شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

وجود لخته در اسپرم ( مايع مني )

1. با سلام و درود ... وجود لخته در اسپرم ( حالت لخته بودن اسپرم يا لخته به صورت درازه های زرد رنگ  داخل مایع منی که حتی گاهی اوقات و ندرتا قسمتهائی نیز باادرار ولی بدون هیچ گونه دردی بعد از انزال خارج میشود) طبيعي است؟
    آيا نياز به پيگيري دارد؟ تحريك شدن و انزال اينجانب كاملا طبيعي است و تا كنون بيماري مجاري ادراري و يا دردي در بيضه نداشته ام.

خواهشا اگر مساعدتی در این خصوص هست مبذول فرمائید چون در شرف ازدواج هستم از انجام آزمايش اسپرموگرافي واهمه دارم.
    يك دكتر اورولوژي به من پيشنهاد كرد كه اين موضوع را جدي نگيرم و اگر در زمان ولد و بچه دار شدن مشكلي ايجاد شد آن را پيگيري نمايم. ضمنا در سايت شما ديدم اشخاصي همين سوال مشابه را انجام داد ه اند، نظر شما در اينباره چيست؟!

لطفا اگر كسي با مورد مشابه برخورد كرده و در اينباره تجربه اي دارد راهنمايي نمايد.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. ehsan5960 نوشته است: با سلام و درود ... وجود لخته در اسپرم ( حالت لخته بودن اسپرم يا لخته به صورت درازه های زرد رنگ  داخل مایع منی که حتی گاهی اوقات و ندرتا قسمتهائی نیز باادرار ولی بدون هیچ گونه دردی بعد از انزال خارج میشود) طبيعي است؟
    آيا نياز به پيگيري دارد؟ تحريك شدن و انزال اينجانب كاملا طبيعي است و تا كنون بيماري مجاري ادراري و يا دردي در بيضه نداشته ام.

خواهشا اگر مساعدتی در این خصوص هست مبذول فرمائید چون در شرف ازدواج هستم از انجام آزمايش اسپرموگرافي واهمه دارم.
    يك دكتر اورولوژي به من پيشنهاد كرد كه اين موضوع را جدي نگيرم و اگر در زمان ولد و بچه دار شدن مشكلي ايجاد شد آن را پيگيري نمايم. ضمنا در سايت شما ديدم اشخاصي همين سوال مشابه را انجام داد ه اند، نظر شما در اينباره چيست؟!

لطفا اگر كسي با مورد مشابه برخورد كرده و در اينباره تجربه اي دارد راهنمايي نمايد.

سلام

من متوجه لخته نشدم اما توضیحاتمو میدم ...

اسپرم خودش غلیظه و به صورت (به قول شما) لخته از آلت خارج میشه و بعد از مدتی در محیط خارج به مایع تبدیل میشه که این مدت مایع شدن در افراد متفاوته.
    به نظرم بیشتر منظورتون رنگ اسپرمه که رنگ اسپرم در برخی افراد milky در افراد دیگه yellow در دیگران creamy و ... است. فک کنم از شما به رنگ yellow باشه و ازین نظر مشکلی ندارین.
    آز اسپرم که ترسی نداره به هر حال اگه قبل ازدواج تست بدین خیالتون در مورد فاکتورای مهم بارداری راحت میشه و اگه مشکلی وجود داشت با دارو قابل درمانه.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. دوست عزیز منظور از لخته, دانه های ژله ای نرم و بلوري که بعضا به صورت درازه های زرد رنگ داخل مایع منی كه بعد از انزال همراه مايع شيري رنگ و نسبتا غليظ مني خارج میشود, مییاشد.آیا طبیعی است؟.. لطفا اگر کسی در این خصوص نظری یا تجربه ای دارد ذکر نماید

4. ehsan5960 نوشته است: دوست عزیز منظور از لخته, دانه های ژله ای نرم و بلوري که بعضا به صورت درازه های زرد رنگ داخل مایع منی كه بعد از انزال همراه مايع شيري رنگ و نسبتا غليظ مني خارج میشود, مییاشد.آیا طبیعی است؟.. لطفا اگر کسی در این خصوص نظری یا تجربه ای دارد ذکر نماید

با این شرحی که دادین به نظرم طبیعی نباشه.
    حتما یه آز اسپرم بدین تا وضعیت مشخص شه. شاید عفونت وجود داره.
    نتیجه شو برا ما هم بذارین.

5. ehsan5960 نوشته است: دوست عزیز منظور از لخته, دانه های ژله ای نرم و بلوري که بعضا به صورت درازه های زرد رنگ داخل مایع منی كه بعد از انزال همراه مايع شيري رنگ و نسبتا غليظ مني خارج میشود, مییاشد.آیا طبیعی است؟.. لطفا اگر کسی در این خصوص نظری یا تجربه ای دارد ذکر نماید

این دانه ها طبیعی هستش البته اگر زرد رنگ بوده باشه و بتعداد 15 -20 تا
    اما اگر رنگ دیگه ایی داره مثل قهوه ایی مانند باید حتما آزمایش بدید و به متخصص کلیه و مجاری ادرار مراجعه کنید

تشکر شده توسط : 4 کاربر
  6. سلام .ببخشید منم فک کنم همچین مشکلی دارم.شکل اسپرم بیرون از بدن مثل دونه های برنج  در بین اسپرم طبیعی هستنوالبته تعداد دونه هاهم زیادن.رنگشونم زرده.اگه راهنمایی کنین ممنون میشم

7. mohammadamini نوشته است: سلام .ببخشید منم فک کنم همچین مشکلی دارم.شکل اسپرم بیرون از بدن مثل دونه های برنج  در بین اسپرم طبیعی هستنوالبته تعداد دونه هاهم زیادن.رنگشونم زرده.اگه راهنمایی کنین ممنون میشم

سلام

دوست من منی طبیعی به صورت شکل زیره.
    شما میتونین با دادن آز اسپرم از سلامت منی، اسپرم، بیضه و ... مطمئن بشین. آزمایش ضرری که نداره.

- توجه: تصویر کوچک شده است،
    برای دیدن تصویر در اندازه واقعی روی آن کلیک کنید!

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  8. آيا مشكلي داره مني به صورت لخته بيرون بياد؟
    (لخته های نیمه جامد)

9. welcomer نوشته است: آيا مشكلي داره مني به صورت لخته بيرون بياد؟
    (لخته های نیمه جامد)

مشکلی نیست.
    منی طبیعی همونطور که در شکل بالا می بینین به صورت لخته هست.
    اگه خودتون فکر می کنین که غیر طبیعیه آز اسپرم بدین تا هر گونه شکی که دارین برطرف بشه.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید