شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

محدودیت های فعالیت های جنسی بعد از درمان و بهبودی کامل لنفوم DLBCL نوعPMBCL

1. باسلام و احترام
    جناب آقای دکتر اینجانب هم اکنون32 ساله و مرد میباشم. متاسفانه دو سال قبل در تابستان 94 به لنفوم نان هوچکین DLBCL نوع PMBCL سطح 2 مبتلا شدم.  پزشک انکولوژیست من درمان را براساس R-CHOPهشت مرحله و با توجه به bulky بودن توده radiotherapy 23 جلسه گذاشتند. پت اسکن در سه ماه بعد از آخرین مرحله رادیوتراپی نشان از پاسخ کامل و همچنین مقدار کوچکی از بافت فیبروم یا مرده غیر بیماری زا و غیرفعال  از نظر بیماری و غیر کنسر بودن نشان میداد که از نظر دکتر چیز مهمی نبود و به من گفتند خوب شدی. ولی گفتند یکسال اول نزدیکی با کاندوم انجام شود.  بعد از اتمام یکسال و همزمان با چکاب سالیانه ( سی تی اسکن و آزمایش خون)  گفتند باتوجه به نرمال بودن همه آزمایشات میتوانم نسبت به بارداری اقدام کنم. و گفتند هیچ محدودیتی در خصوص رابطه جنسی ندارم.  با عرض معذرت شفافتر میخواستم از شما بپرسم آیا رابطه جنسی دهانی ( لیسیدن واژن و مکیدن)من با خانمم برای من خطری دارد؟
    مجددا پوزش میخواهم ولی درایران هیچ مرجعی و کتابی نیست شفاف پاسخ دهد.
    لطفاً نظر علمی خود را در این رابطه بگویید.
    بانهایت سپاس

2. چند سالی هست که روغن های خوراکی ایران از نوع دستکاری ژنتیکی شده یا به اصطلاح تراریخته تامین میشه که حاوی مقادیری از سم علف کش گلایفوسیت هستند. طبق سند رسمی منتشر شده آژانس تحقیقات سرطان وابسته به سازمان ملل رابطه مقادیر کم این سم در مواد غذایی با سندرم هوچکین اثبات شده. پیشنهاد میکنم قبل از هر چیز نسبت به جایگزینی روغن های خوارکی با روغن های سالم اقدام کنید اگرچه 95 درصد روغن های بازار ایران شامل کلزا، ذرت، سویا و پنبه دانه آلوده به گلایفوسیت هستند.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید