شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

فولیکول

1. Eimiuuwm نوشته است: آقای دکتر بعداز نزدیکی باید پاها را به دیوار چسباندیابه پهلو
    اقای دکتر عفونت مانع بارداری است من ندارم بروم دکتر معاینه شم

سلام؛
    در بالا که در مورد موقعیت نزدیکی پاسختان را دادم. معمولا عفونت مانعی برای بارداری نیست، اگر علایم عفونت مثل ترشح یا خارش دارید بهتر است توسط پزشک معاینه و درمان شوید.

2. sayeh

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    با سلام
    من مي بايست كه حداكثر تا 4 روز ديگه پريود بشم. امروز سونو گرافي داشتم ولي هيچ فوليكول غالبي مشاهده نشد. ايا احتمال بارداري هست؟
    رابطه جنسي بدون دخول در 30 خرداد داشتم و جواب اخرين ازمايش بتا كه در بيمارستان پارس در 4 مرداد دادم منفي بود.

3. sayeh نوشته است: با سلام
    من مي بايست كه حداكثر تا 4 روز ديگه پريود بشم. امروز سونو گرافي داشتم ولي هيچ فوليكول غالبي مشاهده نشد. ايا احتمال بارداري هست؟
    رابطه جنسي بدون دخول در 30 خرداد داشتم و جواب اخرين ازمايش بتا كه در بيمارستان پارس در 4 مرداد دادم منفي بود.

سلام،
    وقوع بارداری بسیار بعید است.

4. با سلام.ممنون از اطلاعات خوبتون.سوالم اینه که رشد فولیکول تا روز تخمک گذاری چند روز طول میکشه؟چون من فرزند دختر میخوام.
    با سپاس فراوان.

5. Spring نوشته است: با سلام.ممنون از اطلاعات خوبتون.سوالم اینه که رشد فولیکول تا روز تخمک گذاری چند روز طول میکشه؟چون من فرزند دختر میخوام.
    با سپاس فراوان.

سلام،
    در افراد مختلف متفاوت است و تنها روش دقیق آزمایش هورمونی است ولی با روشهایی مثل تغییر رمای بدن هم تا حدودی می توان زمان تخمک گذاری را مشخص نمود.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  6. سلام
    براي بارداري بايد حداقل چند فوليكول و با حداقل با چه اندازه هايي بايد وجود داشته باشد؟

7. yamin نوشته است: سلام
    براي بارداري بايد حداقل چند فوليكول و با حداقل با چه اندازه هايي بايد وجود داشته باشد؟

سلام،
    یک فولیکول با اندازه 20 تا 27 میلیمتر مناسب است.

8. اندازه فولیکول ها بعد از اینکه لقاح صورت می گیرد ودر روز 19  پریود  چقدر است؟

9. fa8212 نوشته است: اندازه فولیکول ها بعد از اینکه لقاح صورت می گیرد ودر روز 19  پریود  چقدر است؟

سلام،
    لقاح توسط تخمک و اسپرم رخ می دهد، تخمک در داخل فولیکول قرار دارد و در زمان تخمک گذاری فولیکول پاره شده و تخمک رها می شود، باقیمانده فولیکول جسم زرد و در نهایت جسم سفید را تشکیل می دهند.

10. سلام
    چند سال تود گه تنبلی تخمدان داشتم و اندازه فولیکولها بیشتر 10م م نمیشد ولی با کلومیفن بچه دار شدم اکنون که فرزندم 19 ماهه است در روز 14 سیکل دارای فولیکول 17 م م بودم
    آیا این به این معنی است که تنبلی ندارم و احتمالاً بدون قرص مجدداً بچه دار می شوم
    ممنون از شما

11. nooshin50s نوشته است: سلام
    چند سال تود گه تنبلی تخمدان داشتم و اندازه فولیکولها بیشتر 10م م نمیشد ولی با کلومیفن بچه دار شدم اکنون که فرزندم 19 ماهه است در روز 14 سیکل دارای فولیکول 17 م م بودم
    آیا این به این معنی است که تنبلی ندارم و احتمالاً بدون قرص مجدداً بچه دار می شوم
    ممنون از شما

سلام،
    نمی توان دقیقا گفت که بارداری رخ می دهد یا نه، به هر حال اگر قصد بارداری دارید ، اقدام کنید.

12. سلام
    8ماهه واسه بارداري اقدام كردم رفتم سونو يك فوليكول غالب 17 داشتم روز بعد يعني روز 14 امپول زدم  12 روز يكروز در ميان نزديكي داشتم بعد از زدن امپول ايا با داشتن يه فوليكول  شانسي واسه بارداري دارم؟4روز مونده تا پريودم گاهي اوقات ترشح زرد بدون بو دارم ؟

13. سلام
    دوست عزیز فولیکول شما برای روز 13 پریود از لحاظ سایز یک مقدار کوچک است چون در فاصله زمانی تخمکگذاری یک فولیکول خوب که منجر به بارداری شود باید سایز 19-27 را داشته باشدالبته در روزهای 12-16 پریود ونیز این زمان کاملا به سیکل ماهانه شمابستگی دارد ممکن است شما سیکل 31 روزه داشته باشید که دراین صورت فولیکول شما هنوز جای رشد را دارد در هر صورت استرس راکاملا از خود دور کنید در این صورت احتمال باروری شما بیشتر میشود.

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM
  14. با عرض سلام
    من در روز سوم قائدگی سونو دادم و نتیجه اون به این صورت بود که یک فلیکول 17 میلی متری در تخمدان راست قابل مشاهده هست.(با امپول پروژسترون پریود شدم)آیا احتمال بارداری وجود داره؟ ممنونم

15. parnia_2 نوشته است: با عرض سلام
    من در روز سوم قائدگی سونو دادم و نتیجه اون به این صورت بود که یک فلیکول 17 میلی متری در تخمدان راست قابل مشاهده هست.(با امپول پروژسترون پریود شدم)آیا احتمال بارداری وجود داره؟ ممنونم

سلام،
    بله، احتمال وجود دارد.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 3 از 4
رفتن به صفحه    3   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید