شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

راهنمایی درمورد شناختن دارو و نحوه ی مصرف آن

1. سلام . خسته نباشید .

2 روز پیش برای عفونت شدید و سیکل نامنظم قائدگی (از ابتدا نا منظم بود سیکلم) به دکتر رفتم . البته بیشتر به خاطر عفونتم رفتم که بخاطر سیکل نامنظمم سنوگرافی هم شدم . خوشبختانه کیست نداشتم .
    دکتر به من یه قرص ، 3تا پماد که باید ترکیبی مصرف کنم و یه شامپو داد که فقط قرص رو میدونم چه جوری و چه ساعاتی مصرف کنم اما اطلاعی ندارم که کار این قرص چیه .

قرص مترونیدازول  ---- > کار این قرص چیه ؟ (تجویز شده که هر 8 ساعت 1)

پماد موضعی تریامسینولون ان ان - 15 گرم
    پماد موضعی نیستات - 15 گرم
    پماد موضعی ایپوزینک 20%  - 30 گرم
    (اطلاعاتی راجع به این پماد ها میخواستم - و اینکه به من گفتن که این 3 پماد رو با هم ترکیب کنم و به صورت موضعی مصرف کنم - اما نمیدونم چه مدت یا مثلا چند بار در روز - بعد از مصرف تا چه مدت اجازه ی شستشو ندارم ؟
    ایا ابتدای دهانهی واژن رو هم باید پماد مصرف کنم (منظورم داخل هست) یا اینکه کاولا موضعی مصرف کنم ؟ )

و
    شامپو ساپو-کتوکونازول 2%
    (این رو هم یادم نیست که هر به چه مدت مصرف کنم و اینکه چند دقیقه محل مورد نظر را با شامپو باید شتشو دهم ؟ )

در آخر تشکر میکنم  از جوابی که میدید

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. saharnaaz نوشته است: سلام . خسته نباشید .

2 روز پیش برای عفونت شدید و سیکل نامنظم قائدگی (از ابتدا نا منظم بود سیکلم) به دکتر رفتم . البته بیشتر به خاطر عفونتم رفتم که بخاطر سیکل نامنظمم سنوگرافی هم شدم . خوشبختانه کیست نداشتم .
    دکتر به من یه قرص ، 3تا پماد که باید ترکیبی مصرف کنم و یه شامپو داد که فقط قرص رو میدونم چه جوری و چه ساعاتی مصرف کنم اما اطلاعی ندارم که کار این قرص چیه .

قرص مترونیدازول  ---- > کار این قرص چیه ؟ (تجویز شده که هر 8 ساعت 1)

پماد موضعی تریامسینولون ان ان - 15 گرم
    پماد موضعی نیستات - 15 گرم
    پماد موضعی ایپوزینک 20%  - 30 گرم
    (اطلاعاتی راجع به این پماد ها میخواستم - و اینکه به من گفتن که این 3 پماد رو با هم ترکیب کنم و به صورت موضعی مصرف کنم - اما نمیدونم چه مدت یا مثلا چند بار در روز - بعد از مصرف تا چه مدت اجازه ی شستشو ندارم ؟
    ایا ابتدای دهانهی واژن رو هم باید پماد مصرف کنم (منظورم داخل هست) یا اینکه کاولا موضعی مصرف کنم ؟ )

و
    شامپو ساپو-کتوکونازول 2%
    (این رو هم یادم نیست که هر به چه مدت مصرف کنم و اینکه چند دقیقه محل مورد نظر را با شامپو باید شتشو دهم ؟ )

در آخر تشکر میکنم  از جوابی که میدید

با سلام
    من فقط در مورد قرص میدونم که یک آنتی بیوتیک هست برای در مان عفونت ها مثل عفونت واژن و سایر عفونت ها. بهتر این قرص با وعده غذایی بخورید که معده تون اذیت نشه . جون قرص یه آنتی بیوتیک هست پس باید سر وقت و تا آخر مصرف کنید که تاثیر خودشو داشته باشه.
    در پناه حق

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 2 کاربر ديگر
  3. باسلام
    پمادهایی که نام بردید همه برای از بین بردن عفونت باکتریایی واژن شما تجویز شده هر 8 ساعت یکبار باید استفاده شود.لازم به ذکر است که قبل از مصرف باید ناحیه مورد نظر رابا اب و صابون شسته وپس از خشک کردن از ترکیب پمادها استفاده شود.در ضمن در طول مصرف باید سعی شود محل موردنظر پوشانده نشودو از شورتهای گشاد استفاده شود.همچنین در طول دوره درمان ممکن است عوارضی مانند قرمزشدن,سوزش خفیف,خارش و یا پوسته پوسته شدن دیده شود که مورد خاصی نیست وپس از چندبار استعمال دارو برطرف میگردد.

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 1 کاربر ديگر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید