.مهمان گرامی به اين سايت خوش آمديد. جهت استفاده از تمامی امکانات سایت باید عضو شوید. جهت عضویت اینجا را کلیک کنید

دکتر رهام صادقی
براي تبليغ در سايت اينجا کليک کنيد
+
  برای ورود کلیک کنیدبرای ثبت نام کلیک کنید

تبليغات

-
پرسشهای متداول
پرسشهای متداول
علامت یاب
علامت یاب
راهنمای سایت
راهنمای سایت
جستجو
جستجو
لیست اعضا
لیست اعضا
مدیران سایت
مدیران سایت
درجات
درجات
مشخصات فردی
مشخصات فردی
برترين ارسال کنندگان
برترين ارسال کنندگان
پرتشکرترین کاربران
پرتشکرترین کاربران
ورود
ورود
پیامهای خصوصی
پیامهای خصوصی

تبليغات

فهرست انجمنهاي گفتگو » سوالات پزشکي شما » داروشناسی

newارسال جديدlock قفل شدهprinter چاپ
2 پاسخ • 6336 بازديد •  
راهنمایی درمورد شناختن دارو و نحوه ی مصرف آن

نویسنده پیام
saharnaaz

کاربر جدید
کاربر جدید

تاریخ: جمعه 2 اردیبهشت 1390 - 09:24    عنوان: icon_impressed راهنمایی درمورد شناختن دارو و نحوه ی مصرف آن آدرس (لينک) شرح موضوع شرح موضوع
سلام . خسته نباشید .

2 روز پیش برای عفونت شدید و سیکل نامنظم قائدگی (از ابتدا نا منظم بود سیکلم) به دکتر رفتم . البته بیشتر به خاطر عفونتم رفتم که بخاطر سیکل نامنظمم سنوگرافی هم شدم . خوشبختانه کیست نداشتم .
دکتر به من یه قرص ، 3تا پماد که باید ترکیبی مصرف کنم و یه شامپو داد که فقط قرص رو میدونم چه جوری و چه ساعاتی مصرف کنم اما اطلاعی ندارم که کار این قرص چیه .

قرص مترونیدازول  ---- > کار این قرص چیه ؟ (تجویز شده که هر 8 ساعت 1)

پماد موضعی تریامسینولون ان ان - 15 گرم
پماد موضعی نیستات - 15 گرم
پماد موضعی ایپوزینک 20%  - 30 گرم
(اطلاعاتی راجع به این پماد ها میخواستم - و اینکه به من گفتن که این 3 پماد رو با هم ترکیب کنم و به صورت موضعی مصرف کنم - اما نمیدونم چه مدت یا مثلا چند بار در روز - بعد از مصرف تا چه مدت اجازه ی شستشو ندارم ؟
ایا ابتدای دهانهی واژن رو هم باید پماد مصرف کنم (منظورم داخل هست) یا اینکه کاولا موضعی مصرف کنم ؟ )

و
شامپو ساپو-کتوکونازول 2%
(این رو هم یادم نیست که هر به چه مدت مصرف کنم و اینکه چند دقیقه محل مورد نظر را با شامپو باید شتشو دهم ؟ )

در آخر تشکر میکنم  از جوابی که میدید

امضاKeep Smile

بازگشت به بالای صفحه

نقل قول
تشکر شده توسط : baharenarenj

مدير تبليغات

ADS

تاریخ: جمعه 2 اردیبهشت 1390 - 09:24    عنوان: تبلیغات سایت متناسب با نیازهای شما آدرس (لينک) تبليغات تبليغات

کلیک کنید!

بازگشت به بالای صفحه

sayee
اخطارها : 1 بار

کاربر ممتاز
کاربر ممتاز

تاریخ: جمعه 2 اردیبهشت 1390 - 11:33    عنوان: icon_impressed Re: راهنمایی درمورد شناختن دارو و نحوه ی مصرف آن آدرس (لينک) پست # 1 پست # 1
saharnaaz نوشته است: سلام . خسته نباشید .

2 روز پیش برای عفونت شدید و سیکل نامنظم قائدگی (از ابتدا نا منظم بود سیکلم) به دکتر رفتم . البته بیشتر به خاطر عفونتم رفتم که بخاطر سیکل نامنظمم سنوگرافی هم شدم . خوشبختانه کیست نداشتم .
دکتر به من یه قرص ، 3تا پماد که باید ترکیبی مصرف کنم و یه شامپو داد که فقط قرص رو میدونم چه جوری و چه ساعاتی مصرف کنم اما اطلاعی ندارم که کار این قرص چیه .

قرص مترونیدازول  ---- > کار این قرص چیه ؟ (تجویز شده که هر 8 ساعت 1)

پماد موضعی تریامسینولون ان ان - 15 گرم
پماد موضعی نیستات - 15 گرم
پماد موضعی ایپوزینک 20%  - 30 گرم
(اطلاعاتی راجع به این پماد ها میخواستم - و اینکه به من گفتن که این 3 پماد رو با هم ترکیب کنم و به صورت موضعی مصرف کنم - اما نمیدونم چه مدت یا مثلا چند بار در روز - بعد از مصرف تا چه مدت اجازه ی شستشو ندارم ؟
ایا ابتدای دهانهی واژن رو هم باید پماد مصرف کنم (منظورم داخل هست) یا اینکه کاولا موضعی مصرف کنم ؟ )

و
شامپو ساپو-کتوکونازول 2%
(این رو هم یادم نیست که هر به چه مدت مصرف کنم و اینکه چند دقیقه محل مورد نظر را با شامپو باید شتشو دهم ؟ )

در آخر تشکر میکنم  از جوابی که میدید

با سلام
من فقط در مورد قرص میدونم که یک آنتی بیوتیک هست برای در مان عفونت ها مثل عفونت واژن و سایر عفونت ها. بهتر این قرص با وعده غذایی بخورید که معده تون اذیت نشه . جون قرص یه آنتی بیوتیک هست پس باید سر وقت و تا آخر مصرف کنید که تاثیر خودشو داشته باشه.
در پناه حق

بازگشت به بالای صفحه

نقل قول
این پست توسط مدیریت سایت تایید شده است
تشکر شده توسط : saharnaaz, baharenarenj, ROHAM
baharenarenj
اخطارها : 2 باراخطارها : 2 بار

کاربر فعال
کاربر فعال

تاریخ: جمعه 2 اردیبهشت 1390 - 17:13    عنوان:   آدرس (لينک) پست # 2 پست # 2
باسلام
پمادهایی که نام بردید همه برای از بین بردن عفونت باکتریایی واژن شما تجویز شده هر 8 ساعت یکبار باید استفاده شود.لازم به ذکر است که قبل از مصرف باید ناحیه مورد نظر رابا اب و صابون شسته وپس از خشک کردن از ترکیب پمادها استفاده شود.در ضمن در طول مصرف باید سعی شود محل موردنظر پوشانده نشودو از شورتهای گشاد استفاده شود.همچنین در طول دوره درمان ممکن است عوارضی مانند قرمزشدن,سوزش خفیف,خارش و یا پوسته پوسته شدن دیده شود که مورد خاصی نیست وپس از چندبار استعمال دارو برطرف میگردد.

امضایاعلی گفتیم وعشق اغازشد

بازگشت به بالای صفحه

نقل قول
این پست توسط مدیریت سایت تایید شده است
تشکر شده توسط : saharnaaz, ROHAM
نمایش پستها:   
newارسال جديدlock قفل شدهprinter چاپ
تمام زمانها بر حسب GMT + 4.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

توجه: آخرين پست اين موضوع 1315 روز قبل (2 اردیبهشت 1390) ارسال شده است.

آخرين مطالب مرتبط در اين انجمن
 مباحث   پاسخها   نویسنده   مشاهده شده   آخرین پست 
پست جدید وجود ندارد استفاده از قرص استروژن پروژسترون برای بدنسازی 1 mracer 632 پنج‌شنبه 2 آذر 1391 - 18:11
m1989 مشاهده آخرین پست
پست جدید وجود ندارد کمک فوری برای تشخیص نوع بیماری و راه درمان 1 yellowapple 2464 جمعه 27 آذر 1388 - 08:27
ROHAM مشاهده آخرین پست
پست جدید وجود ندارد توضیحی برای 2 دارو؟ (ترتینویین - تتراسایکلین) 1 forogh 8072 شنبه 31 مرداد 1388 - 05:20
sami28 مشاهده آخرین پست
پست جدید وجود ندارد جایگزین برای قرص متفورمين 2 m1976 9078 سه‌شنبه 26 خرداد 1388 - 22:11
sami28 مشاهده آخرین پست
پست جدید وجود ندارد کمک فوری برای مصرف قرص فلوکستین 15 yellowapple 31839 سه‌شنبه 29 مرداد 1387 - 18:09
marilyn_manson مشاهده آخرین پست

پرش به:  
شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید