شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

مشكل گوارشي بعد از رژیم

1. باسلام 8ماه پیش برای اینكه وزن اضافه كنم (به علت كمبود وزن )مكمل گین اپ كودكان خریدم وروزی چندپیمانه مصرف می كردم وهر روز نیز بادام وكلوچه مصرف می كردم دو ماه مصرف كردم و5 كیلو وزن اضافه كردم ولازم به ذكر است 15 روزدر ماه رمضان هم شب موقع خواب یك لیوان شیر ومخلوط گین اپ و70گرم بستنی مخلوط می كردم ومیخوردم ولي ناگهان صبح دچار اسهال ولرزشديد واحساس سردي ودردشديد در قفسه سينه سمت چپ وحالت تهوع به مدت 10 روزشدم وسردردنيز داشتم و5كيلو كه اضافه كرده بودم نيز كم كردم اول به پزشك عمومي مراجعه كردم 10عددسیپروفلوكسا سین 40 عدد فاموتدين 40 ميلي وكلينديوم سي 40عددتجويز نمود كمي بهتر شدم ولي هنوز بهتر نشدم به متخصص گوارش مراجعه كردم گفت ورم معده دارم بدون اندسكوپي وبرايم پنتوپرازول 60 عدد ودي سيكلومين تجويز نمود مقداري بهتر شدم ولي يك ماه بعد دوباره بعد از خوردن يك راني دچار درد قفسه سينه ومدفوع ابكي ولرزودفع مدفوع چند بار در يك روز شدم نمي دانم علت اين مشكل به وجود امده چيست وبايد چكار كنم وچه اقدامي كنم ايا مشكل من از
    لوزالمعده يا چيز ديگر نيست  لازم به ذكر است من 10 روز اول دايم اسهال داشتم وبه مدت دو ماه اسهال بعضي وقتها داشتم والان اسهال ندارم فقط بعضي وقتها بعد از مصرف غذاي زياد يا سنگين وغيره دچار اسهال مي شوم انهم براي يك روز فقط بيشتر فشار درزير قفسه سينه سمت چپ وحالت تهوع دارم وشكم دير وسخت كار مي كند ايا فقط اندسكوپي كافي است
    نقل قول
    ايا در زمان مصرف پنتوپرازول مي توان از مايش مدفوع داد تا معلوم شود خونريزي دارم يا خون مخفي در مدفوع وجود دارد

2. سلام من زني 34 ساله هستم و يك دختر 6 ساله دارم. از زمان ازدواجم تاكنون و بخصوص از تولد دخترم احساس ميكنم به تنبلي روده مبتلا شدم چون شكمم كار نميكرد مگر اينكه از قرص دينه استفاده كنم. و اين مشكل اخيراً بيشتر شده بطوريكه نفخ خيلي اذيتم ميكرد بنابراين پيش متخصص رفتم و داروها اصلاً اثر نكرد و ايشون كولونوسكوپي انجام دادند و يك زائده در حد 3-2 ميليمتر رو از روده ام درآوردند وقتي به آزمايشگاه بردم گفتند كارسينوئيد يا يه جور تومور بدخيم هست قرص هايي كه تجويز كردند موثر بود بطوريكه ديگه از قرص دينه استفاده نكردم. بعد از 5/1 ماه دوباره يه كولونوسكوپي روده انجام دادم ولي اينبار هيچ زائده مشكوكي نبود فقط كمي التهاب كه به مدت دو ماه با قرص بهتر شد. البته نفخ هنوز هم هست كه گفتند به سندرم روده تحريك پذير مبتلا هستم. و چون قصد بارداري دارم يك ترانزيت روده انجام دادم ولي گفتند يك توده مشكوك به كارسينوئيد به اندازه 5/1 سانت وجود داره. كه پزشكم گفتند جاي نگراني نيست  چون روده هام خوب تخليه نشده بود و اينكه دكتر از سابقه من خبر داشت ممكنه براساس همون قضاوت كرده باشه چون در عرض 2 ماه چنين توموري رشد نخواهد كرد. ولي من نگرانم دوست دارم باردار بشم. ضمناً روده هام از قبل بهتر شده.

3. سلام دوست عزیز اگر پاتولوژی گفته تومور بدخیم است باید حتما شیمی درمانی را شروع می کردین بعد اگر منظور تون از قرص دینه همان سی لاکس است این قرص در اثر مصرف زیاد باعث متا کولون میشود که خود این مشکل باعث یبوست ودرد در ناحیه شکم می شود پشنهاد میکنم برای مطمئا شدن از جواب پاتولوژی حتما اونا نشانه یک جراح خوب بدهید و اگر نیاز بود مجددا کولونوسکوپی را انجام بدهید  بعد به جای خوردن قرس سی لاکس از گل محمدی استفاده کنید گل خشک شده را روی غذا یا داخل اب دوغ ریخته ومصرف کنید

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  4. باسلام ممنون كه جواب دادين. بايد بگم كه من آزمايش هامو به چند پاتولوژي و يه پزشك حاذق ديگه هم نشون دادم كه در كل فقط يكي از پاتولوژي ها گفت تومور بدخيم بقيه به كلمه مشكوك به كارسينوئيد اكتفا كرده بودند و كولونوسكوپي دوم رو هم اساس نظر ايشون انجام دادم و هيچ زائده اي در عرض اين دو ماه رشد نكرده بود و اينبار هم به دو يا سه تا پاتولوژي و يك پزشك ديگه نشون دادم و همه اتفاق نظر داشتند كه خطر رفع شده ولي بايد تحت پيگيري بوده و سالي يك بار كولونوسكوپي داشته باشم. و حالا سوال من اينه كه ترانزيت روده هم مثل كولونوسكوپي دقيق هست؟ چون بنظرم كولونوسكوپي با چشم ديده ميشه و ترانزيت روده براساس سايه و روشن توي عكس قضاوت ميشه. دوم اينكه همه كارسينوئيدها بدخيم هستند و عود ميكنند و يا اينكه ممكنه اگه بموقع تشخيص داده بشه و برداشته بشه ديگه عود نكنند؟ و سوم اينكه در ترانزيت روده روده ها بايد كاملاً تخليه بشه ولي روده من تخليه كامل نشده بود. ممكنه زائده اي كه تو عكس بصورت سايه افتاده اصلاً زائده نبوده و تكه هاي مدفوع باشه؟

5. سلام و ممنون بابت وقتی که گذاشتید.
    اقای دکتر من بیشتر از شما خواهش می کنم که از لحاظ روحی به من کمک کنید.
    من 26 سالم است.مشکل من از 3 ماه پیش و بعد از یک مشغله فکری زیاد شروع شد که با دردشدید معده که شبیه دلپیچه و تغییر در اجابت مزاج بود به دکتر رفتم که ایشان هم تشخیص اندوسکوپی دادند بعد از مشاهده گفتند یک قسمتی از معدم بافتش از بین رفته و نزدیک به زخم شدن است و غیر از ان  تشخیص IBS دادن و یک ازمایش خون که نشاندهندی خون نهفته بود دادند.که ازمایش نشان داد خون در مدفوع نیست من 3 ماه هست که تحت درمان ایشان هستم.سوالی که از شما داشتم این بود که من اگثر علائم سرطان روده را دارم مثل درد شکم(دل پیچه) /تغییر در اجابت مزاج /بواسیر هر چند ماه یک بار و بعضی مواقع که دچار یبوست میشوم بعد از اجابت مزاج روی دسمال توالت چند قطره خون روشن میبینم و پدر پزرک من هم سرطان روده داشتند. البته بعد این سه ماه و استفاده از داروهای دکتر خیلی بهتر شدم و فقط اجابت مزاج ثابتی ندارم. من خیلی نگران سرطان روده هستم و هروقت هم به دکترم میگویم ایشان تاکید دارند که من IBS دارم و اینها علائم ان است.ولی هیچ اقدامی برای رد سرطان روده انجام ندادند. اقای دکتر میخواستم از شما بپرسم که حتمان همین گونه است که دکترم گفتند؟واقعا احتیاج به کولونسکوپی نیست و همین ازمایش و علائم من کافی بر رد سرطان است؟ یا من به دکتر دیگری مراجعه کنم؟ البته ایشان یکی از پزشکان معروف تهران هستند. درضمن من 4 سال پیش بخاطر همین حساسیت زیادم کولونسکوپی انجام دادم که مشکلی نبود.
    خواهش میکنم نظرتونو بدبد ممنون

6. با سلام .
    مدتیه که صبح ها که از خواب بیدار میشم احساس سنگینی معده  ( حالتی که بعد از خوردن پنیرپیتزا داریم ) و نفخ دارم در حالی  که شب ها خیلی کم غذا میخورم که نه سنگین هستند غذاها نه نفاخ .
    و عادت هم دارم که آرام غذا میخورم . نمیدونم علت چیه .
    و مشکل یبوست هم ندارم.

7. سلام به همه
    دختری هستم21ساله

نزدیک2یا3هفته درد شدید معده داشتم طوری که وقتی خواب بودم با دردش بیدار میشدم با خوردن غذاهم دردش آرومتر میشد به جایی رسید که دیگه رفتم دکترگوارش دکتر گفت امکان داره زخم داشته باشم که واسم امپرازول نوشت گفت اگه تاثیری نداشت باید آندوسکوپی انجام بدم.دارو هارو که مصرف کردم کاملاً خوب شدم ولی با گذشت 2الی3ماه دوباره درد معده ام برگشته.مادربزرگم(مادر پدرم) در سن80سالگی در اثر کنسر معده فوت کردند2سال پیش.پدرمم از مشکلات معده صبرش به سر اومده یعنی این معده درد منم ممکنه ارثی باشه یعنی باید این درد معده تا آخر عمرم تحمل کنم یعنی هیچ راه درمان قطعی نیست؟

ممنون وموفق باشین.

8. سلام
    منم 6دفعه به درد شدید سردل ابتدای معده دچارشدم چندبارش توی خواب شروع شد وازدرد شدید بیدارمیشدم درد اینقدر شدید بود که به پشتم وکتفام میکشید وامانم ومیبرد احساس سنگینی وتهوع هم داشتم وفکرمیکردم اگه بالابیارم خوب میشم ولی بدترهم میشد وکمرم خم میموند ازبس درد شدید بود وبه بیمارستان کشید کارم اول نوارقلب گرفتن وآمپول آرام بخش و...
    آزمایش هلیکوباکترو سونو تابالاخره تشخیص دادند کیسه صفرام سنگ داره واین دردهام مربوط میشه به همون دیگه روغن وتخم مرغ وسرخ کردنی به کل قطع کردم واصلا غذا کمتر میخورم تا دردی نداشته باشم ولی بانظر سه تا جراح باید جراحی کنم حالا سئوالم اینه لاپاراسکوپی بهتره یا جراحی باز؟ازنظر دوره نقاهت و طول درمان وجای عمل وکلا هرچی به نظرتون میرسه البته هزینه عمل هم که لاپاراسکوپی بابیمه انجام نمیشه بااین وجود ترجیح چیه؟؟؟
    ودیگه اینکه اگه رژیم غذاییم رو همینطور ادامه بدم وعمل نکنم خطری برام داره؟؟؟تحرک زیاد باعث جابه جایی سنگهامیشه؟؟؟ویا درمانهای سنتی و داروهای گیاهی موثرند؟؟؟
    ببخشید اینقدر طولانی شدمتشکرم

9. roshana نوشته است: سلام
    منم 6دفعه به درد شدید سردل ابتدای معده دچارشدم چندبارش توی خواب شروع شد وازدرد شدید بیدارمیشدم درد اینقدر شدید بود که به پشتم وکتفام میکشید وامانم ومیبرد احساس سنگینی وتهوع هم داشتم وفکرمیکردم اگه بالابیارم خوب میشم ولی بدترهم میشد وکمرم خم میموند ازبس درد شدید بود وبه بیمارستان کشید کارم اول نوارقلب گرفتن وآمپول آرام بخش و...
    آزمایش هلیکوباکترو سونو تابالاخره تشخیص دادند کیسه صفرام سنگ داره واین دردهام مربوط میشه به همون دیگه روغن وتخم مرغ وسرخ کردنی به کل قطع کردم واصلا غذا کمتر میخورم تا دردی نداشته باشم ولی بانظر سه تا جراح باید جراحی کنم حالا سئوالم اینه لاپاراسکوپی بهتره یا جراحی باز؟ازنظر دوره نقاهت و طول درمان وجای عمل وکلا هرچی به نظرتون میرسه البته هزینه عمل هم که لاپاراسکوپی بابیمه انجام نمیشه بااین وجود ترجیح چیه؟؟؟
    ودیگه اینکه اگه رژیم غذاییم رو همینطور ادامه بدم وعمل نکنم خطری برام داره؟؟؟تحرک زیاد باعث جابه جایی سنگهامیشه؟؟؟ویا درمانهای سنتی و داروهای گیاهی موثرند؟؟؟
    ببخشید اینقدر طولانی شدمتشکرم

سلام

در صورت عدم عمل جراحی ممکنه به مرحله ای برسید که کیسه ی صفرا برداشته بشه.
    مطابق معمول من اینجا کسی رو به عطاری رجوع نمیدم و به شما هم توصیه می کنم روش های استاندارد رو پیگیری کنید.
    در مورد لاپاراسکوپی قبلا صحبت کردیم؛ فروم های زیر رو بخونید.

سنگ کيسه صفرا؛ چرا ... چگونه؟

علایم عفونت کیسه صفرا

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید