شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

mri

1. سلام دکتر
    آیا انجام تصویربرداری به روش MRI که معمولا مدت زیادی هم طول می کشه هیچ گونه عوارض جانبی داره؟

2. kliop2000 نوشته است: سلام دکتر
    آیا انجام تصویربرداری به روش MRI که معمولا" مدت زیادی هم طول می کشه هیچ گونه عوارض جانبی داره؟

سلام،
    ام آر آی MRI یکی از روشهایی است که نسبت به سایر روشهای مشابه مثل CT Scan ایمن تر است و به جای تاباندن اشعه از تغییر میدانهای قوی مغناطیسی برای تصویر برداری استفاده می کند.

3. سلام دکتر جان
    مگه امواج الکترومغناطیسی قوی که از دکل های برق فشار قوی ساطع میشن ویا منابع دیگری از قبیل اجاق های ماکروویو یا آنت های موبایل دارند سرطان زا نیستند؟

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  4. kliop2000 نوشته است: سلام دکتر جان
    مگه امواج الکترومغناطیسی قوی که از دکل های برق فشار قوی ساطع میشن ویا منابع دیگری از قبیل اجاق های ماکروویو یا آنت های موبایل دارند سرطان زا نیستند؟

سلام،
    همانطور که هر گردی، گردو نیست؛ هر موجی هم مضر نیست! این روش یکی از روشهای مطمئن و امن در پزشکی است.

5. با سلام و خسته نباشید
    یک سوال خیلی خیلی مهم برام پیش اومده
    من چند سال پیش یک MRI از مغز داشتم به علت بالا بودن پرولاکتین. اما بدون ماده حاجب . به گفته پزشک معالجم که یک متخصص زنان زایمان بود  در این مورد نیازی به ماده حاجب نبوده و MRI به روش معمولی انجام شد و هیچ چیز غیر طبیعی دیده نشد.
    اما حالا به هر دکتری مراجعه می کنم میگن که MRI بدون ماده حاجب نمی تونه درست باشه و نتیجه اش رو قبول نمی کنن و برام یک MRI با ماده حاجب نوشتن.
    حالا سوال من اینه که آیا برای مورد من که بالا بودن پرولاکتین بوده MRI انجام شده صحیح بوده یا نه؟
    و اگر MRI بدون ماده حاجب دقیق نیست چرا انجام میدن؟ یعنی مسئول انجام MRI هم نمی دونست که بدون ماده حاجب درست نمیشه؟
    این مسئله من رو خیلی ناراحت و نگران کرده .
    ممنون میشم که زودتر جواب بدین.

6. goleyas نوشته است: با سلام و خسته نباشید
    یک سوال خیلی خیلی مهم برام پیش اومده
    من چند سال پیش یک MRI از مغز داشتم به علت بالا بودن پرولاکتین. اما بدون ماده حاجب . به گفته پزشک معالجم که یک متخصص زنان زایمان بود  در این مورد نیازی به ماده حاجب نبوده و MRI به روش معمولی انجام شد و هیچ چیز غیر طبیعی دیده نشد.
    اما حالا به هر دکتری مراجعه می کنم میگن که MRI بدون ماده حاجب نمی تونه درست باشه و نتیجه اش رو قبول نمی کنن و برام یک MRI با ماده حاجب نوشتن.
    حالا سوال من اینه که آیا برای مورد من که بالا بودن پرولاکتین بوده MRI انجام شده صحیح بوده یا نه؟
    و اگر MRI بدون ماده حاجب دقیق نیست چرا انجام میدن؟ یعنی مسئول انجام MRI هم نمی دونست که بدون ماده حاجب درست نمیشه؟
    این مسئله من رو خیلی ناراحت و نگران کرده .
    ممنون میشم که زودتر جواب بدین.

سلام،
    بهترین روش برای تشخیص میکرو آدنوم های هیپوفیز که معمولا باعث ترشح زیاد پرولاکتین می شوند استفاده از ام آر آی با تقویت توسط گادولینیوم (ماده حاجب) است.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید