شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

تفسیر جواب آزمایش چکاپ کامل

1. سلام دوستان.امیدوارم خوب باشین.خیلی وقته نبودم و خیلی درگیر بودم.بعد از کلی تحمل بیماریهای مرموز مثل ibs و افسردگی و ... رفتم و چکاب کامل دادم.اما متاسفانه زیاد بلد نیستم جواب ازمایش بخونم.ممنون میشم بگید که من تو این آزمایش مشکلی دارم یا نه.
    - توجه: تصویر کوچک شده است،
    برای دیدن تصویر در اندازه واقعی روی آن کلیک کنید!

اگه جای اشتباهی تاپیک زدم هم از مدیر محترم سایت هم از کاربرای محترم معذرت میخوام.
    سالم تندرست باشید.

2. با سلام و احترام
    من یه مدتی میشه آزمایش میدهم و بعدش سونوگرافی میدهم و دکتر ها میگن هیچی نیست یا بعضی از دکتر ها هم که تشخیص اشتباه میدن می خواستم بدونم چرا خون در ادرار من وجود داره. این آزمایش ادار آخر من که از بیمارستان پارس هم گرفتم :

specific gravity :  1.010
    blood  :  negative
    اما
    R.bc ...: 2-3
    W.b.c ...: 2-3
    Ep.cells : few

بقیه چیز ها  negative  این دفعه آب زیاد خوردم و رفتم آزمایش دادم Blood هم  negative بود
    من آزمایش رو برای مهاجرت می خوام و چون به مرحله Medical رسیدم می خواستم بدونم مشکلی ایجاد میکنه یا خیر . و اینکه چرا تو ادار من اینR.b.c و W.b.c این طور نشون میدهد
    سنگ کلیه هم با سونوگرافی که کردم چند جا خدارو شکر نبوده .؟ پس چیه این ؟ من 27 سالمه و کم کم دارم نگران این موضوع میشم . چرا دکتر های ما فقط سونوگرافی مینویسن و بعدش که فهمیدن سنگ نیست میگن هیچی نیست ؟ پس این چیه ؟ R.b.c چرا باید2-3 باشد ؟
    میشه شما منو راهنمایی کنین ؟؟ ازتون خواهش میکنم لطفی که می کنید کامل بهم توضیح بدین. ممنونتون میشم.

3. Siyavash67 نوشته است: سلام دوستان.امیدوارم خوب باشین.خیلی وقته نبودم و خیلی درگیر بودم.بعد از کلی تحمل بیماریهای مرموز مثل ibs و افسردگی و ... رفتم و چکاب کامل دادم.اما متاسفانه زیاد بلد نیستم جواب ازمایش بخونم.ممنون میشم بگید که من تو این آزمایش مشکلی دارم یا نه.

اگه جای اشتباهی تاپیک زدم هم از مدیر محترم سایت هم از کاربرای محترم معذرت میخوام.
    سالم تندرست باشید.

سلام

در تست شما

• قند خون، چربی خون، آنزیم‌های کبدی و ... نرماله؛
    • عملکرد غده‌ی تیروئید مناسبه؛
    • تست ادرارتون مشکلی نداره؛ و
    • به هپاتیت B و C و همچنین HIV مبتلا نیستید.

فقط مقداری پروتئین در خون شما گزارش شده و روماتوئید فاکتور مثبت نشون داده که البته مقادیرشون ذکر نشده
    به پزشک‌تون مراجعه داشته باشید دوست من تا ارزیابی بیشتری صورت بگیره.

4. sadr_com نوشته است: با سلام و احترام
    من یه مدتی میشه آزمایش میدهم و بعدش سونوگرافی میدهم و دکتر ها میگن هیچی نیست یا بعضی از دکتر ها هم که تشخیص اشتباه میدن می خواستم بدونم چرا خون در ادرار من وجود داره. این آزمایش ادار آخر من که از بیمارستان پارس هم گرفتم :

specific gravity :  1.010
    blood  :  negative
    اما
    R.bc ...: 2-3
    W.b.c ...: 2-3
    Ep.cells : few

بقیه چیز ها  negative  این دفعه آب زیاد خوردم و رفتم آزمایش دادم Blood هم  negative بود
    من آزمایش رو برای مهاجرت می خوام و چون به مرحله Medical رسیدم می خواستم بدونم مشکلی ایجاد میکنه یا خیر . و اینکه چرا تو ادار من اینR.b.c و W.b.c این طور نشون میدهد
    سنگ کلیه هم با سونوگرافی که کردم چند جا خدارو شکر نبوده .؟ پس چیه این ؟ من 27 سالمه و کم کم دارم نگران این موضوع میشم . چرا دکتر های ما فقط سونوگرافی مینویسن و بعدش که فهمیدن سنگ نیست میگن هیچی نیست ؟ پس این چیه ؟ R.b.c چرا باید2-3 باشد ؟
    میشه شما منو راهنمایی کنین ؟؟ ازتون خواهش میکنم لطفی که می کنید کامل بهم توضیح بدین. ممنونتون میشم.

سلام

علت وجود RBC در Urinalysis به دلایل زیر می‌تونه باشه:

• جراحی مثانه یا کلیه؛
    • سنگ‌های کلیوی؛
    • عفونت دستگاه ادراری؛
    • التهاب کلیه‌ها؛
    • تومور در مثانه یا کلیه‌ها؛
    • SLE یا بیماری خود ایمنی که طی اون سیستم ایمنی بدن به بافت‌های سالم حمله می‌کنه!
    • تروما؛
    • مصرف دارو؛ و ...
    اما در تست شما مقدار RBC گزارش شده Few هست و شما بایستی بدونی که مقادیر کم (Few) و عدم وجود RBC (هر دو) از شرایط نرمال بودن گلبول قرمز در ادرار هستش.
    نگران نباشید مشکلی نیست
    اما اگه خیلی حساس هستید، جهت اطمینان بیشتر می‌تونید ماه آینده تست رو تکرار کنید و گزارشش رو در تاپیک خودش (نه این تاپیک) بذارید تا ببینم.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید