شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

افسردگی در جوانی

1. سلام
    من 21 سالمه و اهل تهران هستم من اوایل هر مشکلی پیش میومد برام خوابم زیاد و بی رویه میشد یا اینکه انقدر راجب درس استرس میگرفتم که تاصبح خوابم نمیبرد برای همین مجبور شدم به دکتر دانشگاه مراجعه کنم و ایشون تشخیص افسردگی و اضطراب شدید داد که برای من قرص فلوکستین نوشتن مدتی گذشت و من حالم عالی شد اما فلوکستین باعث کم غذا خوردن و احساس تهوع در من میشد برای همین داریم را به سیتالوپرام تغیر دادن برای دوماه حالم خوب بود من مجبور به مهمان گرفتن در یک دانشگاه شدم که به شدت به من ضربه وارد شد من برای یه ماه از دانشگاه عقب افتاده بودم به علت درست نشدن مهمانی الان هم همه درس ها عقبم من علاقه به رشتم دارم برای همین نمراتم همیشه عالی بودن اما به علت کار زیاد و عقب افتادگی و اشنا نبودن با محیط و عدم توانایی ارتباط برقرار کردن با افراد جدید فشار زیادی روم هست انگار هیچ کاری نمیتونم انجام بدهم از تنهایی رنج میبرم و همدمی ندارم واحساس بی فایده بودن و بی ارزش بودن دارم و میان برزخ نشستم
    و هنوز انقدر عقلم کار میکند که برای جبران کمبود محبت و حس خوب در زندگیم دست به دامن رابطه با جنس مخالف نشم
    و بی حس شدم از یه طرف عقلم به من هشدار فعال شدن میدهد اما از طرف دیگر دلم سمت هیچ کاری نمیرود در یک کلاسی ما به بررسی روان شناختی افراد پرداختیم که متوجه شدم شاید مشکل ریشه ایی تر از این حرفا باشد من دختری بودم که حتی به خودکشی فکر نمیکردم اما الان هر روز که میگذره بیشتر ترقیب میشم که اینکار رو بکنم الان سردرگمم نمیدونم چیکار کنم فقط میدونم به امید یه کور سوی امید برای نجات خودم اومدم اینجا لطفا کمک ام کنید
    در ضمن قرص هام قطع شده بود برای مدتی و الان خودم به خاطر حاله بدم سرخود مصرف میکنم
    ببخشید اگر بد مطرح کردم وضیعتم رو یکمی تمرکز ندارم که بهتر توضیح دهم

2. سلام دوست عزیزگاهی اوقات در زندگی مسائلی پیش میاد که انسان برخلاف میل باطنی مجبور به تصمیم گیری می شود مثلا همین تصمیم به مهمان بودن شما خوب دوست عزیز قبل از این که بخواهد این تصمیم در روح و جسم شما تاثیر منفی بذارد شما باید اونا به فال نیک بگیرین و فرصتی برای اشنایی با یک فرهنگ جدید و یک جامعه بدانید و این حس را در درون خودتون فعال کنید که نیاز به یک انرژی مضاعف دارید که علاوه بر حفظ اصالت خودتون نکات مثبت اون محیط را نیز یاد بگیرید ضمن اینکه باید سعی کند با ایجاد یک انرژی مثبت از ناحیه خودتون به دیگران این برتری خودتون ثابت کنید پیشنهاد ارتباط با یک جنس مخالف را اصلا نمیدم ولی نزدیکی با جنس موافق که از لحاظ سلامت روحی و رفتاری به شما نزدیک باشد می دونه کمک به شما باشد ضمن اینکه این حس را در خودتون تغییر بدین که چون شما مهمان هستی باید دیگران شما را بپذیرند و ابتدا به طرف شما بیاند نه شما با یدید که فرد اجتماعی که امادگی دارید در هر اجتماعی خوب و سالمی وارد بشین و تاثیرات مثبتی در اون بگذارید وارد بشین و ثابت کند که شما توانایی های خاص خودتون را دارید موافق باشد ضمن این داروها تاثیرات منفی خودشون را دارند خواهش دارو ها را قطع کند البته نه به یکبار چون سیتالوپرام وابستگی دارد و قطع یک بار اون تاثیرات مخربی دارد لذا با ارامی شروع به قطع دارو کنید مثلا بتدا یک روز در هفته بعد دوروز و به همین ترتیب تا قطع کمل بیش بروید و به جای ان دارو از انرژی درون خودتون که من مطمئنم بسیار بالاست کمک بگیرین موفق باشید

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. kaivan110 نوشته است: سلام دوست عزیزگاهی اوقات در زندگی مسائلی پیش میاد که انسان برخلاف میل باطنی مجبور به تصمیم گیری می شود مثلا همین تصمیم به مهمان بودن شما خوب دوست عزیز قبل از این که بخواهد این تصمیم در روح و جسم شما تاثیر منفی بذارد شما باید اونا به فال نیک بگیرین و فرصتی برای اشنایی با یک فرهنگ جدید و یک جامعه بدانید و این حس را در درون خودتون فعال کنید که نیاز به یک انرژی مضاعف دارید که علاوه بر حفظ اصالت خودتون نکات مثبت اون محیط را نیز یاد بگیرید ضمن اینکه باید سعی کند با ایجاد یک انرژی مثبت از ناحیه خودتون به دیگران این برتری خودتون ثابت کنید پیشنهاد ارتباط با یک جنس مخالف را اصلا نمیدم ولی نزدیکی با جنس موافق که از لحاظ سلامت روحی و رفتاری به شما نزدیک باشد می دونه کمک به شما باشد ضمن اینکه این حس را در خودتون تغییر بدین که چون شما مهمان هستی باید دیگران شما را بپذیرند و ابتدا به طرف شما بیاند نه شما با یدید که فرد اجتماعی که امادگی دارید در هر اجتماعی خوب و سالمی وارد بشین و تاثیرات مثبتی در اون بگذارید وارد بشین و ثابت کند که شما توانایی های خاص خودتون را دارید موافق باشد ضمن این داروها تاثیرات منفی خودشون را دارند خواهش دارو ها را قطع کند البته نه به یکبار چون <a>سیتالوپرام</a> وابستگی دارد و قطع یک بار اون تاثیرات مخربی دارد لذا با ارامی شروع به قطع دارو کنید مثلا بتدا یک روز در هفته بعد دوروز و به همین ترتیب تا قطع کمل بیش بروید و به جای ان دارو از انرژی درون خودتون که من مطمئنم بسیار بالاست کمک بگیرین موفق باشید

خیلی ممنون از پاسخی که دادید
    حرف های شما تسکین دهنده بود

من سعی میکنم با انرژی باشم ولی خوب حرف زدن راجبش راحت است تا عمل
    و راجب قرص ها سعی کردم فلوکستین رو قطع کنم و فقط سیتالوپرام مصرف میکنم

4. دوست عزیز خوشحالم که باز هم در زندگی مثل خیلی وقتهای دیکه تصمیم مثبتی گرفیتن اونچه که سخته عمل نیست چون عمل محصول تفکر است و زمانی که  ذهن شما و روح شما قبول کنه که چه چیزی برایش سود مند است مطمئنا عمل به ان راحته و من مطمئنم شما موافق می شود اما دوست گرام عوارض سیتالوپرام هم خیلی زیاد است و وابستگی میاره خواهش می کنم اونم هم به مرور کم کنید  سالم باشید همیشه

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  5. kaivan110 نوشته است: دوست عزیز خوشحالم که باز هم در زندگی مثل خیلی وقتهای دیکه تصمیم مثبتی گرفیتن اونچه که سخته عمل نیست چون عمل محصول تفکر است و زمانی که  ذهن شما و روح شما قبول کنه که چه چیزی برایش سود مند است مطمئنا عمل به ان راحته و من مطمئنم شما موافق می شود اما دوست گرام عوارض <a>سیتالوپرام</a> هم خیلی زیاد است و وابستگی میاره خواهش می کنم اونم هم به مرور کم کنید  سالم باشید همیشه

چشم سعی ام رو میکنم ولی نمیدونم که انگیزه کار کردن رو چطوری پیدا کنم

6. من حالت شما رو میتونم درک کنم  دقیقا در شرایط شما بودم ولی تصمیم گرفتم که خودم شرایط زندگیم رو عوض کنم به همین دلیل از کارهای کوچیک شروع کردم صبح هابا یه آهنگ شاد بیدار می دشم. بیشتر به خودم می رسدیم. کارهای رو که دوست داشتم انجام میدادم. به تصویر سازی و موشن گرافی علاقه مند شدم و الان کلی زندگیم عوض شده برای یه شرکت الان تصویر سازی می کنم و خوشحالم که اون دوران سخت رو سپری کردم.

7. دوست از شما منم هستم که سعی خودتون را می کنید برای شروع کار فقط کافی به خودتون بگین این شروع براتون خیلی خیلی مفید است که صددرصد هم مفید بس الهی به امید خدا بگین و شروع کنید   منتظر موفقیت شما هستم

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید