شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

درمان هرپس واژینال

1. با سلام من خانوم ۲۵ ساله و متاهل هستم که خارج از ایران سکونت دارم،متاسفانه ۲ ماه پیش متوجه علائمی شدم و با مراجعه به دکتر متخصص متوجه شدم به بیماری هرپس واژینال مبتلا شدم،همسرم هم آزمایش داد اما جواب منفی بود.دکتر معتقد بود که این ویروس میتونه  از قبل بوده باشه.در هر صورت من با استفاده از کرم و دارو خوب شدم اما از ۲ ماه پیش تا الان این  هر هفته ادامه داره یعنی من تبخال در دهانه رحم دارم،بعد از ۴ روز محو میشه اما دوباره بعد از ۵-۶ روز یکی دیگه میزنه ،البته ۳ دفعه قبل که  تبخال ظاهر شد تب نداشتم فقط ۱ شب قبل پا درد شدیدی میگیرم که خودم متوجه میشم باید فردا منتظر تبخال باشم . دکتر گفته که همین طوری هاست این بیماری، اما من هر چقدر سرچ کردم متوجه شدم که بعد از نهایاتان ۷ هفته بیمار خوب میشه،خواهش میکنم منو راهنمایی کنید.(ضمن راجع به این بیماری( herpes simplex type 2)شناخته لازم را دارم و میدونم چه عواقبی هنگام برداری و غیر به همراه دارد .)

2. sanaznn نوشته است: با سلام من خانوم ۲۵ ساله و متاهل هستم که خارج از ایران سکونت دارم،متاسفانه ۲ ماه پیش متوجه علائمی شدم و با مراجعه به دکتر متخصص متوجه شدم به بیماری هرپس واژینال مبتلا شدم،همسرم هم آزمایش داد اما جواب منفی بود.دکتر معتقد بود که این ویروس میتونه  از قبل بوده باشه.در هر صورت من با استفاده از کرم و دارو خوب شدم اما از ۲ ماه پیش تا الان این  هر هفته ادامه داره یعنی من تبخال در دهانه رحم دارم،بعد از ۴ روز محو میشه اما دوباره بعد از ۵-۶ روز یکی دیگه میزنه ،البته ۳ دفعه قبل که  تبخال ظاهر شد تب نداشتم فقط ۱ شب قبل پا درد شدیدی میگیرم که خودم متوجه میشم باید فردا منتظر تبخال باشم . دکتر گفته که همین طوری هاست این بیماری، اما من هر چقدر سرچ کردم متوجه شدم که بعد از نهایاتان ۷ هفته بیمار خوب میشه،خواهش میکنم منو راهنمایی کنید.(ضمن راجع به این بیماری( herpes simplex type 2)شناخته لازم را دارم و میدونم چه عواقبی هنگام برداری و غیر به همراه دارد .)

دوست عزیز
    اول از همه باید بدونید که ویروس تبخال تناسلی وقتی وارد میشه درمان نداره که بگیم بعد درمان ویروس از بدن پاک میشه کامل.البته یه درصدی بسیار محدود شاید کمرت از یک یا دو درصد باشه اما خب قطعی نیست.معمولا وقتی فردی مبتلا میشه هدف از درمانها بهبود دادن زخمهای دردناکه و جلوگیری از عود
    این رو هم بگم معمولا بعد از اینکه تبخال شروع شد ممکن یک یا دو ماهی و گاهی بیشتر از 3 ماه مدام عو پی در پی هم داشته باشیم که نیاز باز درمان انجام بشه.معمولا بعد از دوره اولیه ویروس دیگه مدام تظاهرات نداره و فقط در بدن و وپایانه ای عصبی میمونه و در مواقع تضعیف سیستم ایمنی و یا استرسها ونقص سیستم ایمنی و یا بارداری و..عود میکنه و تظاهراتش رو نشون میده.مساله مهم اینه که تو این مدت مداما تحت نظر پزشکتون باشید و اگر لازم شد حتی ممکن خط درمانیتون ویا برخی از داروها و کرمهارو عوض کنن اما نگران نباشید بالاخره این مرحله عود مدام کمتر میشه.

در کل توصیه میکنم به دکترتون مراجعه کنید و درمان رو شروع کنید

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  3. تبخال های تناسلی از راه تماس جنسی محافظت نشده به راحتی قابل سرایت است.
    این ویروس پس از یکبار آلوده شدن از پوست و مخاط وارد بدن شده و در نخاع بطور پنهانی باقی می مانند و بعضی محرک ها مانند توضیحات دوست خوبمون که در بالا اشاره کردند باعث فعال کردن اونها میشه.
    همانطور که قبلاً در اینجا گفته شد، بهترین روش برای از بین بردن زگیل یا تبخال تناسلی، درمان با لیزر یا فریز کردن آنها توسط نیتروژن مایع است.

تشکر شده توسط : 3 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید