شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

سونوگرافی- بیضه

1. با سلام و خسته نباشید.
    من در نوجوانی زمانی که فوتبال بازی می کردم پس از 1 ساعت بازی دردی در زیر شکمم ایجاد میشد اما چون این درد زیاد نبود اهمیتی نمی دادم. بزرگتر که شدم کارهای سنگین انجام میدادم. از طرفی متوجه شده بودم که دارای یک بیضه هستم. یک روز که برای انجام کار, فشار زیادی متحمل شدم درد زیر شکمم بیشتر شد و زیر شکمم باد کرد. شب به اورژانس رفتم و پس از اینکه سرنگی به من تزریق کردن دکتر_اول مرا بر روی تخت معالجه کرد: با زدن سرنگ بدن من کاملا کم انرژی شد. اون دکتر با فشار زیر شکم من تمام آن را بداخل شکمم برگرداند.
    از همان ابتدا اگر بعد غذا آب میخوردم حالت ترش کردن به من دست می داد. و باید آب شیرین میخوردم تا مشکل سوزش معده من حل می شد.
    از آن پس دیگر کار سنگینی انجام ندادم و زمانی که احساس مشکل می کردم زیر شکمم را فشار می دادم یا دراز می کشیدم.
    همچنین از آن به بعد انرژی من خیلی کم شده بطوری که خیلی زود خسته و بی انرژی میشم, غذا خیلی کم می خورم و با دو وعده کاملا سیر هستم. برای دفع نیز روزی شاید 1 مرتبه برم. بعد خوردن غذا انگار غذا در زیر قفسه من جمع و سفت میشه.
    دکتر_دوم پس از معاینه بیضه گفت: بیضه طرف راست از کار افتاده و باید عمل شوی, و بعد دستور سونو داد.
    سونوگرافی نتایج زیر را نشان داد:
    - تستیس راست 30*15 و تستیس چپ 36*21 میلی متر. اکوی هر دو تستیس طبیعی.
    - علایمی از واریکوسل در حالت ایستاده با و بدون مانوروالسالوا روئت نمی شود.
    - تستیس راست های اسکروتال است مقداری مایع در اطراف آن مشهود است.
    - در طرف راست کانال انگوینال بقطر 8 میلی متر واید است و در حالت ایستاده قسمتی از قوسهای روده ای وارد کانال میشود.

آزمایش اسپرم نیز بدین صورت است:
    - Volume=3.5
    Color=Milky
    PH=8
    Liquefaction Time=30
    Viscosity=Normal
    Sperm Count=60
    Progressive Motility gradeA+B=2
    Non Progressive Motility grade C=33
    Immotile grade D=65
    Germ Cells=0
    Normal morphology=30

1- حال جناب دکتر مشکل من چی هست؟
    2- آیا همان بادفتق است؟
    3- من باید چه عملی داشته باشم؟
    4- با عمل باد فتق چه مشکلی رفع میشود؟
    5- آیا بیضه طرف راست من باید حذف شود؟ پس چرا در کودکی می گویند که پایین کشیده می شود؟ آیا الان امکان پزیر نیست؟
    6- آزمایش اسپرم چه چیزی نشان میدهد؟

- من 31 ساله/ 60 کیلو وزن/ 160 سانت قد/ مجرد.
    باتشکر.
    در صورت امکان جواب را به ایمیل بنده ارسال نمایید. در این سایت تازه ثبت نام کرده ام.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید