شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

عدم خروج منی بعد از عمل جراحی

1. با سلام خدمت آقای دکتر عزیز و همه دوستان گل
    اصل مطلب : من 32ساله و مجرد ، حدود 1 سال هست که به سرطان روده مبتلا شده ام . پارسال با جراحی ، توموری از روده بزرگم برداشتند و بعد از 20 روز مشکلی با انزال نداشتم . یک ماه پیش نیز تحت عمل جراحی دوم قرار گرفتم و اینبار هم روده بزرگم را جراحی کرده اند و هم یک تکه از روده کوچکم را جدا کردند و باقی شکم را برای دیدن وجود تومور های احتمالی دیگر گشتن .
    سوال اینجاست : از بعد از عمل دومم که یک ماه میگذرد ، نعوظ و ارضا دارم مثل همیشه ،  اما هیچ منیی از من خارج نمیشود حتی یک قطره . دکتر مجاری ادراری برایم آزمایش ادرار بعد از ارضا رو نوشت تا ببینه مایع منی توی مثانه میریزه یا نه . جواب منفی بود . دکتر گفتند که توی این گشتن های شکم یک عصبی که فرمان خروج منی رو میدهد قطع شده و 6 ماه تا یک سال طول میکشه که عصب وصل بشه و اگر بعد از یک سال عصب وصل نشد به طور دائم عقیم میشم 50-50 هست . کسی از دوستان کیسی مثل من ندیده تا ببینم چطور میشه ؟ عصب وصل میشه یا نه ؟ و اینکه دکتر گفتند که اسپرم به خودی خود ساخته میشه و کاری به فرمان مغز نداره ، خب اگه هیچ جایی نمیریزه ، این اسپرم ها کجا جمع میشن و چه مشکلی به وجود میاره .
    ممنون از وقتی که میگذاریئ . سلامت و موفق باشید

2. alireza_63 نوشته است: با سلام خدمت آقای دکتر عزیز و همه دوستان گل
    اصل مطلب : من 32ساله و مجرد ، حدود 1 سال هست که به سرطان روده مبتلا شده ام . پارسال با جراحی ، توموری از روده بزرگم برداشتند و بعد از 20 روز مشکلی با انزال نداشتم . یک ماه پیش نیز تحت عمل جراحی دوم قرار گرفتم و اینبار هم روده بزرگم را جراحی کرده اند و هم یک تکه از روده کوچکم را جدا کردند و باقی شکم را برای دیدن وجود تومور های احتمالی دیگر گشتن .
    سوال اینجاست : از بعد از عمل دومم که یک ماه میگذرد ، نعوظ و ارضا دارم مثل همیشه ،  اما هیچ منیی از من خارج نمیشود حتی یک قطره . دکتر مجاری ادراری برایم آزمایش ادرار بعد از ارضا رو نوشت تا ببینه مایع منی توی مثانه میریزه یا نه . جواب منفی بود . دکتر گفتند که توی این گشتن های شکم یک عصبی که فرمان خروج منی رو میدهد قطع شده و 6 ماه تا یک سال طول میکشه که عصب وصل بشه و اگر بعد از یک سال عصب وصل نشد به طور دائم عقیم میشم 50-50 هست . کسی از دوستان کیسی مثل من ندیده تا ببینم چطور میشه ؟ عصب وصل میشه یا نه ؟ و اینکه دکتر گفتند که اسپرم به خودی خود ساخته میشه و کاری به فرمان مغز نداره ، خب اگه هیچ جایی نمیریزه ، این اسپرم ها کجا جمع میشن و چه مشکلی به وجود میاره .
    ممنون از وقتی که میگذاریئ . سلامت و موفق باشید

سلام،
    با توجه به آزمایش ادرار بعد از ارضا که در آن اسپرم دیده نشده، دو مورد احتمال بیشتری دارند:
    - آسیب به اعصابی که باعث خروج منی میشوند
    - ایجاد آسیب به لوله منی بر در حین گشتن شکم

ترمیم عصب به نوع و میزان آسیب ایجاد شده بستگی دارد.

منی ساخته شده در بیضه ها به کیسه منی منتقل شده و در آنجا ذخیره میشود، در صورت عدم خروج، جذب خواهند شد.

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید