شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

دارويی برای کم کاری تيرويد به جز لواتيروکسين؟

1. rahanaji

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام جناب آقای دکتر

من 4-5 سال پيش پرکاری تيروييد دچار شدم. مدتی دارو مصرف کردم حدود يکسال و خوب شد و دکتر گفت ديگر نيازی نيست مصرف کنم. بعد از گذشت دو سال دوباره عود کرد. اينبار کمی روی چشمهايم نيز تاثير گذاشت که دکتر دستور داد راديواکتيو تراپی کردم. از آن موقع يعنی حدود 2 سال پيش در حال مصرف لواتيروکسين روزی يک عدد هستم. اما هميشه حالت خستگی، بی حالی، سرمای شديد حتی چله تابستان! ( با وجود اينکه فشارم هم 11-12 هست) گاهی تپش قلب دارم. دچار اختلال در پريود هم شده ام. هر بار در اين دوسال شک کرده ام که دارويم کافی نيست دوباره آزمايش دادم و همه چيز طبيعی بوده و دکتر گفته هيچ ربطی به اين مسائل ندارد. آيا امکان دارد اختلال هيپوفيز باشد؟ (البته در مسائل زنانه مشکلاتی مانند پرولاکتين و.. ندارم).
    و سوال اصلی اينکه از چند نفر شنيدم به جای لواتيروکسين داروهای بسيار موثرتر و جديدتری آمده است آيا صحت دارد؟ با توجه به ا ينکه قصد بارداری دارم خيلی نگرانم. به نظر شما پيش چه متخصصی بروم؟

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. rahanaji نوشته است: سلام جناب آقای دکتر

من 4-5 سال پيش پرکاری تيروييد دچار شدم. مدتی دارو مصرف کردم حدود يکسال و خوب شد و دکتر گفت ديگر نيازی نيست مصرف کنم. بعد از گذشت دو سال دوباره عود کرد. اينبار کمی روی چشمهايم نيز تاثير گذاشت که دکتر دستور داد راديواکتيو تراپی کردم. از آن موقع يعنی حدود 2 سال پيش در حال مصرف لواتيروکسين روزی يک عدد هستم. اما هميشه حالت خستگی، بی حالی، سرمای شديد حتی چله تابستان! ( با وجود اينکه فشارم هم 11-12 هست) گاهی تپش قلب دارم. دچار اختلال در پريود هم شده ام. هر بار در اين دوسال شک کرده ام که دارويم کافی نيست دوباره آزمايش دادم و همه چيز طبيعی بوده و دکتر گفته هيچ ربطی به اين مسائل ندارد. آيا امکان دارد اختلال هيپوفيز باشد؟ (البته در مسائل زنانه مشکلاتی مانند پرولاکتين و.. ندارم).
    و سوال اصلی اينکه از چند نفر شنيدم به جای لواتيروکسين داروهای بسيار موثرتر و جديدتری آمده است آيا صحت دارد؟ با توجه به ا ينکه قصد بارداری دارم خيلی نگرانم. به نظر شما پيش چه متخصصی بروم؟

سلام،
    تنها با علایم بالینی نمی توان علت را مشخص نمود باید آزمایشها هم موجود باشد. با این حال در حال حاضر شما علایم کم کاری تیروئید دارید و درمان استاندارد همان لووتیروکسین است که مصرف می کنید. اگر با دارو آزمایشهای طبیعی داشته باشید مشکلی برای بارداری نخواهید داشت.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید