شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

فرق آی وی اف (IVF) با زیفت (ZIFT) و ICSI چیست؟

1. baran_1

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    باسلام و عرض تشکر از لطفی که در حق ما  می کنید

لطفا فرق بین عمل آی وی اف با میکرو اینجکشن با زیفت را برایم توضیح دهید

2. baran_1 نوشته است: باسلام و عرض تشکر از لطفی که در حق ما  می کنید

لطفا فرق بین عمل آی وی اف با میکرو اینجکشن با زیفت را برایم توضیح دهید

سلام،
    در IVF تخمک از زن و اسپرم از مرد گرفته شده، در محیط آزمایشگاهی لقاح انجام می شود و سپس تخم ایجاد شده در رحم زن قرار می گیرد.
    در ZIFT یا Zygote intrafallopian transfer ، تخم همانند بالا تهیه شده و به جای رح در لوله فالوپ زن قرار داده می شود.
    در ICSI یا Intracytoplasmic sperm injection اسپرم مستقیما به داخل تخمک وارد می شود و برای مواردی که اسپرم کم است و یا قدرت نفوذ خوبی ندارد به کار می رود.

تشکر شده توسط : 6 کاربر
  3. [quote][با عرض سلام و خسته نباشید به شما. من 20  ساله هستم و دو ساله ازدواج کردم شوهرم واریکوسل داشت و حدود یک سال قبل عمل کرد در ازمایشات تعداد اسپرم 4 میلیون بود و کیفیت پایینی داشتن.در بهمن ماه 86 ای وی اف انجام دادیم که علی رغم انتقال 3 جنین نتیجه نگرفتیم و دوباره در یزد و بیمارستان مادر در خرداد 87 ای وی اف انجام دادیم که باز هم نتیجه ای نگرفتیم. 3 تا جنین منتقل شدن و 5 تا جنین فریز شده الان دارم.2 ماه دیگه میخوام دوباره با همین جنینهای فریز شده ای وی اف بکنیم .به نظر شما این دفعه ای وی اف بکنم یا زیفت؟ایا درصد موفقیت عمل زیفت بیشتره؟و میشه لطفا درباره عمل زیفت بیشتر توضیح بدین؟خواهش میکنم راهنمایی ام کنین خیلی خسته ام.با تشکر

4. سلام به همه دوستان عزیز                                                                                                  من قصد انجام ای وی اف رو دارم .تا الان نیز 2 بار ای وی اف کرده ام و نتیجه نگرفتم.این دفعه چون جنین فریز شده دارم میخوام با این جنینها ای وی اف انجام بدم اما دکترم به من پیشنهاد زیفت رو داده.این رو هم بگم که مشکل از شوهرمه و تعداد و کیفیت اسپرمهاش پایینه.میشه بگین درصد موفقیت زیفت بیشتره یا ای وی اف؟و عمل زیفت چه جور عملیه؟                             خواهش میکنم راهنمایی ام کنین.                                                                                          خیلی ممنون

5. shaigan نوشته است: سلام به همه دوستان عزیز                                                                                                  من قصد انجام ای وی اف رو دارم .تا الان نیز 2 بار ای وی اف کرده ام و نتیجه نگرفتم.این دفعه چون جنین فریز شده دارم میخوام با این جنینها ای وی اف انجام بدم اما دکترم به من پیشنهاد زیفت رو داده.این رو هم بگم که مشکل از شوهرمه و تعداد و کیفیت اسپرمهاش پایینه.میشه بگین درصد موفقیت زیفت بیشتره یا ای وی اف؟و عمل زیفت چه جور عملیه؟                             خواهش میکنم راهنمایی ام کنین.                                                                                          خیلی ممنون

سلام،
    در مورد عمل زیفت در بالا توضیح داده شده، این عمل زمانی انجام می شود که سایر روشها با شکست روبرو شده باشند.

6. Confused سلام و با تشکر از جوابتون درباره زیفت                                                                                     میخواستم درباره عمل زیفت مفصلا توضیح بدین واینکه ایا مرحله انتقال جنین مثل ای وی اف است یا اینکه با عمل لاپاراسکوپی جنینها به داخل لوله رحم منتقل میشن؟و ایا اگه با لاپاراسکوپی باشه بیهوشی هم انجام میشه؟ اگه بطور دقیق توضیح بدین خیلی ممنون میشم.

7. shaigan نوشته است: Confused سلام و با تشکر از جوابتون درباره زیفت                                                                                     میخواستم درباره عمل زیفت مفصلا توضیح بدین واینکه ایا مرحله انتقال جنین مثل ای وی اف است یا اینکه با عمل لاپاراسکوپی جنینها به داخل لوله رحم منتقل میشن؟و ایا اگه با لاپاراسکوپی باشه بیهوشی هم انجام میشه؟ اگه بطور دقیق توضیح بدین خیلی ممنون میشم.

سلام،
    تکنیکها ممکن است در مراکر مختلف متفاوت باشد ولی معمولا از طریق لاپاراسکوپی و یک برش کوچک روی شکم تخم به داخل لوله منتقل می شود و نیازی به بیهوشی عمومی وجود ندارد.

8. با سلام اگر ممكن است درمورد
    روشهای کمک باروری (ART)
    در مورد اينجانب توضيح دهيد ايا اين عمل سرپايي است

9. mahh نوشته است: با سلام اگر ممكن است درمورد
    روشهای کمک باروری (ART)
    در مورد اينجانب توضيح دهيد ايا اين عمل سرپايي است

سلام،
    در بالا به تعدادی از این روشها اشاره شده است که متناسب با شرایط بیمار انتخاب می شود.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید