.مهمان گرامی به اين سايت خوش آمديد. جهت استفاده از تمامی امکانات سایت باید عضو شوید. جهت عضویت اینجا را کلیک کنید

دکتر رهام صادقی
براي تبليغ در سايت اينجا کليک کنيد
+
  برای ورود کلیک کنیدبرای ثبت نام کلیک کنید

تبليغات

-
پرسشهای متداول
پرسشهای متداول
علامت یاب
علامت یاب
راهنمای سایت
راهنمای سایت
جستجو
جستجو
لیست اعضا
لیست اعضا
مدیران سایت
مدیران سایت
درجات
درجات
مشخصات فردی
مشخصات فردی
برترين ارسال کنندگان
برترين ارسال کنندگان
پرتشکرترین کاربران
پرتشکرترین کاربران
ورود
ورود
پیامهای خصوصی
پیامهای خصوصی

تبليغات

فهرست انجمنهاي گفتگو » آزمایشگاه

newارسال جديدlock قفل شدهprinter چاپ
3 پاسخ • 4405 بازديد •  
راهنمايي در مورد چند اصطلاح پزشكي و آزمايش خون

نویسنده پیام
old_chater
اخطارها : 1 بار

کاربر نيمه فعال
کاربر نيمه فعال

تاریخ: شنبه 14 اسفند 1389 - 10:04    عنوان:  راهنمايي در مورد چند اصطلاح پزشكي و آزمايش خون آدرس (لينک) شرح موضوع شرح موضوع
میشه بهم بگین هر کدوم از این اصطلاحات برای چه بیماری های هست؟من به دكتر مراجعه كردم بعد ايشون واسه من درخواست آزمايش خون داد و اينم نتيجش ميخواستم راهنماييم كنين
1- HBsAg
2- HCV Ab
3- HIV P24Ag
4-Vacutainer sam
جواب آزمایشم رو گرفتم زیر نتیجه همشون زده Non reactive میخواستم بدونم این چه معنی میده؟

بازگشت به بالای صفحه

نقل قول

مدير تبليغات

ADS

تاریخ: شنبه 14 اسفند 1389 - 10:04    عنوان: تبلیغات سایت متناسب با نیازهای شما آدرس (لينک) تبليغات تبليغات

کلیک کنید!

بازگشت به بالای صفحه

تاریخ: چهار‌شنبه 18 اسفند 1389 - 20:48    عنوان:  Re: راهنمايي در مورد چند اصطلاح پزشكي و آزمايش خون آدرس (لينک) پست # 1 پست # 1
old_chater نوشته است: میشه بهم بگین هر کدوم از این اصطلاحات برای چه بیماری های هست؟من به دكتر مراجعه كردم بعد ايشون واسه من درخواست آزمايش خون داد و اينم نتيجش ميخواستم راهنماييم كنين
1- HBsAg
2- HCV Ab
3- HIV P24Ag

جواب آزمایشم رو گرفتم زیر نتیجه همشون زده Non reactive میخواستم بدونم این چه معنی میده؟

سلام،
اینها آزمایشان اولیه در بررسی فرد مشکوک به هپاتیت می باشد:
HBsAg : آنتی ژن سطحی ویروس هپاتیت B است که در صورت حضور ویروس مثبت می شود.
HCV Ab : آنتی بادی ویروس هپاتیت سی است و در صورتی مثبت می شود که فرد قبلا در معرض ویروس هپاتیت سی HCV Ag قرار داشته و بدن بر علیه آن آنتی بادی ترشح کرده است.
HIV P24Ag: آنتی ژن P24 ویروس اچ.آی.وی است که می تواند برای تشخیص حضور ویروس در بدن تا قبل از مثبت شدن آنتی بادی (مراحل اولیه - پنجره) به تشخیص کمک کند.

امضاقبل از فعالیت در سایت راهنما و قوانین را بخوانید.
برای همیاری با سایت اینجا کلیک کنید

بازگشت به بالای صفحه

نقل قول
mahsun

کاربر جدید
کاربر جدید

تاریخ: شنبه 21 اسفند 1389 - 18:18    عنوان:   آدرس (لينک) پست # 2 پست # 2
سلام آقای دکتر
سئوالی درباره آزمایش ازدواج دارم من حدود یکسال پیش قرار بود با خانومی ازدواج کنم و آزمایش ازدواج را انجام دادم که مشکلی نداشتیم اما به دلایلی این ازدواج سر نگرفت در حال حاضر با خانوم دیگری قصد ازدواج دارم با توجه به اینکه قبلا این آزمایش را انجام داده ام و مشکلی نداشته ام و گویا فقط از پسر آزمایش خون میگیرند ولی از خانومها فقط آزمایش ادرار این امکان وجود دارد که برای ازدواج با این خانوم مشکلی از نظر خونی نداشته باشم؟ ممنون میشم پاسخ دهید
با تشکر

بازگشت به بالای صفحه

نقل قول
تاریخ: شنبه 21 اسفند 1389 - 18:27    عنوان:   آدرس (لينک) پست # 3 پست # 3
mahsun نوشته است: سلام آقای دکتر
سئوالی درباره آزمایش ازدواج دارم من حدود یکسال پیش قرار بود با خانومی ازدواج کنم و آزمایش ازدواج را انجام دادم که مشکلی نداشتیم اما به دلایلی این ازدواج سر نگرفت در حال حاضر با خانوم دیگری قصد ازدواج دارم با توجه به اینکه قبلا این آزمایش را انجام داده ام و مشکلی نداشته ام و گویا فقط از پسر آزمایش خون میگیرند ولی از خانومها فقط آزمایش ادرار این امکان وجود دارد که برای ازدواج با این خانوم مشکلی از نظر خونی نداشته باشم؟ ممنون میشم پاسخ دهید
با تشکر

با سلام
دوست عزیز تاپیک های متنوعی در مورد ازمایشهای قبل از ازدواج در سایت وجود داره........میتونید با سرچ کردن به جوابتون برسید...........ولی به طور خلاصه میشه گفت که ازمایش های قبل از ازدواج یه سری ازمایش های روتین هست که شامل ازمایش تالاسمی ،سفیلیس (جز بیماریهای منتقله از راه جنسی و خطرناک) و اعتیاد و در بعضی موارد ایدز هستش.................که در مورد ازمایش تالاسمی باید گفت که یه بیماری وراثتی است که از پدر و مادر به فرزند منتقل میشه و اگه پدر و مادر سالم باشند پس بالطبع فرزند هم از بابت این بیماری سالم هستش.........در مورد سفیلیس هم اگه رابطه پر خطر با فرد مبتلا نداشته باشید مشکلی نیست.............همینطور در مورد ایدز.............دیگه فرد خودش میدونه که معتاده یا نه دیگهدر مورد تالاسمی اینم بگم که اگه یکی از طرفین سالم باشه و اون یکی هم ناقل باشه مشکلی پیش نمیاد و اگه هر دو تالاسمی داشته باشند مشکل پیش میاد.............انشالله که مشکلی از بابت این بیماری ندارید........چون اگه نوع حادش یعنی ماژور رو داشتید از همون بچگی خودشو نشون میداد و اگه خدای ناکرده مینور هم بودید در ازمایش قبلیتون بهش پی میبردید.............پس کلا تالاسمی منتفی هستش...............فکر میکنم قضیه گروه خونی فکر شما رو مشغول کرده......گروه های خونی منعی در ازدواج ایجاد نمیکنند....فقط در مواردی که ار هاش گروه خونی اقا مثبت و برای خانم منفی باشه از امپول روگام استفاده میکنند.
پیشاپیش این پیوند فرخنده رو تبریک میگم
موفق باشید و خوشبخت

بازگشت به بالای صفحه

نقل قول
این پست توسط مدیریت سایت تایید شده است
تشکر شده توسط : mahsun, saeedfc, ROHAM
نمایش پستها:   
newارسال جديدlock قفل شدهprinter چاپ
تمام زمانها بر حسب GMT + 4.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

توجه: آخرين پست اين موضوع 1357 روز قبل (21 اسفند 1389) ارسال شده است.

آخرين مطالب مرتبط در اين انجمن
 مباحث   پاسخها   نویسنده   مشاهده شده   آخرین پست 
پست جدید وجود ندارد اصل مطلب برای خونواده ها 4 robrab 2654 پنج‌شنبه 28 خرداد 1388 - 00:07
jiji مشاهده آخرین پست
پست جدید وجود ندارد آزمایش ژنتیک برای مو و فیناستراید 1 nasimparsi 1665 شنبه 3 اسفند 1387 - 03:58
ROHAM مشاهده آخرین پست
پست جدید وجود ندارد روش نمونه گیری اسپرموگرام 9 mail27064 12705 دوشنبه 11 آذر 1387 - 13:23
mehrgan1365 مشاهده آخرین پست
پست جدید وجود ندارد برای آزمایش پرولاکتین در زمان خاصی باید مراجعه کرد؟ 2 goleyas 5361 دوشنبه 14 مرداد 1387 - 11:04
ROHAM مشاهده آخرین پست
پست جدید وجود ندارد آزمايش خون برای تشخیص بارداری 1 sarin 9471 یکشنبه 13 آبان 1386 - 20:08
labnews مشاهده آخرین پست

پرش به:  
شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید