شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

سلامت پرده بکارت در خردسالان

1. anita-35

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام : دخترم وقتی 1 ساله بود , تب کرد و پزشک او شیاف استامینوفن برایش
    تجویز کرد , وقتی خوابیده بو دمن اقدام به گذاشتن شیاف کردم (در حالی که به پهلو  خوابیده بود و پاهایش خم بو د ), که متاسفانه به اشتباه شیاف داخل
    مهبل دخترم شد  البته نه به طور کامل ,تقریبا نصف شیاف داخل شد و
    خودش بیرون آمد که من متوجه اشتباهم شدم . در ضمن هیچ گونه خونریزی
    مشاهده نکردم , الان دخترم 5 سال دارد به پزشک زنان آشنایی نشانش دادم
    او گفت مشکلی ندارد ولی میترسم به خاطر آشنایی وبه خاطر مراعات حال
    من (چون باردار هستم) راست نگفته باشد  لطفا به سوالات من پاسخ دهید و مرا از نگرانی نجات دهید :
    1- آیا برای دخترم ممکن است مشکلی پیش آمده باشد
    2- آیا  شکل پرده بکارت کودکان با بزرگسالان متفاوت است
    3- به خاطر نگرانی چند باری خودم پرده بکارتش را مشاهده کردم (البته دست به پرده بکارت نزدم و پاها رانیز بیش از اندازه باز نکردم )آیا مشاهدات من
    آسیبی به پرده وارد نمی کند؟
    4- دکتر گفته پرده از نوع حلقوی است , من خودم هنگام مشاهده تمام حلقه را مرتب میبینم اما در قسمت سمت چپ پرده  پایین آن یک زبانه اضافه
    می بینم آیا باید تمام پرده مرتب باشد
    5 -اگر خدایی ناکرده برای بچه ام اتفاقی افتاده باشد آیا در کودکی می توان پرده را ترمیم کرد؟
    البته با چند پزشک اطفال نیز تلفنی مشاوره کردم ایشان نیز نظرشان این بود
    که مشکلی پیش نیامده
    6- چرا سن معاینه دختران را 18 سال به بالا توصیه می کنند؟
         اگر ممکن است به سوالات من پاسخ دهید قبلا به خاطر لطف شما برای
         پاسخ دادن به سوالات متشکرم

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  2. anita-35 نوشته است: سلام : دخترم وقتی 1 ساله بود , تب کرد و پزشک او شیاف استامینوفن برایش
    تجویز کرد , وقتی خوابیده بو دمن اقدام به گذاشتن شیاف کردم (در حالی که به پهلو  خوابیده بود و پاهایش خم بو د ), که متاسفانه به اشتباه شیاف داخل
    مهبل دخترم شد  البته نه به طور کامل ,تقریبا نصف شیاف داخل شد و
    خودش بیرون آمد که من متوجه اشتباهم شدم . در ضمن هیچ گونه خونریزی
    مشاهده نکردم , الان دخترم 5 سال دارد به پزشک زنان آشنایی نشانش دادم
    او گفت مشکلی ندارد ولی میترسم به خاطر آشنایی وبه خاطر مراعات حال
    من (چون باردار هستم) راست نگفته باشد  لطفا به سوالات من پاسخ دهید و مرا از نگرانی نجات دهید :
    1- آیا برای دخترم ممکن است مشکلی پیش آمده باشد
    2- آیا  شکل پرده بکارت کودکان با بزرگسالان متفاوت است
    3- به خاطر نگرانی چند باری خودم پرده بکارتش را مشاهده کردم (البته دست به پرده بکارت نزدم و پاها رانیز بیش از اندازه باز نکردم )آیا مشاهدات من
    آسیبی به پرده وارد نمی کند؟
    4- دکتر گفته پرده از نوع حلقوی است , من خودم هنگام مشاهده تمام حلقه را مرتب میبینم اما در قسمت سمت چپ پرده  پایین آن یک زبانه اضافه
    می بینم آیا باید تمام پرده مرتب باشد
    5 -اگر خدایی ناکرده برای بچه ام اتفاقی افتاده باشد آیا در کودکی می توان پرده را ترمیم کرد؟
    البته با چند پزشک اطفال نیز تلفنی مشاوره کردم ایشان نیز نظرشان این بود
    که مشکلی پیش نیامده
    6- چرا سن معاینه دختران را 18 سال به بالا توصیه می کنند؟
         اگر ممکن است به سوالات من پاسخ دهید قبلا به خاطر لطف شما برای
         پاسخ دادن به سوالات متشکرم

سلام
    نگران نباشيد اگر پزشك زنان فرزندتان را معاينه كردند و گفتند اشكالي نداره به ايشان اعتماد كنيد حتي اگر از اقوام باشند چون يك پزشك هيچ وقت به خاطر مراعات حال كسي گواهي اشتباه  نميدهد
    در ضمن پرده هاي حلقوي پاره نميشوند و فقط در هنگام نزديكي باز ميشوند  و شياف با آن قطر كم نميتواند آسيبي به يك پرده حلقوي برساند كه بعداً اين آسيب مشهود باشد
    در مورد معاينه كردن خودتان هم نگران نباشيد اگر چيزي وارد واژن نشود آسيبي نميرساند ولي اين كار ميتواند  سوالاتي را در ذهن كودك پديدار آورد
    در هر سني نياز باشد معاينه ميكنند ولي انتخاب سن 18 سال به جهت كامل شدن رشد افراد ميباشد

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  3. سلام سوالاتی داشتم راجع به هایمن . عذر میخوام. 1.آیا قبل از سن بلوغ امکان ترمیم خود به خودی پرده هست؟ من در کودکی تجربه ارتباط جنسی به صورت تماس آلت با جنس مخالف داشتم البته تا اونجایی که یادم میاد اون موقع چیز دیگه ای بلد نبودم نمیدونستم واژن و ورودی واژن چیه؟ ولی میترسم اتفاقی افتاده باشه آیا آلت  پسر قبل از سن بلوغ مثل مرد عمل میکنه؟ به حالت وسواس گونه فکر میکنم آلت پسره به طور خودکار عمل کرده ومن یادم نیست نگرانم.
    در ضمن من تجربه خود ارضایی از راه کلیتوریس داشتم میدونم چیزی وارد واژن نشده ولی باز هم وسواس دارم شاید شده و من متوجه نشدم؟ آیا این فقط یه وسواسه و حالت روانی داره؟ آیا نگه داشتن ادرار با پاشنه پا میتونه به هایمن اسیب برسونه؟ و ایا استفاده از فشار قوی آب و سرکه الکل آب نمک میتونه پرده رو نازک کنه واسیب برسونه؟ میدونم به بعضیاشون قبلا جواب داده شده ولی اگه زحمتی نیست میخوام جواب بدین فقط به خودم.
    در ضمن همیشه حس میکنم ادرار از من خارج شده ولی لباسم خیس نمیشه با این که بهداشت رو رعایت میکنم اکثرا عفونت دارم مربوط به استمناء هست یا وسواس روانی؟

4. liya نوشته است: سلام سوالاتی داشتم راجع به هایمن . عذر میخوام. 1.آیا قبل از سن بلوغ امکان ترمیم خود به خودی پرده هست؟ من در کودکی تجربه ارتباط جنسی به صورت تماس آلت با جنس مخالف داشتم البته تا اونجایی که یادم میاد اون موقع چیز دیگه ای بلد نبودم نمیدونستم واژن و ورودی واژن چیه؟ ولی میترسم اتفاقی افتاده باشه آیا آلت  پسر قبل از سن بلوغ مثل مرد عمل میکنه؟ به حالت وسواس گونه فکر میکنم آلت پسره به طور خودکار عمل کرده ومن یادم نیست نگرانم.
    در ضمن من تجربه خود ارضایی از راه کلیتوریس داشتم میدونم چیزی وارد واژن نشده ولی باز هم وسواس دارم شاید شده و من متوجه نشدم؟ آیا این فقط یه وسواسه و حالت روانی داره؟ آیا نگه داشتن ادرار با پاشنه پا میتونه به هایمن اسیب برسونه؟ و ایا استفاده از فشار قوی آب و سرکه الکل آب نمک میتونه پرده رو نازک کنه واسیب برسونه؟ میدونم به بعضیاشون قبلا جواب داده شده ولی اگه زحمتی نیست میخوام جواب بدین فقط به خودم.
    در ضمن همیشه حس میکنم ادرار از من خارج شده ولی لباسم خیس نمیشه با این که بهداشت رو رعایت میکنم اکثرا عفونت دارم مربوط به استمناء هست یا وسواس روانی؟

سلام
    شما بايد توسط پزشك متخصص زنان معاينه شويد تا هم از سلامت هايمن خود مطمئن شويد و هم اينكه ببينيد عفونت داريد يا نه
    نگران نباشيد با يك معاينه ساده تمام فكر و خيال هاي شما تمام ميشود

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  5. از پاسختون ممنونم .شما گفتین با معاینه میتونم از سلامت پرده مطمئن بشم پس یعنی اگه امکان معاینه وجود نداشت میتونم به سالم بودنش امیدوار باشم؟ استمناء به اون صورت یا هیچ کدوم از چیزایی که قبلا گفتم از نظر علمی باعث آسیب نمیشه؟ ببخشید دوباره پرسیدم اگه میشه این دفعه واضح تر بگین اصلا جرعت مراجغه به متخصص رو ندارم

6. anita-35

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    با عرض سلام خدمت آقاي دكتر و همكاران گراميشان در سايت:
    1-در سايت  only life you.blogfa.com   تصاويري از انواع پرده بكارت ارائه شده بود كه براي همه توضيح فارسي داشت غير از يك مورد اگر ممكن است براي من ترجمه اش را بنويسيد
    hymen en carene sclereux resistant au coit  (فكر ميكنم كه اين متن به زبان
    لاتين نباشد )
    2- چرا نظر ها در مورد انواع پرده بكارت مختلف است ؟ مثلا آقاي دكتر عقيده
        دارند پرده بكارت از نوع حلقوي در يك جا پاره مي شود اما آقاي كاوه عقيده دارند اپن پرده پاره نمي شود ودر جاهاي ديگر من ديده ام كه نوشته اند پرده
    بكارت از نوع حلقوي چند پارگي شعاعي شكل از قسمت باز پرده تا ديواره واژن دارند
    3- آيا شكل و شمايل پرده در كودكان كم سن با بالغين متفاوت است يعني در كودكان كم سن پرده كم پهناتر(نه از لحاظ ضخامت بلكه از لحاظ اندازه عرضي) و تا خورده به سمت بالااست و بعد بارشد فرد
    ودر بلوغ حالت كشيده پيدا مي كند و قسمت بيشتري از دهانه واژن را
    مي پوشاند؟
    4- در سايت doctors.blogfa.com   ديدم كه گفته شده بود پرده هاي حلقوي اگر آسيب ببينند امكان ترميم با جراحي وجود ندارد ، ايا اين موضوع صحت دارد؟
    5 -در پرده هاي حلقوي در كودكان آيا وجود داشتن يك قسمت برآمده  در ساعت 5 پرده مي تواند نشانه آسيب باشد ؟ البته اين را متذكر شوم كه در ارسال قبلي  با عنوان سلامت پرده بكارت در خرد سالان  من مشكلم را به طور كامل
    مطرح كرده ام.
    6- آيا مي توانيد از يك متخصص پزشكي قانوني براي عضويت در سايت دعوت
    كنيد در اين مباحث شركت كند؟
      منتظر پاسخ شما دكتر عزيز و همكارانتان هستم و قبلا از لطف شما سپاسگذارم

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  7. anita-35 نوشته است: با عرض سلام خدمت آقاي دكتر و همكاران گراميشان در سايت:
    1-در سايت  only life you.blogfa.com   تصاويري از انواع پرده بكارت ارائه شده بود كه براي همه توضيح فارسي داشت غير از يك مورد اگر ممكن است براي من ترجمه اش را بنويسيد
    hymen en carene sclereux resistant au coit  (فكر ميكنم كه اين متن به زبان
    لاتين نباشد )

سلام،
    منظور از این عبارت پرده بکارتی است که اسکلروز (سفت) است و در هنگام نزدیکی برای پاره شدن مقاومت می کند.

anita-35 نوشته است: 2- چرا نظر ها در مورد انواع پرده بكارت مختلف است ؟ مثلا آقاي دكتر عقيده
        دارند پرده بكارت از نوع حلقوي در يك جا پاره مي شود اما آقاي كاوه عقيده دارند اپن پرده پاره نمي شود ودر جاهاي ديگر من ديده ام كه نوشته اند پرده
    بكارت از نوع حلقوي چند پارگي شعاعي شكل از قسمت باز پرده تا ديواره واژن دارند

احتمالا تمام نظرها یکی است ولی برخی به نکاتی توجه ندارند؛ اندازه آلت تناسلی هم در زن و هم در مرد در افراد مختلف متفاوت است، حال در نظر بگیرید یک زن اندازه آلت تناسلی بزرگ و رده حلقوی با مردی که آلت به نسبت کوچکی دارد نزدیکی کند، در این حالت پرده حلقوی زن هنگام عبور آلت مرد فقط مقداری متسع خواهد شد و پارگی در آن رخ نمی دهد. حال برعکس حالت قبلی را تصور کنید، این بار آلت مردانه بزرگ که قطری بیش از ورودی پرده دارد وارد آن می شود، این پرده هرچه قدر هم متسع شود ممکن است کمتر از قطر آلت مرد باشد و بالطبع دچار آسیب و پارگی خواهد شد. نوع پارگی هم به همین اندازه ها و جهت نیروی وارده هنگام نزدیکی بر می گردد.

anita-35 نوشته است: 3- آيا شكل و شمايل پرده در كودكان كم سن با بالغين متفاوت است يعني در كودكان كم سن پرده كم پهناتر(نه از لحاظ ضخامت بلكه از لحاظ اندازه عرضي) و تا خورده به سمت بالااست و بعد بارشد فرد ودر بلوغ حالت كشيده پيدا مي كند و قسمت بيشتري از دهانه واژن را
    مي پوشاند؟

در مورد خردسالان من مطلبی نخوانده ام چون معمولا چنین مشکلاتی در کودکان وجود ندارد ولی منطقا نباید فرقی داشته باشد.

anita-35 نوشته است: 4- در سايت doctors.blogfa.com   ديدم كه گفته شده بود پرده هاي حلقوي اگر آسيب ببينند امكان ترميم با جراحي وجود ندارد ، ايا اين موضوع صحت دارد؟

در مورد ترمیم پرده بکارت من نظری ندارم.

anita-35 نوشته است: 5 -در پرده هاي حلقوي در كودكان آيا وجود داشتن يك قسمت برآمده  در ساعت 5 پرده مي تواند نشانه آسيب باشد ؟ البته اين را متذكر شوم كه در ارسال قبلي  با عنوان سلامت پرده بكارت در خرد سالان  من مشكلم را به طور كامل
    مطرح كرده ام.

با توجه به مطالب قبلی که ارسال کرده اید و نحوه مشکلی که به وجود آمده به نظر من هیچ مشکلی وجود ندارد و پرده بکارت فرزند شما سالم است مگر اینکه نحوه آسیب به شکل دیگری بوده باشد. در محیط مجازی اینترنت بیش از این کمکی نمیتوان کرد.

anita-35 نوشته است: 6- آيا مي توانيد از يك متخصص پزشكي قانوني براي عضويت در سايت دعوت كنيد در اين مباحث شركت كند؟

من در حد اطلاعات خودم و تا جایی که در محیط مجازی می توان به شناخت راه مناسب برای پیگیری و درمان مشکلات کمک نمود به کاربران یاری می رسانم، قطعا نظرات یک متخصص پزشکی قانونی در این موارد معتبر تر است، اگر در این حد نگرانی دارید به هیچ وجه به اطلاعات وبلاگها و سایتهایی که توسط افراد عادی اداره می شوند بسنده نکنید و شخصا به پزشک قانونی مراجعه کنید.

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  8. liya نوشته است: از پاسختون ممنونم .شما گفتین با معاینه میتونم از سلامت پرده مطمئن بشم پس یعنی اگه امکان معاینه وجود نداشت میتونم به سالم بودنش امیدوار باشم؟ استمناء به اون صورت یا هیچ کدوم از چیزایی که قبلا گفتم از نظر علمی باعث آسیب نمیشه؟ ببخشید دوباره پرسیدم اگه میشه این دفعه واضح تر بگین اصلا جرعت مراجغه به متخصص رو ندارم

تا معاينه نشويد نميتوان نظر قطعي داد  پزشك كاري نميكند كه موجب خجالت يا ترس شما شود اينترس بي مورد است  چون چه پرده شما سالم باشد چه نباشد پزشك با شما كاري ندارد فقط به شما علام ميكند و بس.
    تا چيزي وارد واژن نشود و به پرده فشار وارد نكند  پرده بكارت پاره نميشود ( پس خود ارضايي باعث از بين رفتن بكارت نميشود )

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  9. anita-35

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام آقاي دكتر رهام خسته نباشيد " عيد ميلاد حضرت علي مبارك"
    مطلب علمي در يكي از سايتهاي پزشكي خارجي به آدرس :
    کد:
    www.aafp.org/afp/20010301/883.html    

وجود د ارد كه تصاويري از پرده بكارت را در دختران بالغ و نابالغ  نمايش داده اگر براي شما امكان دارد و مزاحم وقت شما نمي شوم در خواست مي كنم كه توضيحي در مورد تصاوير شماره 2 " كه آيا اين پرده بكارت سالم است ؟" و در مورد تصوير شماره 3 "  كه اين تصاوير مربوط به دختران تقريبا چه سن و سالي مي باشد " بفرماييد
    قبلا از لطف شما ممنون هستم

10. anita-35 نوشته است: سلام آقاي دكتر رهام خسته نباشيد " عيد ميلاد حضرت علي مبارك"
    مطلب علمي در يكي از سايتهاي پزشكي خارجي به آدرس :
    کد:
    www.aafp.org/afp/20010301/883.html    

وجود د ارد كه تصاويري از پرده بكارت را در دختران بالغ و نابالغ  نمايش داده اگر براي شما امكان دارد و مزاحم وقت شما نمي شوم در خواست مي كنم كه توضيحي در مورد تصاوير شماره 2 " كه آيا اين پرده بكارت سالم است ؟" و در مورد تصوير شماره 3 "  كه اين تصاوير مربوط به دختران تقريبا چه سن و سالي مي باشد " بفرماييد
    قبلا از لطف شما ممنون هستم

سلام،
    شکل 2 نشان می دهد که تغییر موقعیت معاینه شونده بر نمای پرده تاثیر می گذارد. در مورد سالم بودن یا نیودن پرده مطلبی ننوشته است.
    شکل 3 پرده های طبیعی با اشکال مختلف را نشان می دهد در مورد سن مطلبی ننوشته است.

11. anita-35

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    با عرض سلام و تشكر خدمت شما دكتر گرامي :
    آقاي دكتر با عرض معذرت من مي خواستم نظر شما را در مورد دو تصوير بدانم
    چون همينطور كه خودتان گفتيد نه درمورد شكل 2 سالم بودن و ناسالم بودن مشخص شده و نه در مورد شكل 3 سن  بچه هايي كه معاينه شده اند .
    لطف خود را از من دريغ نكنيد" ممنون "

12. anita-35 نوشته است: با عرض سلام و تشكر خدمت شما دكتر گرامي :
    آقاي دكتر با عرض معذرت من مي خواستم نظر شما را در مورد دو تصوير بدانم
    چون همينطور كه خودتان گفتيد نه درمورد شكل 2 سالم بودن و ناسالم بودن مشخص شده و نه در مورد شكل 3 سن  بچه هايي كه معاينه شده اند .
    لطف خود را از من دريغ نكنيد" ممنون "

سلام،
    از روی تصویر نمی توان تشخیص درستی مطرح نمود.

13. ايا امكان ترميم خود به خودي بكارت اسيب ديده در سن يك سالگي وجود دارد؟

14. elahesaba نوشته است: ايا امكان ترميم خود به خودي بكارت اسيب ديده در سن يك سالگي وجود دارد؟

سلام،
    بافت پرده بکارت ترمیم پذیر نیست.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید