلگرمی شما
    من امروز رفتم سونو. شکر خدا قلب تشکیل شده و ضربان داشت.
    باز هم از شما متشکرم که در کاهش استرس من موثر بودید

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید