شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

راهنمايي در مورد چند اصطلاح پزشكي و آزمايش خون

1. میشه بهم بگین هر کدوم از این اصطلاحات برای چه بیماری های هست؟من به دكتر مراجعه كردم بعد ايشون واسه من درخواست آزمايش خون داد و اينم نتيجش ميخواستم راهنماييم كنين
    1- HBsAg
    2- HCV Ab
    3- HIV P24Ag
    4-Vacutainer sam
    جواب آزمایشم رو گرفتم زیر نتیجه همشون زده Non reactive میخواستم بدونم این چه معنی میده؟

2. old_chater نوشته است: میشه بهم بگین هر کدوم از این اصطلاحات برای چه بیماری های هست؟من به دكتر مراجعه كردم بعد ايشون واسه من درخواست آزمايش خون داد و اينم نتيجش ميخواستم راهنماييم كنين
    1- HBsAg
    2- HCV Ab
    3- HIV P24Ag

جواب آزمایشم رو گرفتم زیر نتیجه همشون زده Non reactive میخواستم بدونم این چه معنی میده؟

سلام،
    اینها آزمایشان اولیه در بررسی فرد مشکوک به هپاتیت می باشد:
    HBsAg : آنتی ژن سطحی ویروس هپاتیت B است که در صورت حضور ویروس مثبت می شود.
    HCV Ab : آنتی بادی ویروس هپاتیت سی است و در صورتی مثبت می شود که فرد قبلا در معرض ویروس هپاتیت سی HCV Ag قرار داشته و بدن بر علیه آن آنتی بادی ترشح کرده است.
    HIV P24Ag: آنتی ژن P24 ویروس اچ.آی.وی است که می تواند برای تشخیص حضور ویروس در بدن تا قبل از مثبت شدن آنتی بادی (مراحل اولیه - پنجره) به تشخیص کمک کند.

3. سلام آقای دکتر
    سئوالی درباره آزمایش ازدواج دارم من حدود یکسال پیش قرار بود با خانومی ازدواج کنم و آزمایش ازدواج را انجام دادم که مشکلی نداشتیم اما به دلایلی این ازدواج سر نگرفت در حال حاضر با خانوم دیگری قصد ازدواج دارم با توجه به اینکه قبلا این آزمایش را انجام داده ام و مشکلی نداشته ام و گویا فقط از پسر آزمایش خون میگیرند ولی از خانومها فقط آزمایش ادرار این امکان وجود دارد که برای ازدواج با این خانوم مشکلی از نظر خونی نداشته باشم؟ ممنون میشم پاسخ دهید
    با تشکر

4. mahsun نوشته است: سلام آقای دکتر
    سئوالی درباره آزمایش ازدواج دارم من حدود یکسال پیش قرار بود با خانومی ازدواج کنم و آزمایش ازدواج را انجام دادم که مشکلی نداشتیم اما به دلایلی این ازدواج سر نگرفت در حال حاضر با خانوم دیگری قصد ازدواج دارم با توجه به اینکه قبلا این آزمایش را انجام داده ام و مشکلی نداشته ام و گویا فقط از پسر آزمایش خون میگیرند ولی از خانومها فقط آزمایش ادرار این امکان وجود دارد که برای ازدواج با این خانوم مشکلی از نظر خونی نداشته باشم؟ ممنون میشم پاسخ دهید
    با تشکر

با سلام
    دوست عزیز تاپیک های متنوعی در مورد ازمایشهای قبل از ازدواج در سایت وجود داره........میتونید با سرچ کردن به جوابتون برسید...........ولی به طور خلاصه میشه گفت که ازمایش های قبل از ازدواج یه سری ازمایش های روتین هست که شامل ازمایش تالاسمی ،سفیلیس (جز بیماریهای منتقله از راه جنسی و خطرناک) و اعتیاد و در بعضی موارد ایدز هستش.................که در مورد ازمایش تالاسمی باید گفت که یه بیماری وراثتی است که از پدر و مادر به فرزند منتقل میشه و اگه پدر و مادر سالم باشند پس بالطبع فرزند هم از بابت این بیماری سالم هستش.........در مورد سفیلیس هم اگه رابطه پر خطر با فرد مبتلا نداشته باشید مشکلی نیست.............همینطور در مورد ایدز.............دیگه فرد خودش میدونه که معتاده یا نه دیگهدر مورد تالاسمی اینم بگم که اگه یکی از طرفین سالم باشه و اون یکی هم ناقل باشه مشکلی پیش نمیاد و اگه هر دو تالاسمی داشته باشند مشکل پیش میاد.............انشالله که مشکلی از بابت این بیماری ندارید........چون اگه نوع حادش یعنی ماژور رو داشتید از همون بچگی خودشو نشون میداد و اگه خدای ناکرده مینور هم بودید در ازمایش قبلیتون بهش پی میبردید.............پس کلا تالاسمی منتفی هستش...............فکر میکنم قضیه گروه خونی فکر شما رو مشغول کرده......گروه های خونی منعی در ازدواج ایجاد نمیکنند....فقط در مواردی که ار هاش گروه خونی اقا مثبت و برای خانم منفی باشه از امپول روگام استفاده میکنند.
    پیشاپیش این پیوند فرخنده رو تبریک میگم
    موفق باشید و خوشبخت

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 2 کاربر ديگر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید