شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

گرم بودن بیضه ها و کاهش تحرک اسپرم

1. آقای دکتر سلام.
    بنده طی سالهای گشته به خاطر درد بیضه و طبق مراجعه به پزشک مجبور شدم چندین بار آزمایش اسپرم انجام بدم.درد بیضه رو پیش چند پزشک که رفتم گفتن عادیه و چیزی نیس و منم چون دردش دائمی نبود مهم نگرفتم و الان هم مشکلی ندارم.چیزی که توی این آزمایش ها مشخص شد این بود که تحرک اسپرم پایین است.
    دکترها هم به این موضوع اهمیت ندادن و اکثرا حرفشون این بود که اگر ازدواج کردی و بچه دار نشدی اون موقع برای درمان اون مراجعه کن.متاسفانه هیچ کدوم از دکترها راهنمایی نکردند که علت تحرک چی میتونه باشه که جلوگیری کنم که آسیب بیشتر نشه اما چیزی که خودم حدث میزنم چاق بودن در ناحیه ران های پاهام هستش و همیشه این ناحیه حرارتش بالاس (تابستون ها بدتر)و باعث گرم شدن بیضه ها میشه.
    تحرک کم اسپرم ها واقعا نگرانم کرده و نمیدونم این گرم بودن بیضه ها رو چطور حلش کنم؟شستن بیضه ها با آب سرد هم بیشتر موقع ها یادم میره و بی اثر میدونم.لباس نازک و گشاد هم میپوشم ولی اثری نداره.
    اصلا امیدی ندارم و نمیدونم آیا با این کارها یا پیشنهاداتی که شما میدین میشه تحرک اسپرم رو بالا برد یا نه دیگه فایده ای نداره؟
    خواهشا آقا دکتر جواب بدن.
    ممنون

2. alonak نوشته است: آقای دکتر سلام.
    بنده طی سالهای گشته به خاطر درد بیضه و طبق مراجعه به پزشک مجبور شدم چندین بار آزمایش اسپرم انجام بدم.درد بیضه رو پیش چند پزشک که رفتم گفتن عادیه و چیزی نیس و منم چون دردش دائمی نبود مهم نگرفتم و الان هم مشکلی ندارم.چیزی که توی این آزمایش ها مشخص شد این بود که تحرک اسپرم پایین است.
    دکترها هم به این موضوع اهمیت ندادن و اکثرا حرفشون این بود که اگر ازدواج کردی و بچه دار نشدی اون موقع برای درمان اون مراجعه کن.متاسفانه هیچ کدوم از دکترها راهنمایی نکردند که علت تحرک چی میتونه باشه که جلوگیری کنم که آسیب بیشتر نشه اما چیزی که خودم حدث میزنم چاق بودن در ناحیه ران های پاهام هستش و همیشه این ناحیه حرارتش بالاس (تابستون ها بدتر)و باعث گرم شدن بیضه ها میشه.
    تحرک کم اسپرم ها واقعا نگرانم کرده و نمیدونم این گرم بودن بیضه ها رو چطور حلش کنم؟شستن بیضه ها با آب سرد هم بیشتر موقع ها یادم میره و بی اثر میدونم.لباس نازک و گشاد هم میپوشم ولی اثری نداره.
    اصلا امیدی ندارم و نمیدونم آیا با این کارها یا پیشنهاداتی که شما میدین میشه تحرک اسپرم رو بالا برد یا نه دیگه فایده ای نداره؟
    خواهشا آقا دکتر جواب بدن.
    ممنون

سلام،
    قطعا نگرانی شما در مورد تحرک اسپرم به دلیل این است که احساس می کنید با این میزان اسپرم نمی توانید بچه دار شوید. با توجه به اینکه رابطه جنسی به قصد بچه دار شدن ندارید نمی توان به طور قطع گفت که شما بچه دار نمی شوید و توصیه سایر پزشکان منطقی به نظر می رسد.
    با این حال استفاده از مکملها می تواند بر فاکتورهای اسپرم تاثیر مثبت بگذارد، از جمله این مکملها می توان به ویتامین C، ویتامین E، کارنیتین، CoQ10 و ... اشاره نمود.
    اگر بعد از ازدواج و 6 ماه سعی برای بچه دار شدن، بارداری رخ نداد میتوان از درمانهای طبی هم بهره گرفت.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید