شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

نیاز به راهنمایی در مورد درد مقعد

1. سلام و خسته نباشید.
    حدود یکسال پیش بعد از چند روز اسهال آزمایش دادم و نتیجه هلیکوباکتر مدفوع مثبت شد و عددش هم کمی بالا بود. 3.5

با آنتی بیوتیک خدارو شکر به حد نرمال رسید. اخیرا مشکلی دارم که کمی نگران شدم و ترسیدم.
    یکبار زمان دفع مدغوع با توجه به ضخامت زیادش همزمان درد شدیدی گرفتم. تا چند روز بعدش زمان دفع راحت نبودم اما همون ایام با خوردن آب زیاد تونستم راحت بشم. الان هر چند وقت یکبار زمان دفع اذیت میشم و شاید یکی دو بار هم بعد از درد زمان دفع خون دیدم. خون همیشگی نیست اصلا. اما دیدنش اعصابمو خورد کرده شدیدا و استرس بدی گرفتم.
    علائمی که دارم هم اصولا باد و گاز معده دارم در طول روز. اما اشتهام برای وعده های استاندارد و نرمال دارم. ضمن اینکه از بعد از جریان هلیکوباکتر متوجه حساسیت به برخی مواد غذایی شدم مثل قهوه که ترکش کردم.
    سابقه سرطان نداشتیم. اما یبوست چرا. ولی اساسا روزی یکبار حداقل اجابت مزاج دارم. گاهی دو بار.
    میل به خوردن شیرینی جات هم ندارم و احساس میکنم اگر بخورم کمی مشکل اسهال پیدا میکنم. ممنون میشم کمکم کنین. ببخشید زیاد شد.

2. solarii نوشته است: سلام و خسته نباشید.
    حدود یکسال پیش بعد از چند روز اسهال آزمایش دادم و نتیجه هلیکوباکتر مدفوع مثبت شد و عددش هم کمی بالا بود. 3.5

با آنتی بیوتیک خدارو شکر به حد نرمال رسید. اخیرا مشکلی دارم که کمی نگران شدم و ترسیدم.
    یکبار زمان دفع مدغوع با توجه به ضخامت زیادش همزمان درد شدیدی گرفتم. تا چند روز بعدش زمان دفع راحت نبودم اما همون ایام با خوردن آب زیاد تونستم راحت بشم. الان هر چند وقت یکبار زمان دفع اذیت میشم و شاید یکی دو بار هم بعد از درد زمان دفع خون دیدم. خون همیشگی نیست اصلا. اما دیدنش اعصابمو خورد کرده شدیدا و استرس بدی گرفتم.
    علائمی که دارم هم اصولا باد و گاز معده دارم در طول روز. اما اشتهام برای وعده های استاندارد و نرمال دارم. ضمن اینکه از بعد از جریان هلیکوباکتر متوجه حساسیت به برخی مواد غذایی شدم مثل قهوه که ترکش کردم.
    سابقه سرطان نداشتیم. اما یبوست چرا. ولی اساسا روزی یکبار حداقل اجابت مزاج دارم. گاهی دو بار.
    میل به خوردن شیرینی جات هم ندارم و احساس میکنم اگر بخورم کمی مشکل اسهال پیدا میکنم. ممنون میشم کمکم کنین. ببخشید زیاد شد.

سلام،
    با توجه به شرح حالی که دادید، احتمال شقاق مقعد وجود دارد. برای اطلاعات بیشتر پستهای زیر را بخوانید:

شقاق مقعد (Anal Fissures) چیست؟

سوال در مورد شقاق

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 1 کاربر ديگر
  3. solarii نوشته است: سلام و خسته نباشید.

علت التهاب هموروئید دفع دشوار مدفوع خشک هست، در زمان دفع غدد هموروئید اطراف دهانه مقعد ترشحاتی برای تسهیل دفع روی مدفوع داره اما معمولا کافی نیست بنابر این نیازه خودت رطوبت اضافی رو به مدفوع برسونی و خواهی دید دفع چقد راحت میشه،
    با این روش دیگه یبوست یک بیماری نیست بلکه ما راه برخورد با اون رو بلد نبودیم.

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 1 کاربر ديگر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید