شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

دو سوال پوستی

1. سلام عزیزان،دو تا سوال مهم دارم.

اول اینکه من از دو سال پیش لکه های کوچیک کمرنگی روی پیشونیم دیده میشد،مایل به سفید که البته باید دقت می کردی تا ببینی!
    رفتم دکتر پوست گفت قارچه،البته روی سینم هم گاهی زخم میشد که وقتی دکتر خودش اون لکه ها رو دید این سوال رو ازم پرسید که روی سینت زخم نمیشه و خارش نمی گیره؟که گفتم چرا!بعد گفت مشکلت قارچیه و چیز مهمی نیست.بهم گفت شامپو ضد شوره کتوکونازول بزن که البته من برای مدتی زدم و دیگه نزدم!برای پیشونیم هم پمادی داد به اسم تریامسیکورت،که زدم و لکه ها از بین رفتن!الان مدتیه پشتم به اندازه یه دایره با قطر 5 الی شش سانت لک و جوش و یه سری چیزای زخم مانند میفته!پریشب دیدم و خیلی نگران شدم!یه مقدار از همون پماد قبلیه که هنوز توش مونده بود زدم بهش و الان بعد دوشب تقریبا داره محو میشه اون اثرات زخم و لک!

میخواستم بپرسم این مشکل جدی نیست؟برای ریشه کنی کلی این قارچ چه کار باید کرد؟

و سوال دیگه!روی آلتم خصوصا قسمت های پیائینش لکه های جوش مانندی به رنگ سفید وجود داره!البته الان چند ساله که اینطوره.و موقع نعوظ این دونه ها کاملا مشخص میشن و خیلی بیشتر به نظر میرسن!در واقع روی تنه آلتم هست.چند جا خوندم که این ها ناشی از چربی ریشه ی مو هست،محض امتحان وقتی قسمتی از موی تنه آلت رو میکشم محل ریشه شون دقیقا عین همون دونه ها میشه!میخواستم بدونم مشکل جدی نیست؟برای حلش کاری میشه کرد؟

ممنونم از پاسخگوئیتون

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  2. باسلام، در مورد لکه های سفید روی آلت به غیر از موردی که خودتون اشاره کردید میتونه به علت رابطه جنسی محافظت نشده هم ایجاد شوند و در حالت نعوظ برآمدگی آنها بیشتر احساس میشود. این لکه ها بدون درد بوده و با تجمع زیاد از انتهای آلت شروع شده و تا میانه ی آن با فواصل کمتر متراکم میشوند.
    اگر در قسمت کلاهک آلت هم چنین لکه های سفیدی ایجاد شدند باید نسبت به رفتار خود بیشتر احتیاط کنید و برای معاینه و درمان به متخصص پوست مراجعه کنید و پزشک ممکن است با تجویز پماد یا فریز کردن ، لکه ها را درمان کند.
    اگر تا کنون هیچ رابطه ای انجام ندادید پس آن لکه ها به همون موردی که خودتون اشاره کردید ایجاد شده و جای نگرانی وجود ندارد.

3. دوست عزیز ممنون از پاسخگوئی
    نه من رابطه جنسی نداشتم تاحالا،اون دونه ها هم تا میانه ی آلته و بسمت بالا نیومده!
    راستی این دونه ها بعد ها توی ارتباط جنسی واژینال و دهانی برای طرف مقابلم مشکلی ایجاد نمی کنه؟یعنی خاصیت سرایت کنندگی نداره؟

ضمنا از بقیه دوستان هم تقاضا دارم در صورت اطلاع به سوال اولم هم پاسخ بدن!

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  4. سلام polite_boy جان

((این نوشته من نسخه هیچ دکتر یا پزشکی نیست و با مشورت یکی از دوستام این کار رو انجام دادم و نتیجه خوبی هم گرفتم ))

من هم چهار سال پیش این مشکل رو داشتم و با استفاده از بتادین روزی چهار بار با پنبه روی لکه هام مالیدم و بعد از یک هفته خوب شدم .

امیدوارم نتیجه بگیری دوست من .

5. labnews

مدیر آزمایشگاه

مدیر آزمایشگاه
    بیماری پوستی شما با توجه بدرمان تینا ورسی کالر که عامل ایجاد کننده مالاسزیافورفوراست-در فصول گرم وهنگام استفاده از لباس نایلونی و.. که موجب تعریق میباشد شدت میابد-باید از شامپو یا صابون حاوی آزول یا گوگرددر این فصول همیشه استفاده کنی- درمان قطعی ندارد چون عامل بصورت کومنسال در پوست شما و اکثر افراد موجود است-ولی بدلایل مختلف در برخی بارز میگردد و تجمع رشد باعث بروز علائم ذکر شده است-

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  6. polite_boy نوشته است: دوست عزیز ممنون از پاسخگوئی
    نه من رابطه جنسی نداشتم تاحالا،اون دونه ها هم تا میانه ی آلته و بسمت بالا نیومده!
    راستی این دونه ها بعد ها توی ارتباط جنسی واژینال و دهانی برای طرف مقابلم مشکلی ایجاد نمی کنه؟یعنی خاصیت سرایت کنندگی نداره؟

ضمنا از بقیه دوستان هم تقاضا دارم در صورت اطلاع به سوال اولم هم پاسخ بدن!

اگر شیوع آن لکه ها ویروسی تشخیص داده شود ممکن است در ارتباط جنسی واژینال و دهانی سرایت کند و با ایجاد لکه های قرمز رنگ در اطراف واژن و روی زبان ایجاد شوند. اگر علت تشکیل آن ویروسی تشخیص داده نشود، در هنگام نزدیکی آن لکه ها سرایت نمی کند.
    لذا توصیه میشود نکات بهداشتی را همیشه قبل از برقراری رابطه مدنظر قرار دهید تا از بروز و انتشار بیماری جلوگیری کنید.
    ضمناً میتوانید از پماد ایمی کوئیمود برای التیام لکه ها استفاده نمائید.

7. البته احتمالا منظور شما از لکه همون دونه های روی آلته چون روی التم لکه ای نیست،بعد اینکه چطور میشه فهمید ویروسی هستن؟اگه مال چربی ریشه مو باشن مگه میتونن ویروسی باشن؟ضمنا این نکات بهداشتی که فرمودید کمی بیشتر توضیح بدید.سپاسگزارم

8. در مورد علت تشخیص ویروسی بودن دونه های روی آلت، صرفاً با معاینه پزشک و انجام آزمایش خون امکانپذیر است.
    اگه علت تشکیل دونه ها، چربی ریشه مو تشخیص داده شود، ویروسی نبوده و امکان انتقال آن به دیگران وجود ندارد.
    در مورد رعایت نکات بهداشتی هم منظورم در هنگام نزدیکی بود که برای احتیاط و پیشگیری بهتره از کاندوم استفاده کنید.
    و اینکه در آن محل احساس سوزش یا خارش می کنید نیز باید بررسی شود.
    ضمناً اگر در جواب پست قبلی از عنوان لکه نام بردم به این دلیل بود که خودتون در طرح سوالتون گفتید:
    روی آلتم خصوصاً قسمت های پائینش لکه های جوش مانندی به رنگ سفید وجود داره!
    (علاج واقعه را قبل از وقوع باید کرد ، پیشگیری بهتر از درمان است)

9. درست می فرمائید ایراد از خود بنده بود که اولین بار از لفظ "لکه" استفاده کردم ،پوزش بابت این مسئله و سپاس بی نهایت از شما همشهری عزیز،راستی در محل اون دونه ها هیچ درد و خارش و سوزش و ترشح و امثال اینا وجود نداره!

10. polite_boy نوشته است: سلام عزیزان،دو تا سوال مهم دارم.

اول اینکه من از دو سال پیش لکه های کوچیک کمرنگی روی پیشونیم دیده میشد،مایل به سفید که البته باید دقت می کردی تا ببینی!
    رفتم دکتر پوست گفت قارچه،البته روی سینم هم گاهی زخم میشد که وقتی دکتر خودش اون لکه ها رو دید این سوال رو ازم پرسید که روی سینت زخم نمیشه و خارش نمی گیره؟که گفتم چرا!بعد گفت مشکلت قارچیه و چیز مهمی نیست.بهم گفت شامپو ضد شوره کتوکونازول بزن که البته من برای مدتی زدم و دیگه نزدم!برای پیشونیم هم پمادی داد به اسم تریامسیکورت،که زدم و لکه ها از بین رفتن!الان مدتیه پشتم به اندازه یه دایره با قطر 5 الی شش سانت لک و جوش و یه سری چیزای زخم مانند میفته!پریشب دیدم و خیلی نگران شدم!یه مقدار از همون پماد قبلیه که هنوز توش مونده بود زدم بهش و الان بعد دوشب تقریبا داره محو میشه اون اثرات زخم و لک!

میخواستم بپرسم این مشکل جدی نیست؟برای ریشه کنی کلی این قارچ چه کار باید کرد؟

و سوال دیگه!روی آلتم خصوصا قسمت های پیائینش لکه های جوش مانندی به رنگ سفید وجود داره!البته الان چند ساله که اینطوره.و موقع نعوظ این دونه ها کاملا مشخص میشن و خیلی بیشتر به نظر میرسن!در واقع روی تنه آلتم هست.چند جا خوندم که این ها ناشی از چربی ریشه ی مو هست،محض امتحان وقتی قسمتی از موی تنه آلت رو میکشم محل ریشه شون دقیقا عین همون دونه ها میشه!میخواستم بدونم مشکل جدی نیست؟برای حلش کاری میشه کرد؟

ممنونم از پاسخگوئیتون

سلام،
    همانطور که بارها گفته شده، تشخیص بیماریهای پوست و مو بدون معاینه بالینی و مشاهده منطقه درگیر کار مشکلی است، ولی با توجه به توضیحاتی که دادید احتمال وجود بیماری پیتریازیس روزه آ (Pityriasis rosea) وجود دارد.
    علت ایجاد این بیماری مشخص نیست ولی ضایعات ایجاد شده یک علت ویروسی و یا ایمنولوژیک را مطرح می کند، همچنین ویروس پاپیلومای انسانی نوع 6 یا 7 را نیز در ایجاد این بیماری دخیل دانسته اند.
    معمولا قبل از ایجاد بثورات پوستی یک عفونت دستگاه تنفسی فوقانی روی می دهد، یک ضایعه حدود 2 تا 10 سانتی متر به عنوان "ضایعه پیشرو" بعد از آن ظاهر می شود و پس از 7 تا 14 روز پس از آن ضایعات صورتی تا قرمز رنگ بیضی شکل در بدن ظاهر می شوند.
    درمان خاصی نیاز ندارد ولی استفاده از ترکیبات استروئیدی به کاهش علایم کمک می کند.

در مورد دانه های سفید رانگ روی آلت اینجا را مطالعه کنید.

تشکر شده توسط : 3 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید