شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

خطر ابتلا به ایدز و هپاتیت در اثر خراش در کاشت ناخن

1. با سلام.
    من دیروز برای کاشت ناخن به یک سالن زیبایی مراجعه کردم. متاسفانه دستگاه سوحان برقی ایشون دست منو خراش داد و خون اومد. اصلا از استریل کردن وسایلشون مطمئن نیستم چون وسایل کاملا نامرتب روی میز ریخته شده بود. تازه اگر هم استریل کرده باشه وقتی نگاه کردم دیدم دستگاه استریلشون آون یا اتوکلاو نیست بلکه  UV هست که اصلا مناسب استریل کردن علیه ویروسها نیست.
    غیر از این موضوع خراش و خون اومدن،  ایشون برای کاشت ناخن  از محلولهایی استفاده میکرد و با قلمو روی دستم میزد و قطعا این کارو برای مشتریهای قبلشم کرده این قلمو به راحتی میتونست به خون آغشته بشه و ویروس رو به محلول انتقال بده و مجددا ویروس از محلول به نفر بعدی منتقل بشه.
    از بس حالم بد بود بخاطر این افکار مراجعه کردم به پزشک عمومی اما ایشون هیچ داروی ضد ویروسی ندادن بهم که خیالم راحت شه. و فقط میگفتن نگران نباش. برای زدن واکسن هپاتیت هم با توجه به تعطیلات عید هیچ مرکزی باز نبود که واکسن بزنم.
    الان واقعا عیدم خراب شده... غیر از این افکار که داره دیوونم میکنه مشکل اینه که الان که نگاه میکنم میبینم گوشت اطراف تمام ناخنهام قرمز و کمی متورمه. درد میکنه و انگار همشون موقع سوحان کشی زخم شدن . من نمیدونم چرا کاشت ناخن اینقدر طرفدار داره و شایع هست وقتی اینهمه آسیب رسانه. من الان تمام انگشتام زخمه اگه همه مشتریها اینجور بشن که باید فاتحمو بخونم. خصوصا اینکه نزدیک عید تعداد مشتریها زیاد میشه و طبق قانون احتمالات احتمال انتقال ویروس بیشتره.
    از طرفی میگن ویروس ایدز نهایت بیست دقیقه در تماس با اکسیژن هوا زنده میمونه. اما اگه از داخل محلول که اکسیژن برخورد نمیکنه منتقل شده باشه چی؟ هپاتیت بی و سی هم که یک تا دو هفته زنده میمونن از اونا بیشتر میترسم.
    لطفا کمکم کنید که چیکار کنم؟ بعد از 3 ماه و 6 ماه 9 ماه برم دوره ای آزمایش بدم؟ چون اونقدر ذهنمو درگیر کرده که از همه برنامه های درس خوندنم انداختتم
    ممنون میشم راهنمایی کنید

2. نگران نباش اون مایع هایی که استفاده میشه حلال هایی مثل استون، تینر و الکل هستند به اضافه رزینهای اپوکسی یا پلی استر یا رزین های یو وی هارد. ویروس تو هیچکدوم این محلولها زنده نمیمونه و این ها سر خود ضد عفونی میشن. درباره سر سوهان برقی هم مطمئن باش حد اقل با اتانول ضد عفونی میشه تازه اگر هم نشه ویروس روش دوامی نمیاره. دوام ویروس روی فلزات حداقلیه.
    اصلا بهش فکر نکن.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید