شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

سلامت روان

1. سوال 4 خودمو ميپرسم
    تست افسردگي سايت رو انجام دادم تا چه حد صحيحه من همه اون علايم رو دارم نكنه بايد بستري بشم ...شديدا حواس پرت شدم خوابم زياد شده حتي گاهي خونم يادم ميره كدومه يا وقتي ورق بازي ميكنم اگه يه دور 4  نفر كارت بزارن يادم ميره كدومشو من گذاشتم يا وقتي حرف ميزنم اگه يكي بگه جمله قبلت چي بود يادم نمياد ...و اين از همه بيشتر عذابم ميده چون تازگي واسم دست گرفتن...خوابم  خيلي زياد شده و سردرد هاي بدي ميگيرم... ديگه نميتونم از حقم دفاع كنم و احساس ميكنم موجود بيهوده اي شدم البته بماند كه شدم....فرد موفقي بودم كه خيلي ها ميشناختنم  ... با مخالفت شوهرم واسه كار و تحصيل و افكار خاص مرداي زمان رضاخان اون كه زن تو خونه بمونه و بميره نه پزشكي نه تفريحي نه حتي هديه اي  و نه حرف محبت آميزي ...گذشته ي شيرينمو وقتي ميذارم كنار شخصيت شوهرم ...فراموشكاري هام گريه هاي بي وقتم همه چيز واسم تلخ ميشه هر چند كه شوهرم هرگز با رفتن پيش روان شناس موافقت نميكنه ....ولي ميخوام بدونم با اين همه مشكل روحي و جسمي خودم ميتونم به خودم كمك كنم؟

2. مثل اينكه نميتونم اين موضوع رو پنهان كنم كه همه ي اين حالت هاي افسردگيم كم كم بعد از اون ازدواج اجباريم شروع شد اگر خودم مي تونم خودمو درمان كنم بهم بگين حداقل كاري كه واسه خودم ميتونم انجام بدم چيه

3. با اجازه اساتيد ...

خواهر عزيزم اينكه دچار افسردگي شده باشين كاملا طبيعيه و طبيعي بودن يعني سالم بودن .
    شما سالم هستين كه دارين به اطرافتون و اتفاق هاش واكنش نشون ميدين.
    پس اولين قدم اينه كه اين فكر "مريض" بودن رو از ذهنتون بيرون بيارين .شما مثل كسي كه سرما خورده هستين و بايد سعي كنين (براي راحت تر  زندگي كردن) علايم افسردگي و اضطراب رو كاهش بدين ...فوق العاده سادست ! فقط بايد بخواين .

واما ...
    درباره خاطرات تلخ 2 راه وجود داره .... يا فراموش كنين (كه در واقع خودتون رو گول زدين) و يا تحمل كنين (خودتون رو باور كنين .)
    اونطور كه گفتين شما خانم  با استعدادي بودين (وهستين به شرطي كه اراده الهي داشته باشين) وبراتون يه اتفاق نا خواسته افتاده . بدن و روح شما با سلامتي كامل (وكاملا طبيعي) واكنش داده ... و حالا سكان اين واكنش رو داده دست شما .
    ازتون ميپرسه تا كي ادامه بدم؟
    خوب شماهم بگين ...كافيه! همين الان ميخوام افكارم رو مرتب كنم .... بسه اي روح و روانن خوشگل و عزيزم!
    از امروز نه .... از همين الان توصيه هاي زير رو انجام بدين ...
    باتوكل بر ارامش بخش هستي ....
    1- همين الان دست چپتون رو مشت كنين ... در حالت مشت شده  خوب بهش نگاه كنين ... خوب خوب . بعدش  چشماتون رو ببندين و تصوير دستتون رو باز سازي كنين (لازم نيست خيلي شبيهش بشه). اين تمرين رو زياد انجام بدين .
    2-از اين به بعد ديگه افكار منفي رو با فعل مضارع نگين (مثلا بگين فراموش كار شده بودم )
    3- بهترين درمان (كه طبق تحقيقات از ريلكس هم قوي تره) لبخند و خنديدنه ... سعي كنين روزي 10 مينت بخنديدن  

4- اگر دچار اضطراب بوده هستين  (فعل ماضي) ....
    صحته زير رو همين الان تو ذهنتون باز سازي كنين ...
    آروم دراز بكشيد ... عضلاتتون رو شل شل كنين .... تعدادي نفس آروم ... و افكار مثبت . مثلا فكر كنين چقدر زيايين يا چقدر زندگي قشنگي دارين .

5- حالا كه مطمين شديد كه ميخواين كاملا از شر افسردگي خلاص بشين تو پيشنهاد هاي زير فكر كنين ...

1- مطالعه بيشتر متون آرامش بخش ... (الا بذكر الله ... )
          2- گرفتن مشاوره از يك روانشناس مناسب كه باهاش راحت باشين (ترجيحا زن)
             3- مطالعه كتاب سكرت (يا خريد فيلمش كه از شبكه4هم پخش شد .

شما افسرده نيستيد .... حافظه شما فوق العاده زياده ... فقط الان يكم ويروس گرفته و با يه آنتي ويروس قوي ميشه درستش كرد ... به دنبال آنتي ويروس باشين ... ولي بهترينش رو فراموش نكنين .
    ------------
    الله اعلم

تشکر شده توسط : 2 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید